Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την διαχείριση μνήμης δεν είμαι και τόσο σίγουρος. Παρ' ότι δείχνει να έχει περισσότερη ελεύθερη ram, τις ίδιες εφαρμογές μου κρατάει στη μνήμη, μπορεί και λιγότερες σε σχέση με πριν. Όσες εφαρμογές και να ανοίξω δεν πέφτει ποτέ κάτω από 1,2 gb και μου φαίνεται περίεργο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Ποιο update δίνει το double tap to turn on και ποιο είναι το πιο κρύο;

 

Είμαι με 8.2.12.0.

Καλημέρα.

Double tap δεν υποστηρίζει η συσκευή, οπότε δεν υπάρχει σε κανένα update. Η πιο καινούρια έκδοση είναι η MIUI 9.5.4 με Android 7.1.2

Link to comment
Share on other sites

Για την διαχείριση μνήμης δεν είμαι και τόσο σίγουρος. Παρ' ότι δείχνει να έχει περισσότερη ελεύθερη ram, τις ίδιες εφαρμογές μου κρατάει στη μνήμη, μπορεί και λιγότερες σε σχέση με πριν. Όσες εφαρμογές και να ανοίξω δεν πέφτει ποτέ κάτω από 1,2 gb και μου φαίνεται περίεργο.

 

τι σας νοιαζει ποσο ελευθερη ram εχει;;

Link to comment
Share on other sites

τι σας νοιαζει ποσο ελευθερη ram εχει;;
Προσωπικά δεν καίγομαι για την ελεύθερη ram, αλλά πρόσεξα ότι στο multitasking κλείνει πιο εύκολα τις εφαρμογές απ' ότι πριν. Σε αυτό το κομμάτι με νοιάζει.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε χώρα Ινδία και θα ξαναεμφανιστεί.

κατέβασε όποια θέματα θέλεις και ξαναγύρνα Ελλάδα.

Τα θέματα που κατέβασες θα υπάρχουν διαθέσιμα.;)

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Double tap δεν υποστηρίζει η συσκευή, οπότε δεν υπάρχει σε κανένα update. Η πιο καινούρια έκδοση είναι η MIUI 9.5.4 με Android 7.1.2

 

Thanks, για την απάντηση στο πρώτο ερώτημα.

 

Για το 2, δε ρώτησα αυτό ακριβώς. Διάβασα ότι η συσκευή έχει ένα θέμα με τις θερμοκρασίες και ότι με κάποιο update διορθώνεται. Αυτό θα ήθελα να μάθω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Thanks, για την απάντηση στο πρώτο ερώτημα.

 

Για το 2, δε ρώτησα αυτό ακριβώς. Διάβασα ότι η συσκευή έχει ένα θέμα με τις θερμοκρασίες και ότι με κάποιο update διορθώνεται. Αυτό θα ήθελα να μάθω.

Sorry νόμιζα πως ήταν τυπογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

Thanks, για την απάντηση στο πρώτο ερώτημα.

 

Για το 2, δε ρώτησα αυτό ακριβώς. Διάβασα ότι η συσκευή έχει ένα θέμα με τις θερμοκρασίες και ότι με κάποιο update διορθώνεται. Αυτό θα ήθελα να μάθω.

Δεν έχει θέμα με τη θερμοκρασία εδώ και πολύ καιρό. Ίσως είχε εμφανίσει με 1-2 εκδόσεις πολύ παλιά όμως. Προχώρα ασυζητητί στην αναβάθμιση. Η 8.2.12.0 ήταν από όσο θυμάμαι από κάθε άποψη μια από τις χειρότερες που είχα από τότε που το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα το συγκλονιστικο η αναβαθμιση.

Η notification shade εμενα πιο αβολη μου φαινεται. συγκεντρωνει περισσοτερες πληροφοριες απο καθε ειδοποιηση ξεχωριστα και γεμιζει γρηγορα την οθονη π.χ. σε ειδοποιηση για email σου βγαζει επιλογη reply & delete που προσωπικα δε μου χρησιμευει.

ενδιαφερον εχει αυτο "Fix - Battery is draining very fast when the device is in idle mode (01-16) "

 

Τωρα αυτα που λειπουν πιο πολυ ειναι το χρωματιστο led και το double tap για ξεκλειδωμα που δε βλεπω να μας τα δινουν ποτε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι σχετικά όλα, εγώ το βρίσκω εκπληκτικό. Ξέρει κανείς πως μπορεί να αλλάξει τις διαθέσιμες επιλογές στο Hotmail;

Στο notification βγάζει ως διαθέσιμες επιλογές αρχειοθέτηση και απάντηση. Ξέρει κανείς πως αλλάζει, ώστε πχ να μπει η διαγραφή;

Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sorry νόμιζα πως ήταν τυπογραφικό λάθος

 

Δεν έγινε κάτι.

