Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο κάδος που έχει ο es file explorer είναι χρήσιμος μόνο εάν σβήσεις κάποια αρχεία ενόσω είσαι ΜΈΣΑ στην εφαρμογή; η κρατάει και εάν σβήσεις μια φώτο μέσα από την συλλογή ας πούμε;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Στον καδο πάει ΜΟΝΟ οτι εχεις σβήσει με το πρόγραμμα!

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Στον καδο πάει ΜΟΝΟ οτι εχεις σβήσει με το πρόγραμμα!

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

πάντως το dumper που αναφέρθηκε όταν έσβησα ένα αρχείο μέσα από τον es file explorer ενώ πήγε στον κάδο του es, ΔΕΝ πήγε στου dumper!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι μπορεί να είναι αυτό που μου βγάζει στην μπάρα ειδοποιησεων; Τι ενημέρωση είναι αυτή; Πατάω πάνω και δεν μου βγάζει κάτι. Από Google play λέει.

 

8058cabbddaf2c3bafe22ea8ddc30a63.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου το έκανε σημερα. Πάταγα ξεπαταγα, τιποτα

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου το έκανε σημερα. Πάταγα ξεπαταγα, τιποτα

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

3 φορές το έκανε σήμερα... Τουλάχιστον τόσες είδα εγώ! Δεν ξέρω αν έγινε κ άλλες όταν εχω το κινητό σε αδράνεια.

Γύρω στα 10 δευτερόλεπτα δείχνει σαν να κατεβάζει κάτι και εξαφανίζεται μετά.

 

Edit : και μια ερώτηση που θυμήθηκα τώρα.

Πως μπορώ να βγάλω το μικρό εικονίδιο των πολλαπλών παραθύρων; Για νουγκατ μιλάμε πάντα. ffd1598b624361e6f23afbdd28c657ac.jpg

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βγάλω το μικρό εικονίδιο των πολλαπλών παραθύρων; Για νουγκατ μιλάμε πάντα.

 

Ρώτα στο νήμα της συσκευής σου

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα στο νήμα της συσκευής σου

Από κει ξεκίνησα και δεν απαντάει κανένας.

Δεν είναι και τόσο ενεργό το thread.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι μπορεί να είναι αυτό που μου βγάζει στην μπάρα ειδοποιησεων; Τι ενημέρωση είναι αυτή; Πατάω πάνω και δεν μου βγάζει κάτι. Από Google play λέει.

 

8058cabbddaf2c3bafe22ea8ddc30a63.jpg

 

Τελικά τι ήταν αυτό? Μου το έβγαλε και εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απενεργοποιημενο σε εμενα κ παρ'ολαυτα εκανε τις εγκαταστάσεις

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την 6.0.1 και μετέτρεψα την sd σε εσωτερικό χώρο αποθήκευσης. Ξέρει κανείς αν μπορώ να αποθηκεύω αρχεία media στην sd και να τα βλέπει το κινητό με τις αντίστοιχες εφαρμογές, γιατί η κάρτα είναι αόρατη;
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ!ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ Κ ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΠΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΕ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ Κ ΚΥΡΙΩΣ ΟΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΑΙΤ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΚΟΛΟΥΘΗ (https://reallifecam.com/en/view/04_1) ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΤΟ.ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΕΡΩΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΡΧΟΝΤΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΣΕΛΙΔΕΣ?ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΣΠΑΜ?ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΙΟ?ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ....
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον μη γράφεις με κεφαλαία γιατί φαίνεται σαν να φωνάζεις.

Δεύτερον γράφεις σε εντελώς λάθος θέμα.

