Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο περισσότερα αρχεια, τόσο μεγαλύτερο και το μέγεθος...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό νήμα για να γράψω την απορία μου σχετικά με τα δεδομένα του viber. Αν είμαι σε λάθος νήμα ας μου υποδείξει κάποιος το σωστό.

Στο κινητό της γυναίκα μου το viber πιάνει πολύ όγκο. Συγκεκριμένα πιάνει χώρο 4+gb εκ τον οποίων τα 3,85gb είναι δεδομένα χρήστη! Στο δικό για παράδειγμα είναι 440mb σύνολο όλος ο χώρος που καταλαμβάνει το viber με τα δεδομένα χρήστη να είναι 380mb.

Η γυναίκα μου βέβαια έχει αρκετά περισσότερα μηνύματα, αλλά θέλω να εξοικονομήσω χώρο. Τα δεδομένα χρήστη τι είναι δηλαδή; Είναι οι φωτογραφίες και τα βίντεο που έχει λάβει και στείλει; Πως μπορώ και κερδίσω χώρο;

Ευχαριστώ!

Με έναν file explorer βρες στην εσωτερικη μνημη το φακελο viber και μεσα τους φακέλους viber images and viber videos. Μετακίνησέ τους στην sd σου και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αυτά τα αρχεία είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όσο περισσότερα αρχεια, τόσο μεγαλύτερο και το μέγεθος...

 

Με έναν file explorer βρες στην εσωτερικη μνημη το φακελο viber και μεσα τους φακέλους viber images and viber videos. Μετακίνησέ τους στην sd σου και ολα καλα.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!

Το βραδάκι θα πρέπει να ασχοληθώ και μ' αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Σε όποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς, εκεί που λέei "προς" , γράφεις τα mails που θες, ή από κάτω, εκεί που γράφει "κοινοποίηση" .[/quoteευχαριστω.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Με έναν file explorer βρες στην εσωτερικη μνημη το φακελο viber και μεσα τους φακέλους viber images and viber videos. Μετακίνησέ τους στην sd σου και ολα καλα.

Και μετά ετοιμάσου να φας τηγανιές :food:... στο κεφάλι :dizzy:,

επειδή δεν θα βλέπει η γυναίκα σου ούτε τα videos ούτε τις φωτογραφίες.

Ρώτα την τι δεν χρειάζεται και μετακίνησε το .

Ξέρω πάλι τηγανιές θα φας γιατί είναι δύσκολη διαδικασία (κυρίως γιατί δεν θα μπορεί να αποφασίσει τι δεν χρειάζεται)

αλλά δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς :vava:

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Και μετά ετοιμάσου να φας τηγανιές :food:... στο κεφάλι :dizzy:,

επειδή δεν θα βλέπει η γυναίκα σου ούτε τα videos ούτε τις φωτογραφίες.

Ρώτα την τι δεν χρειάζεται και μετακίνησε το .

Ξέρω πάλι τηγανιές θα φας γιατί είναι δύσκολη διαδικασία (κυρίως γιατί δεν θα μπορεί να αποφασίσει τι δεν χρειάζεται)

αλλά δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς :vava:

Ααα, αυτά έπρεπε να μου τα γράψεις νωρίτερα...... τώρα την πάτησα!! :p

Μετέφερα τις φωτογραφίες και τα βίντεο σε άλλους φακέλους στην sd που τους ονόμασα viber φωτο και viber βίντεο! Μόλις έπιασε το κινητό άρχισε..... "γιατί έχω διπλούς φακέλους, γιατί έχει φωτογραφίες που δεν ήθελα, γιατί οι φωτογραφίες είναι ανακατεμένες, γιατί, γιατί, γιατί".....!!

Και μετά έβαλα να πιω 2 τσίπουρα!

Link to comment
Share on other sites

Ααα, αυτά έπρεπε να μου τα γράψεις νωρίτερα...... τώρα την πάτησα!! :p

Μετέφερα τις φωτογραφίες και τα βίντεο σε άλλους φακέλους στην sd που τους ονόμασα viber φωτο και viber βίντεο! Μόλις έπιασε το κινητό άρχισε..... "γιατί έχω διπλούς φακέλους, γιατί έχει φωτογραφίες που δεν ήθελα, γιατί οι φωτογραφίες είναι ανακατεμένες, γιατί, γιατί, γιατί".....!!

Και μετά έβαλα να πιω 2 τσίπουρα!

 

Νομος:

Δεν πειράζεις συσκευή γυναίκας ότι πρόβλημα κι αν έχει.

Πες ότι δεν ξέρεις, το πολύ πολύ να σε πει άχρηστο κι άσχετο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ααα, αυτά έπρεπε να μου τα γράψεις νωρίτερα...... τώρα την πάτησα!! :p

Μετέφερα τις φωτογραφίες και τα βίντεο σε άλλους φακέλους στην sd που τους ονόμασα viber φωτο και viber βίντεο! Μόλις έπιασε το κινητό άρχισε..... "γιατί έχω διπλούς φακέλους, γιατί έχει φωτογραφίες που δεν ήθελα, γιατί οι φωτογραφίες είναι ανακατεμένες, γιατί, γιατί, γιατί".....!!

Και μετά έβαλα να πιω 2 τσίπουρα!

Μόλις είδα τι συμβουλή σου έδωσαν , το έγραψα.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Το viber έχει εδώ και καιρό ρύθμιση να μην αποθηκεύονται οι φωτογραφίες στη συσκευή για εξοικονόμηση χώρου και σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέγεις εσύ ποιες φωτο θες να αποθηκεύσεις στο gallery.

