Jump to content

Wind Πρωην(Telestet)


Nickchris36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την θυμάμαι σαν Telestet (το 94' γεννήθηκα),αλλα σαν ΤΙΜ πιο πολυ..θυμαμαι τον θείο μου που είχε Telestet αλλα ήμουν μικρός :p Την Wind παντα την συμπαθούσα,αλλα ποτέ δεν έτυχε να πάρω αριθμο (εκτός απο μια φορά σε ένα περίπτερο τότε που ήταν TIM αλλα δεν θυμάμαι τι απέγινε) και η πρώτη μου εμπειρία ήταν με τα 300' με 10€ το οποίο έχω ακομα..Η Wind μου έμαθε τα λεπτά προς ολους,με το WU προσπαθούσα να κρατήσω την κλήση κάτω απο τα 60",όσο ήταν(και είναι νομίζω) η ελάχιστη χρέωση χωρίς πακέτο.Απο την στιγμή που δεν χρησιμοποιώ smartphone πια,δεν εχω θέματα..αλλα θα ήθελα μια μέρα να την βάλω στο smartphone και να δω να γράφει H+..Δεν το έχω δει ποτε :D

 

Εγω την εχω δει να γραφει H+ και 4G.Πρωτομπηκα με Q και τις φτηνες χρεωσεις το 2012-13 και προσφατα γυρισα σε φοιτητικο.Ομως πλεον ακριβυνε.Οταν η καλυψη ακομα εν ετει 2017 εχει θεματα,ειδικα εκει που δεν εχει αναβαθμισει.Την Βορεια Ελλαδα την εχει παρατησει εδω και χρονια.Πεταξε 3G πριν μια δεκαετια και μας αφησε.Κουραστηκα να παιζω με 2 καρτες.Οταν διορθωθει μπορει να ξαναερχομουν στην Wind.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλό και το wind δεν λέω. :) Στις ταχύτητες εντάξει. ..Το παλεύει δεν είναι τόσο χάλια πια ... Βέβαια έχει ακόμα δρόμο αλλά έχει κάνει πρόοδο.. Πρέπει να το παραδεχτούμε. :)

 

Από τελεστετ ξεκίνησα και μετα από διάφορα detour, wind κατέληξα λόγω προσφορών αρχικά. Τώρα έχω δει διαφορά και μάλιστα μεγάλη στο σήμα/ταχύτητα. Από τιμές επίσης, ακόμα καλά τα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Telestet. 1994 με κάλυψη σε όλο το νομό Καρδίτσας - κάμπος και λίμνη Πλαστήρα. Η πρώτη εταιρεία με πολύ καλή κάλυψη στη Θεσσαλία ευνοημένη από το 900άρι της. Δυσκολεύτηκε πολύ η ΚΟΣΜΟΤΕ να τη φτάσει στην κάλυψη 2ης γενιάς, και ουσιαστικά ποτέ δε τα κατάφερε στην περιοχή. Τα πράγματα άλλαξαν με τη 3η γενιά και τη 4η γενιά.

Στα 10 χρόνια τελεστετ είχα κερδίσει άπειρα δώρα αλλά δυστυχώς όχι το αυτοκίνητο. Θυμάμαι που μιλούσα με τις ώρες με διάφορες προσφορές που είχε ιδιαίτερα το καλοκαίρι σε ώρες μη αιχμής. Και μετα διάφορα μπαγκς είχαμε σχεδόν τζάμπα επικοινωνία.

Πολύ καλή ποιότητα ήχου, πολύ καλή χωρητικότητα, πρωτοποριακές υπηρεσίες - ειδοποίηση κλήσης, πρώτη παγκόσμια -, πολύ καλή εξυπηρέτηση στα καταστήματα και εξυπηρέτηση πελατών.

