Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχε έρθει η ώρα μετά απο 2,5 χρόνια να αλλάξω το P8 το οποίο μπορώ να πω οτι ήταν καταπληκτικό τηλέφωνο.Απο την huawei το p10 και το p10 plus δεν μου έκαναν το κλίκ για τα λεφτά τους και είτε θα πήγαινα στο mate9 ,μεγάλητερη οθόνη που δεν το ήθελα ή θα περίμενα το mate 10.Επειδή είχα πάρει πριν λίγο καιρό το redmi note 4 στον γιό μου ψάχτηκα να δώ αντίστοιχο τηλέφωνο απο την xiomi και βρήκα το mi6 ,το οποίο πήγα και είδα και μου άρεσε πάρα πολύ και ψάχνοντας λίγο είδα πόσο καλό τηλέφωνο είναι και ειδικά στην τιμή που το βρήκα 460 € απο citismarket στο σκρουτζ.Πάρα πολύ γρήγορο τηλέφωνο και η ποιότητα κατασκευής πολύ καλή.Το τζαμένιο πλαίσιο περιμετρικά το νοιώθεις πάρα πολύ ωραία στο χέρι σου,στο p8 το μέταλο μερικές φορές το ένοιωθα περίεργα στο χέρι μου χωρίς να υπονοώ κάτι άσχημο,και γενικά βλέπω ένα πολύ καλό τηλέφωνο με πολύ καλές επιδόσεις γενικά.

Δες και αυτό

για να καταλάβεις περίπου περί τίνος πρόκειται και γιατί κατά την γνώμη μου είναι πολύ καλό τηλέφωνο για τα χρήματα του.

 

θα προτιμουσα το P10 με 400 και ελληνικη εγγυηση.και για να μεινει το ποστ μου ον τοπικ , αφου αναφερεις το καταστημα ενημερωσε μας τι εγγυηση προσφερει για ενα μοντελο παραεισαγωγης , χωρις ελληνικο service και για 460 ευρω για ολους τους ενδιαφερομενους συμφορουμιτες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σου φίλε μου.να είσαι καλά! Το ψάχνω τώρα, είμαι ανάμεσα σε αυτό και το one plus 5.

Ρίξε μια ματιά και στο honor 9...

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις λινκ απο aliexpress για την original silicon case που εχει και στο κουτι ;

(απο οκ πωλητη να ειναι γνησια)

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει τα γούστα και πράτει αναλόγως ,εγώ απλά τις εντυπώσεις μου απο το κινητό ανέφερα και το τι σκεφτόμουν εγώ για την αγορά του.Όσο για το τι προσφέρει το συγκεκριμένο κατάστημα ως εγγύηση για το τηλέφωνο μπορείς να δεις εδώ http://www.citismarket.com/index.php?route=information/information&information_id=10 και για το service του εδώ http://www.xiaomi-greece.gr/support .
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει τα γούστα και πράτει αναλόγως ,εγώ απλά τις εντυπώσεις μου απο το κινητό ανέφερα και το τι σκεφτόμουν εγώ για την αγορά του.Όσο για το τι προσφέρει το συγκεκριμένο κατάστημα ως εγγύηση για το τηλέφωνο μπορείς να δεις εδώ http://www.citismarket.com/index.php?route=information/information&information_id=10 και για το service του εδώ http://www.xiaomi-greece.gr/support .

 

Οσο αφορά την εγγύηση του ενός έτους από το κατάστημα το διάβασα και εγώ αλλά παρακάτω που σου γράφει "όταν διαπιστωθεί η βλάβη του από το επίσημο σέρβις" του δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει για το συγκεκριμένο μοντέλο γιατί όπως θα δεις ούτε επίσημα εισαγόμενο μοντέλο είναι από το Xiaomi-greece.gr , ούτε το κατάστημα που αγόρασες το κινητό είναι καταχωρημένο στους επίσημους μεταπωλητές. Τώρα αν το κατάστημα σου δήλωσε ότι το κινητό σου καλύπτεται από ελληνικό σέρβις τότε πάσο, αλλά αμφιβάλω . όπως σου είπα και στο προηγούμενο ποστ το μοντέλο είναι παραεισαγωγη και καλό είναι να τους πάρεις ένα τηλέφωνο να σου διευκρινισουν τι περιλαμβάνει αυτό το "1 έτος εγγύηση" για να γνωρίζεις

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποιο ειναι καλυτερο: Mi6 ή με Mi6 Pro?

