Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μόλις παρέλαβα και πέρασα αυτό:https://www.ebulk.gr/accessories/screen-protectors/xiaomi-screen-protectors/for-xiaomi-redmi-note-4x-full-screen-cover-mobile-tempered-glass-protector-film-silk-print-black-t10352563a

Φοβερή εφαρμογή κια αναφέρω πως έχω και σπασμένο digitizer στην οθόνη μου.

 

Εγώ όταν έβαλα τέτοιο δεν έμεινα ικανοποιημενος, 1ον γιατί δεν μπορείς να πετύχεις με τίποτα στα κουμπιά να κάτσει καλά οπότε χάνεται ο φωτισμός, και 2ον βάζοντας την θήκη σιλικόνης από πίσω έσπρωχνε το Tempered προς τα πάνω και φαίνονταν χειρότερα. Τώρα έχω ένα Tempered που είναι μικρότερο από την οθόνη και αφήνει ένα πολύ μικρό κενό άνευ σημασίας.

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγώ μετά από πολλές δοκιμές σε screen protector έβαλα αυτή : https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-xiaomi-redmi-note-4-4x-anticrash-x-one-ultimate-upgrade-v-2-japan

Και έχει κάτσει μια χαρά και χωρίς κενά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγώ μετά από πολλές δοκιμές σε screen protector έβαλα αυτή : https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-xiaomi-redmi-note-4-4x-anticrash-x-one-ultimate-upgrade-v-2-japan

Και έχει κάτσει μια χαρά και χωρίς κενά.

και γω αυτην εχω απο το καλοκαιρι και εχει κατσει μια χαρα και δεν εχει παθει τπτ μετα απο τοσσες τουμπες
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...Μια ερώτηση θέλω να κάνω. Πως μπορώ να βάλω προεπιλογή τον Chrome από τις ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Η απλά το ζεσταίνεις με το πιστολάκι των μαλλιών.

Το έκανα φίλε μου. Μηδέν αποτέλεσμα και το κινητό θερμανθηκε τόσο πολύ που φοβήθηκα. Μιλάμε για logo. Επίσης όταν σπάει δεν θρυματιζεται σε μικρά κομμάτια όπως και το τζάμι του αυτοκινήτου, αλλά σε λίγα, μεγάλα και κοφτερά. Όπως τα απλά τζάμια στα παράθυρα των σπιτιών. Μιλάμε για μεγάλη απάτη. Nilkin παιδιά. Κάνει τη δουλειά σωστά

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα φίλε μου. Μηδέν αποτέλεσμα και το κινητό θερμανθηκε τόσο πολύ που φοβήθηκα. Μιλάμε για logo. Επίσης όταν σπάει δεν θρυματιζεται σε μικρά κομμάτια όπως και το τζάμι του αυτοκινήτου, αλλά σε λίγα, μεγάλα και κοφτερά. Όπως τα απλά τζάμια στα παράθυρα των σπιτιών. Μιλάμε για μεγάλη απάτη. Nilkin παιδιά. Κάνει τη δουλειά σωστά

 

Δεν ξέρω τι ακριβώς είχες πάρει, αλλά 2 full glue που έπρεπε να βγουν, βγήκαν άνετα με λίγο ζέσταμα και μια κάρτα για ανασήκωμα.

Link to comment
Share on other sites

Στο μενού Ρυθμίσεις - Μπαταρία και απόδοση - Ενέργεια πατώντας το γραναζι πανω δεξιά βγαζει την επιλογή Εκκαθάριση cache οταν η συσκευή είναι κλειδωμενη. Σε ποια επιλογή το εχετε;
Link to comment
Share on other sites

"Τολμώ" και ξανά αναφέρω τη δικιά μου περίπτωση λύσης για screen protector (όπως ο καθένας που ξαναγράφει πιθανή λύση).

