Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

EΧω android 2,3,6 και εχω κανει αντιγραφα ασφαλειας τα παντα στην συσκευη μου. Οταν μεταβω σε android 4.X.X θα εχω τις εφαρμογες και τις ρυθμισεις μου στο ακεραιο υστερα απο την ανακτηση;;

 

Εγώ σε καινούργια συσκευή με jelly bean, επανέφερα μέσω titanium backup τις εφαρμογές με τα δεδομένα τους που είχα σε συσκευή με gingerbread και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,ξέρετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να εγκαταστήσω εφαρμογή που είναι κανονικά μόνο για τάμπλετ, στο κινητό μου ? (έχω το sony Xperia S)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το δοκιμάζεις; Δεν πρόκειται να συμβεί τίποτα. Στη χειρότερη περίπτωση απλά να μην ανοίξει η εφαρμογή.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,ξέρετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να εγκαταστήσω εφαρμογή που είναι κανονικά μόνο για τάμπλετ, στο κινητό μου ? (έχω το sony Xperia S)

 

Βρες το apk της εφαρμογής και τρεξτο.

Link to comment
Share on other sites

Βρες το apk της εφαρμογής και τρεξτο.

 

Πώς να το κατεβάσω?βρήκα μόνο το apk downloader αλλά δε δουλεύει :(

Link to comment
Share on other sites

Πώς να το κατεβάσω?βρήκα μόνο το apk downloader αλλά δε δουλεύει :(

 

Άν το έχεις σε κάποια άλλη συσκευή στείλτο με αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kayan.nurav.apkshare και εγκατέστησε το.

Άν δεν το έχεις ,ζητά βοήθεια από την Google!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! είμαι κάτοχος ενός S3 και έχω αγοράσει ορισμένες εφαρμογές στο play store.

Είμαι σε σκέψη να προχωρήσω στην αγορά ενός note 3 και προβληματίζομαι όσον αφορά τις εφαρμογές,αν απλά διαγράψω τον λογαριασμό μου στην παλιά συσκευή και τον προσθέσω στην καινούρια,μπορώ να ξαναεγκαταστήσω τις εφαρμογές αυτές ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως θα κανεις

 

οι εφαρμογές στο s3 παραμένουν ή διαγράφονται μαζί με τον λογαριασμό; (μ' ενδιαφέρουν κυρίως τα live wallpapers)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το lenovo s820.

Ποιο launcher προτεινετε?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! είμαι κάτοχος ενός S3 και έχω αγοράσει ορισμένες εφαρμογές στο play store.

Είμαι σε σκέψη να προχωρήσω στην αγορά ενός note 3 και προβληματίζομαι όσον αφορά τις εφαρμογές,αν απλά διαγράψω τον λογαριασμό μου στην παλιά συσκευή και τον προσθέσω στην καινούρια,μπορώ να ξαναεγκαταστήσω τις εφαρμογές αυτές ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

 

Γιατι να τον διαγράψεις ?Αν δεν κανω λαθος μπορούμε να εχουμε ένα λογαριασμο για εφαρμογες και σε άλλο κινητο ταυτόχρονα .Απλα επιλεγεις στην εφαρμογή σε ποιο θα εγκατασταθεί.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογές στο s3 παραμένουν ή διαγράφονται μαζί με τον λογαριασμό; (μ' ενδιαφέρουν κυρίως τα live wallpapers)

Οι εφαρμογές που έχεις αγοράσει ή/και εγκαταστήσει παραμένουν συνδεδεμένες στον λογαριασμό σου. Ακόμα και αν αλλάξεις συσκευή, χρησιμοποιόντας τον ίδιο λογαριασμό μπορείς να τις εγκαταστήσεις ξανά χωρίς να χρειαστεί να τις ξαναγοράσεις.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

απο χθες εβαλα την CM 10.1 στο samsung galaxy ace2.

θα ηθελα την βοηθεια σας σε μερικα θεματακια!

ειδα οτι στα μυνηματα δεν μπορω να στηλω sms με 160χαρακτηρες κ ας γραφω με κεφαλαια. τι μπορω να κανω για να το αλλαξω?

