Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά περπατάει...για ένα ακόμη χρόνο, μόνο Alcantares του αλλάζω (τσάμπα τις δίνουν καινούργιες 10 ευρώ περίπου) και η συσκευή παραμένει κουκλί...βέβαια εγώ είμαι με s8 plus

20191218-123309.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να δοκιμάσω το wifi calling γιατί δεν το υποστηρίζει ο πάροχος του φίλου (το s8+ το έχει πάρει φίλος μου εδώ και καιρό) και σίγουρα δεν δουλεύει το volte. Δεν γίνεται, όχι ότι είναι bug.

Επίσης το flash δεν δουλεύει στην stock camera, αλλά δουλεύει άψογα στο port της google camera για τη συσκευή.

Ολοκληρωμένη άποψη δεν μπορώ να έχω γιατί δεν δούλεψα την συσκευή για καιρό (και έχω άλλες ανάγκες ούτως ή άλλως), αλλά σαν αίσθηση, σβελτάδα και εμπειρία χρήσης, πραγματικά έπαθα πλάκα με την συσκευή.

Ειδικά αν αναλογιστούμε ότι είναι οι πρώτες εκδόσεις, πραγματικά πιστεύω θα δώσει ζωή σε πολλά s8/s8+ αυτή η ρομ.

 

Δεν ξέρω για αλλά s8 plus αλλά το δικό μου πάει σφαίρα πάντα. Του έχω βάλει και nova prime από την αρχή.

Το μόνο που με χαλάει σε αυτά τα κινητά είναι τα 4gb ram.. που δεν κρατάνε πολλές εφαρμογές στην μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Σφαίρα δεν πάει, το είχα σχεδόν 2 χρόνια και το βλέπω συχνά ακόμα. Απλά συνηθίζεις όταν έχεις μια συσκευή.

Δεν γέρασε προφανώς όπως παλαιότερες συσκευές, αλλά εννοείται πως η διαφορά είναι εμφανέστατη.

Link to comment
Share on other sites

Απλα ακομα και τωρα spec wise το S8 ειναι ανωτερο πχ απο το καλυτερο φετινο midrange της Samsung...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αν ειναι να δωσεις 300 ευρω καλυτερα να παρεις μια φετινη συακευη οπως το A70 η τα Xiaomi Mi 9 / Mi P9 Pro...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει κατά την γνώμη μου. Σούπερ η συσκευή, εμένα μου την έδωσαν μεταχειρισμένη δώρο.

Προσωπικά αν αγόραζα θα αγόραζα το πολύ περσινή κ snapdragon. Με την καμία exynos.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αν ειναι να δωσεις 300 ευρω καλυτερα να παρεις μια φετινη συακευη οπως το A70 η τα Xiaomi Mi 9 / Mi P9 Pro...

 

Αν πουλουσα το S7 που εχω μου και βαλω 130 ευρω ακομα ομως... Δεν θα ειναι κακο deal. Τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αν ειναι να δωσεις 300 ευρω καλυτερα να παρεις μια φετινη συακευη οπως το A70 η τα Xiaomi Mi 9 / Mi P9 Pro...

 

Αν πουλουσα το S7 που εχω μου και βαλω 130 ευρω ακομα ομως... Δεν θα ειναι κακο deal. Τι λες?

Πάρε αυτό που σου αρέσει και ασε τις ερωτήσεις. Η συσκευή είναι άριστη, αμα καταφέρεις και βρεις με υπόλοιπο εγγύησης τότε ακόμα καλύτερα. Δεν μπαίνω στην διαδικασία να συγκρίνω με κινέζικα μοντέλα υπάρχουν άπειρα εκεί έξω. Εμείς εδώ που μιλάμε για το S8... σου λέω ότι καλά είσαι αν και θα σου πρότεινα να πας σε s8 plus να απολαύσεις οθόνη και videakia.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά να πούμε κ το σωστό ότι άλλο επίπεδο ναυαρχίδας το Samsung και άλλο όλα τα άλλα κινέζικα. Είμαι παθών. Η μέρα με τη νύχτα σε ποιότητα

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H Xiaomi και η Huawei οπως και η Oppo πιστευω οτι εχουν ξεφυγει πλεον απο το να αποκαλουνται κινεζιες.... Σιγουρα αλλη η ποιοτητα της Samsung αλλα εν ετη 2020 σε λιγες μερες δεν αγοραζεις συσκευη του 2017 οσο καλη και να ειναι... Αποψη μου βεβαια...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H Xiaomi και η Huawei οπως και η Oppo πιστευω οτι εχουν ξεφυγει πλεον απο το να αποκαλουνται κινεζιες.... Σιγουρα αλλη η ποιοτητα της Samsung αλλα εν ετη 2020 σε λιγες μερες δεν αγοραζεις συσκευη του 2017 οσο καλη και να ειναι... Αποψη μου βεβαια...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

σαν software ηταν και ειναι κινεζιες. οχι επειδη το λεω εγω αλλα γιατι μετα απο τοσο καιρο τα πρωτα που γκουγκλαρει καποιος οταν αγοραζει xiaomi η huawei ειναι ερωτησεις του τυπου , γιατι δεν εχω ειδοποιησεις στο viber, γιατι δεν βλεπω καμια ειδοποιηση στην οθονη κλειδωματος και ας εχουν μαζευτει 50 ειδοποιησεις, γιατι το smartwatch δεν ξανασυνδεεται αν αποσυνδεθει, ακομα και της ιδιας μαρκας με το κινητο, και αλλα τετοια αστεια.