Δεν υπαρχει PRO,ενα κινητο με 3 εκδοσεις ειναι 6/64,6/128 και 6/128 18K με Ceramic επικαλυψη αντι για γυαλι που εχουν οι αλλες 2 εκδοσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει τι ενέργειες θα χρειαστεί να κάνω σε περίπτωση που το πάρω από Κίνα, για να αλλάξω ρομ ή μήπως δεν χρειάζεται και θα το κρατήσω με αυτήν που έχει; ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ ένα μαύρο 6/64

342 τελική με ένα κουπόνι που είχε τρέξει στο gearbest και συμπεριλαμβανομένης της χρέωσης priority line.

Φυσικά δεν πέρασε τελωνείο.

Το τηλέφωνο είναι ΠΎΡΑΥΛΟΣ.

Πολύ όμορφο αισθητικά, πολύ πιο λεπτό απ όσο το περίμενα. Που χώρεσαν τόση μπαταρία δεν μπορώ να καταλαβω.

Το σκαλίζω κατά διαστήματα εδώ κι 8 ώρες. Με 3 ώρες οθόνη πήγε από 80 στο 34% με όλες τις ενεργοβόρες διαδικασίες στησίματος από την αρχή με μια 100αδα apps

Η ταχύτητα είναι εξωπραγματικη, πολύ καλό WiFi και σήμα κινητής.

Θα γράψω τις επόμενες ημέρες κι άλλες εντυπώσεις, πάντως η συσκευη αξίζει και με το παραπάνω την τιμή που έχει και στην Ελλάδα.

Αλλο εάν προσωπικά εμπιστεύομαι περισσότερο τα κινεζομαγαζα από το εκάστοτε σκρουτζομαγαζο

 

 

Το κινητο έχει global stable 8.2.2.0

Πειράζω Τίποτα η ειναι οκ η ρομ? Μου φαίνεται μια χαρά εκ πρώτης οψεως

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ ένα μαύρο 6/64

342 τελική με ένα κουπόνι που είχε τρέξει στο gearbest και συμπεριλαμβανομένης της χρέωσης priority line.

Φυσικά δεν πέρασε τελωνείο.

Το τηλέφωνο είναι ΠΎΡΑΥΛΟΣ.

Πολύ όμορφο αισθητικά, πολύ πιο λεπτό απ όσο το περίμενα. Που χώρεσαν τόση μπαταρία δεν μπορώ να καταλαβω.

Το σκαλίζω κατά διαστήματα εδώ κι 8 ώρες. Με 3 ώρες οθόνη πήγε από 80 στο 34% με όλες τις ενεργοβόρες διαδικασίες στησίματος από την αρχή με μια 100αδα apps

Η ταχύτητα είναι εξωπραγματικη, πολύ καλό WiFi και σήμα κινητής.

Θα γράψω τις επόμενες ημέρες κι άλλες εντυπώσεις, πάντως η συσκευη αξίζει και με το παραπάνω την τιμή που έχει και στην Ελλάδα.

Αλλο εάν προσωπικά εμπιστεύομαι περισσότερο τα κινεζομαγαζα από το εκάστοτε σκρουτζομαγαζο

 

 

Το κινητο έχει global stable 8.2.2.0

Πειράζω Τίποτα η ειναι οκ η ρομ? Μου φαίνεται μια χαρά εκ πρώτης οψεως

 

Καλορίζικο φίλε,μια χαρά είναι η ρομ είναι επίσημη miui8 global stable αλλά έχει και miui9 global beta εάν σε ενδιαφέρει.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειπαμε ειναι τουμπανο- πυραυλοκινητο. οτι καλυτερο κυκλοφορει..!!το πηρες και σε καλη τιμη.! καλοριζικο λοιπον. βαλε miui 9 για μενα.. εκει θα δεις αλλο κινητο πραγματικα......

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας που εχει περασμενη την miui 9 να με πει εντυπωσεις απο την καμερα σε σχεση με miui 8 στην ποιοτητα της φωτογραφιας βραδυ και ημερα η παρεμεινε η ιδια

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα σιμ και δεν πιάνει ίντερνετ με data

Κάποιος έγραψε πριν για χειροκίνητες ρυθμίσεις από Cosmote.