 

Δεν έχει θέμα με τη θερμοκρασία εδώ και πολύ καιρό. Ίσως είχε εμφανίσει με 1-2 εκδόσεις πολύ παλιά όμως. Προχώρα ασυζητητί στην αναβάθμιση. Η 8.2.12.0 ήταν από όσο θυμάμαι από κάθε άποψη μια από τις χειρότερες που είχα από τότε που το πήρα.

 

Thanks!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα τζαμάκι full cover που κάθεται καλά. Απο AliExpress ήρθε σε 29 μέρες. 1,5€!!! Να είναι καλά ένας φίλος από εδώ μέσα που το πρότεινε. (Συγνώμη φίλε, δε θυμάμαι το όνομα σου)

 

https://m.aliexpress.com/item/32829985507.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32829985507&productSubject=H-A-Full-Screen-Protective-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Redmi-4-16G-32G-9H-Protector-Film

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στη λίστα κλήσεων και μόνο τις τελευταίες ημέρες μου βγάζει τα ονόματα με ακαταλαβιστικα γράμματα. Τι να φταίει;;; Edited by fanish1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα τζαμάκι full cover που κάθεται καλά. Απο AliExpress ήρθε σε 29 μέρες. 1,5€!!! Να είναι καλά ένας φίλος από εδώ μέσα που το πρότεινε. (Συγνώμη φίλε, δε θυμάμαι το όνομα σου)

 

https://m.aliexpress.com/item/32829985507.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32829985507&productSubject=H-A-Full-Screen-Protective-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Redmi-4-16G-32G-9H-Protector-Film

 

αν θες βγαλτο μια φωτο να το δουμε ειδικα στις γωνιες. Αν κ νομιζω οτι στην ουσια ειναι ιδιο με τα απλα τζαμακια κ το περιγραμμα γυρω που ειναι μαυρο κρυβει το κενο που υπαρχει. περιμενω και εγω απο alie παντως.

 

Καλησπέρα. Στη λίστα κλήσεων και μόνο τις τελευταίες ημέρες μου βγάζει τα ονόματα με ακαταλαβιστικα γράμματα. Τι να φταίει;;;

 

οι επαφες με Ελληνικους ή λατινικους χαρακτηρες ειναι? Δοκιμασε ρεσταρτ και να ξαναγραψεις ενα ονομα να δεις αν θα στο διορθωσει στις κλησεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο Vagelis33 ηταν!!!

 

Τον ευχαριστώ λοιπόν.

 

αν θες βγαλτο μια φωτο να το δουμε ειδικα στις γωνιες. Αν κ νομιζω οτι στην ουσια ειναι ιδιο με τα απλα τζαμακια κ το περιγραμμα γυρω που ειναι μαυρο κρυβει το κενο που υπαρχει. περιμενω και εγω απο alie παντως.

Παίζει να συμβαίνει κι αυτό. Αν συμβαίνει δε μας νοιάζει γιατί το οπτικό αλλά και το πρακτικό είναι κομπλέ.

Θα βάλω φωτογραφίες να δείτε. Το κινητό δεν είναι δικό μου οπότε μπορεί να αργήσω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα τζαμάκι full cover που κάθεται καλά. Απο AliExpress ήρθε σε 29 μέρες. 1,5€!!! Να είναι καλά ένας φίλος από εδώ μέσα που το πρότεινε. (Συγνώμη φίλε, δε θυμάμαι το όνομα σου)

 

https://m.aliexpress.com/item/32829985507.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32829985507&productSubject=H-A-Full-Screen-Protective-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Redmi-4-16G-32G-9H-Protector-Film

 

σε Συγχωρώ:):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζετε αν το συγκεκριμένο κινητό κάνει από μόνο του αυτόματα ενημερώσεις με χρήση δεδομένων,ενώ αυτά είναι απενεργοποιημένα;

Σήμερα μου το είπαν στον Γερμανό.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στη λίστα κλήσεων και μόνο τις τελευταίες ημέρες μου βγάζει τα ονόματα με ακαταλαβιστικα γράμματα. Τι να φταίει;;; Δυστυχώς δεν ξέρω πώς να επισυνάψω εικόνα!! Edited by fanish1
Link to comment
Share on other sites

Η 9.5.4 αν και έχει φοβερή απόδοση στην μπαταρία δημιουργεί προβλήματα σε πολλές εφαρμογές ... Δεν λειτουργούν notes, mail κλπ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...