Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το smart 3 εχει κανεις 4.1.1 και να χει φλασαρει καμια ρομ??να μου προτινει?

 

στο xda κοιταξες?

δες αν εχει ασχοληθει κανεις με αυτη τη συσκευη

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια εχω εγκαταστηση την εφαρμογη android lost και θελω με καποιον τροπο να κρυψω το εικονιδιο τις εφαρμογης αν γινεται βεβαια
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια εχω εγκαταστηση την εφαρμογη android lost και θελω με καποιον τροπο να κρυψω το εικονιδιο τις εφαρμογης αν γινεται βεβαια

 

Δεν το έχω τώρα αλλά σίγουρα γίνετε.

Νομίζω γίνετε και από την ίδια την εφαρμογή αλλά και με εντολή από το site. Control-security-package display.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή στο Android σαν την default "Μην ενοχλείτε" του iOS ?

Να τους βάζω όλους στο αθόρυβο εκτός από τα "αγαπημένα" ξέρωγω.

Link to comment
Share on other sites

ψαξε για καμια call blacklist στο μαρκετ.... πολλες εχουν λειτουργιες σαν αυτη που θες :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει της Παναγιάς τα μάτια.... :)

Προτιμότερη?

 

Αυτή είναι καλή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.serviceme.silentmanager.free

Link to comment
Share on other sites

Έχει της Παναγιάς τα μάτια.... :)

Προτιμότερη?

τι την θέλεις αφού και στο τηλέφωνο έχει λίστα αυτόματης απόρριψης

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Εκτος του οτι δεν ξερω που ειναι....Δεν θέλω απόρριψη , απλα απο τις 00:00 έως 12:00 να είναι στο ολα στο αθόρυβο, χωρίς δόνηση χωρίς τίποτα εκτός απο τα αγαπημένα.

Θα την δοκιμασω @karx thanks.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος του οτι δεν ξερω που ειναι....Δεν θέλω απόρριψη , απλα απο τις 00:00 έως 12:00 να είναι στο ολα στο αθόρυβο, χωρίς δόνηση χωρίς τίποτα εκτός απο τα αγαπημένα.

Θα την δοκιμασω @karx thanks.

ρυθμίσεις>η συσκευή μου>κλήση>απόρριψη κλήσης

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να κανω update το google play store και για αυτο τον λογο δεν με αφηνει να κανω install το youtube.μπορει κανεις να μου πει πως να το απεγκαταστησω τελειως χωρις ομως να ειμαι root?η να μου πει πως θα κανω update το google play store.εχω το 3.10.10

 

επησεις μολις ανακαλυψα οτι δεν κανει update και το gmail και το google maps.

Edited by favas21
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να κανω update το google play store και για αυτο τον λογο δεν με αφηνει να κανω install το youtube.μπορει κανεις να μου πει πως να το απεγκαταστησω τελειως χωρις ομως να ειμαι root?η να μου πει πως θα κανω update το google play store.εχω το 3.10.10

 

επησεις μολις ανακαλυψα οτι δεν κανει update και το gmail και το google maps.

 

ποια συσκευη εχεις; μηπως δεν εχεις τον απαραιτητο χωρο; σου βγαζει καποιο μηνυμα σφαλματος;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ποια συσκευη εχεις; μηπως δεν εχεις τον απαραιτητο χωρο; σου βγαζει καποιο μηνυμα σφαλματος;

 

star n9500 απο χωρο λεει οτι εχω ελευθερο 500mb και μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη σε αυτη την τοποθεσια ή κατι τετοιο.μου λεει οτι για να βαλω το youtybe πρεπει να αναβαθμισω τις υπηρεσειες google και αυτες δεν.......τπτ.

Link to comment
Share on other sites

EΧω android 2,3,6 και εχω κανει αντιγραφα ασφαλειας τα παντα στην συσκευη μου. Οταν μεταβω σε android 4.X.X θα εχω τις εφαρμογες και τις ρυθμισεις μου στο ακεραιο υστερα απο την ανακτηση;;
Link to comment
Share on other sites

EΧω android 2,3,6 και εχω κανει αντιγραφα ασφαλειας τα παντα στην συσκευη μου. Οταν μεταβω σε android 4.X.X θα εχω τις εφαρμογες και τις ρυθμισεις μου στο ακεραιο υστερα απο την ανακτηση;;

 

μάλλον δεν θα εχεις τπτ. Αλλη δομή έχουν οι εφαρμογές σ αυτή την εκδοση.

