Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θέλεις pc.... drivers για ταβλετ + καλώδιο usb

How to root every china phone - MTK universal roo…:

 

Ααα νόμιζα ότι γινόταν κατευθείαν Όπως το framaroot...σε ευχαριστώ πολύ πάντως!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε καμιά εφαρμογή για να μετράει πόσους κύκλους φόρτισης έχουμε κάνει στις android συσκευές μας ?? Ευχαριστώ !!!
Link to comment
Share on other sites

DU battery

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!Διάβασα για το bootloader (αν και δεν κατάλαβα τι είναι) ότι καλύτερα να γίνει root με lock bootloader,υπάρχει καμιά ουσιαστική διαφορά;

Το ανάποδο λέει. Για να το rootάρεις πρέπει να έχεις ξεκλείδωτο bootloader.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η συζήτηση για το Note μεταφέρθηκε στο σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314570

 

Είναι σημαντικό όταν κάνουμε μια ερώτηση να την κάνουμε στο σωστό μέρος. Μετά εσείς οι ίδιοι είστε που παραπονιέστε για off topic μηνύματα σε ξεχειλωμένα θέματα.

 

Συνεχίζουμε εντός θέματος...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ανάποδο λέει. Για να το rootάρεις πρέπει να έχεις ξεκλείδωτο bootloader.

 

Το κατάλαβα αυτό,αυτό που δεν ξέρω είναι ποια η διαφορά του unlock και του lock bootloader,ένας μέλος στους xda έλεγε να περίμενει να βγεί τρόπος root με lock bootloader καλύτερα!

 

Σόρρυ για τις ερωτήσεις αλλά τώρα "μπήκα" στα Android.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα xperia sole που έχει αναβαθμιστεί στην 5η έκδοση του play store από προχθές κ στα άλλα τίποτα, γιατί??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει ενα Lenovo-Golden-Warrior-S8-Slim-Smartphone-MTK6592-5-3-Inch-Gorilla-Glass-2GB-16G εχω αλλαξει την γλωσσα απο τις ρυθμισεις αλλα μου βγαζει μισα ελληνικα και μισα αγγλικα.υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορω να κανω... εχει android 4.2.ευχαριστω Edited by nikoshatz
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα xperia sole που έχει αναβαθμιστεί στην 5η έκδοση του play store από προχθές κ στα άλλα τίποτα, γιατί??

"Και στ' άλλα τίποτα" τί εννοείς; Ό,τι έχεις και άλλες συσκευές και σ' αυτές δεν ήρθε η αναβάθμιση;

 

Αν ναι, τότε μπορείς να το περάσεις και χειροκίνητα με το .apk που βρίσκεται εύκολα στο google με ένα search.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει ενα Lenovo-Golden-Warrior-S8-Slim-Smartphone-MTK6592-5-3-Inch-Gorilla-Glass-2GB-16G εχω αλλαξει την γλωσσα απο τις ρυθμισεις αλλα μου βγαζει μισα ελληνικα και μισα αγγλικα.υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορω να κανω... εχει android 4.2.ευχαριστω

 

Καταρχήν αυτό δεν πιάνει 3G Ελλάδα γιατί το αγόρασες; Δεύτερον μπορείς να δοκιμάσεις το morelocale2 από το Play Store.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο προγραμμα Tapatalk, ειναι δυνατον να μην κανει τσεκ για νεα μυνηματα οταν στο samsung μου απενεργοποιησω τον αυτοματο συγχρονισμο? (χωρις να χρειαζεται να μπαινω στο πρόγραμμα και να του λεω καθε φορα να μην κανει ενημερωσεις)

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν αυτό δεν πιάνει 3G Ελλάδα γιατί το αγόρασες; Δεύτερον μπορείς να δοκιμάσεις το morelocale2 από το Play Store.

Το morelocale2 απλά ενεργοποιεί τα Ελληνικά στην περίπτωση που που δεν υπάρχουν ως γλώσσα στις Ρυθμίσεις. Οπότε δε θα κάνει καμία διαφορά. Το ότι είναι μισά ελληνικά μισά αγγλικά σημαίνει ότι πολλές εφαρμογές δεν έχουν μετάφραση για την Ελληνική γλώσσα, τα Ελληνικά όμως είναι ενεργοποιημένα και γι' αυτό εμφανίζονται όπου υπάρχουν οι μεταφράσεις.

Edited by Villis
Προσθήκη παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Vcf αρχεία επαφών διαβάζουν όλα τα λειτουργικά (android, symbian, windows);

 

Ούτως ή άλλως υπάρχουν πάμπολλες εφαρμογές διαχείρισης επαφών που δίνουν και περισσότερες δυνατότητες διαχείρισης vcf. Οπότε απερίφραστα ναι :)

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα αυτό,αυτό που δεν ξέρω είναι ποια η διαφορά του unlock και του lock bootloader,ένας μέλος στους xda έλεγε να περίμενει να βγεί τρόπος root με lock bootloader καλύτερα!

