Jump to content

Wind Πρωην(Telestet)


Nickchris36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα θέλατε η Wind να αποκτούσε το παλιό της brand name; "Telestet".Πως θα σας φαινόταν;Θεωρείτε πως σε μία εταιρεία κινητής τηλεφωνίας παίζει ρόλο η ονομασία; Προσωπικά θα μου άρεσε να αποκτούσε το αρχικό της όνομα ,το θεωρώ πιο "πιασαρικο" στην τηλεπικοινωνιακή πιάτσα.Εσεις τι γνώμη έχετε;
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Προτιμω Wind να μεινει,μια χαρα ονομα ειναι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Να και 1 άλλο....Συμβαίνει αλλού....

 

Wind_freedom_mobile_12_2016.jpg...Wind_12_2016.jpg

 

Καλοοοο!!!!Λες το 2020 να έχουμε καμία αλλαγή; :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προτιμω Wind να μεινει,μια χαρα ονομα ειναι.

 

Καλό είναι ναι.. :) Θυμήθηκα το αρχικό όνομα της έτσι όπως την μάθαμε και το νοσταλγησα

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκινήσανε οι εταιρείες κινητής στην Ελλάδα, υπήρχαν μόνο υπηρεσίες τηλεφώνου. Αυτό πιστεύω πως έκανε τις 2 εταιρείες που ξεκίνησαν αρχικά να έχουν κάποιο συνθετικό από τη λέξη τηλέφωνο στην ονομασία τους (Telestet-Panafon). To 2017 μεγάλο κομμάτι των υπηρεσιών των συγκεκριμένων εταιρειών αποτελεί το internet, εκτός του ότι το Wind είναι πιο εύηχο από το Telestet κατά τη γνώμη μου.
Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκινήσανε οι εταιρείες κινητής στην Ελλάδα, υπήρχαν μόνο υπηρεσίες τηλεφώνου. Αυτό πιστεύω πως έκανε τις 2 εταιρείες που ξεκίνησαν αρχικά να έχουν κάποιο συνθετικό από τη λέξη τηλέφωνο στην ονομασία τους (Telestet-Panafon). To 2017 μεγάλο κομμάτι των υπηρεσιών των συγκεκριμένων εταιρειών αποτελεί το internet, εκτός του ότι το Wind είναι πιο εύηχο από το Telestet κατά τη γνώμη μου.

 

Για τη σύνθεση είναι απόλυτα σωστή η εξακρίβωση σου.Συμφωνω.Παντως θα μου άρεσε ένα Rewind στο ονομα,χωρίς αυτό να σημαίνει πως και το Wind δεν το θεωρώ εξίσου καλό. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ειίμαι μελλοντολόγος!!!!! :lol:

 

Κοντά είναι το 2020 ...Θα δείξει! :)

Edited by Mark_K
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με νοιάζει το όνομα να φτιάξουν την εξυπηρέτηση πελατών και το τεχνικό τμήμα

Που είναι χάλια με νοιάζει τους αναφέρεις πρόβλημα δεν καταλαβενουν αλλά τους λες αλλά σου λένε η σου στελνουν ένα μήνυμα ότι το πρόβλημα αποκατασταθηκε και στην ουσία δεν έχουν κάνει τίποτα τους λες για προσφορά που μπορεί να σου έχει δώσει η εταιρεία και δεν την ξέρουν ενώ δουλεύουν στην εταιρεία και πολλά άλλα τραγικά

 

Η εξυπηρέτηση πελατών και το τεχνικό τμήμα έχει τα ίδια χάλια μάλλον χειρότερα χάλια από την εποχή που ήταν telestet

 

Να ήταν το πρόβλημα το όνομα και τι στο κόσμο εαν ειχε καλή εξυπηρέτηση και τεχνικό τμήμα

 

Η telestet ποτέ δεν πεθάνει πολλά από τα κουσούρια τα κουβαλά ακόμα πραγματικά σε πολλά είναι όπου φυσάει ο άνεμος (το λέει και το όνομα)

 

Ας φτιάξει τα παραπάνω και το όνομα τι με νοιάζει

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με νοιάζει το όνομα να φτιάξουν την εξυπηρέτηση πελατών και το τεχνικό τμήμα

Που είναι χάλια με νοιάζει τους αναφέρεις πρόβλημα δεν καταλαβενουν αλλά τους λες αλλά σου λένε τους λες για προσφορά που μπορεί να σου έχει δώσει η εταιρεία και δεν την ξέρουν ενώ δουλεύουν στην εταιρεία και πολλά άλλα τραγικά

 

Η εξυπηρέτηση πελατών και το τεχνικό τμήμα έχει τα ίδια χάλια μάλλον χειρότερα χάλια από την εποχή που ήταν telestet

 

Να ήταν το πρόβλημα το όνομα και τι στο κόσμο εαν ειχε καλή εξυπηρέτηση και τεχνικό τμήμα

 

Η telestet ποτέ δεν πεθάνει πολλά από τα κουσούρια τα κουβαλά ακόμα πραγματικά σε πολλά είναι ότι πάρει ο άνεμος (το λέει και το όνομα)

 

Ας φτιάξει τα παραπάνω και το όνομα τι με νοιάζει

 

Συμφωνώ απόλυτα με όλα όσα ανέφερες.Πολυ σωστές οι παρατηρήσεις σου.Πάντως αλήθεια θα προτιμούσα το Telestet μου κάνει πιο πιασαρικο.Αλκα και το τωρινό της όνομα είναι καλό.Σε καμμιά περίπτωση Tim όμως για μένα. . :)

