Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θέλουν 320€, τότε πάρε άλλο κινητό. Μην μπεις καν στη διαδικασία να το επισκευάσεις.

Τέλος να σου πω πως εμπειρία για service της LG από κινητό δεν έχω, έχω όμως από τηλεόραση. Από τα χειρότερα που έχω βρει.

Καταγγελίες σε Συνήγορο Καταναλωτή, ανικανότητα στο τηλεφωνικό κέντρο, ανικανότητα στους άχρηστους υπαλλήλους στο Μανωλόπουλο και γενικά η ιστορία με παίδεψε 2 μήνες για να κάνουν απλά τη δουλειά τους.

Link to comment
Share on other sites

Απλά τα πράγματα, επειδή έληγε η εγγύηση βρήκαν έναν τρόπο ώστε να το τρενάρουν και να λήξει η εγγύηση. Τώρα μόνο καταγγελία.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων σε ένα κινητό, εισήγαγα κανονικά το gmail μου και τον κωδικό, αλλά ενώ κατέβασα όλες τις εφαρμογές που είχα, στο gmail μου βγάζει μήνυμα κατά την εγκατάσταση "this account already exists" και δεν μ'αφήνει να προχωρήσω! Ξέρει κανείς τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

9/10 θεματα στο Android section, ειναι ποστς που μπορουν να μπουν σε καποιο υπαρχον θεμα. Προβλημα εδω, προβλημα εκει..δε μπαινει κανενας mod να τα δει αραγε;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο και δοκιμές, βρήκα το πρόβλημα αλλά όχι τη λύση!

Το πρόβλημα είναι στον λογαριασμό μου και όχι στη συσκευή, την εφαρμογή ή στις ρυθμίσεις της.

Πρακτικά, αν στη συσκευή μου κάνω log in με άλλο λογαριασμό, το Live location λειτουργεί κανονικά.

Αν μπω με τον δικό μου λογαριασμό σε άλλη συσκευή που το live location λειτουργεί, πάλι δεν εμφανιζεται πουθενά η επιλογή στον δικό μου λογαριασμό!

Όταν πρωτοχρησιμοποιεί κανείς το live location, το messenger ζητάει μια έξτα άδεια. Προφανώς την πρώτη φορά πάτησα όχι. Το πρόβλημα είναι πως τώρα δεν υπάρχει πουθενά σαν επιλογή να ξαναβρώ αυτή την άδεια και να πατήσω ναι...

Έχω δοκιμάσει απεγκατάσταση της εφαρμογής, καθαρισμό μνήμης cache κλπ χωρίς αποτέλεσμα. Έστειλα και μήνυμα-αναφορά στο messenger αλλά καμία απάντηση..

Καμία άλλη πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Προσπαθω να συνδεσω ένα samsung s8 και ένα samsung s2 tab με έναν ανταπτορα TURBO X HDMI ΜHL αλλα δεν το εχω καταφερει.Μου ειπαν από το ΠΛΑΙΣΙΟ ότι ισως εχει καποια επιλογή αλλαγη προβολης το κινητο Η το ταμπλετ αλλα ,δεν την εχω βρει.Γνωριζει καποιος τον τροπο;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Προσπαθω να συνδεσω ένα samsung s8 και ένα samsung s2 tab με έναν ανταπτορα TURBO X HDMI ΜHL αλλα δεν το εχω καταφερει.Μου ειπαν από το ΠΛΑΙΣΙΟ ότι ισως εχει καποια επιλογή αλλαγη προβολης το κινητο Η το ταμπλετ αλλα ,δεν την εχω βρει.Γνωριζει καποιος τον τροπο;;;;;;

Το TURBO X HDMI ΜHL το τροφοδοτείς με ρευμα ;

