Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Μήπως ξέρετε αν υπάρχει επιλογή sign out στο λογαριασμό gmail που εγκαθιστούμε κατά την πρώτη ενεργοποίηση μιας συσκευής. Ψάχνω μέσα στην εφαρμογή gmail της συσκευής και δε βρίσκω πουθενά επιλογή sign out. Μόνο μια επιλογή κατάργηση που δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει και δεν την πατάω. Please αν ξέρει κάποιος! Ευχαριστώ πολύ.
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μήπως ξέρετε αν υπάρχει επιλογή sign out στο λογαριασμό gmail που εγκαθιστούμε κατά την πρώτη ενεργοποίηση μιας συσκευής. Ψάχνω μέσα στην εφαρμογή gmail της συσκευής και δε βρίσκω πουθενά επιλογή sign out. Μόνο μια επιλογή κατάργηση που δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει και δεν την πατάω. Please αν ξέρει κάποιος! Ευχαριστώ πολύ.

sign out δεν υπάρχει. Μπορείς να πας στις ρυθμίσεις--> λογαριασμοί και να κάνεις κατάργηση λογαριασμού από εκεί.

Αν δεν το καταφέρεις με αυτό τον τρόπο, αναγκαστικά πρέπει να κάνεις επαναφορά από το ρυθμίσεις--> απόρρητο--> επαναφορά.

Δοκίμασε και πές μας :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν τα android "κατεβάζουν" αυτόματα τις ρυθμίσεις internet. Με καρτοκινητό wind όλα έγιναν αυτόματα. Με καρτοκινητό cosmote το προφίλ internet που "φόρτωσε" δεν πρέπει να είναι το σωστό. Τι λέτε να φταίει;
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Εγω με whats up δεν χρειαστηκε να κανω καμια ρυθμιση. Ολα εγιναν αυτοματα για το ιντερνετ
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Συγχρόνισα επαφές κανονικά με το gmail και μου εμφανίζει στις επαφές το ZTE Blade, όλους με πρώτα το μικρό όνομα αντί το επώνυμο που θέλω. Άλλαξα και τις 2 επιλογές (μικρό, επώνυμο) στο gmail και ξανασυγχρόνισα και δεν αλλάζει τίποτα. Πως λύνεται αυτό; Θέλω πρώτο το επώνυμο!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους σας. Χρόνια σας πολλά. Έχει το λειτουργικό μετρητή δεδομένων? Που θα ξέρω πόσο έχω σερφάρει? Μετρητή ωρών κλήσεων? Μετρητη μηνυμάτων και μμς? Αν ξέρει κάποιος …

 

ευχαριστώ

Οδηγός για τα Πανέμορφα Σύβοτα Θεσπρωτίας http://www.e-sivota.gr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους σας. Χρόνια σας πολλά. Έχει το λειτουργικό μετρητή δεδομένων? Που θα ξέρω πόσο έχω σερφάρει? Μετρητή ωρών κλήσεων? Μετρητη μηνυμάτων και μμς? Αν ξέρει κάποιος …

 

ευχαριστώ

 

 

Κατέβασε από το market το call Meter NG

Link to comment
Share on other sites

Say my name

 

Πρόγραμμα με δυνατότητες ανάγνωσης αλλά η βασικότερη είναι ότι όταν καλεί κάποιος μαζί με το ring tone διαβάζει και το όνομα της επαφής

duckriders.5u.com :superman:
Link to comment
Share on other sites

Συγχρόνισα επαφές κανονικά με το gmail και μου εμφανίζει στις επαφές το ZTE Blade, όλους με πρώτα το μικρό όνομα αντί το επώνυμο που θέλω. Άλλαξα και τις 2 επιλογές (μικρό, επώνυμο) στο gmail και ξανασυγχρόνισα και δεν αλλάζει τίποτα. Πως λύνεται αυτό; Θέλω πρώτο το επώνυμο!

 

κοιτα δεν ξερω απο zte blade αλλα νομιζω εχει το βασικο περιβαλλον και εφαρμογες του android και οχι custom ui οπως τα htc κτλ.

1)Οποτε ανοιγεις εφαρμογη επαφες

2)πας στο tab επαφες

3)πατας πληκτρο menu

4)επιλεγεις "επιλογες προβολης"

5)στην επιλογη "Προβολη ονοματων επαφων ως" επιλεγεις και βαζεις πρωτα το επιθετο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έρχομαι απο WM (OMNIA II) και λέω να αγοράσω android κινητό αλλά μιας και έχω πρόβλημα με το μέγεθος των γραμμάτων (καταραμένη πρεσβυωπία από τα 38) μήπως ξέρει κάποιος να μου πεί πως μπορώ αν μπορώ να αλλάξω το μέγεθος της γραμματοσειράς στις συσκευές με ver. 2.2? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Say my name

 

Πρόγραμμα με δυνατότητες ανάγνωσης αλλά η βασικότερη είναι ότι όταν καλεί κάποιος μαζί με το ring tone διαβάζει και το όνομα της επαφής

 

μαζι μαυτο θες και μια αλλη εφαρμογη η οποια ειναι 5 mb και δεν ψηνομαι..:p

 

εδιτ:το κατεβασα και πηγφαινει απευθειας στην sd oποτε ειμαστε κομπλε..το προγραμμα δεν καταφερα να το κανω να δουλεψει.γιαυτο κατεβασα το call announcer που ειναι πολυ ευκολο στη χρηση και δουλευει πραγματικα!

