Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα το σύστημα android είναι κάτω από 20%, συγκεκριμένα στο 17,4 αυτή τη στιγμή μετά από 16 ώρες χρήσης με αρκετή ομιλία, 5,5 ώρες ώρες sot browsing με chrome, chat με signal και viber, με data & wifi. Μπαταρία στο 45%.

 

Επειδή το πράγμα είναι περίεργο, ας δούμε τι παίζει με τις εφαρμογές: Πχ εγώ έχω μόνο τις απολύτως απαραίτητες εφαρμογές και μπαίνω παντού από browser. Δεν έχω εγκατεστημένο facebook, κανένα παιχνίδι και καμία εφαρμογή από μικρή/άγνωστη εταιρεία. Ίσως αυτό κάνει τη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

ρε συ αρχίζεις και κουράζεις ότι το κινητό σου είναι το τέλειο και ότι ΌΛΟΙ οι άλλοι τα παραλεμε. νισάφι πια

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Γιατι φιλε μου; δεν ειπα οτι τα παραλετε αλλα δεν βρισκω τιποτα στο δικο μου δηλαδη πχ και 1 ωρα οθονη να βγάζει λιγοτερη με αναβάθμιση δε το θεωρώ προβλημα προτιμας δηλαδη να ρωταω για θηκες και ζελατινες; και να λεω οτι δε συνδέεται με το ρουτερ να σε ευχσριστησω; Νόμιζα στο φορουμ οτι μπορει να γραφουν και αυτοι που δεν εχουν "προβληματα". Για να μη χαλιέσαι δεν ξαναγραφω αν δε μου σκάσει καποιο θέμα. Καλο Πασχα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γιατι φιλε μου; δεν ειπα οτι τα παραλετε αλλα δεν βρισκω τιποτα στο δικο μου δηλαδη πχ και 1 ωρα οθονη να βγάζει λιγοτερη με αναβάθμιση δε το θεωρώ προβλημα προτιμας δηλαδη να ρωταω για θηκες και ζελατινες; και να λεω οτι δε συνδέεται με το ρουτερ να σε ευχσριστησω; Νόμιζα στο φορουμ οτι μπορει να γραφουν και αυτοι που δεν εχουν "προβληματα". Για να μη χαλιέσαι δεν ξαναγραφω αν δε μου σκάσει καποιο θέμα. Καλο Πασχα.

 

Mη δινεις σημασια,ευτυχως (αφου το τηλεφωνο ειναι απροβληματιστο) ολοι συγκρινουν τα sot που εχει ο ενας και τα sot που εχει ο αλλος και αν εχουν 35 δευτερολεπτα λιγοτερη μπαταρια με το νεο update.

 

Δυστυχως (για μας τους υπολοιπους) δεν καταλαβαινουν ποσο υποκειμενικο,ανευ βασης και βαρετο ειναι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Mη δινεις σημασια,ευτυχως (αφου το τηλεφωνο ειναι απροβληματιστο) ολοι συγκρινουν τα sot που εχει ο ενας και τα sot που εχει ο αλλος και αν εχουν 35 δευτερολεπτα λιγοτερη μπαταρια με το νεο update.

 

Δυστυχως (για μας τους υπολοιπους) δεν καταλαβαινουν ποσο υποκειμενικο,ανευ βασης και βαρετο ειναι αυτο.

 

Αυτό που λέμε δεν είναι για 1 λεπτό sot ουτε για 1 ώρα πάνω - κάτω, μιλάμε για την ίδια χρήση που κάνει ο καθένας, με τις ιδιες εφαρμογές και τον ίδιο χρόνο κάθε μέρα, και υπάρχει διαφορά sot 4 ωρών!!!!!!! Και προσπαθούμε να καταλάβουμε αν είναι από την Ρομ ή από κάποια εφαρμογή που ενδεχομένως να έχει θέμα, τώρα αν για εσένα αυτό είναι κουραστικό συγνώμη απλά μην τα διαβάζεις.

Link to comment
Share on other sites

ρε συ αρχίζεις και κουράζεις ότι το κινητό σου είναι το τέλειο και ότι ΌΛΟΙ οι άλλοι τα παραλεμε. νισάφι πια

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Εσύ δεν το 'χεις πάρει ντόπιο, απροβλημάτιστο με ΕΛΛΗΝΙΚΑ γι' αυτό! :lol:

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερώτηση τελικά είναι καλύτερα να είσαι στην dev? η σε σταβλε?

