Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Περιττό να πω το ποσό ενθουσιασμένος είμαι με το κινητό εδώ και μια βδομάδα+ που το έχω, ειδικά προερχόμενος από το HTC 10 που με απογοήτευσε. Κανένα παράπονο προς το παρόν κι είμαι (πριν το htc) χρόνια πιστός Windows phone fun.

Μια ερώτηση μόνο θέλω να κάνω αν κάποιος που το έχει ξέρει: στις ρυθμίσεις κάμερας είναι γκριζαρισμένη ή επιλογή Σταθεροποίηση Βίντεο. Δε μπορώ να την ενεργοποιήσω. Υποθέτω λόγω κάποιας άλλης ρύθμισης που έχω κάνει. Ξέρει κανείς γιατί;

Κι επίσης αλλάζει κάπως το ρολόι στη lock screen; Καθόλου δε μ'αρέσει αυτό το πάνω κάτω.

Καλορίζικο, για το ρολόι Ρυθμίσεις >εμφάνιση >always on display >διατάξεις και διαλέγεις τι θες. Ρε παιδιά το νήμα για s8 έχει πολύ λιγότερες σελίδες από το s8+. Τι γίνεται, όλοι εκεί γράφουν ή γέμισε ο τόπος s8+?

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενα βημα να το παρω και με φοβίζει η μπαταρια του. Σαν μεγεθος με βολευει πιο πολυ απο οτι το μεγαλο.

Πειτε καμια γνωμη για την μπαταρια βρε παιδια!!! :(

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, για το ρολόι Ρυθμίσεις >εμφάνιση >always on display >διατάξεις και διαλέγεις τι θες. Ρε παιδιά το νήμα για s8 έχει πολύ λιγότερες σελίδες από το s8+. Τι γίνεται, όλοι εκεί γράφουν ή γέμισε ο τόπος s8+?

Δε λέω για την always on display αλλά για την οθόνη κλειδώματος :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειμαι ενα βημα να το παρω και με φοβίζει η μπαταρια του. Σαν μεγεθος με βολευει πιο πολυ απο οτι το μεγαλο.

Πειτε καμια γνωμη για την μπαταρια βρε παιδια!!! :(

 

Η μπαταρία άνετα βγάζει τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου λιγο,ειδα στα εικονιδια "ασφαλης φακελος"τι σημαινει αυτο;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Να κλειδώνεις αρχεία κ εφαρμογές για να μην είναι ορατά σε άλλους, εάν κανείς κοινή χρήση του τηλεφώνου.

 

Για τις εφαρμογές όμως θα πρέπει να τις κατεβάσεις μέσα από το φάκελο, αλλιώς θα φτιάξει copy της ήδη υπάρχουσας και θα έχεις την ίδια εφαρμογή κ μέσα κ έξω από το φάκελο.

me > you
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω καλημερα.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Έφυγε και η παραγγελία μου πριν λίγη ωριτσα.

Παραλαβή προς τα τέλη επόμενης εβδομάδας.

 

We thought you'd like to know that we dispatched your order.

 

Your order is on the way, and can no longer be changed. If you need to return an item or manage other orders, please visit Your Orders on Amazon.de.

 

Your order was sent to:

 

Griechenland

 

Your item(s) is (are) being sent by UPS.

 

 

Samsung Galaxy S8 Smartphone (5,8 Zoll (14,7 cm) Touch-Display, 64GB interner Speicher, Android OS) orchid grey

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

EUR 790,97

Item Subtotal:EUR 637,88

Delivery & Handling:EUR 6,94

Total before VAT:EUR 644,82

VAT:EUR 154,75

Total including VAT:EUR 799,57

Paid by Mastercard:EUR 799,57

 

Δε λέω για την always on display αλλά για την οθόνη κλειδώματος :

Η μπαταρία άνετα βγάζει τη μέρα.

 

Αν αλλάξεις theme λογικά θα αλλάξει και το ρολόι.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενα βημα να το παρω και με φοβίζει η μπαταρια του. Σαν μεγεθος με βολευει πιο πολυ απο οτι το μεγαλο.