οσο lag και αν εχουν τα σαμσουγκ , οσο καλες φωτογραφιες και αν βγαζουν οι κινεζοι στο απολυτο σκοταδι(μονο) , σαν software ειναι πολυ πισω

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Σε όλα, εκτός από το κομμάτι του lag. Ακόμα και το 3ετιας πλέον s8, φορτωμένο μέχρι αηδίας, δεν lagάρει πουθενά.

Καθυστερήσεις σε άνοιγμα/εναλλαγή εφαρμογών σχέση με μια ναυαρχίδα που βγήκε τώρα, προφανώς υπάρχουν. Αυτό βέβαια δείχνει ότι οι νέες συσκευές είναι πιο γρήγορες, όχι ότι έγινε αργό το s8.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Σε όλα, εκτός από το κομμάτι του lag. Ακόμα και το 3ετιας πλέον s8, φορτωμένο μέχρι αηδίας, δεν lagάρει πουθενά.

Καθυστερήσεις σε άνοιγμα/εναλλαγή εφαρμογών σχέση με μια ναυαρχίδα που βγήκε τώρα, προφανώς υπάρχουν. Αυτό βέβαια δείχνει ότι οι νέες συσκευές είναι πιο γρήγορες, όχι ότι έγινε αργό το s8.

 

Εμένα κάνει 1 δευτερο να ανοίξει το dialer αμα το κλείσω από την μνήμη... αυτό το λέμε lag? για Samsung μιλάμε... παλιά ήθελε 3 δευτερα για να ανοιξει τα μνμ.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε αναβάθμιση Δεκεμβρίου.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σευχαριστω για την ενημέρωση... απο Οκτωβρίου αμεσως Δεκεμβρίου... μια χαρά πάει το S8... έχω το S8 plus comoste Rom

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ και χρόνια πολλά. Μια χαρά δεν λες τίποτα. Είχα το σάπιο το xiaomi mi A1 και βρήκα την υγειά μου. Θα το κρατήσω μέχρι να χαλάσει. Χτύπα ξύλο

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ειχα για ενα χρονο το S8 και δεν ειχα σκοπο να το αλλαξω... Αλλα εσπασε η οθονη και εκανα τη μεταβαση στο S10e...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει μεγαλη διαφορα στην καθημερινη χρηση. Στη φωτογραφια λιγο (νυχτα και ευρυγωνιος φακος) και επισης εχει καλυτερη αυτονομια. Το S8 εδινε 5μιση ωρες οθονης στην καλυτερη με τη χρηση μου το S10 E δινει 7. Αλλα και εκει δεν ειναι και τοσο σημαντικο καθως εχω τακτικη να φορτιζω το κινητο καθε βραδυ σε ποσοστο που θα μου βγλαει την επομενη ημερα. Και δεν υπαρχει μερα που θα χρειαστω 7 ωρες οθονης. Συνηθως κινουμαι στις 3 ωρες... Απλα το S10e υπερεχει στο οτι τωρα τρεχει android 10 (οι διαφορες με την 9 ειναι βεβαια μικρες και εμφανιακα δυσκολα θα καταλαβεις ποιο τρεχει την 9 και ποιο τη 10 αν τα βαλεις διπλα διπλα. Θα παρει και την 11 οποτε σου προσφερει το τελευταιο λογισμικο android μεχρι να βγει η 12 το 2021...

 

Αλλα φυσικα δεν θα ειχα κανενα προβλημα να ημουν και τωρα και στο μελλον με το S8...

Link to comment
Share on other sites

Το s10e έχει πολύ καλύτερο ήχο με ή χωρίς ακουστικά, πιο γρήγορο, Bixby routines out of the box, πιο ευδιάκριτη οθόνη κάτω από τον ήλιο, οι κάμερες που ανέφερε ο φίλος, αλλά από αυτονομία μια από τα ίδια για τη χρήση που κάνω εγώ.

Σε μια καλή τιμή, είναι πολύ καλή αναβάθμιση από το s8 (εφόσον ο στόχος είναι το μικρό μέγεθος).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά εγώ τυχαία μετά από κάτι ψιλό lag στο s8 της γυναίκας μου είδα ότι έχει κολλήσει στην ενημέρωση Μαρτίου και δεν παίρνει αναβάθμιση κλπ. Έκανα και wipe cache και εκκαθάριση δεδομένων την εφαρμογή ενημέρωση λογισμικού αλλά τίποτα.. Τι λέτε να κάνω μονόδρομος odin Flash κλπ?? Και αν ναι ποια χώρας ρομ να διαλέξω σαν ποιο καλή και σταθερή? Αγγλική BTU, Γερμανική, ελληνική??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Odin και εγκατασταση χωρις καρτα σιμ μεσα...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...