Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω εδωσα το S7 Edge στα 300 οποτε το 8αρι μου κοστισε καπου 200 ευρω...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιώργο εγώ το έδωσα 330 ευρώ σε συνάδελφο .

9 μηνων είναι η συσκευή , υπερ άριστη και με ενεργή ακόμη ασφάλιση στην generalli.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μακριά από γυναίκες και κορίτσια λέμε... :) χα χα χα

 

Καλό !:lol: χα χα

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την oreo μέσω odin με κωδικό αλλης χώρας.. Όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την oreo μέσω odin με κωδικό αλλης χώρας.. Όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως μπορείς να μ βάλεις το λινκ για κατέβασμα για s8 plus αλλά κ πως να το περάσω γιατί έχω καιρό να το κάνω μη το μπρικαρω κατά λάθος. Γίνεται μόνο pc έτσι;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μ βάλεις το λινκ για κατέβασμα για s8 plus αλλά κ πως να το περάσω γιατί έχω καιρό να το κάνω μη το μπρικαρω κατά λάθος. Γίνεται μόνο pc έτσι;
Εγώ χρησιμοποιώ το samfirm(πρόγραμμα για υπολογιστη) για να κατεβάζω τα update(γλυτώνω τους file hoster των "γνωστών σελιδων").Επίσης κατέβασε το Odin 3.13.1(ασφαλής για εγκατάσταση Oreo).Θετεις το κινητο σε download mode.Κανοντας αποσυμπιεση το zip που θα σου κατεβασει το samfirm βαζεις το καθε αρχειο στο κουτακι που ταιριαζει στο Odin(σου λεει που μπαινει η ονομασια των αποσυμπιεσμενων αρχειων).Μόνο από υπολογιστή γίνεται δουλειά

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μ βάλεις το λινκ για κατέβασμα για s8 plus αλλά κ πως να το περάσω γιατί έχω καιρό να το κάνω μη το μπρικαρω κατά λάθος. Γίνεται μόνο pc έτσι;

 

όπως ανεφερε ο παραπανω φιλος, απλα κατεβασα το firmware από το sammobile

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ακόμη να μου έρθει ελπίζω μέσα στην εβδομάδα να έρθει προσπάθησα και μέσω Odin κατέβασα δύο εκδόσεις Oreo πήγα να κάνω εγκατάσταση βήμα προς βήμα και το μόνο που γίνεται είναι επανεκκίνηση
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί αργεί τόσο πολύ. Δηλαδή τόσο φόρτο εργασίας έχουν οι server της samsung; Όλες οι άλλες εταιρίες δεν έχουν. Το S8 είναι το πρώτο samsung που έχω στα χέρια μου, αλλά βλέπω ότι είναι ξεχασμένο ήδη από την μαμά εταιρία. Η huawei που είχα το Ρ10, σχεδόν κάθε μήνα είχαμε και ένα update. Τεσπα. Για μένα είναι ένας λόγος να αποθαρρύνω γνωστούς να παίρνουν samsung.
Link to comment
Share on other sites

Δίνει αναβαθμίσεις η Samsung απλά αργεί σε σχέση με άλλες εταιρίες εδώ και χρόνια
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλοι γνωστή μου όταν βλέπουν ενημέρωση πατάνε να γίνει μετά... κάνεις δεν ασχολείται καν... και το 90% δεν ξέρει καν τι είναι!

Γιαυτό και οι εταιρείες δεν το παίρνουν πιο ζεστά, διότι είμαστε ένα 10% που έχουμε το μυαλό μας σε αυτά!

Μακάρι να έρθει νωρίς για να προσπερασουμε ολα αυτα αυτά τα σχόλια με την εγκατάσταση της oreo και να πάμε σε πιο νορμάλ ροή

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί αργεί τόσο πολύ. Δηλαδή τόσο φόρτο εργασίας έχουν οι server της samsung; Όλες οι άλλες εταιρίες δεν έχουν. Το S8 είναι το πρώτο samsung που έχω στα χέρια μου, αλλά βλέπω ότι είναι ξεχασμένο ήδη από την μαμά εταιρία. Η huawei που είχα το Ρ10, σχεδόν κάθε μήνα είχαμε και ένα update. Τεσπα. Για μένα είναι ένας λόγος να αποθαρρύνω γνωστούς να παίρνουν samsung.

 

Δεν. Σε καταλαβαίνω αν το κινητό σου δουλεύει ρολόι γιατί ναμην ξαναπάρεις η ναμην προτείνεις σε φίλους σου; μετά από τόσα χρόνια με τα κινητά είναι απλά ψυχολογικό κομμάτι νομίζουμε ότι θα είναι σνα να. Έχουμε καινούργια συσκευή με το νέο update και τελικά διαφορές δεν πολυεχει... Παρτο αλλιώς ... Και η Apple δίνει κάτι αναβαθμίσεις κ μετά βγαίνουν κ λένε το κάνει να είναι πιο αργό για Ναμη χαλάει η μπαταρία... Και τρώει. Μηνύσεις

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ποια παλικάρια στο xda ρε παιδιά..