Γιατί όμως να κάνεις αναβάθμιση? Τι περιμένεις να γίνει εκτός από το να βαρύνει η συσκευή σου?

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν θα εχεις τπτ. Αλλη δομή έχουν οι εφαρμογές σ αυτή την εκδοση.

Γιατί όμως να κάνεις αναβάθμιση? Τι περιμένεις να γίνει εκτός από το να βαρύνει η συσκευή σου?

 

Σκεφτομαι να αγορασω συσκευη με το παραπανω λειτουργικο. Και επειδη εχω αντιγραφα ασφαλειας στο παλιο μου τηλεφωνο, σκεφτηκα οτι ισως ειναι συμβατη η ανακτηση. Αλλα μαλλον θα πρεπει να το ξαναρυθμισω απο την αρχη ;;

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι στο φακελο .android_secure folder εχουν μαζευτει 2,8GB αρχεια τυπου .asec

Μπορω καποια απο αυτα να τα σβησω ?

(Βεβαια εχω βαλει καμια 300αρια εφαρμογες) και εχω βγαλει πολλες

 

Δοκίμασε με το Clean Master πρώτα να δεις αν θα στα καθαρίσει.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα! ειμαι ροοτ σε 4.1.2 πως μπορω να αλλαξω το boot animation?ειναι ευκολο? υπαρχει περιπτωση να δημιουργηθει καποιο προβλημα γενικοτερα στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα! ειμαι ροοτ σε 4.1.2 πως μπορω να αλλαξω το boot animation?ειναι ευκολο? υπαρχει περιπτωση να δημιουργηθει καποιο προβλημα γενικοτερα στο κινητο?

 

Εξαρτάται από το κινητό σου. Στην χειρότερη, μπορεί να πάθεις bootloop, αναλόγως με τον τρόπο που θα το αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το κινητό σου. Στην χειρότερη, μπορεί να πάθεις bootloop, αναλόγως με τον τρόπο που θα το αλλάξεις.

 

galaxy s advance! λες να το επιχειρησω ή δεν αξιζει ο κοπος! υπαρχει καποιο λινκ για το πως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

galaxy s advance! λες να το επιχειρησω ή δεν αξιζει ο κοπος! υπαρχει καποιο λινκ για το πως γινεται?

 

Αν έχεις root, τότε κατεβάζεις ένα bootanimation που να υποστηρίζεται από την ανάλυση της οθόνης σου και το μεταφέρεις στο /system/media ... αν και κάτι μου λέει ότι δεν θα δουλέψει αν δεν έχεις custom kernel.

 

Καλύτερα ρώτα στο θέμα του κινητού σου.

Link to comment
Share on other sites

galaxy s advance! λες να το επιχειρησω ή δεν αξιζει ο κοπος! υπαρχει καποιο λινκ για το πως γινεται?

 

Και αφού το βάλεις στο system/media και αντικαταστήσεις το υπάρχων, να του δώσεις τα σωστά δικαιώματα...

Το έχω κάνει δεκάδες φορές, googlare το λίγο για να δεις τον σωστό τρόπο ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και αφού το βάλεις στο system/media και αντικαταστήσεις το υπάρχων, να του δώσεις τα σωστά δικαιώματα...

Το έχω κάνει δεκάδες φορές, googlare το λίγο για να δεις τον σωστό τρόπο ;)

 

Τα δικαιώματα φτιάχνονται μόνα τους νομίζω στο reboot....

Link to comment
Share on other sites

Τα δικαιώματα φτιάχνονται μόνα τους νομίζω στο reboot....

 

Έτσι είναι. Όποτε βαζω bootanimation.zip, δεν αλλάζω permissions και μετά το reboot τρέχει μια χαρά.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...