Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Η εναλαγή απο auto σε manual ρυθμίσεις στη κάμερα που βρισκεται; Δε μπορω να την εντοπισω... Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Όπως είσαι στη κάμερα σύρε απο αριστερά προς τα δεξιά. Και είναι η λειτουργία pro που λέει.

Ευχαριστω φιλε μου. Εψαχνα ωρα και δε το εβρισκα,,,ειχα μαθει απο το 7αρι που ητανε κατω με τις τελιστες.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Facebook όταν την ανοίγω μέχρι να αρχίζει να φορτώνει τις ειδοποιήσεις αργεί πολύ... Στο S7 δε το έκανε αυτό. Και το κάνει και με 4G και WiFi. Σαν να αργεί να πάρει μπρος η εφαρμογή... Το κάνει και σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν μιλαω στο κινητό ακούνε όλοι δίπλα μου τι μου λενε... λες και έκανα ανοιχτή ακρόαση... αναγκάζομαι να κατεβάσω την ένταση κατα πολύ αμα δεν εχει τριγύρω θόρυβο.

Θα μας καψει καμιά μερα χααχαχ

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 εβδομαδες ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Το μονο που δεν μπορω να συνηθισω ακομα ειναι το 18:9. Για μενα ειναι τελειως αχρηστο σε κινητα αυτο το φορματ. Ισως σε μεγαλυτερη οθονη απο 6 και πανω..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το απλό s8 δεν είχε εξαιρετική ακρόαση όμως χρησιμοποιώντας το "μεγαφωνάκι" πατώντας το σαν έξτρα ήχο, η ακρόαση αλλάζει άρδην φυσικά προς το καλύτερο. Στο plus που έχω τώρα δεν έχει το μενού στις κλήσεις του μεγάφωνο όμως η ποιότητα είναι εξαιρετική εξαρχής...αυτά από μένα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, νέος κάτοχος και εγώ του s8. Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές. Έχω δύο απορίες αν μπορείτε να βοηθήσετε.

1. Όταν φτιάχνω ένα φάκελο με εφαρμογές γίνεται να αλλάξει ο φάκελος και αντί να μου δείχνει σε μικρογραφία τις πρώτες 9 που έχει μέσα να δείχνει λιγότερες και με μεγαλύτερο εικονίδιο; (ώστε φάκελοι με λίγες εφαρμογές να μη φαίνονται άδειοι, στο Xperia που είχα πριν έδειχνε τις 4 πρώτες σε κάθε φάκελο)

2. Στις πληροφορίες συστήματος στο Xperia φαινόταν το υπόλοιπο της εγγύησης, υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο s8

3. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε συγκεκριμένες εφαρμογές να μη δουλεύουν στην edge οθόνη? Ώστε να σταματάνε πριν τη καμπύλη.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

γραψε στο κανονικο forum του s8 φιλε μου..μην ανοιγουμε αλλα θεματα!οταν βγαζεις κανονικη φωτο σου βγαινει θολη?χτυπησε το λιγο με το χερι σου απο πισω μηπως εχει κολλησει το ois!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο tip οταν ερχονται ειδοποιησεις να ανοιγει η οθονη.γιατι σε κατασταση αναμονης ενω κανει τον χαρακτηριστικο ηχο του μεσεντζερ..αναβει και το led η οθονη παραμενει μαυρη και πρεπει να πατησω το αρχικο κεντρικο κουμπι για να δω το μηνυμα.παρεπιμπτωντος ολες τις ειδποιησεις τις εχω ενεργες...μονο το always on display εχω απενργοποιημενο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο tip οταν ερχονται ειδοποιησεις να ανοιγει η οθονη.γιατι σε κατασταση αναμονης ενω κανει τον χαρακτηριστικο ηχο του μεσεντζερ..αναβει και το led η οθονη παραμενει μαυρη και πρεπει να πατησω το αρχικο κεντρικο κουμπι για να δω το μηνυμα.παρεπιμπτωντος ολες τις ειδποιησεις τις εχω ενεργες...μονο το always on display εχω απενργοποιημενο.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.nullgrad.glimpse

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αμαν!! με εσωσες!! αυτο ηθελα...και απορω πως και δεν εχει αυτη απλη λειτουργια το κινητο..ναι τωρα δουλευει μια χαρα :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αμαν!! με εσωσες!! αυτο ηθελα...και απορω πως και δεν εχει αυτη απλη λειτουργια το κινητο..ναι τωρα δουλευει μια χαρα :up:
:lol:

Έχει βγει πλέον από επιλογή γιατί σου λέει ή θα έχεις ενεργή την AOD ή το led, οπότε είναι σπατάλη ενέργειας αν ανάβει και η οθόνη!

Έπρεπε να υπάρχει επιλογή βέβαια, αλλά το glimpse είναι πολύ καλό :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Έχει βγει πλέον από επιλογή γιατί σου λέει ή θα έχεις ενεργή την AOD ή το led, οπότε είναι σπατάλη ενέργειας αν ανάβει και η οθόνη!