Μακάρι να ξαναγινόταν ΤΕΛΕΣΤΕΤ και χωρίς το όνομα. :love:

Τα πιτσιρίκια μπορούν να αποχωρήσουν από τη συζήτηση.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Telestet. 1994 με κάλυψη σε όλο το νομό Καρδίτσας - κάμπος και λίμνη Πλαστήρα. Η πρώτη εταιρεία με πολύ καλή κάλυψη στη Θεσσαλία ευνοημένη από το 900άρι της. Δυσκολεύτηκε πολύ η ΚΟΣΜΟΤΕ να τη φτάσει στην κάλυψη 2ης γενιάς, και ουσιαστικά ποτέ δε τα κατάφερε στην περιοχή. Τα πράγματα άλλαξαν με τη 3η γενιά και τη 4η γενιά.

Στα 10 χρόνια τελεστετ είχα κερδίσει άπειρα δώρα αλλά δυστυχώς όχι το αυτοκίνητο. Θυμάμαι που μιλούσα με τις ώρες με διάφορες προσφορές που είχε ιδιαίτερα το καλοκαίρι σε ώρες μη αιχμής. Και μετα διάφορα μπαγκς είχαμε σχεδόν τζάμπα επικοινωνία.

Πολύ καλή ποιότητα ήχου, πολύ καλή χωρητικότητα, πρωτοποριακές υπηρεσίες - ειδοποίηση κλήσης, πρώτη παγκόσμια -, πολύ καλή εξυπηρέτηση στα καταστήματα και εξυπηρέτηση πελατών.

Μακάρι να ξαναγινόταν ΤΕΛΕΣΤΕΤ και χωρίς το όνομα. :love:

Τα πιτσιρίκια μπορούν να αποχωρήσουν από τη συζήτηση.

 

Μπορει να ειμαι πιτσιρικι οπως λες αλλα εχω προλαβει τα 1€ πακετα της Q.Αλλα σε ομιλια το παραδεχομαι ειναι αψογη,με 2η γενια που πιανει τα επιπεδα της κοσμοτε.Αλλα τωρα εχει θεματα,ειδικα σε 3G/4G και θελει πολυ ακομα για να φτασει την Cosmote.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στα 10 χρόνια τελεστετ είχα κερδίσει άπειρα δώρα αλλά δυστυχώς όχι το αυτοκίνητο. Θυμάμαι που μιλούσα με τις ώρες με διάφορες προσφορές που είχε ιδιαίτερα το καλοκαίρι σε ώρες μη αιχμής. Και μετα διάφορα μπαγκς είχαμε σχεδόν τζάμπα επικοινωνία.

Πολύ καλή ποιότητα ήχου, πολύ καλή χωρητικότητα, πρωτοποριακές υπηρεσίες - ειδοποίηση κλήσης, πρώτη παγκόσμια -, πολύ καλή εξυπηρέτηση στα καταστήματα και εξυπηρέτηση πελατών.

Μακάρι να ξαναγινόταν ΤΕΛΕΣΤΕΤ και χωρίς το όνομα. :love:

Τα πιτσιρίκια μπορούν να αποχωρήσουν από τη συζήτηση.

 

 

Πες τα μας αυτά: Εξ'ού τα καλά εντυπώματα για την εταιρία: Δεν απεμπολούνται αυτά : Μένουν.

Εκτός αν υπάρχουν κι άλλα....:p

Άλλο τι έγινε (και τι θα γίνει) μετά...ΟΚ: Κατάλαβα το "γιατί" των τοποθετήσεών σου.

και ό,τι κατάλαβε καθείς: Τα'χουμε ξαναπεί. Κι ας μην το "καταλαβαίνει" ο καθείς.....

Link to comment
Share on other sites

Telestet '93 και νοκια με την αναδιπλουμενη κεραια και βαρος οσο ενα τουβλο...αθηνα 2g καμπανα αλλα στο χωριο στην αρκαδια εως και το '98-99 επρεπε να ανεβεις μονο στο ψηλοτερο σημειο του χωριου για να πιασεις εστω μια γραμμη σημα και καταφερεις να βγαλεις κληση. Ενω η panafon καλυψε ολο το χωριο απο τα τελη '94 και εβαλε 3g το 2004.

 

Με την wind 3g (ταυτοχρονα με 4g) το χωριο "ειδε" για πρωτη φορα τον απριλιο του 2016.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

... Και μετα διάφορα μπαγκς είχαμε σχεδόν τζάμπα επικοινωνία.