Έχει βγει εδώ και τόσο καιρό η oreo. Όποιος θέλει με το ζόρι να την βάλει τώρα, την περνάει με το Odin επίσημα.

Ούτε xda ούτε τίποτα..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την poland 8.αν θυμάμαι σωστά πρέπει να παίρνει πρώτη τα updates.

Xeo ετσι;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. από κυρισκη εχω βσλει την oreo με το odin. Το μονο που παρατηρω ειναι αυξηση καταναλωσης της μπαταριας, θα δω πως θα παει, και το facebook αργει να ανοιξει..
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα το update.

Βασικά δεν γνωρίζω τι είναι οι 2 σημειωμένες προσθήκες.

Στο πρώτο μενού δε μπαίνει καν...

Στο δεύτερό μπαίνει αλλά μόλις πατήσω μία από τις 2 επιλογές κάνει κλείσιμό εφαρμογής.676437b1a2fdd0f67d6e012997bcdb10.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τις πρωτες 2 μερες λογικο ειναι να καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια ενα λειτουργικο μεχρι να κατσει σωστα και να γινουν οι απαραιτητοι συγχρονισμοι και ενημερωσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα.απο σημερα κι εγωω κατοχος του κινητο..τωρα το σεταρρω..και μολις εβαλα την ζελατινα και κολλησε μια χαρα..ειπα να βαλω και μια απλη θηκη σιλικονης..και τσακ..μου πεταξε την ζελατινα.και εμεινα..να :wacko: :lol:

 

επισης τι ειναι το bixby?>? και αν γινετε να το βγαλω τελιως απο τα αριστερα της οθονης.

 

εντυπωση μου χει κανει..οτι δεν εχει ζεσταθει καθολου..και εως τωρα με τοσο πολυ σκαλισμα και εγκαταστασεις η αποδοση της μπαταριας ειναι πολυ καλη.

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 κυκλους φορτισεων εφτασα και η μπαταρια φτανει 3μιση ωρες SOT απο 100 σε 50%... :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

ενα θεμα που βλεπω οτι συμβαινει μετα την αναβαθμιση σε oreo ειναι οτι το facebook αργει να ανοιξει χαρακτηριστικα...

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

ενα θεμα που βλεπω οτι συμβαινει μετα την αναβαθμιση σε oreo ειναι οτι το facebook αργει να ανοιξει χαρακτηριστικα...

 

Δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Για την ακρίβεια σε εμένα ανοίγει πιο γρηγορα πλέον. Έχεις την τελευταία έκδοση FB? Κάνε και ένα wipe στο cache.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα στην παρεα.απο σημερα κι εγωω κατοχος του κινητο..τωρα το σεταρρω..και μολις εβαλα την ζελατινα και κολλησε μια χαρα..ειπα να βαλω και μια απλη θηκη σιλικονης..και τσακ..μου πεταξε την ζελατινα.και εμεινα..να :wacko: :lol:

 

επισης τι ειναι το bixby?>? και αν γινετε να το βγαλω τελιως απο τα αριστερα της οθονης.

 

Καλορίζικο! Εννοείς να μην ανοίγει το Bixby όταν πατάς το κουμπί του? Εάν ναι, υπάρχει αυτή η επιλογή: https://www.google.gr/amp/s/www.androidcentral.com/how-completely-disable-bixby%3famp

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα.απο σημερα κι εγωω κατοχος του κινητο..τωρα το σεταρρω..και μολις εβαλα την ζελατινα και κολλησε μια χαρα..ειπα να βαλω και μια απλη θηκη σιλικονης..και τσακ..μου πεταξε την ζελατινα.και εμεινα..να :wacko: :lol:

 

επισης τι ειναι το bixby?>? και αν γινετε να το βγαλω τελιως απο τα αριστερα της οθονης.

 

Βαζεις την εφαρμογη ΒΚ disabler https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kunkunsoft.packagedisabler&hl=el και απενεργοποιεις οτι δεν χρειάζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να βάλεις το bx actions. Μπορείς να κάνεις το bixby να κάνει πολλές λειτουργίες. Θα σε βολέψει πάρα πολύ...
Link to comment
Share on other sites

καλα με τους ρυθμους που τρέχει το ορεο στο σ8, η odin η κανένα μήνα ακόμα..

το τραγικό είναι ότι μας έχει αφήσει σε ενημερώσεις ασφαλείας απο 11/17

σε αυτά ειναι τραγική η samsung πραγματικά..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...