Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

50199777291_1b1193ebc0_o.jpg

 

 

Xiaomi Mi6 4G Smartphone 5.2 inch MIUI 8 Snapdragon 835 Octa Core 2.5GHz 4GB RAM 128GB ROM 12.0MP Rear Camera

Main Features:

Display: 5.2 inch 2560 x 1440 pixels screen

CPU: Snapdragon 835 Octa Core 2.5GHz

System: MIUI 8

Storage: 4GB RAM 6GB RAM + 128GB ROM

Cameras: front 8.0MP + rear 19.0MP with AF and flash light

Sensors: Ambient Light Sensor, E-Compass, Gravity Sensor, Gyroscope, Proximity Sensor

Features: NFC, GPS, Glonass, Beidou, A-GPS

SIM Card: dual SIM dual standby, dual nano SIM cards

Networks:

GSM: B2/B3/B5/B8

WCDMA: B1/B2/ B5/B8

TD-SCDMA: B34/39

FDD-LTE: 1800, 1900, 2100, 2300, 2500, 2600, 850, 900MHz

TD-LTE: B38/B39/B40/B41G

Bluetooth: 4.2

SIM Card: Dual SIM dual standby.

 

Xiaomi Mi 6 4G Smartphone Specs:

Model Xiaomi Mi6

Release Date February 2017

Band 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz

4G: FDD-LTE 1800, 1900, 2100, 2300, 2500, 2600, 850, 900MHz

Sim Card Dual Nano-SIM, Dual Standby

Service Provide Unlocked

Color Black

 

 

Xiaomi 6 4G Mobile Phone Basic Function

Ringtones Type Polyphonic/MP3

Audio File Format PCM, AAC/AAC+/eAAC+, MP3, AMR – NB and WB, FLAC, APE, DSD, WAV

Video File Format MP4; M4V; MKV; XVID; WAV; AAC; MP3; AMR; FLAC; APE; DSD

Image File Format JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF

FM Radio Yes, earphone needed

Earphone Port 3.5mm

GPS Yes, GPS, AGPS, GLONASS, Beidou

NFC Yes

Notification LED Yes

WiFi Display Yes

WiFi Direct Yes

WIFI Yes, 802.11a/b/g/n/ac

Bluetooth Bluetooth 4.2

Sensor Infrared; Gyro; Acceleration sensors; Proximity sensor; Ambient light sensor; Hall Sensor; Electronic compass; Barometer

Multi-Touch Support

Size 148.55 * 71.2 * 7.2mm

Weight 135 g

Language English, Simplified/Traditional Chinese, etc

Other Feature 4G, Fingerprint recognition, MP4, MP3, 3G, Wi-Fi, Video Call, Bluetooth, GPS, Browser, E-book, Sound Recorder, Alarm, Calendar, People, Calculator, NFC, OTG

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_6-8507.php

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-mi-6-6gb-128gb

Edited by Vasileios26
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Χωρίς 3,5 χιλιοστά θύρα λέει, Apple πας να γίνεις ρε Xiaomi; :mad:

 

https://techingreek.com/xiaomi-mi-6-parousiastike-episima-me-sd-835-6-gb-ram-ke-choris-thyra-akoustikon/

Uncommon Shooters Blogspot - Smartphone Photography on its best!

 

>>> https://uncommonshooters.blogspot.com <<<

Link to comment
Share on other sites

Τεχνικά χαρακτηριστικά:

Size 5.15 inches , Resolution 1080 x 1920 pixels

- MIUI 9 - Android 7.0 OS

- Qualcomm Snapdragon 835 CPU Quad-core 2.45 GHz

- GPU Adreno 540

- 64 GB ROM, 6 GB RAM

- Primary camera dual 12 MP, f/2.0, phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flash

- Sensors Fingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass, NFC

- Fast battery charging

- Non-removable Li-Po 3350 mAh battery

- 2499 RMB

via: http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-mi6.html

http://u01.appmifile.com/235_huodong_in/19/04/2017/6a196a66-ee71-4465-8718-09ea641d6ce2.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλο σε σχέση με την οθόνη,κλασικά η 800αρα απουσίαζει..η κάμερα δεν φαίνεται για κάτι καλο βάση των specs της αλλά για να δούμε..να δούμε και σε τι τιμη και ποτέ θα είναι διαθέσιμο στην μεγάλη έκδοση

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλο σε σχέση με την οθόνη,κλασικά η 800αρα απουσίαζει..η κάμερα δεν φαίνεται για κάτι καλο βάση των specs της αλλά για να δούμε.

