Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως και να μην πάρουμε άλλη αναβάθμιση πριν την 8άρα. εδώ που φτάσαμε. Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να την πάρουμε σχετικά νωρίς...
Οι αναβαθμίσεις λογισμικού της Samsung είναι το μόνο μελανό σημείο πλέον της εταιρείας. Κρίμα γιατί έχει βελτιωθεί πολύ όσον αφορά την παραμετροποίηση που κάνει στο λογισμικό.
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ αργει η Ελληνικη αναβαθμιση....Λετε να βαλω καμια αλλη ρομ; Ποια προτεινετε; Βεβαια το wifi calling της Cosmote δεν υπαρχει πουθενα αλλου...

 

Μαλλον θα βαλω την Γερμανική ή την Αγγλική.

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις λογισμικού της Samsung είναι το μόνο μελανό σημείο πλέον της εταιρείας. Κρίμα γιατί έχει βελτιωθεί πολύ όσον αφορά την παραμετροποίηση που κάνει στο λογισμικό.

 

Και όσο συνεχίζει να παραμετροποιεί τόσο πιο μελανό θα γίνεται. Όσο πιο stock το αφήνει τόσο πιο εύκολο θα είναι να τις δίνει νωρίς. Δεν είναι μόνο αυτό βέβαια, έχει να κάνει και με το ποια κινητά θέλει να προωθήσει την εκάστοτε στιγμή.

 

Πάντως το ότι δεν πήραμε και δεν θα πάρουμε την 7.1 είναι απλώς απαράδεκτο. Δεν λέω ότι θα είχαμε δει κάποια τρομερή διαφορά αλλά μιλάμε για συσκευή πολλών €€€...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και παραυπάρχει διαφορά. Μία επίσκεψη στο firmware του Sammobile θα σας πείσει. Η Ολλανδία στο S8/S8+ δίνει σαφώς πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις. Έδωσε το fix για το bluebourne τέλη Σεπτέμβρη και εδώ στη βιλαρίμπα (EUR) ακόμα τρίβουμε...

 

απο εναν προχειρο ελεγχο που εκανα στο sammobile h ρουμανια , ρουμανια branded , Κυπρος και αυστρια ειναι οι 4 χωρες με τισ πιο γρηγορες αναβαθμισεις . για κοιτα και εσυ να μου πεις !!

 

Και το γερμανικό μου plus πήρε χθες αναβάθμιση με τα security patches του Οκτωβρίου και η Τουρκία πήρε νεότερο build.

Ομαδικό release δεν υπάρχει σίγουρα, αλλά αυτό που φοβάται ο φίλος που είναι από εποχές s1-s4, δηλαδή Αγγλία/Ελβετία/Ολλανδία κλπ να έχουν γρήγορα update και οι υπόλοιποι αργά ή καθόλου, δεν υφίσταται πλέον.

Εκτός αν μιλάμε για παρόχους βέβαια.

αυτο που ειπες φοβαμαι. ειχα το s4 xef Ολη η ευρωπη ειχε προχωρησει ενω εγω με το γαλλικο....

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Ίσως και να μην πάρουμε άλλη αναβάθμιση πριν την 8άρα. εδώ που φτάσαμε. Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να την πάρουμε σχετικά νωρίς...

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρα πολυ αργει η Ελληνικη αναβαθμιση....Λετε να βαλω καμια αλλη ρομ; Ποια προτεινετε; Βεβαια το wifi calling της Cosmote δεν υπαρχει πουθενα αλλου...

 

ποια εκδοση εχεις με τι csc ? απο που το αγορασες ;

 

εγω δεν θα εχω wifi calling αν το παρω απο skroutzomagazo?

 

επισης θελω να ρωτησω αν παρω κινητο απο σκρουτζ και του βαλω αλλη επισιμη ρομ ( της χωρας που θελω) απο το sammobile . θα γραψει ο knox? θα χασω εγγυηση ?

Edited by tasosp1984
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

απο εναν προχειρο ελεγχο που εκανα στο sammobile h ρουμανια , ρουμανια branded , Κυπρος και αυστρια ειναι οι 4 χωρες με τισ πιο γρηγορες αναβαθμισεις . για κοιτα και εσυ να μου πεις !!

 

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ποια εκδοση εχεις με τι csc ? απο που το αγορασες ;

 

εγω δεν θα εχω wifi calling αν το παρω απο skroutzomagazo?

 

επισης θελω να ρωτησω αν παρω κινητο απο σκρουτζ και του βαλω αλλη επισιμη ρομ ( της χωρας που θελω) απο το sammobile . θα γραψει ο knox? θα χασω εγγυηση ?

 

Πάρε από όπου θες , αν χρειάζεσαι το wifi call βάζεις τη rom της cosmote

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάρε από όπου θες , αν χρειάζεσαι το wifi call βάζεις τη rom της cosmote

 

volte δεν δινουν οι αλλες ευρωπαικες χωρες ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

EUR απο σκρουτζ.

 

EUR και από Skroutz? Πως το κατάφερες αυτό?