Αυτές είναι οι φωτογραφίες του δικού μου και της γυναίκας μου. Είναι απλά tempered του 1 ευρώ από ebay και για το φαινόμενο μη εφαρμογής στα πλαϊνά εφαρμόστηκε η μέθοδος με μπατονετα και λαδακι. Λαδίλες δεν έχω διαπιστώσει από την πρώτη μέρα. Μια χαρά καθαρό είναι και φαίνεται. Είναι έτσι από το Σεπτέμβρη.c9fcba83684aba98dc0b5fe5e42c105c.jpg449886c1edff5be03575890ef2e0e2ab.jpg562a18aa69e39e79b32e6f32523248c0.jpgbc7a3f3d2793e72402ea9615fdd831f0.jpg

 

Redmi Note 4 - Used Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό το tempered κάθεται καλά πάνω κάτω και στο πλάι χωρίς να κάνει αφήνει περιοχές που δεν πατάει 100%? Πως γίνεται, είναι με κλίση στα τελειώματα του? Αν γίνετε όσοι το έχετε αγοράσει μπορείτε να ποστάρετε μια φωτογραφία? Ευχαριστώ, Χάρης.

 

Εμένα το συγκεκριμένο είδος γυαλιού μου το είχαν στείλει δώρο με την αγορά του κινητού. Το μόνο του θετικό είναι ότι απο όλα όσα έχω δοκιμάσει (Temperred glass), αυτό είναι το μοναδικό που εφαρμόζει απο άκρη σε άκρη, δηλ. 100% καλύπτει την οθόνη του κινητού και για κάποιον που δεν γνωρίζει, δεν θα το καταλάβει ότι φοράς Temperred Glass. Τα αρνητικά του είναι ότι επειδή έχει μαύρο πλαίσιο γύρω γύρω, κρύβει ελάχιστα (αλλά τις κρύβει), τις φωτεινές ενδείξεις των κουπιών και των φωτιστικών LED του κινητού, στο κάτω και στο πάνω μέρος της οθόνης αντίστοιχα, πράγμα του οποίο εμένα προσωπικά με ενοχλούσε. Επίσης επειδή η οθόνη είναι όπως γνωρίζετε όλοι σας ελαφρώς κυρτή, αυτό αφήνει προς το κέντρο του κινητού ένα αποτύπωμα και αυτό εν μέρει οφείλεται στο γεγονός ότι για να "κάτσει" το τζαμάκι στο κινητό, κόλλα προσαρμογής έχουν βάλει μόνο κάτω απο το μαύρο πλαίσιο του τζαμιού, στις άκρες γύρω γύρω, ενώ όλο το υπόλοιπο τζαμάκι στο διάφανο κομματι είναι "καθαρό". Αυτό ελαφρά "κουρμπάρει" τα γυαλί προς τα έξω, με αποτέλεσμα να φαίνεται αυτό το αποτύπωμα στο κέντρο, το οποίο διακρίνεται μόνο όταν η οθόνη του κινητού είναι σβηστή. Τέλος, οφείλω να ομολογήσω ότι υπάρχει ένα θέμα με τις δαχτυλιές, οι οποίες τραβιώνται σα μαγνήτης και για να βγουν, θέλουν πολύ τρίψιμο και υπομονή. Πολυ σπαστικό αυτό. Δεν είναι ότι καλύτερο για όσους θέλουν την οθόνη τους να είναι "καθρέφτης". Ότι και να κάνεις, όσο και να προσέξεις, οι δαχτυλιές εμφανίζονται σε χρόνο dt. Για όλα τα παραπάνω, που εμένα με ενοχλούσαν αρκετά..., σύντομα το πέταξα και στράφηκα σε άλλη λύση. Για την ώρα έχω προτιμήσει Τζάμι και θήκη της Nillkin απο την οποία είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Για την θήκη δεν το συζυτώ καθόλου. Επείδή αγορασα και την γνήσια της XIAOMI, η Nillkin υπερτερεί κατά πολύ, τώρα όσον αφορά το τζαμάκι, να τονίσω ότι καλύπτει το 95% της οθόνης, αν το βάλεις προσεχτικά περιορίζεις τελείως το "άσπρο" σημαδάκι δεξιά και αριστερά στις άκρες λόγω της κυρτότητας της οθόνης. Δεν συμβαίνει όμως το ίδιο πάνω και κάτω. Έχω πάρει υποτίθεται τζαμάκι με κύρτωση στις άκρες, αλλά σε σχέση με άλλα της ίδιας εταιρίας χωρίς, δεν είδα ιδιαίτερη διαφορά. Εμπας περιπτώσει, αυτό που χρησιμοποιώ τώρα, είμαι πολύ ευχαριστημένος, όσον αφορά την ποιότητα (δαχτυλιές κλπ...αποτελούν παρελθόν), και αν εξαιρέσεις μερικά mm ασπρίλας (επειδή δεν κάθετε σωστά) λίγο στην πάνω και στην κάτω όπως προείπα, λόγω κυρτότητας, όλα τα υπόλοιπα είναι κομπλέ. Αυτά και ελπίζω να βοήθησα....