Τι miui 9 miui.eu?

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα σιμ και δεν πιάνει ίντερνετ με data

Κάποιος έγραψε πριν για χειροκίνητες ρυθμίσεις από Cosmote.

Τι miui 9 miui.eu?

 

Την δώσανε και επίσημα την global beta από την προηγούμενη Παρασκευή, αυτή έχω στο κινητό. miui9 global beta 7.8.18

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με την 9αρα..

Και εγώ την 7.8.17 εχω

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα σιμ και δεν πιάνει ίντερνετ με data

Κάποιος έγραψε πριν για χειροκίνητες ρυθμίσεις από Cosmote.

Τι miui 9 miui.eu?

 

Θα πας:

 

1) ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ

2) ΚΑΡΤΕΣ ΣΙΜ & ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ

3) GR COSMOTE

4) ONOMATA ΣΗΜΕΙΟΥ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ

5) COSMOTE INTERNET

6)ΤΥΠΟΣ APN --> ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΝΑ ΛΕΕΙ ΜΟΝΟ DEFAULT

7)APN ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΠΕΡΙΑΓΩΓΗΣ --> TO BAZΕΙΣ ΜΟΝΟ IPv4

BACK --> ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΟΚ ... ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ

-----

Μη βαλεις ακομα miui9 ειδικα την τελευταια που βγηκε χθες δεν ειναι καλη για mi6 ακομα

την εβαλα εγω και το μετανοιωσα εχει προβληματακια στο συγχρονισμο με το Mi account

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Θα πας:

 

1) ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ

2) ΚΑΡΤΕΣ ΣΙΜ & ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ

3) GR COSMOTE

4) ONOMATA ΣΗΜΕΙΟΥ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ

5) COSMOTE INTERNET

6)ΤΥΠΟΣ APN --> ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΝΑ ΛΕΕΙ ΜΟΝΟ DEFAULT

7)APN ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΠΕΡΙΑΓΩΓΗΣ --> TO BAZΕΙΣ ΜΟΝΟ IPv4

BACK --> ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΟΚ ... ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ

-----

Μη βαλεις ακομα miui9 ειδικα την τελευταια που βγηκε χθες δεν ειναι καλη για mi6 ακομα

την εβαλα εγω και το μετανοιωσα εχει προβληματακια στο συγχρονισμο με το Mi account

 

Το έκανα εχθές και λύθηκε το πρόβλημα.

Για κάποιο λόγο δεν είχε πάρει από τη sim το apn protocol και έπρεπε να επιλέξω χειροκίνητα ipv4.

Δεν θα βάλω τη miui beta, η global stable 8.2.2 παίρνει ota updates?

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα εχθές και λύθηκε το πρόβλημα.

Για κάποιο λόγο δεν είχε πάρει από τη sim το apn protocol και έπρεπε να επιλέξω χειροκίνητα ipv4.

Δεν θα βάλω τη miui beta, η global stable 8.2.2 παίρνει ota updates?

 

Μια χαρα ειναι η Beta να ξερεις γενικα απλα ειναι λογικο ειναι καινουργιο Miui9 και μεχρι να το διορθωσουν θα χρειαστουν μερικες εκδοσεις

 

κανονικα παιρνει η global stable ota

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα εχθές και λύθηκε το πρόβλημα.

Για κάποιο λόγο δεν είχε πάρει από τη sim το apn protocol και έπρεπε να επιλέξω χειροκίνητα ipv4.

Δεν θα βάλω τη miui beta, η global stable 8.2.2 παίρνει ota updates?

Φιλαρακι για πεσμας εντηπωσεις απο το mi6 γιατι θελο καποια στηγμη να το αγωρασο θελο να μαθω για την καμερα και γενικος οθονη μπανταρια αν εχει λαγκ και μεσα της εφαρογες και στο ιντερνετ???

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι για πεσμας εντηπωσεις απο το mi6 γιατι θελο καποια στηγμη να το αγωρασο θελο να μαθω για την καμερα και γενικος οθονη μπανταρια αν εχει λαγκ και μεσα της εφαρογες και στο ιντερνετ???