...

 

Το bug που διόρθωναν και συνέχεια ξαναεμφανιζόταν ήταν να κάνουν route και NAT από το APN των MMS στο internet.

Το APN των MMS δεν είχε ογκοχρέωση, η χρέωση του μηνύματος γίνονταν από τον MMS server ανά μήνυμα.

Άλλαζα το APN λοιπόν και unlimited data χωρίς χρέωση :D

Link to comment
Share on other sites

Το bug που διόρθωναν και συνέχεια ξαναεμφανιζόταν ήταν να κάνουν route και NAT από το APN των MMS στο internet.

Το APN των MMS δεν είχε ογκοχρέωση, η χρέωση του μηνύματος γίνονταν από τον MMS server ανά μήνυμα.

Άλλαζα το APN λοιπόν και unlimited data χωρίς χρέωση :D

 

Same here dear!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1998...

To πρώτο μου κινητό, συμβόλαιο στην Telestet (τώρα έχω κάρτα).

Πόσες και πόσες όμορφες εμπειρίες και αναμνήσεις!

Η πρώτη και πιο πρωτοποριακή εταιρεία κινητής τηλεφωνίας.

Ποιος δεν θυμάται τα πακέτα City με τα οποία μιλούσες προνομιακά εντός της πόλης και έβγαινε σχετικό μήνυμα - ΕKTOΣ CITY- όταν έβγαινες από τα όρια...

Είχα κάνει ένα πρόγραμμα με πολύ φτηνές χρεώσεις τα Σαββατοκύριακα...

Με το μοναδικό friends and family μιλούσα με απίστευτη οικονομία...

Aτέλειωτες επισκέψεις σε καταστήματα Telestet με υποδειγματική και προσωπική εξυπηρέτηση, επιδοτήσεις συσκευών...

Η πρώτη καρτοκινητή, το θρυλικό B-Free και οι απίστευτες διαφημίσεις με τον μακαρίτη τον Μπονάτσο, το πρόγραμμα προνομίων Avantage με πόσα και πόσα δώρα, ειδική κάρτα μέλους, twin sim στα συμβόλαια, sim 128 K, Win club, από πού να αρχίσω και πού να τελειώσω!

Η εταιρεία της πρωτοπορίας και της πρωτοτυπίας, με υπηρεσίες πρώτες ακόμη και σε παγκόσμια κλίμακα, όπως προανέφερε ο Μιχάλης προηγουμένως.

Ξέχασα να αναφέρω τη δωρεάν εξυπηρέτηση πελατών στο 1260 που ίσχυε τότε, το Wind sharing στα καρτοκινητά και πόσα άλλα μου διαφεύγουν τώρα!

Μετά, ΤΙΜ και WIND.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 χρόνια χρήστης κινητής τα 15 αποκλειστικά σε telestet/tim/wind και με συμβόλαιο και με κάρτα be free.Ξεκίνησε κορυφή,κατέληξε ουραγός.κρίμα

 

Στάλθηκε από το Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ουραγός;

Αν είσαι τρίτος σε μερίδιο αγοράς και βγάζεις κέρδη, δεν είσαι ουραγός.

Οι θέσεις δεν είναι αυτοσκοπός.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aπο άποψη προσφερόμενων υπηρεσιών-παροχών στον πελάτη για τα δεδομένα του 2017 που 2 στους 3 έλληνες χρησιμοποιούν smartphone.Βέβαια κάποιοι θα πουν για "ειδικές" προσφορές με 15000 λεπτά το μήνα :lol: δηλαδή υπηρεσία για 2g δίκτυο εν έτει 2017 και άλλα τέτοια ωραία αλλά οκκκ..Η wind έκανε τότε αυτό που οι άλλοι κάνουν σήμερα..
Link to comment
Share on other sites

1998...

To πρώτο μου κινητό, συμβόλαιο στην Telestet (τώρα έχω κάρτα).

Πόσες και πόσες όμορφες εμπειρίες και αναμνήσεις!

Η πρώτη και πιο πρωτοποριακή εταιρεία κινητής τηλεφωνίας.