 

Σόρρυ για τις ερωτήσεις αλλά τώρα "μπήκα" στα Android.

 

 

Ξέρει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορείς να κρατήσεις κάποιες εφαρμογές στη μνήμη ram Και να μην τις κλείνει η διαχείριση;Η συσκευή μου είναι root.Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Ένα θέμα που έχω κάμποσες μέρες, σε κινητό με 4.2.2΄, 1GB και όχι root.

Έχουν σταματήσει οι ενημερώσεις σε εφαρμογές με την αιτιολογία ότι (δεν) "υπάρχει επαρκής χώρος" (το περίεργο είναι ότι δεν εμφανίζεται το "δεν").

Έχω μεταφέρει στην κάρτα όσες εφαρμογές μπορούν να μεταφερθούν και με το Clean Master έχω καθαρίσει όσα μπορούν να αφαιρεθούν.

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω, εκτός από το να απεγκαταστήσω και άλλες εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Μία απορία ... σε τάμπλετ είδα το εξής παράξενο.

Με έκδοση android 4.1.2, δεν έχει το εικονίδειο γιά να μπείς στις εφαρμογές και τις εμφανίζει όλες στις 4 αρχικές σελίδες.

Επειδή δεν έχω ούτε τάμπλετ ούτε τηλέφωνο με αυτήν την έκδοση, θα ήθελα να μου πεί κάποιος ειδήμων εάν είναι φυσιολογικό ή έκανε καμμία μακακία η ιδιοκτήτρια του τάμπλετ ....

Ευχαριστώ.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μία απορία ... σε τάμπλετ είδα το εξής παράξενο.

Με έκδοση android 4.1.2, δεν έχει το εικονίδειο γιά να μπείς στις εφαρμογές και τις εμφανίζει όλες στις 4 αρχικές σελίδες.

Επειδή δεν έχω ούτε τάμπλετ ούτε τηλέφωνο με αυτήν την έκδοση, θα ήθελα να μου πεί κάποιος ειδήμων εάν είναι φυσιολογικό ή έκανε καμμία μακακία η ιδιοκτήτρια του τάμπλετ ....

Ευχαριστώ.

δεν φταίει που έχει 4.1.2! κινέζικο είναι ;" φταίει "το launcher που έχει!! εάν σε πειράζει,δεν σου αρέσει ..κάνε εγκατάσταση ένα άλλο πχ nova launcher(ένα από τα καλύτερα!)

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως υπάρχουν πάμπολλες εφαρμογές διαχείρισης επαφών που δίνουν και περισσότερες δυνατότητες διαχείρισης vcf. Οπότε απερίφραστα ναι :)

Το θέμα είναι να μπορεί το τηλέφωνο να τις διαβάζει από μόνο του χωρίς τη χρήση κάποιας εξωτερικής εφαρμογής καθώς δεν θέλω να έχει σύνδεση με Internet

Link to comment
Share on other sites

δεν φταίει που έχει 4.1.2! κινέζικο είναι ;" φταίει "το launcher που έχει!! εάν σε πειράζει,δεν σου αρέσει ..κάνε εγκατάσταση ένα άλλο πχ nova launcher(ένα από τα καλύτερα!)

Το HUAWEI MediaPad 7 Youth είναι.... :)

(Εάν του βάλω τον GO launcher pro, εντάξει θα είναι ;;;)

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα προγραμμα που να καταγραφη με το gpς την διαδρομη ( οπως τα ιχνη μου ) αλλα θελω οπου σταματαω να βγαζω φωτογραφια και να να το βάζει πανω στο σημειο της διαδρομης και να μπορω να το δω μετα και να το στειλω ευχαριστω και κατα προτίμηση δωρεαν
Link to comment
Share on other sites

το εικονίδειο γιά να μπείς στις εφαρμογές πρέπει να είναι τέρμα δεξιά , ένα τετράγωνο φτιαγμένο από τελείες. ΤΟ nova launcher είναι πολύ καλύτερο και ποιο ελαφρύ!!!
Link to comment
Share on other sites

"Και στ' άλλα τίποτα" τί εννοείς; Ό,τι έχεις και άλλες συσκευές και σ' αυτές δεν ήρθε η αναβάθμιση;

 

Αν ναι, τότε μπορείς να το περάσεις και χειροκίνητα με το .apk που βρίσκεται εύκολα στο google με ένα search.

 

Έχω πολλές συσκευές κ μερικές έχουν τον ίδιο ακριβώς λογαριασμό, όμως μου έκανε εντύπωση που οι άλλες συσκευές ενώ είναι συνδεδεμένες 24/7 σε WiFi δεν έκαναν αναβάθμιση ενώ το μικρό έκανε αμέσως μετά από downgrade κ για 10 λεπτά που έμεινε στο δίκτυο της δουλειάς

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...