Πειτε καμια γνωμη για την μπαταρια βρε παιδια!!! :(

Κι εγώ σκέφτομαι ότι θα υποβιβαστω στο θέμα της μπαταρίας σε σχέση με το s7 edge που έχω τώρα. Υπάρχει κάποιος που από το s7 edge πήγε στο απλό s8 να πει τη γνώμη του;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιος που από το s7 edge πήγε στο απλό s8 να πει τη γνώμη του;

 

Αν διαβάσεις πιο πίσω θα βρεις αρκετά post κατόχων που έκαναν τη μετάβαση που σκέφτεσαι να κάνεις και εσύ και ήδη αναφέρουν την αισθητή διαφορά στην αυτονομία (υπέρ του S7 edge).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι μπαταριες ιδιως στο S8 3000mah, αλλα και στο S8 3500mah ειναι απαραδεκτες. Η μπαταρια επειδη ειναι και ενσωματωμενη, πρεπει να ειναι μεγαλη, ωστε ιδιως οταν θα αρχισει να πεφτει με τις φορτισεις να μην εισαι συνεχεια με το φορτιστη στο χερι. Εξισου απαραδεκτο ειναι οτι δεν πουλανε εδω τα κινητα αυτα δικαρτα. Αυτη τη στιγμη παρατησα το S6 για ενα Xiaomi των 100 ευρω που εχει ομως μπαταρια 4000mah και ειναι και δικαρτο. Ναι η καμερα δε ειναι πολυ καλη και μπλα μπλα μπλα.... Αλλα δε φοβαμαι να βαλω το GPS ή το wifi να δουλευει, υπο το φοβο μη μου ριξει τη μπαταρια και δε μπορω να μιλησω. Μη εμπιστευεστε τα reviews, το ιντερνετ ειναι γεματο παπαγαλακια samsung και apple.
Link to comment
Share on other sites

Οι μπαταριες ιδιως στο S8 3000mah, αλλα και στο S8 3500mah ειναι απαραδεκτες. Η μπαταρια επειδη ειναι και ενσωματωμενη, πρεπει να ειναι μεγαλη, ωστε ιδιως οταν θα αρχισει να πεφτει με τις φορτισεις να μην εισαι συνεχεια με το φορτιστη στο χερι. Εξισου απαραδεκτο ειναι οτι δεν πουλανε εδω τα κινητα αυτα δικαρτα. Αυτη τη στιγμη παρατησα το S6 για ενα Xiaomi των 100 ευρω που εχει ομως μπαταρια 4000mah και ειναι και δικαρτο. Ναι η καμερα δε ειναι πολυ καλη και μπλα μπλα μπλα.... Αλλα δε φοβαμαι να βαλω το GPS ή το wifi να δουλευει, υπο το φοβο μη μου ριξει τη μπαταρια και δε μπορω να μιλησω. Μη εμπιστευεστε τα reviews, το ιντερνετ ειναι γεματο παπαγαλακια samsung και apple.

Σίγουρα θα μπορούσε (και θα έπρεπε) να έχει πιο μεγάλες μπαταρίες στα S8 και S8+ αλλά δε νομίζω να έχει νόημα να κάνουμε συγκρίσεις με ενα Xiaomi των 100€ μόνο επειδή το 2ο έχει καλύτερη μπαταρία!!

Δε λέω ότι και το Xiaomi δεν κάνει λίγο πολύ αυτό που θέλεις αλλά S8 δεν είναι!

Αν κάποιον του αρκεί και ενα Xiaomi των 100€ και δε θέλει να δει την υπεροχή ενός S8 (ή οποιοδήποτε κινητό ίδιου βεληνεκούς) μόνο επειδή μπορεί να μην είναι τέρας αυτονομίας δεν νομίζω να μπορεί βρει και πολλά ενδιαφέροντα σε ενα τεχνολογικό forum. ;)

Φιλικά πάντα....... δεν τα λεω προσωπικά σε σένα φιλε @psyched

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σκέφτομαι ότι θα υποβιβαστω στο θέμα της μπαταρίας σε σχέση με το s7 edge που έχω τώρα. Υπάρχει κάποιος που από το s7 edge πήγε στο απλό s8 να πει τη γνώμη του;

 

Σιγουρα πιο κατω η μπαταρια αλλα βγαζεις μερα!

Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα πιο κατω η μπαταρια αλλα βγαζεις μερα!

Αυτό μου αρκεί! Φυσικά και δεν περιμένω να αγοράσω κινητό που θα μου φτάνει η μπαταρία για 2 μέρες, ούτε με το edge πιάνω 2 μέρες. Πήγα σήμερα και έπιασα και τα 2 s8 στα χέρια μου. Ασύγκριτα πιο βολικό το απλό στο πιάσιμο στο χέρι, φτάνει και το δάκτυλο μου πίσω στο δακτυλικο αποτύπωμα το οποίο πάντως είναι άβολο στη θέση αυτή . το edge μου δίπλα του μοιάζει με... τούβλο. Απορώ πως έχουν πάει όλοι στο +???

Απίστευτα όμορφες συσκευές και οι 2! Πάλι μόνοι τους παίζουν οι κορεατες!

ΥΓ έχω κι εγώ ένα απλό xiaomi για δεύτερο και έχουν περάσει από τα χέρια μου και πιο τούμπανα (Βλ. Υπογραφή). Αλλά ρε παιδιά τι συγκρίνετε τώρα τα 2 τηλέφωνα;;; έλεος δηλαδή...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Οι μπαταριες ιδιως στο S8 3000mah, αλλα και στο S8 3500mah ειναι απαραδεκτες. Η μπαταρια επειδη ειναι και ενσωματωμενη, πρεπει να ειναι μεγαλη, ωστε ιδιως οταν θα αρχισει να πεφτει με τις φορτισεις να μην εισαι συνεχεια με το φορτιστη στο χερι. Εξισου απαραδεκτο ειναι οτι δεν πουλανε εδω τα κινητα αυτα δικαρτα. Αυτη τη στιγμη παρατησα το S6 για ενα Xiaomi των 100 ευρω που εχει ομως μπαταρια 4000mah και ειναι και δικαρτο. Ναι η καμερα δε ειναι πολυ καλη και μπλα μπλα μπλα.... Αλλα δε φοβαμαι να βαλω το GPS ή το wifi να δουλευει, υπο το φοβο μη μου ριξει τη μπαταρια και δε μπορω να μιλησω. Μη εμπιστευεστε τα reviews, το ιντερνετ ειναι γεματο παπαγαλακια samsung και apple.

Την μπαταρία στο τηλ την δοκίμασες φίλε μου και την λες απαράδεκτη?

 

Nikos S7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μετά από μια μέρα χρήσης είναι ελάχιστα χειρότερη από το s7 edge που είχα και σίγουρα καλύτερη από το s7.... Αυτό είναι το συμπέρασμα το δικό μου μέχρι στιγμής.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τηλέφωνο είναι απλά υπέροχο! Και άριστο στο πιάσιμο.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι super μετά από μια μέρα χρήσης έχω ακόμα 30% με πολύ σκληρή χρήση.

Κάνα screenshot, παίζει με screen on time?

 

Στάλθηκε από το XT1635-02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω απενεργοποιήσει το screen on time

Δεν εννοώ την επιλογή always on, εννοούσα να πας στη μπαταρία και να πατήσεις πάνω στο "οθόνη" να δούμε πόση ώρα λειτούργησες τη συσκευή και υπό ποιες συνθήκες για να σχηματίσουμε μια χοντρικη εικόνα του πώς συμπεριφερεται η συσκευή

 

Στάλθηκε από το XT1635-02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρία στο τηλ την δοκίμασες φίλε μου και την λες απαράδεκτη?

 

Nikos S7 edge

Μάλλον μας τρολαρει, εμένα με 6 ώρες σήμερα sot και υπόλοιπο 20% τρίτη φόρτιση με το S8+ μιας και αναφέρθηκε και σε αυτό.. Και για το απλό S8 όπως λένε τα παιδιά αν ειναι λιγάκι κάτω από το S7 Edge τότε σίγουρα μιλάμε για απίστευτα καλές υλοποιήσεις

 

20% καλέ όχι 50% που έγραψα κατά λάθος

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μας τρολαρει, εμένα με 6 ώρες σήμερα sot και υπόλοιπο 50% τρίτη φόρτιση με το S8+ μιας και αναφέρθηκε και σε αυτό.. Και για το απλό S8 όπως λένε τα παιδιά αν ειναι λιγάκι κάτω από το S7 Edge τότε σίγουρα μιλάμε για απίστευτα καλές υλοποιήσεις

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Έτσι ακριβώς. Βαρέθηκα ρε φίλε να ακούω ********.