SONY Sony IMX386 ή IMX400 έχει

 

Επίσης

The dual rear camera setup in back features a 12MP wide angle camera, and a 12MP telephoto snapper. The cameras feature 2x lossless zoom in order to capture photos taken at a distance. The dual camera set up will allow users to snap portraits with the background blur that enhances the look of such photos. And to keep shaking hands from ruining videos, the cameras will be equipped with four-axis anti-shake functionality.

 

Από εκεί και πέρα σίγουρα τα περιθώρια πάνω και κάτω είναι μεγάλα πόσο μάλλον σε σχέση με το S8 που σχεδιαστικά είναι κορυφή και άνοιξε την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/klebRp8o_P0

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που σχεδιαστικά είναι καλύτερο το mi5 μου. Το bezel less που λέγανε πήγε περίπατο.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι δεν λέω αλλά το mi5s μου, μου αρέσει ποιο πολύ!! Μπροστά είναι τα ίδια και πισω μιας και είχα 1 χρόνο σχεδόν το s7 (το έδωσα στην γυναίκα) και 5 μήνες είχα και το Mi5 δεν μου αρέσει πλέον η γυάλινη πλάτη.. Προτιμώ το μεταλλικό Full unibody..!! Ίσως το χειμώνα αν βγει μεταλλικό mi6s τότε θα το τσιμπήσω σίγουρα!! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μολονότι διαβάζω εδώ και 5 χρόνια το forum καθημερινά αποφάσισα να εγγραφώ μιας και σε λίγες μέρες θα είμαι κάτοχος του xiaomi mi6.Ο αδερφός μου είναι ναυτικός και τυχαίνει να βρίσκεται Κίνα για τις επόμενες μέρες και θα μου το φέρει από εκεί με το που κυκλοφορήσει.Ήδη μου είπε ότι έχει πέσει αρκετή διαφήμιση για το κινητό της xiaomi και σε επικοινωνία με γωνστούς διανομείς εκεί θα το έχουν από την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας του.Λογικά μέχρι τέλος του μήνα θα το έχω στα χέρια μου μιας ο αδερφός μου θα είναι ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Μολονότι διαβάζω εδώ και 5 χρόνια το forum καθημερινά αποφάσισα να εγγραφώ μιας και σε λίγες μέρες θα είμαι κάτοχος του xiaomi mi6.Ο αδερφός μου είναι ναυτικός και τυχαίνει να βρίσκεται Κίνα για τις επόμενες μέρες και θα μου το φέρει από εκεί με το που κυκλοφορήσει.Ήδη μου είπε ότι έχει πέσει αρκετή διαφήμιση για το κινητό της xiaomi και σε επικοινωνία με γωνστούς διανομείς εκεί θα το έχουν από την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας του.Λογικά μέχρι τέλος του μήνα θα το έχω στα χέρια μου μιας ο αδερφός μου θα είναι ελλάδα.

 

Με το καλό φίλε μου να το παραλάβεις ωραία!! Είσαι από εδώ από Αθήνα ή επαρχία?? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μολονότι διαβάζω εδώ και 5 χρόνια το forum καθημερινά αποφάσισα να εγγραφώ μιας και σε λίγες μέρες θα είμαι κάτοχος του xiaomi mi6.Ο αδερφός μου είναι ναυτικός και τυχαίνει να βρίσκεται Κίνα για τις επόμενες μέρες και θα μου το φέρει από εκεί με το που κυκλοφορήσει.Ήδη μου είπε ότι έχει πέσει αρκετή διαφήμιση για το κινητό της xiaomi και σε επικοινωνία με γωνστούς διανομείς εκεί θα το έχουν από την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας του.Λογικά μέχρι τέλος του μήνα θα το έχω στα χέρια μου μιας ο αδερφός μου θα είναι ελλάδα.