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και χρονια πολλά!!

Και ξαφνικα σήμερα σταματησε να εχει σήμα(cosmote)....Παιρνω τηλ μου λενε κατι για τις ρυθμισεις,δοκιμαζω,τζιφος...Βαζω την σιμ σε άλλο κινητο όλα καλα! Βαζω την σιμ απο το αλλο τηλ(S8),τζιφος...αρα προβλημα...Πέρνω τηλ την Xiaomi ,μου λενε "απο που το πήρατε"?

Λεω απο Kaizerstore 16/12/2017 .Εκει θα το πατε για σερβις γιατι δεν τα αναγνωριζουμε εμεις (εγγυηση) εκτος αν πληρωθουμε...Οντως ετσι ειναι? Και μ ηπως κανεις εχει αντιστοιχο προβλημα?

Ευχαριστίες!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο μενού Ρυθμίσεις - Μπαταρία και απόδοση - Ενέργεια πατώντας το γραναζι πανω δεξιά βγαζει την επιλογή Εκκαθάριση cache οταν η συσκευή είναι κλειδωμενη. Σε ποια επιλογή το εχετε;
στο δικό μου είναι "ποτέ". δεν ξέρω πόσα δευτερόλεπτα ή λεπτά αυτονομίας θα κερδίσω σε έναν κύκλο φόρτισης με το να το ρυθμίσω να κλείνει αυτόματα μετά από ένα χρονικό διάστημα, αλλά προτιμώ όταν είναι κλειδωμένη η συσκευή και την χρησιμοποιήσω μετά από από μισή ώρα (για παράδειγμα) να βρω τις εφαρμογές όπως τις άφησα.

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ σήμερα το πρωί το full screen και είναι άψογο! Εφαρμόζει τέλεια, το λαμπάκι για τις ειδοποιήσεις φαίνεται κανονικά! Μόνο ο φωτισμός στα κάτω πλήκτρα δεν φαίνεται καλά αλλά δεν με ενοχλεί.