Link to comment
Share on other sites

Ενώ εμφανιζει στις πηγεσ της TV την ενδειξη HDMI 1 δεν δειχνει τιποτα η οθονη

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως εχει καποια επιλογή στο samsung για ενεργοποιηση της εξοδου ;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ίδια ένδειξη είχα κι εγώ όταν προσπάθησα να συνδέσω με ένα Sony mhl hdmi adaptor (παίρνοντας και ρεύμα), tablet Samsung Galaxy Tab A 2016 με LG TV. Κάποιο παιδί μου είπε ότι πλέον η Samsung έχει αφαιρέσει αυτή την δυνατότητα σύνδεσης στα μοντέλα της. Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

9/10 θεματα στο Android section, ειναι ποστς που μπορουν να μπουν σε καποιο υπαρχον θεμα. Προβλημα εδω, προβλημα εκει..δε μπαινει κανενας mod να τα δει αραγε;

 

Το φόρουμ είναι ευθύνη όλων μας.

Υπάρχει και κουμπάκι αναφορά στα posts.

Αν έκανες αναφορά και δεν έγινε τίποτα, έχεις 1000 δίκια.

Αν δεν έκανες, έχεις ευθύνη :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να πω .Σε ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες που μου εδωσες

Το s8 συνδέεται με HDMI ΜHL !! Νομίζω και το S2... Υπάρχουν πολλά video στο YouTube ! Η σύνδεση γίνεται αυτόματα χωρίς κάποια ρύθμιση ...(Από το τηλεκοντρόλ άλλαξες πηγή ...ανάλογα σε ποιο HDMI έχεις σύνδεση την συσκευή; :lol:) Εάν δεν λειτουργεί απλά φταίει το καλώδιο

Link to comment
Share on other sites

σε MLS και android 5 εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων και το διπλο χτυπημα στην οθονη δεν μου αναβει! αυτο δεν θα επρεπε να ειναι στα default ?

ξερει κανεις πως θα το ενεργοποιησω ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω επιλεξει την σωστη θυρα η οποια γραφει κι ολας HDMI MHL.Αλλα τιποτα

Βεβαιώσου ότι το καλώδιο HDMI MHL κάνει για τις συσκευές σου !! Εάν το αγοράσες από plaisio πήγαινε το πίσω ..(να το δοκιμάσουν επί τόπου με το s8 ,μπορεί να είναι ελαττωματικό...)

...(όλα τα μοντέλα MHL έχουν type c USB...)
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως θα το ενεργοποιησω ?

 

Ξέρουν αυτοι που έχουν ίδια συσκευή με σένα.

 

Πήγαινε στο κατάλληλο νήμα και ρώτα

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους.

'Εχω ένα Yotaphone και άρχισε να μου βγάζει το μήνυμα "Ενημερώσεις συστήματος".

'Εκανα ενημέρωση και από την Android 5 με πήγε σε 6.0.1!

 

Κάθε φορά που κάνω επανεκίννηση το τηλέφωνο, με βγάζει το μήνυμα πως θέλει να κάνει "ενημέρωση συστήματος".

Είτε το έχω σε "αυτόματες ενημερώσεις" είτε όχι... το πρόβλημα παραμένει...

 

'Εκανα root το κινητό, ξαναπέρασα την βέρσιον "android 5".

Μου έβγαλε το μήνυμα πως υπάρχει αναβάθμιση.

 

Την έκανα την αναβάθμιση... και πάλι τα ίδια.

 

'Εχεις κανείς σας κάτι να προτείνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

 

Παιδικο ταβλετ χωρις καρτα σιμ με εκδοση 4.4.2 και 4.4.4 θελουμε καπως να εμφανιζονται οι επαφες που ειναι στο gmail αποθηκευμενες.

 

Πως γινεται?

 

Δεν εχει google contacts και στις ρυθμισεις δεν εμφανιζει Συγχρωνισμος Επαφων.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι δεν είναι θέμα συσκευής αλλά θέμα ριθμησης λειτουργικου

 

Mάλλον κάνεις πλάκα ε?

 

Και εγώ έχω μία συσκευή με ανδροιδ 5 και δεν έχει doubletap ούτε στα πιό τρελλά του όνειρα...

 

Θα έπρεπε να έχει οποσδήποτε?:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...