 

Να προσέχει μην πέσει σε μαϊμού ΜΙ6

Να είναι πολύ προσεκτικός.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό φίλε μου να το παραλάβεις ωραία!! Είσαι από εδώ από Αθήνα ή επαρχία?? ;)

 

Σε ευχαριστώ.Από επαρχία φίλε μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να προσέχει μην πέσει σε μαϊμού ΜΙ6

Να είναι πολύ προσεκτικός.

 

Έχει φέρει από κίνα τα πρώτα κινητά της σειράς mi,meizu mx2 μέχρι pro 5 και ένα σωρό άλλα πάντα στις τιμές κίνας χωρίς κανένα θέμα.Μέσα στο πλοίο έχει φίλο που επειδή συχνά πυκνά είναι κίνα έχει διαδικτυωθεί με τους εκεί διανομείς και ξέρει τι παίζει.Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις αλλά δίνω 1% ποθανότητα.

Link to comment
Share on other sites

 

καλα το κεραμικο το ξεχναμε ακομα και τωρα στο mi5 ειναι πανακριβο

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ΜΙ5s πόση διαφορά έχει σε απόδοση και κάμερα απο το ΜΙ6?

 

δεν το εχουμε δει ακομα σε πραξει προφανως θα ειναι καλυτερο εχει καλυτερο αισθητιρα και dual camera οπτικο zoom δηλαδη. επειδη εχω το mi5s δεν ειμαι ικανοποιημενος με την καμερα περιμενα καλυτερα πραγματα

Edited by Exploticon
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον αδερφό μου και μέσα στην εβδομάδα θα το έχει αγοράσει από διανομείς που πηγαίνουν στα πλοία.Όταν το παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις .
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχουμε δει ακομα σε πραξει προφανως θα ειναι καλυτερο εχει καλυτερο αισθητιρα και dual camera οπτικο zoom δηλαδη. επειδη εχω το mi5s δεν ειμαι ικανοποιημενος με την καμερα περιμενα καλυτερα πραγματα

Η κάμερα (αισθητήρας) σαν τελολογία του MI6 είναι ανώτερη sony imx 400... το θέμα μάλλον είναι ή στους φθηνότερους φακούς ή πιθανότατα θέμα λογισμικού, για τα μη αναμενόμενα αποτελέσματα σε σχέση με πρωτοκλασάτα κινητά με αντίστοιχους αισθητήρες.

 

Λογικά πάντως θα είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει μέχρι σήμερα η χιαομι...

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον αδερφό μου και μέσα στην εβδομάδα θα το έχει αγοράσει από διανομείς που πηγαίνουν στα πλοία.Όταν το παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις .

Aν εχεις χρονο να κανεις review θα εισαι ο πρωτος στην ευρωπη. Εμεις θα πρεπει να περιμενουμε 1-2 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα (αισθητήρας) σαν τελολογία του MI6 είναι ανώτερη sony imx 400... το θέμα μάλλον είναι ή στους φθηνότερους φακούς ή πιθανότατα θέμα λογισμικού, για τα μη αναμενόμενα αποτελέσματα σε σχέση με πρωτοκλασάτα κινητά με αντίστοιχους αισθητήρες.

 

Λογικά πάντως θα είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει μέχρι σήμερα η χιαομι...

 

Δεν ειναι οι φακοι που δεν αποδιδουν τα s7 και βαλε.ειναι το λογισμικο.απλα κατι δεν εχοτν οι κινεζοι που εχουν οι κορεατες!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει ενδεχόμενο αυτί να είναι η πρώτη τιμή ????

αν είναι έτσι αυτό είναι πολύ καλό !!

468 πρώτη τιμή δλδ σε ένα δίμηνο κάπου στα 400 ???

νομίζω άνετα πάει για αγορά !!!

 

Xiaomi Mi6

 

:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...