Έπρεπε να υπάρχει επιλογή βέβαια, αλλά το glimpse είναι πολύ καλό :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

To περασα και εγω αλλα το μονο μειον για μενα ειναι οτι αναβει η οθονη για δευτερολεπτα και μετα σβηνει παλι. Μηπως υπαρχει ρυθμιση να μενει περισσοτερο ανοικτο;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω. Εγώ το πέρασα για να δω απλά αν δουλεύει σωστά και το έβγαλα την επόμενη, μιας και έχω πάντα ενεργή την AOD!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω. Εγώ το πέρασα για να δω απλά αν δουλεύει σωστά και το έβγαλα την επόμενη, μιας και έχω πάντα ενεργή την AOD!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Βρε Νικο τι ειναι η AOD; Εχω μεσανυχτα....:wacko:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Always On Display......

Α ενταξει...Καλυτερα να ενεργοποιησω αυτο να βλεπω τις ειδοποιησεις.Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει με το S8 ότι χάνει εύκολα το 4G και με γυρνάει σε WiFicall ενώ στο S7 που είχα πριν ήταν το VoLTE συνεχώς ανοιχτό. Μια φορά είχα δει να γυρνάει σε WiFi... Τώρα γυρνάει συνεχώς σε wifi και εννοείται έχω ενεργοποιημένο την προτεραιότητα στα δίκτυα κινητής.. Σαν να χάνει το 4G μου φαίνεται όμως... Γυρνάει σε απλό δίκτυο και ανοίγει το WiFicall
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει με το S8 ότι χάνει εύκολα το 4G και με γυρνάει σε WiFicall ενώ στο S7 που είχα πριν ήταν το VoLTE συνεχώς ανοιχτό. Μια φορά είχα δει να γυρνάει σε WiFi... Τώρα γυρνάει συνεχώς σε wifi και εννοείται έχω ενεργοποιημένο την προτεραιότητα στα δίκτυα κινητής.. Σαν να χάνει το 4G μου φαίνεται όμως... Γυρνάει σε απλό δίκτυο και ανοίγει το WiFicall

 

Και γω έχω παρατηρήσει ακριβώς το ίδιο αλλά μπορεί να μην είναι απαραίτητα κακό, αφού το wifi που γυρνάει είναι 50mb fiber στο σπίτι. Έξω σε άλλα wifi δεν γυρνάει την κλήση οπότε θα μπορούσα να υποθέσω πως επιλέγει αυτόματα την ποιο γρήγορη σύνδεση. Θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα. Όταν είμαι στην Always On Display με παει σε μία 2η οθονη και μετα με παει στη κυριως. (Δε ξερω αν το καταλαβαινετε οπως το γραφω...) Μπορει να καταργηθει η 2η και απο την AOD να ανοιγει η κυρίως οθόνη;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και γω έχω παρατηρήσει ακριβώς το ίδιο αλλά μπορεί να μην είναι απαραίτητα κακό, αφού το wifi που γυρνάει είναι 50mb fiber στο σπίτι. Έξω σε άλλα wifi δεν γυρνάει την κλήση οπότε θα μπορούσα να υποθέσω πως επιλέγει αυτόματα την ποιο γρήγορη σύνδεση. Θα δούμε...

 

Λογικά αυτό ισχύει...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα. Όταν είμαι στην Always On Display με παει σε μία 2η οθονη και μετα με παει στη κυριως. (Δε ξερω αν το καταλαβαινετε οπως το γραφω...) Μπορει να καταργηθει η 2η και απο την AOD να ανοιγει η κυρίως οθόνη;
Η AOD δεν είναι lockscreen.

Είναι κλειστή η οθόνη της συσκευής και ανάβει μόνο σε μερικά σημεία για να σου δείχνει ώρα, ημερομηνία και ειδοποιήσεις χωρίς να χρειάζεται να ανοίξεις την οθόνη.

Όταν πατάς το κουμπί, βλέπεις την οθόνη κλειδώματος όπως σε κάθε συσκευή.

Ένα θέλεις να μην έχεις κανένα κλείδωμα και προστασία στην συσκευή βέβαια, υπάρχει επιλογή που ξεκλειδώνει άμεσα το κινητό και σε πάει στην αρχική οθόνη, πατώντας απλά το κεντρικό κουμπί.

 

Settings- display- navigation bar - και ενεργοποιείς το unlock with home button.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Η AOD δεν είναι lockscreen.

Είναι κλειστή η οθόνη της συσκευής και ανάβει μόνο σε μερικά σημεία για να σου δείχνει ώρα, ημερομηνία και ειδοποιήσεις χωρίς να χρειάζεται να ανοίξεις την οθόνη.

Όταν πατάς το κουμπί, βλέπεις την οθόνη κλειδώματος όπως σε κάθε συσκευή.

Ένα θέλεις να μην έχεις κανένα κλείδωμα και προστασία στην συσκευή βέβαια, υπάρχει επιλογή που ξεκλειδώνει άμεσα το κινητό και σε πάει στην αρχική οθόνη, πατώντας απλά το κεντρικό κουμπί.

 

Settings- display- navigation bar - και ενεργοποιείς το unlock with home button.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Οκ ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να μην έχει πάρει ακόμη την αναβάθμιση σε Oreo? διότι ακόμη να μου έρθει μάλλον τέλος του μήνα με βλέπω.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...