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι παντα μου βγαζει error κατα την εγγραφη

λιγη βοηθεια παρακαλω

 

Σε ποιο βήμα είσαι;

 

Έχεις λογαριασμό σε εταιρία voip ή τώρα θα κάνεις;

 

Το πρόβλημα είναι κατά την δημιουργία λογαριασμού σε εταιρία voip ή κατά την ρύθμιση της εφαρμογής csipsimple;

 

Πες μου ένα ένα τα βήματα που έχεις κάνει έως τώρα για να καταλάβω που σκάλωσες.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα προβλημα και δεν μπωρω να το λυσω.. ειχα ενα nokia c6 και πηρα το χ10 μινι προ. πρωσπαθησα να περασω τις επαφες αλλα και τι δεν εκανα τις βγαζει οπως να´ναι... πρωτα Α Β Ε Η Ι Κ Μ Ν Ο Τ και μετα βγαζει ενα σηματακι με δυο βελακια πανω κατω αλλα ειναι οτι να´ναι.. ξερει καποιος να με βοηθησει??
The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα προβλημα και δεν μπωρω να το λυσω.. ειχα ενα nokia c6 και πηρα το χ10 μινι προ. πρωσπαθησα να περασω τις επαφες αλλα και τι δεν εκανα τις βγαζει οπως να´ναι... πρωτα Α Β Ε Η Ι Κ Μ Ν Ο Τ και μετα βγαζει ενα σηματακι με δυο βελακια πανω κατω αλλα ειναι οτι να´ναι.. ξερει καποιος να με βοηθησει??

 

Αυτο το προβλημα θα λυθει αργοτερα με μια αναβαθμιση.

Για την ωρα χρησιμοποιησε το Dialer One απο το market.

Σιγουρεψε οτι ξεκινανε και ολες με την ιδια γλωσσα (Αλλου στιχιζει το ελληνικο "Τ" και αλλου το αγγλικο!)

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

αυτο καταλαβα και εγω γιατι αναγνωριζει μονο τους χαρακτηρες που μοιαζουν με λατινικους πχ το Σ, το Γ δεν τα αναγνωρισε.. αρα δεν το κανει μονο σε μενα? το εβαλα και το dialer one αλλα και παλι...
The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Πως βάζουμε διαφορετικό ήχο κλήσης σε κάθε επαφή;

Τραγούδι μπορούμε να βάλουμε;

 

Πας στην Επαφη, πατας Επεξεργασια, μετα πατας Προσθ.Περισσοτ. και πας Ηχος Κλησης και βαζεις οτι θες!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το ενδιαφερον μου βγαζει error43 οταν παω να κανω εγγραφη στην εφαρμογη easyvoip oταν βαζω στοιχεια και παταω εγγραφη
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το ενδιαφερον μου βγαζει error43 οταν παω να κανω εγγραφη στην εφαρμογη easyvoip oταν βαζω στοιχεια και παταω εγγραφη

 

Οπότε, έχεις κατεβάσει την εφαρμογή από εδώ http://easyvoip.com/download/ επιλογή Windows Users

Κατά την εγκατάσταση επιλέγεις "a new user"

Συνεχίζεις με την συμπλήρωση των στοιχείων.

Όταν τελειώσεις, μπαίνεις στο site με τα στοιχεία σου και βάζεις χρήματα με paypal https://easyvoip.com/buy_credit/ .

 

Μετά συνεχίζεις με τις οδηγίες που έχω δώσει στο πρώτο post.

 

Ότι χρειαστείς εδώ είμαι.

 

ΥΓ. Τις τελευταίες ημέρες η ποιότητα επικοινωνίας με easyvoip δεν είναι και πολύ καλή.

Κατά την γνώμη μου ξεκίνα με την nonoh.net η οποία δεν έχει πάγια χρέωση ανά κλήση και η ποιότητά της είναι καλύτερη. (έχω λογαριασμό και στις δύο οπότε έχω αντικειμενική άποψη και για τις δύο)

Link to comment
Share on other sites

δεν μου έχει αυτή την επιλογή. έχω το flipout motorola

 

Ανοιγεις την επαφη που θελεις, πατας επιλογες (δηλαδη το κουμπακι με τις 3γραμμες, διπλα απο το σπιτακι) και μετα πατας το tab επιλογες-> ηχος κλησης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

thaks για την απάντηση αλλά με αφήνει να αλλάξω μόνο από τους ήχους που έχει η συσκευή.

τραγούδι πως βάζω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!

Ευχαριστω πολυ φιλε kost_pap για τον οδηγο που εβγαλες.

Και εγω το defy εχω και λειτουργουν ολα μια χαρα.

Θα ηθελα και εγω να προτεινω με την σειρα μου την

http://www.actionvoip.com/en/calling-rates.html.

Λειτουργει μια χαρα με το csipsimple και εχει προσφορα με 3cent το λεπτο σε κινητο και 1cent το λεπτο τα σταθερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!

Ευχαριστω πολυ φιλε kost_pap για τον οδηγο που εβγαλες.

Και εγω το defy εχω και λειτουργουν ολα μια χαρα.

Θα ηθελα και εγω να προτεινω με την σειρα μου την

http://www.actionvoip.com/en/calling-rates.html.

Λειτουργει μια χαρα με το csipsimple και εχει προσφορα με 3cent το λεπτο σε κινητο και 1cent το λεπτο τα σταθερα

 

Καλή χρονιά.

 

Είναι χαρά μου να μοιράζομαι τις γνώσεις μου με ανθρώπους που κάνουν το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...