 

Nikos from S8 Plus

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου αρκεί! Φυσικά και δεν περιμένω να αγοράσω κινητό που θα μου φτάνει η μπαταρία για 2 μέρες, ούτε με το edge πιάνω 2 μέρες. Πήγα σήμερα και έπιασα και τα 2 s8 στα χέρια μου. Ασύγκριτα πιο βολικό το απλό στο πιάσιμο στο χέρι, φτάνει και το δάκτυλο μου πίσω στο δακτυλικο αποτύπωμα το οποίο πάντως είναι άβολο στη θέση αυτή . το edge μου δίπλα του μοιάζει με... τούβλο. Απορώ πως έχουν πάει όλοι στο +???

Απίστευτα όμορφες συσκευές και οι 2! Πάλι μόνοι τους παίζουν οι κορεατες!

 

O λόγος είναι το μέγεθος της οθόνης.

Το μικρό με το ζόρι φτάνει μια κλασσική 5.5'', ενώ και το μεγάλο σχεδόν ίδιο πλάτος με ένα κλασσικό 5.5''. 5.8'' & 6.2'' είναι μόνο στα χαρτιά. (κάτι βέβαια που ξέραμε εξαρχής)

Προσωπικά θα πήγαινε μόνο στο μεγάλο, αλλά το μικρό είναι ιδανικό για όσους θέλουν (σχετικά) μαζεμένες συσκευές.

 

Όντως εμφανισιακά δεν παίζονται (κάτι που επίσης λέγαμε εξαρχής), μόνο αν θέλει κάποιος bezel (:blink:) θα απογοητευτεί.

Link to comment
Share on other sites

O λόγος είναι το μέγεθος της οθόνης.

Το μικρό με το ζόρι φτάνει μια κλασσική 5.5'', ενώ και το μεγάλο σχεδόν ίδιο πλάτος με ένα κλασσικό 5.5''. 5.8'' & 6.2'' είναι μόνο στα χαρτιά. (κάτι βέβαια που ξέραμε εξαρχής)

Προσωπικά θα πήγαινε μόνο στο μεγάλο, αλλά το μικρό είναι ιδανικό για όσους θέλουν (σχετικά) μαζεμένες συσκευές.

 

Όντως εμφανισιακά δεν παίζονται (κάτι που επίσης λέγαμε εξαρχής), μόνο αν θέλει κάποιος bezel (:blink:) θα απογοητευτεί.

Έχουμε ακόμα με το κιλό(στον ανταγωνισμό) για όσους θέλουν οικόπεδα bezels:lol::lol::X

Για την μπαταρία τα είπαμε αν είναι στα επίπεδα του s7 flat και λίγο καλύτερα όπως και εξωτερικό αναφέρουν οτι είναι τελικά,θα είναι ικανοποιητικοτατη απόδοση για τα δεδομένα της συσκευής(5.8/3000)

 

Για όσους απο εμάς θέλουμε οσο πιο μαζεμένες διαστάσεις για πιο άνετο χειρισμό με ένα χέρι χωρίς να θυσιάσουμε στο τομέα αυτονομία.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μαζεμένες διαστάσεις ναι, αλλά όχι εις βάρος της κςθημερινής χρηστικότητας. Κατά την ταπεινή μου άποψη η οθόνη είναι εξαιρετικά μικρή όσον αφορά στο πλάτος κάτι που δυσχαιρένει τις λειτουργίες του τηλεφώνου (προσωπικού υπολογιστή ουσιαστικά) στην everyday use. Δεν μιλάω για τις κλήσεις αλλά κυρίως για το διαδίκτυο και όλες τις συναφείς εφαρμογές. Θεωρώ ότι πολύ δύσκολα θα καθιερωθούν στα κινητά αναλογίες οθόνης 18,5 και 18:9....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...