Ευχαριστώ πολύ φίλε, έψαχνα πολύ καιρό για ένα τζαμακι να εφαρμόζει τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποιο αλλο καταστημα εκτος του Drele φερνει στα σιγουρα το Global? Ξερω οτι μπορω να ψαξω στο google και ναι το εχω κανει και ναι εχω βρει παρα πολλα αλλα κανενα εκτος του Drele δεν αναφερει οτι εχει την 800 ή B20. Δε με ενδιαφερει το να τους παρω τηλ και να μου το επιβεβαιωσουν προφορικως καθως το θελω γραπτως. Οποτε μιας και στο Drele το 64αρι ειναι καιρο τωρα εκτος αποθεματος και παρ'οτι ρωτησα, δεν ξερουν να μου πουν αν και ποτε θα το φερουν, υπαρχει καποιος που να ξερει σιγουρα αλλο καταστημα αντιστοιχο?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποιο αλλο καταστημα εκτος του Drele φερνει στα σιγουρα το Global? Ξερω οτι μπορω να ψαξω στο google και ναι το εχω κανει και ναι εχω βρει παρα πολλα αλλα κανενα εκτος του Drele δεν αναφερει οτι εχει την 800 ή B20. Δε με ενδιαφερει το να τους παρω τηλ και να μου το επιβεβαιωσουν προφορικως καθως το θελω γραπτως. Οποτε μιας και στο Drele το 64αρι ειναι καιρο τωρα εκτος αποθεματος και παρ'οτι ρωτησα, δεν ξερουν να μου πουν αν και ποτε θα το φερουν, υπαρχει καποιος που να ξερει σιγουρα αλλο καταστημα αντιστοιχο?

Ευχαριστω.

 

Καλημερα. Ενα ακομα καταστημα που εχει την global ειναι το dklik. Πηρα δυο κινητα το 32αρι σε μαυρο και ειναι η global εαν θες μπορω να σου στειλω και φωτοτο κουτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Ξέρει κανείς από που αγοράζουμε αυτό το καιρό ένα 3/32 με global rom, όλο κάτι ροζ και γαλάζια βλέπω στο σκρουτζ που δεν μου γεμίζουν το μάτι
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ενα ακομα καταστημα που εχει την global ειναι το dklik. Πηρα δυο κινητα το 32αρι σε μαυρο και ειναι η global εαν θες μπορω να σου στειλω και φωτοτο κουτι.

 

Ευχαριστω φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου.
Τίποτα νασαι καλά. Και εγώ τώρα μπήκα στο χώρο της xiaomi και μετά από αρκετό ψάξιμο μπορώ να πω ότι κάτι έμαθα και θέλω να βοηθήσω όσο μπορώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Ανάσταση! προσπαθώ εδώ και καιρό να βρω μια λύση στο εξής πρόβλημα: η συσκευή μου δεν καταφέρνει να κάνει mirroring στην smart tv μου βίντεο από netflix. Ενώ το Mirroring γενικά δουλεύει απροβλημάτιστα, δηλαδή βλέπω στην τηλεόραση την εικόνα του τηλεφώνου μου, όταν μπαίνω στην εφαρμογή του netflix, βλέπω μόνο τους υπότιτλους και ακούω τον ήχο σε μια μαύρη οθόνη. Το περίεργο είναι ότι με το προηγούμενο κινητό μου παλιότερης τεχνολογίας (lg g2) καθώς και με το laptop και το tablet μου (κινέζικο chuwi), μπορώ να μεταφέρω το netflix στην τηλεόραση. Καταλαβαίνω ότι είναι bug των xiaomi και από αναζητήσεις που έκανα στο διαδίκτυο φαίνεται ότι είναι όντως πρόβλημα και άλλων χρηστών. Λύση όμως δεν βρήκα οπότε αναρωτιέμαι αν έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα και αν έχετε βρει κάποια λύση. Σκέφτομαι και τη λύση να αγοράσω ένα google chromecast2 αλλά φοβάμαι ότι ίσως αντιμετωπίσω και με αυτό το ίδιο πρόβλημα οπότε να πάει χαμένο! Ευχαριστώ για το χρόνο σας και συγνώμη αν το θέμα έχει ξανααναφερθεί.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ Chromecast και δουλεύει τέλεια και το Netflix και άλλα app που είναι για ταινίες.

Γενικά το Chromecast μου έχει λύσει τα χέρια, πάρτο άφοβα!

Link to comment
Share on other sites

Χθες γιατί δεν πήραμε ενημέρωση εμείς με dev;;

 

Κάτι πήρε το μάτι μου πως δεν θα βγάλουν αυτή την εβδομάδα γιατί κάτι γιορτάζουν πάλι οι κινέζοι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...