στισ δυο τελευταίες πολύ πρόβλημα μια με τον κρομε και τώρα με yellow pages βγάζει συνεχεία

χωρις ροοτ ειμαι λέτε να περιμένω η να γυρίσω σταβλε να ησυχάσω?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά πάντα dev έχω, προβλήματα υπάρχουν κατά καιρούς αλλά φτιάχνουν γρήγορα σε σχέση με την stable που τα τραβάς μήνες μέχρι την επόμενη stable.

 

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά εφαρμογή καιρού εντοπίζει τελικά την τοποθεσία από μόνη της;

 

Ναι αργεί λίγο αλλά ναι. Αν δεν το κάνει άλλαξε γλώσσα σε αγγλικά και αφού εντοπίσει ξαναγύρνα σε ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

απλά να αναφέρω ότι με την τελευταία dev διορθώθηκε το θέμα που δεν συνδεόταν με κάποια ρουτερ..

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για εντελώς στατιστικούς λόγους, πόση ώρα κάνει να φορτίσει το κινητό σας; εμένα με την τελευταία σταμπλε κάνει στις 3 ώρες
Link to comment
Share on other sites

Για εντελώς στατιστικούς λόγους, πόση ώρα κάνει να φορτίσει το κινητό σας; εμένα με την τελευταία σταμπλε κάνει στις 3 ώρες
Κάπου εκεί είναι.
Link to comment
Share on other sites

Κλασική ερώτηση...

Μετά από πολλαπλές αγορές σε tempered χρειάζομαι πάλι καινούργια.

Έχει βγει κάτι με καμπύλες η να προχωρήσω σε αγορά αυτών που αγόραζα και στο παρελθόν?

Link to comment
Share on other sites

Κλασική ερώτηση...

Μετά από πολλαπλές αγορές σε tempered χρειάζομαι πάλι καινούργια.

Έχει βγει κάτι με καμπύλες η να προχωρήσω σε αγορά αυτών που αγόραζα και στο παρελθόν?

Κάνε μια δοκιμή με κάτι σαν αυτό με καμπύλες στην περιφέρεια.

 

Link to comment
Share on other sites

τελικά το battery /miui optimization πρέπει να είναι ολιγον τι φούσκα.

εδώ και 2 μέρες απενεργοποιησα battery saver, miui optimization, memory optimization (τα 2 τελευταία από developer options) και η μπαταρία επιτέλους κρατάει αυτό που θεωρώ εγώ ικανοποιητικό επίπεδο. δηλαδή να χάνει 10% ανά ώρα SOT( με δεδομένα όχι wifi γίνεται τώρα η δοκιμή) άρα χοντρικά 10 ώρες SOT με δεδομένα 4g, GPS, bt όλα ανοιχτά. αυτό δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει με όλα τα optimizations ανοικτά. είχα φτάσει πλέον στο 6ωρο SOT με 30% δεδομένα και 70% wifi! τώρα μιλάω για 10ωρο sot ΜΌΝΟ με δεδομένα.

εννοείται 2 sim να δουλεύουν κανονικά.

 

μόλις τώρα πήγε στο 69% με 3 ώρες και κάτι SOT.

 

και το σήμα είναι τραγικό μέσα στο κτήριο που βρίσκομαι.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

7d4b6e01632d80c3a8514cc2ead08616.jpg04852044dd4f1ce43fef51ff8e4a4cf2.jpg

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Για οσους ασχολουνται με custom.αναζητηστε στο androidfilehost τον alexey711 και κατεβαστε τη τελευταια lineage 15.1 .η πιο smooth -bug less rom για το mido κατα τη γνωμη μου..8.1 παντα
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να φλασάρω κάποια από τις AOSP Extended/ Resurrection Remix/ Cosmic OS. Θα πρότεινες την Lineage; Σε άλλες συσκευές οι Lineage και οι βασισμένες σ'αυτήν μου φαινόταν πιο αργές και βαριές.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάπου ??
Παράδειγμα, κοντά μου υπάρχει εδώ:

 

http://tforall.gr/eshop/index.php?route=product/product&path=97_1223_1558&product_id=12069

Link to comment
Share on other sites

Απο ολες τις oreo rom που δοκιμασα αυτη μου φαίνεται η καλύτερη.. Πιο καλη και απο rr nougat και φυσικα oreo