Link to comment
Share on other sites

EUR απο skroutz πολυ περιεργο!μηπως απο καπου αλλου?τα eur μονο επισημες αντιπροσωπιες και μεγαλες αλυσιδες!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

EUR απο skroutz πολυ περιεργο!μηπως απο καπου αλλου?τα eur μονο επισημες αντιπροσωπιες και μεγαλες αλυσιδες!

 

 

 

Και όμως μπορεί να γίνει.

Το s7 edge που είχα αγοράσει από σκρουτζομαγαζο ήταν EUR με κανονικά το αυτοκόλλητο στην συσκευασία.

Ακόμα ψάχνω να βρω πως μπορεί να γίνει.

4802876180985c70791f8984706e93d9.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Και όμως μπορεί να γίνει.

Το s7 edge που είχα αγοράσει από σκρουτζομαγαζο ήταν EUR με κανονικά το αυτοκόλλητο στην συσκευασία.

Ακόμα ψάχνω να βρω πως μπορεί να γίνει.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πολύ περίεργο. EUR δίνει μόνο η ελληνική αντιπροσωπεία της Samsung στα μαγαζιά και τα δίνει στις αρχικές τιμές. Εσύ σε τι τιμή το πήρες από το skroutz?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο. EUR δίνει μόνο η ελληνική αντιπροσωπεία της Samsung στα μαγαζιά και τα δίνει στις αρχικές τιμές. Εσύ σε τι τιμή το πήρες από το skroutz?

 

 

 

Εννοείται η τιμή ήταν κοντά στα αλλά σκρουτζομαγαζα και καμία σχέση με την επίσημη τιμή.

 

Μήπως τα doa των μαγαζιών αυτών πάνε στην επίσημη εδώ αντιπροσωπεία και αυτή με την σειρά της δίνει πίσω νέες συσκευές ;

 

Κάποιος άλλος παλαιότερα είχε αναφέρει αγορά συσκευής από εξωτερικό που ήταν ελληνικής αντιπροσωπείας.

Μήπως έρχονται από έξω ;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται η τιμή ήταν κοντά στα αλλά σκρουτζομαγαζα και καμία σχέση με την επίσημη τιμή.

 

Μήπως τα doa των μαγαζιών αυτών πάνε στην επίσημη εδώ αντιπροσωπεία και αυτή με την σειρά της δίνει πίσω νέες συσκευές ;

 

Κάποιος άλλος παλαιότερα είχε αναφέρει αγορά συσκευής από εξωτερικό που ήταν ελληνικής αντιπροσωπείας.

Μήπως έρχονται από έξω ;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πρώτη φορά το ακούω. Τι να πω, περίεργο. Θυμάσαι ποιο ήταν το μαγαζί?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το ακούω. Τι να πω, περίεργο. Θυμάσαι ποιο ήταν το μαγαζί?

 

 

 

Το Phonegallery στον Πειραιά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται να πάρεις EUR από σκρουτζομάγαζο. Αν είσαι τυχερός και σίγουρα όχι τον πρώτο καιρό της κυκλοφορίας της συσκευής.

Μου έχει τύχει και σε Samsung αλλά και σε Sony Xperia.

Πάντως γιατί τόση καΐλα; :lol:

λες και τα EUR τα έχουν κατασκευάσει ξανθές γαλανομάτες παρθένες...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα ρομ απο το sammobile . αλλα δεν μου περνει τις αναβαθμισεις . ξερετε γιατι ; πχ. εβαλα την https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G950F/ROM/download/G950FXXU1AQH3/184959/

 

Και αφου ανοιξε το τηλ ολα καλα, εκανα τεστ για να δω αν θα μου βγαλει με οτα την επομενη αναβαθμιση( δηλαδη αυτη > https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G950F/ROM/download/G950FXXU1AQJ1/192815/ )

 

και δεν την εβγαζε. ελεγε οτι εχω τις νεοτερες αναβαθμισεις. ξερετε γιατι ;

Edited by tasosp1984
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. και δεύτερη beta έκδοση για την 8 κυκλοφόρησε https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s8_oreo_beta_updated-news-28207.php , οπότε η τελική έκδοση θα βγει αρχες Ιανουαρίου.δλδ καλά κρασιά! Edited by mpompa
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάπου εκεί ,ίδια εποχή είχε δοθεί και η επίσημη nougat 7 στο s7 -s7 edge .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα τη ρομ της COSMOTE μόνο και μόνο για να έχω το WIFI CALLING γιατί καμία άλλη χώρα δεν το έχει.
Link to comment
Share on other sites

τα περισσότερα από σκρουτζ είναι ευρωπαϊκά. Χρόνια τώρα.δεν έχω πετύχει ποτέ μη ευρωπαϊκό. το κατάστημα επίσης σε ενημερώνει αν ρωτήσεις. γερμανικά, ιταλικά, ούγγρικα κυρίως έχω πετύχει

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα τη ρομ της COSMOTE μόνο και μόνο για να έχω το WIFI CALLING γιατί καμία άλλη χώρα δεν το έχει.

 

σε καταστημα γερμανος πηγες και το εκανες; η μονος σου στο σπιτι ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...