Ποιος δεν θυμάται τα πακέτα City με τα οποία μιλούσες προνομιακά εντός της πόλης και έβγαινε σχετικό μήνυμα - ΕKTOΣ CITY- όταν έβγαινες από τα όρια...

Είχα κάνει ένα πρόγραμμα με πολύ φτηνές χρεώσεις τα Σαββατοκύριακα...

Με το μοναδικό friends and family μιλούσα με απίστευτη οικονομία...

Aτέλειωτες επισκέψεις σε καταστήματα Telestet με υποδειγματική και προσωπική εξυπηρέτηση, επιδοτήσεις συσκευών...

Η πρώτη καρτοκινητή, το θρυλικό B-Free και οι απίστευτες διαφημίσεις με τον μακαρίτη τον Μπονάτσο, το πρόγραμμα προνομίων Avantage με πόσα και πόσα δώρα, ειδική κάρτα μέλους, twin sim στα συμβόλαια, sim 128 K, Win club, από πού να αρχίσω και πού να τελειώσω!

Η εταιρεία της πρωτοπορίας και της πρωτοτυπίας, με υπηρεσίες πρώτες ακόμη και σε παγκόσμια κλίμακα, όπως προανέφερε ο Μιχάλης προηγουμένως.

Ξέχασα να αναφέρω τη δωρεάν εξυπηρέτηση πελατών στο 1260 που ίσχυε τότε, το Wind sharing στα καρτοκινητά και πόσα άλλα μου διαφεύγουν τώρα!

Μετά, ΤΙΜ και WIND.

 

Το Wind sharing ??? :lol::lol::lol:

Κατάλαβα τι θέλεις να πεις, αλλά δε μπορώ να θυμηθώ πως λεγόταν στις εποχές της Telestet.

Το Tim sharing το θυμάμαι, όπως και το πρόσφατο wind φυσικά το οποίο καταργήθηκε γιατί εκμεταλλευόμασταν τους (κανονικούς τότε) διπλασιασμούς. :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το Wind sharing ??? :lol::lol::lol:

Κατάλαβα τι θέλεις να πεις, αλλά δε μπορώ να θυμηθώ πως λεγόταν στις εποχές της Telestet.

Το Tim sharing το θυμάμαι, όπως και το πρόσφατο wind φυσικά το οποίο το καταργήσανε γιατί εκμεταλλευόμασταν τους (κανονικούς τότε) διπλασιασμούς. :)

 

 

Η διακοπή του (ενώ όλες οι άλλες το'χουν) είναι δείγμα του "που πάει" η εταιρία τόσα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Τι έχουν οι προσφερομενες υπηρεσίες;

Και οι πέντε στην οικογένεια έχουμε f2g και τις γνωρίζουμε πολύ καλά.

Και βγάζουμε τον μήνα με 50€ συνολικά, με φουλ δεδομένα σε περιβάλλον φουλ 4g.

Τι άλλο δηλαδή να θέλουμε;

Εκτός αν είναι πρωτοποριακό να πληρώνεις πολλαπλάσια σε άλλους και να έχεις το ένα τρίτο των παροχών που έχεις εδώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η διακοπή του (ενώ όλες οι άλλες το'χουν) είναι δείγμα του "που πάει" η εταιρία τόσα χρόνια.

 

Οι άλλες εταιρίες δεν έδωσαν ποτέ τους διπλασιασμούς που έδινε η wind τότε. Κανονικούς διπλασιασμούς με πλήρη χρήση και διάρκεια του υπολοίπου, καμία σχέση με τους σημερινούς μαἰμου. Κάθε φορά που ένας είχε μήνυμα διπλασιασμού, μαζευότανε όλη η παρέα και ανανέωνε το κινητό που είχε το διπλασιασμό και στη συνέχεια με το sharing τα μοιράζανε , με αποτέλεσμα το δώρο του ενός να το παίρνουν όλοι.