 

Φίλε μου το mi6 είναι ότι καλύτερο μπορείς να έχεις στα τιμή 350 - 400€ (ανάλογα από που θα παραγγείλεις και την τρέχουσα προσφορά) . Δεν κολλάει σε καμιά, εφαρμογή, από μπαταρία με μέση χρήση βγάζει άνετα 2 μέρες και η κάμερα είναι πολύ πολύ καλά!! Από hardware θα σε καλύψει ότι και απαιτήσεις να έχεις. 2 θέματα είναι προς συζήτηση. Το σχέδιο που είναι πανέμορφο αλλά πλέον όλα τα flagships μοιάζουν λίγο πολύ μεταξύ τους, και αν σου αρέσει η miui ή όχι. Εφόσον τα απαντήσεις αυτά θετικά τότε πάρτο χωρίς άλλες σκέψεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκλεισα από GearBest σε ένα παράθυρο 1 ώρας που είχαν κάνει λάθος στην τιμή κι έλειπε ένα 5 από μπροστά. Περιμένω να δω αν θα το στείλουν τελικά...
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Κινηταρα ολκής. Καμία σχέση με το minote 2 που είχα. Υπερτουμπανο. Βολικό πιάσιμο άψογη μπαταρία. Πιο ωραία οθόνη και πιο φυσικά χρωμματα. Κανένα απολύτως κόλλημα.θα ταν κ αστείο να κολλάει με την 835. Η δε κάμερα από άλλο πλανήτη. Παρά παρά πολύ καλή..το μινοτε υστερούσε πολύ σε αυτό..με την miui 9 που πέρασα. Απογειώθηκε....ότι γρηγοροτερο - καλύτερο έχω πιάσει....! Εκλπηκτικο

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κινηταρα ολκής. Καμία σχέση με το minote 2 που είχα. Υπερτουμπανο. Βολικό πιάσιμο άψογη μπαταρία. Πιο ωραία οθόνη και πιο φυσικά χρωμματα. Κανένα απολύτως κόλλημα.θα ταν κ αστείο να κολλάει με την 835. Η δε κάμερα από άλλο πλανήτη. Παρά παρά πολύ καλή..το μινοτε υστερούσε πολύ σε αυτό..με την miui 9 που πέρασα. Απογειώθηκε....ότι γρηγοροτερο - καλύτερο έχω πιάσει....! Εκλπηκτικο

Μην ξεχασεις να στειλεις και φιλακια στο τελωνειο...:rolleyes::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κινηταρα ολκής. Καμία σχέση με το minote 2 που είχα. Υπερτουμπανο. Βολικό πιάσιμο άψογη μπαταρία. Πιο ωραία οθόνη και πιο φυσικά χρωμματα. Κανένα απολύτως κόλλημα.θα ταν κ αστείο να κολλάει με την 835. Η δε κάμερα από άλλο πλανήτη. Παρά παρά πολύ καλή..το μινοτε υστερούσε πολύ σε αυτό..με την miui 9 που πέρασα. Απογειώθηκε....ότι γρηγοροτερο - καλύτερο έχω πιάσει....! Εκλπηκτικο[/quote

 

Αβεβασε καμια φωτο να δουμε αποτελεσματα απο την καμερα του??

Link to comment
Share on other sites

Κινηταρα ολκής. Καμία σχέση με το minote 2 που είχα. Υπερτουμπανο. Βολικό πιάσιμο άψογη μπαταρία. Πιο ωραία οθόνη και πιο φυσικά χρωμματα. Κανένα απολύτως κόλλημα.θα ταν κ αστείο να κολλάει με την 835. Η δε κάμερα από άλλο πλανήτη. Παρά παρά πολύ καλή..το μινοτε υστερούσε πολύ σε αυτό..με την miui 9 που πέρασα. Απογειώθηκε....ότι γρηγοροτερο - καλύτερο έχω πιάσει....! Εκλπηκτικο

 

Καλησπέρα Statyss! είμαι ανάμεσα στην αγορά του mi6 και mi note 2. Δεν έχω βρει ακομη προς τα που γέρνει η ζυγαριά. Το mi note 2 έχει μεγαλύτερη μπαταρία και παίζει σε ολες τις μπαντες ( εγώ έχω Vodafone στην επαρχία). Δώσε μερικά στοιχεία καθημερινής χρήσης που σε κάνουν να θεωρείς το Mi6 καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...