Έχει παρατηρήσει κανείς το viber να καταλάβει υπερβολική μπαταρία τις τελευταίες ημέρες? Για κάποιο λόγο έχει υπερβολική κατανάλωση σε εμένα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Νομος:

Δεν πειράζεις συσκευή γυναίκας ότι πρόβλημα κι αν έχει.

Πες ότι δεν ξέρεις, το πολύ πολύ να σε πει άχρηστο κι άσχετο.

Ισχύουν αυτοί οι νόμοι! :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κόντρα σε αυτούς τους νόμους, διαχειρίζομαι την συσκευή της γυναίκας μου και επειδή τα πάω καλά με έχει λατρέψει (ακόμα) περισσότερο....:p

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κόντρα σε αυτούς τους νόμους, διαχειρίζομαι την συσκευή της γυναίκας μου και επειδή τα πάω καλά με έχει λατρέψει (ακόμα) περισσότερο....:p
μέχρι να προκύψει πχ θέμα στο fb ότι "δεν βλέπω στον τοίχο μου φώτο που ανεβάζουν γνωστές μου" κλπ κλπ εκεί θα αρχίσει το πάρτι επειδή θα είναι κάτι που δεν θα μπορείς να κάνεις εσύ κάτι γιαυτό!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μέχρι να προκύψει πχ θέμα στο fb ότι "δεν βλέπω στον τοίχο μου φώτο που ανεβάζουν γνωστές μου" κλπ κλπ εκεί θα αρχίσει το πάρτι επειδή θα είναι κάτι που δεν θα μπορείς να κάνεις εσύ κάτι γιαυτό!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Μέχρι τότε απολαμβάνω την δόξα. Στα όπα-όπα με έχει για να μη χάσει την άριστη λειτουργία της συσκευής.....:ninja::D

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ααα, αυτά έπρεπε να μου τα γράψεις νωρίτερα...... τώρα την πάτησα!! :p

Μετέφερα τις φωτογραφίες και τα βίντεο σε άλλους φακέλους στην sd που τους ονόμασα viber φωτο και viber βίντεο! Μόλις έπιασε το κινητό άρχισε..... "γιατί έχω διπλούς φακέλους, γιατί έχει φωτογραφίες που δεν ήθελα, γιατί οι φωτογραφίες είναι ανακατεμένες, γιατί, γιατί, γιατί".....!!

Και μετά έβαλα να πιω 2 τσίπουρα!

 

:lol::lol:

Σορυ για τον μπελα φιλε μου αλλα πρεπει να εκπαιδευσεις το κοινό σου. Εγω εξηγω ή θα τις βρισκεις σε αλλο φακελο ή δεν θα λαμβανεις νέες φωτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στους φίλους του Android!

Εχω ένα xiaomi redmi note 5.

Υπάρχει τρόπος μιας και είμαι ο μοναδικός χρήστης του κινητού να αφαιρέσω το pin που πρέπει να βάζω κάθε φορά γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα;

Ευχαριστώ πολύ!

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους φίλους του Android!

Εχω ένα xiaomi redmi note 5.

Υπάρχει τρόπος μιας και είμαι ο μοναδικός χρήστης του κινητού να αφαιρέσω το pin που πρέπει να βάζω κάθε φορά γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα;

Ευχαριστώ πολύ!

 

Ρυθμίσεις - ασφάλεια - Κλείδωμα οθόνης η κλείδωμα SIM αναλόγως ποιό pin ζητάει.

Έτσι βρίσκεται σε a aosp, αν τη συσκευή σου είναι αλλού θα σε βοηθήσει κάποιος φίλος με miui.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - ασφάλεια - Κλείδωμα οθόνης η κλείδωμα SIM αναλόγως ποιό pin ζητάει.

Έτσι βρίσκεται σε a aosp, αν τη συσκευή σου είναι αλλού θα σε βοηθήσει κάποιος φίλος με miui.

 

Εχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει τρόπος να μην έχει καθόλου κλείδωμα.

Απλά μόλις ανακάλυψα ότι ξεκλειδώνει και με το fingerprint οπότε τέρμα η πληκτρολόγηση του κωδικού!

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Παιδιά 'εχω ενα κινητό Α10 και ξαφνικά πάνω δεξιά μου εμφανίζει ενα εικονίδιο το οποίο είναι μια τηλεόραση με εικόνα wifi . Δεν έχω ενεργοποιήσει κάποια εφαρμογή .Δίνει σε άλλη συσκευή την δυνατότητα να προβάλει τι κάνω στο κινητό μου ? Αν ναι πώς το απενεργοποιώ ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα και καλη ανασταση σε ολους.Προτεινετε μου παρακαλω καποιο καλο δωρεαν cloud για android με μια λογικη χωρητικοτητα και ευχρηστο.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

πως να προσθέσω έναν 2ο λογαριασμό Google στο κινητό μόνο και μόνο για να κάνω συγχρονισμό το Google photos αλλά ΠΡΙΝ ΠΡΟΛΆΒΕΙ ο συγχρονισμός να γίνει κάτι για επαφές κλπ δεν το προλαβαίνω να ξεκλικαρω τις επιλογές να μην κάνει sync επαφές, Gmail κλπ!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιήσεις τον συγχρονισμό από τις ρυθμίσεις ή από το notification shade;

Ή αλλιώς με το που βάλεις τον λογαριασμό κλείσε το ίντερνετ και μετά ξετίκαρε τις επαφές από τις ρυθμίσεις συγχρονισμού.

Edited by WPerty
Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιήσεις τον συγχρονισμό από τις ρυθμίσεις ή από το notification shade;
μα δεν προλαβαίνω! με το που προσθέτω πηγαίνω ρυθμίσεις /λογαριασμού Google και ήδη έχει αρχίσει το sync Gmail, contacts, photos κλπ!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...