Τρίτον βάλε στον υπολογιστή σου κάποιο antivirus να σκαναρει τον υπολογιστή να δει αν είναι ιός. Δεν θέλω να συνεχιστεί η συζήτηση of topic όμως γι αυτό δεν αναλύω παραπάνω. Άνοιξε ένα νέο θέμα στο φόρουμ με το πρόβλημα σου να μπούμε να σε βοηθήσουμε εκεί αναλυτικά

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον είναι φίλη και δεύτερον μια χαρά ευγενικά σου απάντησε γιατί θίχτηκες;

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σε βοηθήσω προσπαθώ φίλε/η μου! Γιατί το σχόλιο σου εδώ θα διαγραφεί έτσι κ αλλιώς και είναι κρίμα να παει χαμένο και να μη βρεις λυση. Φτιάξε ένα νέο θέμα να μπούμε να κοιτάξουμε αναλυτικά το πρόβλημα και να μπορούμε να το συζητήσουμε ανετα χωρίς οφ τοπικ και διαγραφές σχολίων. Δεν νομίζω να είπα κάτι που σε έθιξε και δεν είπε κανείς ότι ενοχλησες. Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Όντας για πάνω από 3 χρόνια χρήστης Windows phones, έκανα το απαραίτητο βήμα, εφόσον δεν πήγαινε άλλο. Αγόρασα ένα Sammy S7 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

Ωστόσο αντιμετωπίζω μερικά θέματα που δεν γνωρίζω πώς να τα λύσω. το πρώτο από αυτά είναι πως δεν γνωρίζω πώς να περάσω τις επαφές από το email της Microsoft στο νέο κινητό. Να σημειώσω εδώ πως έχω επαφές και σε email της Google, οπότε θέλω να συγχρονιζω 2 λογαριασμούς.

 

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζω και με το ημερολόγιο. Δεν μπορώ να προσθέσω τον λογαριασμό του email της Microsoft. Επειδή μου αρέσουν οι native εφαρμογές δεν θα ήθελα να εγκαταστήσω κάποια άλλη, εκτός κι αν είναι η ύστατη λύση.

 

Υπάρχει Λοιπόν κάποιος τρόπος να τα κάνω αυτά ή όχι; ξέρω πως με την εφαρμογή Outlook της Microsoft μπορώ να τα έχω όλα αυτά αλλά εγώ Τα θέλω όλα μαζεμένα σε μία εφαρμογή Γιατί αλλιώς είναι μεγάλο μπέρδεμα. Άσε που οι επαφές που υπάρχουν στο outlook δεν είναι περασμένες στην εφαρμογή Επαφές του κινητού. Και έτσι δεν έχω αναγνώριση κλήσεων σε κάποια νούμερα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τη λύση Όσον αφορά το ημερολόγιο τη βρήκα μένει να βρω λύση και με τις επαφές αλλά στην τελική θα πάω στο γνωστό κόπι-πέιστ.

 

Στο ημερολόγιο αυτό που έκανα είναι ότι πλέον από τον υπολογιστή βάζω τα γεγονότα στο e-mail της Google. Κάποια γεγονότα που είχα στο e-mail της Microsoft τα έστειλα σε εκείνο Google και τώρα είμαστε μία χαρά.

 

Εκείνο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι στα Windows phone δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να προσθέσεις επαφές από την Google. Επομένως μου ξενίζει λίγο όλο αυτό. Θα έπρεπε να είναι τελείως απλό.

 

Όπως και να έχει ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και θα ήταν καλοδεχούμενη οποιαδήποτε άλλη βοήθεια για τις επαφές.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω πως ρυθμίζεται η ημερομηνία επαναφοράς χρήσης δεδομένων σε EMUI 5.0, Nougat 7.0, ώστε να μπορώ να θέσω όρια χρήσης όχι 01η εως 31η όπως είναι by default, αλλά η έναρξη μέτρησης να ξεκινάει κάθε 20η του μήνα, δυστυχώς δεν μπορώ να το βρω.

 

Την βοήθεια σας παρακαλώ, προέρχομαι από windows....