έχει και το

lineage-15.1-20180325-Extended-mido(OLD_LED_DRIVER_PATCH)

 

ξέρεις μήπως τι είναι το patch αυτό; επίσης για να κάνω την "ψακτική" μου, έχει κάποιο site να δω πληροφορίες κλπ; γιατί στο xda δεν έχει, βρήκα μόνο ένα ποστ στο Google+

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=256804

Αυτη εννοω..στο xda δε την εχει.τη βρηκα απο αναφορες στο xda ,τη δοκιμασα μαζι και αρκετες αλλες και ειναι η καλύτερη κατα τη γνωμη μου τους τρεις μηνες που ειμαι με custom roms

Link to comment
Share on other sites

Ναι αργεί λίγο αλλά ναι. Αν δεν το κάνει άλλαξε γλώσσα σε αγγλικά και αφού εντοπίσει ξαναγύρνα σε ελληνικά.

 

Παραμένει σταθερά στην ίδια περιοχή ότι και αν κάνω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα.Πριν απο μερικες μερες βλεποντας καποιους εδω να εξηγουν τις αμεσες κλησεις θεωρησα καλο να τις δοκιμασω...... Εβαλα λοιπον στον αριθμο 1 το τηλεφωνο ενος φιλου απ τις επαφες.Δεν ξερω γιατι η αν εκανα εγω κατι στην πορεια αλλα απο τοτε οποτε με παιρνει τηλεφωνο αυτος ο φιλος αντι για το ονομα του μου βγαζει το ονομα Τηλεφωνητης.......... Σκευτομαι λοιπον να το αλλαξω και να το εχω οπως πριν, μπαινω στις ρυθμισεις οπως μου υπεδειξαν πολλα παιδια απο εδω και τους ευχαριστω πολυ, και σβηνω τον αριθμο του φιλου που ειχα βαλει...τηλεφωνο - ρυθμισεις - συνθετες ρυθμισεις - αμεση κληση - 1 - αριθμος τηλεφωνητη .

αυτο που συμβαινει απο κει και υστερα ειναι το εξης οταν με παιρνει ο φιλος τηλεφωνο δεν βγαζει γραμμη και σε μενα ερχετε μια αναπαντητη αλλα χωρις να την καταλαβαινω(χωρις ηχο). Προσπαθησα να βρω τι γινετε αλλα ματαια ειμαι και λιγο ασχετος......

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα του ημουνα υποχρεος!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα.Πριν απο μερικες μερες βλεποντας καποιους εδω να εξηγουν τις αμεσες κλησεις θεωρησα καλο να τις δοκιμασω...... Εβαλα λοιπον στον αριθμο 1 το τηλεφωνο ενος φιλου απ τις επαφες.Δεν ξερω γιατι η αν εκανα εγω κατι στην πορεια αλλα απο τοτε οποτε με παιρνει τηλεφωνο αυτος ο φιλος αντι για το ονομα του μου βγαζει το ονομα Τηλεφωνητης.......... Σκευτομαι λοιπον να το αλλαξω και να το εχω οπως πριν, μπαινω στις ρυθμισεις οπως μου υπεδειξαν πολλα παιδια απο εδω και τους ευχαριστω πολυ, και σβηνω τον αριθμο του φιλου που ειχα βαλει...τηλεφωνο - ρυθμισεις - συνθετες ρυθμισεις - αμεση κληση - 1 - αριθμος τηλεφωνητη .

αυτο που συμβαινει απο κει και υστερα ειναι το εξης οταν με παιρνει ο φιλος τηλεφωνο δεν βγαζει γραμμη και σε μενα ερχετε μια αναπαντητη αλλα χωρις να την καταλαβαινω(χωρις ηχο). Προσπαθησα να βρω τι γινετε αλλα ματαια ειμαι και λιγο ασχετος......

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα του ημουνα υποχρεος!!!

στο 1 δεν μπορεί να μπει άλλο τηλ εκτός του τηλεφωνητή! το δείχνει και το εικονίδιο πάνω στο μέρος που εκεί το 1 στον dialer!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μετά την απενεργοποιηση όλων των miui optimizations επιτέλους έχει επιλογή να ακυρώνει το DND για όποιες εφαρμογές θέλεις ο ήχος τους να ακούγεται παρόλο που είναι το DND ανοιχτό! γιατί ο ήχος του whatsapp ΔΕΝ ακούγονταν με το DND ενεργό.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...