Η διακοπή του ήταν σωστή, αφού ουσιαστικά και πρακτικά υπήρξε κατάχρηση των δώρων. Το λάθος ήταν ότι ΔΕΝ έγινε επαναφορά του sharing μετά την κατάργηση των κανονικών διπλασιασμών.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

marras, πολύ σωστή τοποθέτηση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μην τα λέτε αυτά ρεεε παιδιά: Θα μπουκάρουν εδώ από άλλα threads που τα ξέρουν καλύτερα

Και θα σας τα καταρρίψουν όλα:

 

Τι έχουν οι προσφερομενες υπηρεσίες;

Και οι πέντε στην οικογένεια έχουμε f2g και τις γνωρίζουμε πολύ καλά.

Και βγάζουμε τον μήνα με 50€ συνολικά, με φουλ δεδομένα σε περιβάλλον φουλ 4g.

Τι άλλο δηλαδή να θέλουμε;

Εκτός αν είναι πρωτοποριακό να πληρώνεις πολλαπλάσια σε άλλους και να έχεις το ένα τρίτο των παροχών που έχεις εδώ.

 

Οι άλλες εταιρίες δεν έδωσαν ποτέ τους διπλασιασμούς που έδινε η wind τότε. Κανονικούς διπλασιασμούς με πλήρη χρήση και διάρκεια του υπολοίπου, καμία σχέση με τους σημερινούς μαἰμου. Κάθε φορά που ένας είχε μήνυμα διπλασιασμού, μαζευότανε όλη η παρέα και ανανέωνε το κινητό που είχε το διπλασιασμό και στη συνέχεια με το sharing τα μοιράζανε , με αποτέλεσμα το δώρο του ενός να το παίρνουν όλοι.

Η διακοπή του ήταν σωστή, αφού ουσιαστικά και πρακτικά υπήρξε κατάχρηση των δώρων. Το λάθος ήταν ότι ΔΕΝ έγινε επαναφορά του sharing μετά την κατάργηση των κανονικών διπλασιασμών.

 

ΑΝ βολεύεστε με αυτά ΟΚ.

Κι εγώ δεν "ήξερα" πριν "γνωρίσω": Δεν ήγγικεν ακόμα η ώρα σας να γνωρίσετε.

 

ΟΚ :Μείνετε σε αυτά που ξέρετε.

Link to comment
Share on other sites

Ας μας υποδείξουν λοιπόν οι... γνωρίζοντες μία άλλη καρτοκινητή που να δίνει:

1. Magic numbers

2. Δώρα Log & Win

3. 200 λεπτά προς όλους με 2,5 ευρώ (πακέτα Turbo)

4. 300 λεπτά προς όλους + 200 προς το ίδιο δίκτυο με 6 ευρώ

5. Να έχει πρόγραμμα ανταμοιβής όπως το Win club

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι έχουν οι προσφερομενες υπηρεσίες;

Και οι πέντε στην οικογένεια έχουμε f2g και τις γνωρίζουμε πολύ καλά.

Και βγάζουμε τον μήνα με 50€ συνολικά, με φουλ δεδομένα σε περιβάλλον φουλ 4g.

Τι άλλο δηλαδή να θέλουμε;

Εκτός αν είναι πρωτοποριακό να πληρώνεις πολλαπλάσια σε άλλους και να έχεις το ένα τρίτο των παροχών που έχεις εδώ.

 

Εκτος Θεσσαλονικης κινεισαι καθολου; Γιατι εγω σε Ημαθια και Πιερια εχω θεματα.Ακομα με παλιο 3G ειναι και 2η γενια.Θεσσαλονικη ανατολικα τουλαχιστον εχω θεματα.

