Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα ενα tempered glass Mofi (100% original) τετοιο χαλι δεν εχω ξαναδει πουθενα , 2 μερες το κρατησα και το εστειλα, τωρα παρηγγειλα μερικα tempered διαφορες αγνωστες μαρκες πολυ πιο φθηνα να δω τι θα του βαλω

 

θηκες εχω παρει καμια 15αρια ! τελικα η θηκη σιλικονης που εχει η συσκευασια ειναι η καλυτερη απο ολες, ακολουθουν καποιες αλλες σιλικονης πολυ φθηνες που επισης βρηκα στο aliexpress χωρις να χαλανε την ομορφια του κινητου αλλα και να προστατευουν

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, στο θέμα των θηκών και της προστασίας οθόνης, σκέφτομαι για προστασία οθόνης αυτό το tempered galss , στην περιγραφή γράφει "To 3D Tempered Glass ενδέχεται να μην είναι συμβατό με μεγάλο αριθμό θηκών. Συνίσταται η χρήση του με πολύ λεπτές θήκες σιλικόνης.", επειδή σκέφτομαι να το συνοδέψω με κάποια από τις παρακάτω θήκες

-SHTL Carbon Rugged Armor Case

-Forcell Carbon Rugged Armor Case Black

-IPAKY Hybrid Armor Case Grey

έχει καποιος άποψη ή γνώση επί του θέματος;

Κάθε συμβουλή δεκτή.

 

Καταρχας ειναι ολα ακριβα,προφανως θα αγορασεις απο καταστημα εντος,

ολες οι θηκε ειναι καλες και οπως ανεφερα ποιο πανω δεν δημιουργουν προβλημα με wifi,

οσον αφορα το tempered εχω παραγειλει το ιδιο αλλα δεν ηρθε ακομη,απλα επειδη ειναι 2.5D η οθονη στα απλα φαινεται οτι δεν καθονται καλα απλα αυτο εχει περιθωρια σε μαυρο χρωμμα οποτε δεν φαινεται εκει που μπορει να μην κανει καλη επαφη στις ακρες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο tempered τι λετε ρε παιδια ; ποιο ειναι οκ χωρις δαχτυλιες και η οθονη να φαινεται και να δουλευει μια χαρα ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ειναι ολα ακριβα,προφανως θα αγορασεις απο καταστημα εντος,

ολες οι θηκε ειναι καλες και οπως ανεφερα ποιο πανω δεν δημιουργουν προβλημα με wifi,

οσον αφορα το tempered εχω παραγειλει το ιδιο αλλα δεν ηρθε ακομη,απλα επειδη ειναι 2.5D η οθονη στα απλα φαινεται οτι δεν καθονται καλα απλα αυτο εχει περιθωρια σε μαυρο χρωμμα οποτε δεν φαινεται εκει που μπορει να μην κανει καλη επαφη στις ακρες

 

Σκέφτομαι από Ελλάδα γιατί με κουράζει η αναμονή, εσύ από πού παρήγγειλες αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι από Ελλάδα γιατί με κουράζει η αναμονή, εσύ από πού παρήγγειλες αν επιτρέπεται;

 

Banggood.coom

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι αδιάβροχο;

Το ΟΙS δουλεύει καλά;

Και τι κακό ελάττωμα είναι αυτό να μην βάζουν την 800ρα;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα,απο που μπορεις να το αγορασεις ευρωπαικο σφραγισμενο κ να ερθει με κουρριερ?

λάθος μηνυμα....ας σβηστεί.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα,απο που μπορεις να το αγορασεις ευρωπαικο σφραγισμενο κ να ερθει με κουρριερ?

 

Εγώ πήρα από το EU Express ενα Zuk z2 pro και το έστειλαν όπως το ζήτησα, σφραγισμένο από το εργοστάσιο.

Είχε και το xiaomi mi6.

Βέβαια είχε μόνο αγγλικά και κινέζικα αλλά το mi6 έχει νομίζω και global ROM.

 

Το μαγαζι λεγεται EU DIRECT, μπερδευττηκα πριν

Edited by empeiros
Διορθωση ονόματος μαγαζιου
Link to comment
Share on other sites

Eu express είναι κατάστημα ;

 

Συγνωμη, ΕU DIRECT ηθελα να πω

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό ρε συ ; Κατάστημα ή μέθοδος αποστολής ;

 

Κατάστημα και μάλιστα πολύ αξιόπιστο. Εισάγει τα προϊόντα από Κίνα αλλά τα στέλνει από ευρωπαϊκή αποθήκη. Εμένα σε μια βδομάδα απ την παραγγελία ήρθε το Zuk z2 pro

Link to comment
Share on other sites

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_705268.html?wid=21 η συγκεκριμένη έκδοση είναι πλήρως συμβατή με τα δίκτυα μας;

 

Κανενα Mi6 δεν εχει την 800 μπαντα εαν σε ενδιαφέρει αυτο.Κατα τα αλλα δεν θα εχεις κανενα προβλημα με τα δικτυα ΜΑς

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Κανενα Mi6 δεν εχει την 800 μπαντα εαν σε ενδιαφέρει αυτο.Κατα τα αλλα δεν θα εχεις κανενα προβλημα με τα δικτυα ΜΑς

Επειδή δε γνωρίζω το 4g της Cosmote θα παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εταιρίες χρησιμοποιούν την 800ρα.