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Wind. Είναι και ωραία η καινούργια καμπάνια :)

 

Πολύ ωραία ναι .Έξυπνη!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

I like Wind. Η τελεστέτ βέβαια περισσότερο.:love::love::love::love::love:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

I like Wind. Η τελεστέτ βέβαια περισσότερο.:love::love::love::love::love:

 

Δε ξέρω..Γιατί... Αλλά το τελεστετ νομίζω της δίνει κάτι άλλο.... Μπορεί να είναι αυτό το παλιό ..Που έτσι ξεκίνησε ,έτσι την μάθαμε... :)Ακόμα θυμάμαι στην αρχική οθόνη τις πληροφορίες κυψέλης που εμφάνιζε (Athens 210-Salonica 2310 και το περιβόητο Ektos City).Ωραία χρόνια στην γέννηση της κινητής στη Χώρα μας. :) Βέβαια και το wind δεν πάει πίσω.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Και το Wind ωραίο όνομα, αλλά και η TELESTET πάντα στην καρδιά μας!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και το Wind ωραίο όνομα, αλλά και η TELESTET πάντα στην καρδιά μας!

 

Ρεεεεϊϊϊϊΐΐΐιιι πάλιουρες:

Τα νέα παιδιά (έφηβοι γεννηθέντες 2000 και μετά) που είναι το "δυναμικό παρόν" της Wind για το "μέλλον"

ΔΕΝ κατέουν γρι απ'όσα λέτε....

 

Εΐΐιιιι "πάλιουρες" 35άρηδες και......Πάει "πέρασε":

 

Όπως συνηθίσει κανείς (στο Wind το "δυναμικό κοινό" της Wind)

Ααααα και ό,πως θα συνηθίσει (πχ οι έφηβοι του 2050)!!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη θυμάμαι πως φεύγανε τα πεντοχίλιαρα δύο δύο στο B-free με την ξυστή κάρτα που είχε πάνω και την επισήμανση να ΜΗΝ την βάζουμε στο κινητό (τότε οι SIM μπαίναν ολόκληρες στη συσκευή) :lol: Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη θυμάμαι πως φεύγανε τα πεντοχίλιαρα δύο δύο στο B-free με την ξυστή κάρτα που είχε πάνω και την επισήμανση να ΜΗΝ την βάζουμε στο κινητό (τότε οι SIM μπαίναν ολόκληρες στη συσκευή) :lol:

 

Τι νοσταλγία!! :)

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Wind είναι μια χαρά όνομα.Αέρας κοπανιστός σαν τις ταχύτητες του δίκτυου της :rotfl:
Link to comment
Share on other sites

Wind είναι μια χαρά όνομα.Αέρας κοπανιστός σαν τις ταχύτητες του δίκτυου της :rotfl:

 

Καλό και το wind δεν λέω. :) Στις ταχύτητες εντάξει. ..Το παλεύει δεν είναι τόσο χάλια πια ... Βέβαια έχει ακόμα δρόμο αλλά έχει κάνει πρόοδο.. Πρέπει να το παραδεχτούμε. :)

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά το παλεύει..Αλλά είναι η μόνη που έχει απομείνει με τόσες πολλές προβληματικές περιοχές..
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά το παλεύει..Αλλά είναι η μόνη που έχει απομείνει με τόσες πολλές προβληματικές περιοχές..

 

Πες τα,επανηλθα λογω φοιτητικου επειδη αλλη μου δωσε ακυρο.Θεμα χρονου να παρει ποδι για μενα.Ηδη την Q την μετεφερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πες τα,επανηλθα λογω φοιτητικου επειδη αλλη μου δωσε ακυρο.Θεμα χρονου να παρει ποδι για μενα.Ηδη την Q την μετεφερα.

 

Θυμάσαι εσύ Νικόλα τίποτα από περί Telestet;......:lol:.......:D

Link to comment
Share on other sites

Ωράιο όνομα το telestet αλλά προσωπικά όσο παίρνω πολύ καλές τιμές και προσφορές από την Wind, ότι και αν είναι το όνομα δεν με χαλάει
Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι εσύ Νικόλα τίποτα από περί Telestet;......:lol:.......:D

 

Εχω ακουστα αλλα δεν θυμαμαι.Εγω ηρθα Q το 12 με τα μονοευρα πακετα.Μακαρι να ηταν οσο οικονομικη ηταν με 1 και 2€ πακετα.Και 3€ 600MB Internet αντι για 5€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Την θυμάμαι σαν Telestet (το 94' γεννήθηκα),αλλα σαν ΤΙΜ πιο πολυ..θυμαμαι τον θείο μου που είχε Telestet αλλα ήμουν μικρός :p Την Wind παντα την συμπαθούσα,αλλα ποτέ δεν έτυχε να πάρω αριθμο (εκτός απο μια φορά σε ένα περίπτερο τότε που ήταν TIM αλλα δεν θυμάμαι τι απέγινε) και η πρώτη μου εμπειρία ήταν με τα 300' με 10€ το οποίο έχω ακομα..Η Wind μου έμαθε τα λεπτά προς ολους,με το WU προσπαθούσα να κρατήσω την κλήση κάτω απο τα 60",όσο ήταν(και είναι νομίζω) η ελάχιστη χρέωση χωρίς πακέτο.Απο την στιγμή που δεν χρησιμοποιώ smartphone πια,δεν εχω θέματα..αλλα θα ήθελα μια μέρα να την βάλω στο smartphone και να δω να γράφει H+..Δεν το έχω δει ποτε :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...