Χαριλαου στο σπιτι η Wind ειναι η μονη που δεν πιανει καλο 3G.Οι αλλες πιανουν αψογα,εκτος απο το ισογειο οπου εχω σημα για να βγαλω κληση,ενω αλλη δεν υπαρχει.Εχω το φοιτητικο αλλα στο ιντερνετ δεν με καλυψε.Στην καλυψη θελει δουλεια,

στη ανατολικη θεσσαλονικη εχει θεματα.Πετρου Συνδικα στο υψος της Μποτσαρη και στο υψος της Δελφων καθως και στη Δελφων με Μποτσαρη.Επισης στη Μποτσαρη απο το υψος της Βασιλισσης Ολγας πεφτει το 3G σε Edge.Εχει μερικα τετραγωνα στην περιοχη οπου εχουν 2G μονο για κληση ή 4G απο Band 20 το οποιο εχει χαλια σημα.Με 1/2 γραμμες στις 5.Οι ταχυτητες που μετρησα ηταν γυρω στα 5Mbps,αν και απο το 0,05Mbps του 2G,ειναι προοδος.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ας μας υποδείξουν λοιπόν οι... γνωρίζοντες μία άλλη καρτοκινητή που να δίνει:

1. Magic numbers

2. Δώρα Log & Win

3. 200 λεπτά προς όλους με 2,5 ευρώ (πακέτα Turbo)

4. 300 λεπτά προς όλους + 200 προς το ίδιο δίκτυο με 6 ευρώ

5. Να έχει πρόγραμμα ανταμοιβής όπως το Win club

 

Ναι:

Βάλε και τα play&win "δώρα": Κομπλε.

 

Όταν κάποιος έχει 1 άποψη, δεν την αλλάζει παρά αν "πάθει" και "μάθει": Εν αρχή ην η βλάβη {Συγνώμη για τα πολλά θρησκευτικά μου απόψε}:

 

Δεν ήγγικεν η ώρα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ας μας υποδείξουν λοιπόν οι... γνωρίζοντες μία άλλη καρτοκινητή που να δίνει:

1. Magic numbers

2. Δώρα Log & Win

3. 200 λεπτά προς όλους με 2,5 ευρώ (πακέτα Turbo)

4. 300 λεπτά προς όλους + 200 προς το ίδιο δίκτυο με 6 ευρώ

5. Να έχει πρόγραμμα ανταμοιβής όπως το Win club

 

Το 1ο και 3ο δεν το φτανει καμια

Για το 2ο δινουν τα δωρακια τους η καθε μια αλλα με μικροτερη διαρκεια.

Στο 4 το CU εχει 400' προς CU και 300' προς ολους με 6€,και 300' σε ολους με 100' προς ιδιο δικτυο.Το Whats up με 400' στο ιδιο πακετο και 300' προς ολους με 7€.Αλλα Εχουν και τα 2 500MB για μια ωρα δυο φορες το μηνα που δεν εχει το F2G και δινουν 1GB με την ανανεωση ονλαιν ή σε καταστημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι:

Βάλε και τα play&win "δώρα": Κομπλε.

 

Όταν κάποιος έχει 1 άποψη, δεν την αλλάζει παρά αν "πάθει" και "μάθει": Εν αρχή ην η βλάβη {Συγνώμη για τα πολλά θρησκευτικά μου απόψε}:

 

Δεν ήγγικεν η ώρα ακόμα.

 

Εγω την επαθα απο την Wind,τωρα τελευταια.Κατι παραξενες χρεωσεις για το imessage του iPhone εχω,οταν βγαινει απο το δικτυο και συνδεεται πεταει μηνυμα για ενεργοποιηση,κατι που με αλλη καρτα δεν χρεωθηκα.

Επισης αντι να καταναλωνει τα Mb απο το φοιτητικο που ληγουν στις 25 μερες,παντα φευγουν πρωτα τα 500Mb της ανανεωσης.Δεν μεταφερει λεπτα,sms,Mb αμα ενεργοποιησω το ιδιο πακετο οπως στη Vodafone.Δεν εχει twin sim και μεταφορα υπολοιπου σε F2G/Q.