 

Ειχα το p9 lite με νουγκατ και απ οτι θυμάμαι ειναι ελάττωμα του emui 5.το ειχα ψαξει και σε ξενα φορουμ και αυτο ήταν το συμπερασμα ολων

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ας το γράψω και εδώ

 

Έχω πρόβλημα τις τελευταίες ημέρες με τον Solid Explorer.

Σταμάτησε από τις 30 Ιουλίου να μου δουλεύει ο Unlocker και ζητάει μέσα από την εφαρμογή να ξαναπληρώσω. Μέσα στο Play Store βέβαια φαίνεται εγκατεστημένος ο Unlocker.

Όπως ήτανε φυσικό δοκίμασα να κάνω clear cashe σε εφαρμογή, Unlocker αλλά και play store χωρίς επιτυχία.

Δοκίμασα να βγάλω/ξαναβάλω εφαρμογή και Unlocker πάλι με αποτυχία.

Και έτσι αποφάσισα να επικοινωνήσω με τον developer .

Του έστειλα τρία εμέιλ, έγραψα σε social δίκτυα όπως επίσης και σε ένα φόρουμ που βρήκα, αλλά καμία απολύτως απάντηση δυστυχώς. Δεν έχω πρόβλημα να ξαναπληρώσω, αρκεί όμως να με είχε ενημερώσει πρωτίστως...

Και έτσι λέω να απευθυνθώ στην Google.

Που μπορώ να γράψω για να με βοηθήσει η Google με το πρόβλημα που έχω;

Υπάρχει κάτι τέτοιο ή είμαι υπερβολικός;

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήθελα να αποφύγω την αντιγραφή της πληροφορίας και με ένα σχετικά κακό τρόπο δουλεύει. Γενικά στην υποστήριξη της ms σφυράνε αδιάφορα λες και δεν τρέχει κάτι. Φαντάσου ότι τώρα το outlook app έχει βελτιωθεί πολύ, όμως καλό integration με το λειτουργικό ούτε λόγος.

 

Γενικά να έχεις υπόψην ότι αυτά τα integration αν και δεδομένα, είναι αυτά που επιτρέπουν το customer loyalty. Εγώ απλά δεν θέλω να μεταβώ σε gogle έτσι γιατί έχω μουλαρώσει και δεν θέλω να ξαναλλάζω λογαριασμούς αν και συγνώμη, οι εφαρμογές και τα web site και το integration με το τηλέφωνο είναι άπιαστα τουλάχιστον σε σχέση με αυτά της ms.

Υπάρχει λύση η οποία δεν γίνεται βάζοντας έναν λογαριασμό. Μπαίνεις στο Microsoft account και κανείς εξαγωγή για google. Μετά πας στη Google, κάνεις εισαγωγή αρχείου κλπ...

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη κι εγω πηγα απο windows σε android, μου φαινονται λιγο περιεργα ολα αυτα γιατι δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα ουτε με το ημερολογιο, ουτε με τις επαφες απο MS. Βεβαια εχει καιρο και δεν θυμαμαι ακριβως πως το εκανα, νομιζω ομως πως απλα περασα το MS account στο κινητο και συγχρονισε αυτοματα

Δειτε κι αυτα

https://www.thurrott.com/mobile/android/63371/android-for-the-windows-guy-use-your-microsoft-accounts

http://www.wikihow.tech/Sync-Microsoft-Account-with-an-Android-Device

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι υπερβολικός.

 

Στείλε εδώ και βλέπεις...

 

Τώρα εάν σου πω ότι δεν βρήκα άκρη;;;

Λοιπόν πηγαίνω τρεις τελίτσες πάνω δεξιά> get help> android apps and games> Problem with in app purchase και μου βγάζει ένα νούμερο τηλεφώνου στην Αμερική, χωρίς να μου δίνει άλλη επιλογή επικοινωνίας.

 

Screenshot_2017-08-10-08-45-03-234_com.opera.bro.png

Δεν το πιστεύω ότι δεν μπορώ να βρω άκρη με το πρόβλημα μου....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...