Ναι θα σου δουλεύει το 4G αλλά πολλές φορές όταν φορτώνεται η κεραία που παίρνεις σήμα θα έχεις latency...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εταιρίες χρησιμοποιούν την 800ρα.

Ναι θα σου δουλεύει το 4G αλλά πολλές φορές όταν φορτώνεται η κεραία που παίρνεις σήμα θα έχεις latency...

Δε το γνώριζα Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εταιρίες χρησιμοποιούν την 800ρα.

Ναι θα σου δουλεύει το 4G αλλά πολλές φορές όταν φορτώνεται η κεραία που παίρνεις σήμα θα έχεις latency...

 

Προσωπικά με vodafone δεν εχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με το 4g, εντός και εκτός σπιτιού. Τωρα ίσως να μην εχω βρεθεί ακόμη σε περιοχή που να έχει μονο 800αρα κάλυψη. Αλλα και σε αυτήν την περίπτωση, θα με πετάξει (λογικά) σε 3g οπότε πάλι γρήγορα θα πηγαίνει, μην είμαστε και πλεονέκτες.

 

Ενα άλλο θέμα τωρα: Εχω παρατηρήσει οτι το σημείο κάτω απο το πλήκτρο "πισω", αν το πιέσεις με το δάχτυλο κάπως, είναι σα να πατας το πλήκτρο πίσω, ενω στην ουσια δεν το πατάς. Ξεκινάει το "ελάττωμα" απο την καμπύλη μέχρι και το σημείο που είναι το πλήκτρο. Τι φάση? Το έχετε κι εσείς το θέμα αυτό? Ειναι ενοχλητικό γιατί εκεί που κανεις τη δουλειά σου, ξαφνικά όπως το κρατάς στο χέρι σου, πιέζεται εκείνο το σημείο και πάει πίσω χωρίς να το θές! Το χειρότερο είναι οταν έχεις ενεργοποιημένο το "παρατεταμένο το πίσω = κλείσιμο εφαρμογής" και σου κάνει αναγκαστικό κλείσιμο για πλάκα!

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου Mi6 εχω 2 καρτες μια vodafone και μια cosmote , στην Αθηνα και οι 2 καρτες 4g μια χαρα χωρις προβληματα πουθενα. Στις διακοπες στις κυκλαδες που πηγα επισης μια χαρα και με τα 2 δικτυα

 

πειτε μου ενα tempered glass ρε παιδια που να μη κανει δαχτυλιες και να ειναι οκ η οθονη στο ματι και στην αφη

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διάβασα ότι από Πέμπτη θα το διαθέτει και η Ελληνική αντιπροσωπεία με διετή εγγύηση και να πω την αλήθεια το σκέπτομαι αναλόγως βέβαια τιμής αν και νομίζω θα παίζει πιο χαμηλά από 470 που το βλέπω Σκρουτζ...

Μια δυο απορίες.

 

1)Δεν υποστηρίζει B20 όποτε αυτό επηρεάζει το 4g ,με το 3G δεν υπάρχει καμμία διαφοροποίηση απ τα υπόλοιπα;Πιάνει καλές ταχύτητες;

 

2)Από άποψη αξιόπιστιας στην καθημερινότητα όλα οκ;;

 

3)Από lag πως είναι;Τρέχει καλά;

 

4)Η λειτουργία dual sim είναι κοινή με την κάρτα αποθήκευσης;Δηλαδή αν βάλω δεύτερη sim κάρτα sd δεν μπορώ να βάλω;

 

5)Η λειτουργία dual sim δουλεύει καλά έχοντας τη μια κάρτα για τηλέφωνα και την άλλη για δεδομένα;

 

6)Ξέρουμε Oreo θα πάρει;; Γενικά η Xiaomi αναβαθμίζει για καιρό τις συσκευές της;

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Από πού πηγάζει η αισιοδοξία οσυ ότι το κινητό της ελληνικής αντιπροσωπείας θα είναι πιο φτηνό από αυτά του Σκρουτζ

 

Sd δεν δέχεται

Ean μιλάς στην μια σιμ η άλλη είναι εκτός δεν έχει ούτε δεδομένα

Το κινητό πάει σφαίρα

Για το αν θα πάρει android 8 μου είναι αδιάφορο . Αν και πιστεύω ότι θα πάρει κάποια στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αλλά και εγώ χλωμό το βλέπω να κάνει ποιο κάτω από σκρουτζ.. Αν όμως θέλουν να πουλήσουν θα πρέπει μαξ 500 - 520 να το βάλουν αλλιώς στην τελική το mi6 αντιγράφει το s8 το έχω πιάσει στα χέρια μου κάνει κοντά στα 550 τώρα αν το φέρουν ποιο ακριβά δεν νομίζω να το πάρει κάποιος.. ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...