Δυνατοτητα αλλαγης πακετου δεν υπαρχει,παρολο που ειναι κομματι της Wind η Q και το F2G.Και για να προλαβω αντιδρασεις,εχω Wind με Q νουμερο απο το 2012,το οποιο το εγκαταλειπω λογω χρεωσεων.Ειχα F2G που εγινε Whats Up,πηρα τωρα φοιτητικο και εχουμε 3 F2G στην οικογενεια οπου τα 2 εχουν τα 300' με 10€ ανανεωση.Τα χειριζομαι ολα εγω και τα θετικα που εχει η Wind ειναι οι τιμες,αν και φετος αλλαξε σε αυτο.Παραλληλα υπηρεσιες τυπου Magic Numbers,Turbo πακετα,Log N Win,bonus απο καταστηματα και τα Pay Later πακετα ειναι τα θετικα.Θα ηταν καλυτεροτο F2G με μεταφορα υπολοιπου,twin sim,αλλαγη πακετου με τηλεφωνο/sms(το ιδιο και για την Q).Να σταματησει η προτεραιοτητα των bonus αλλα οτι ληγει πρωτο.Με 0€ καρτα να χρησιμοποιω πακετα δεδομενων και να μη μου σβηνει τα πακετα αμα δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω.Και καμια μεταφορα λεπτων/sms/mb οπως κανουν οι αλλες θα ηταν καλο να υπαρχει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εκτος Θεσσαλονικης κινεισαι καθολου; Γιατι εγω σε Ημαθια και Πιερια εχω θεματα.Ακομα με παλιο 3G ειναι και 2η γενια.Θεσσαλονικη ανατολικα τουλαχιστον εχω θεματα.

Χαριλαου στο σπιτι η Wind ειναι η μονη που δεν πιανει καλο 3G.Οι αλλες πιανουν αψογα,εκτος απο το ισογειο οπου εχω σημα για να βγαλω κληση,ενω αλλη δεν υπαρχει.Εχω το φοιτητικο αλλα στο ιντερνετ δεν με καλυψε.Στην καλυψη θελει δουλεια,

στη ανατολικη θεσσαλονικη εχει θεματα.Πετρου Συνδικα στο υψος της Μποτσαρη και στο υψος της Δελφων καθως και στη Δελφων με Μποτσαρη.Επισης στη Μποτσαρη απο το υψος της Βασιλισσης Ολγας πεφτει το 3G σε Edge.Εχει μερικα τετραγωνα στην περιοχη οπου εχουν 2G μονο για κληση ή 4G απο Band 20 το οποιο εχει χαλια σημα.Με 1/2 γραμμες στις 5.Οι ταχυτητες που μετρησα ηταν γυρω στα 5Mbps,αν και απο το 0,05Mbps του 2G,ειναι προοδος.

Φίλε μου καλημέρα καταρχάς.

Φυσικά κινούμαι εκτός Θεσσαλονίκης και γνωρίζω πολύ καλά τα θέματα που έχει στις περιοχές που αναφέρεσαι.

Μην ξεχνάς ότι το δίκτυο αναβαθμίζεται συνεχώς και σύντομα πιστεύω όσες πόλεις δεν έχουν τέταρτη γενιά θα αποκτήσουν.

Μίλησα για την εμπειρία μου κυρίως στη Θεσσαλονίκη.

Όσο για τις περιοχές εντός πόλης, μην ξεχνάς ότι όλες οι εταιρείες έχουν τα θεματάκια τους, μπορώ να σου αναφέρω πολλά παραδείγματα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα καταρχάς.

Φυσικά κινούμαι εκτός Θεσσαλονίκης και γνωρίζω πολύ καλά τα θέματα που έχει στις περιοχές που αναφέρεσαι.

Μην ξεχνάς ότι το δίκτυο αναβαθμίζεται συνεχώς και σύντομα πιστεύω όσες πόλεις δεν έχουν τέταρτη γενιά θα αποκτήσουν.

Μίλησα για την εμπειρία μου κυρίως στη Θεσσαλονίκη.

Όσο για τις περιοχές εντός πόλης, μην ξεχνάς ότι όλες οι εταιρείες έχουν τα θεματάκια τους, μπορώ να σου αναφέρω πολλά παραδείγματα.

 

Συμφωνω,αλλα με τις αλλες επειδη εχω και κοσμοτε,μονο στην Πιερια ειχα θεματα σε καποια σημεια.Θεσσαλονικη ολες μια χαρα παιζουν,πανω κατω.Η Wind παντως δυτικα και στο κεντρο ειναι καλυτερη απο ανατολικα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...