επισης πατησα να κανει συγχρονισμο το ημερολογιο με το gmail και οντως εβγαλε καποια πραγματα δεν εχω δει αν ειναι ολα, παντως το σιγουρο ειναι οτι δεν μου εμφανιζει τα γενεθλια των επαφων μου και υποθετω οτι θα γινει κατι παρομοιο και για το facebook οταν περασω το account για συγχρονισμο? υπαρχει καποιο αλλο ημερολογιο πιο καλο να κανει συγχρονισμο με gmail,facebook,επαφες? θα με βολευε παρα πολυ!

επισης,μηπως εχετε βρει καποιον τροπο να μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες στην εξωτερικη microsd?να την βλεπει για εσωτερικη δηλαδη. ειχα κανει κατι στην 4.1.2 στοκ αλλα δεν δουλεψε στην cm10.1.

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Για να περασω μια custom rom σε οποιοδηποτε κινητο με android λειτουργικο ειναι υποχρεωτικο το κινητο να γινει και ρουτ ή οχι?

 

Επισης ολα τα περασματα custom rom γινωνται υποχρεωτικα μεσω προγραμματος που συνδεεις το κινητο με τον υπολογιστη ή μπορουν να γινουν και μονο μεσα απο το κινητο περνωντας την custom rom σε μια sd card?

 

Υπαρχουν κοινα αρχεια για να κανεις ρουτ οποιοδηποτε κινητο αναλογα με τη εκδοση android εχει πανω ή ειναι συγκεκρημενα τα αρχεια αναλογα το μοντελο και τη μαρκα του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να τον διαγράψεις ?Αν δεν κανω λαθος μπορούμε να εχουμε ένα λογαριασμο για εφαρμογες και σε άλλο κινητο ταυτόχρονα .Απλα επιλεγεις στην εφαρμογή σε ποιο θα εγκατασταθεί.

 

Γίνεται ταυτόχρονα; το S III, το θέλω ως δευτερεύον κινητό για το what's up. Εάν δεν φτιάξω νέο λογαριασμό και απλά διαγράψω τον ήδη υπάρχον, θα συνεχίσουν να υπάρχουν οι εφαρμογές στο παλιό; οι ταπετσαρίες κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... υπάρχει τρόπος να μην πέφτει ο αριθμός τηλεφωνου όταν καλώ και όταν με καλούν και φαίνεται πάνω στην φώτο της επαφής;
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

Με την ευκαιρια αγορας νεας καρτας και μιας και η εσωτερικη μνημη αρχιζει να γεμιζει απο εφαρμογες,προσπαθησα με κανα 2 προγραμματα να περασω εφαρμογες απο την εσωτερικη μνημη στην καρτα αλλα αμφοτερα και τα 2 διαφορετικα προγραμματα(app2sd και go task manager) στο τελικο βημα σε παραπεμπουν στην διαχειριση εφαρμογων του android που ομως δεν εχει την δυνατοτητα μεταφορας σε καρτα.Πως ειναι δυνατον να αποδεσμευσω χωρο απο εφαρμογες την μνημη του ταμπλετ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να στειλω μειλ με το κ9. Εχω βαλει το μειλ του οτε και η συσκευη ειναι αμοι ν828

Καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Περασα στο samsung galaxy fit gt-s5670 μια custom rom μπορειτε να μου πειτε τωρα πως μπορω να δω ποια ρομ ειχε αρχικα το κινητο για να του περασω παλι την ιδια αρχικη 2.3.6 που ειχε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Το Tapatalk η τελευταία έκδοση δουλεύει καλά. Μόλις μπαίνω στο myphone μου λέει failed to connect...

Έχει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα?

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Το Tapatalk η τελευταία έκδοση δουλεύει καλά. Μόλις μπαίνω στο myphone μου λέει failed to connect...

Έχει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα?

 

Όλοι! :lol:

 

Δουλεύει κανονικά προς το παρόν όμως οπότε..:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...