Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά σε όλους! Παιδιά είμαι με custom ROM (RR 6 του Endless) δοκιμάζω τις διάφορες εκδόσεις GCam (Samsung αισθητήρα) ,την πρώτη φορά που τρέχω την εφαρμογή δουλεύει κανονικά, αλλά μετά την επανεκκίνηση πάω να βγάλω φωτό, βγαίνει, αλλά δεν αποθηκεύεται πουθενά.

Έχει κατασταλάξει κανένας ποια έκδοση από τις άπειρες που έχουν βγει είναι η καλύτερη για το κινητό μας; Να την κατεβάσω και να μην ξαναασχοληθώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Redmi Note 4 φοραει Miui global 8.1 σταθερη δεν μπορω να το αναβαθμισω μεσω συστηματος καθως λεει δεν υπσρχουν διαθεσιμες ενημερωσεις.Δεν θα έπρεπε κανονικα να αναβαθμιστει σε nougat; πως μπορω να το κανω αναβαθμιση;
Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog112/

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομιζω η πιο σταθερη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Redmi Note 4 φοραει Miui global 8.1 σταθερη δεν μπορω να το αναβαθμισω μεσω συστηματος καθως λεει δεν υπσρχουν διαθεσιμες ενημερωσεις.Δεν θα έπρεπε κανονικα να αναβαθμιστει σε nougat; πως μπορω να το κανω αναβαθμιση;

Μήπως έχεις την έκδοση με Mediatek επεξεργαστή; Το δεκαπύρηνο δηλαδή; Νομίζω σ 'αυτό σταμάτησε η επίσημη αναβάθμιση.

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog112/

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομιζω η πιο σταθερη

 

Ευχαριστώ, θα δοκιμάσω. Διάβασα ότι οι εκδόσεις του Urikill είναι για RN 4x, τώρα δεν ξέρω αν ισχύει κ για το δικό μας. Χαμός γίνεται! χαχ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις την έκδοση με Mediatek επεξεργαστή; Το δεκαπύρηνο δηλαδή; Νομίζω σ 'αυτό σταμάτησε η επίσημη αναβάθμιση.

 

 

 

Ευχαριστώ, θα δοκιμάσω. Διάβασα ότι οι εκδόσεις του Urikill είναι για RN 4x, τώρα δεν ξέρω αν ισχύει κ για το δικό μας. Χαμός γίνεται! χαχ

Ειτε RN4Χ ειτε global version και τα δυο snapdragon cpu εχουν,το μονο που αλλαζει ειναι οτι στο δευτερο εχει και την b20 800mhz.Οποτε του Urikill ειναι αυτη για το κινητο μας!!

ΥΓ κι εγω αυτη χρησιμοποιω!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο κ ο αισθητήρας βέβαια, στο δικό μας είναι ένας από τους γνωστούς 3, τώρα στο RN4x δεν ξέρω τι γίνεται ακριβώς (μήπως έχει μόνο Sony; ). Ίδωμεν, σε δουλειά να βρισκόμαστε :P

 

EDIT: Βίντεο με 60fps υποστηρίζει η GCam στο κινητό μας; Δεν έχει λειτουργήσει σε όσες δοκίμασα μέχρι τώρα!

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες και χρονια πολλα.

Ψαχνω για θηκη για το κινητο που θα παραλαβω σε λιγες μερες. Ειναι το 4/64. Το ειδος της θηκης που ψαχνω ειναι flip cover με παραθυρο μπροστα για να μπορεις να δεις ποιος καλει χωρις να ανοιγεις θηκη. Βρισκω παντου στα κινεζομαγαζα θηκες με την παρακατω περιγραφη:

Flip Smart window Protective Case For Xiaomi Redmi Note 4X/Note 4 Global Edition .

Να υποθεσω οτι ΔΕΝ ειναι για το συγκεκριμενο κινητο? Βρισκω και μια ιδια στο Public για το Note 4x (που ναι ξερω οτι στα κινεζικα ειναι το Note 4 Global version) αλλα σε χρυσο χρωμα και δε μ'αρεσει.

Καταλαβαινω οτι συμφωνα με το αρχικο ποστ:

"Παίρνει τις ίδιες με Redmi Note 4Χ. Σε καμία περίπτωση δεν κάνουν του Redmi Note 4 με mediatek που συνήθως το γράφουν σκέτα Redmi Note 4 αφού αυτό είναι και το όνομά του."

Αν δειτε ομως το παρακατω λινκ θα καταλαβετε γιατι εχω μπερδευτει:

http://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=12807

Ευχαριστω

Edited by geoav
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες και χρονια πολλα.

Ψαχνω για θηκη για το κινητο που θα παραλαβω σε λιγες μερες. Ειναι το 4/64. Το ειδος της θηκης που ψαχνω ειναι flip cover με παραθυρο μπροστα για να μπορεις να δεις ποιος καλει χωρις να ανοιγεις θηκη. Βρισκω παντου στα κινεζομαγαζα θηκες με την παρακατω περιγραφη:

Flip Smart window Protective Case For Xiaomi Redmi Note 4X/Note 4 Global Edition .

Να υποθεσω οτι ΔΕΝ ειναι για το συγκεκριμενο κινητο? Βρισκω και μια ιδια στο Public για το Note 4x (που ναι ξερω οτι στα κινεζικα ειναι το Note 4 Global version) αλλα σε χρυσο χρωμα και δε μ'αρεσει.

Καταλαβαινω οτι συμφωνα με το αρχικο ποστ:

"Παίρνει τις ίδιες με Redmi Note 4Χ. Σε καμία περίπτωση δεν κάνουν του Redmi Note 4 με mediatek που συνήθως το γράφουν σκέτα Redmi Note 4 αφού αυτό είναι και το όνομά του."

Αν δειτε ομως το παρακατω λινκ θα καταλαβετε γιατι εχω μπερδευτει:

http://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=12807

Ευχαριστω

Η συγκεκριμένη που παραθέτεις, κάνει και για τα δύο.

Απλά αν θέλεις στην αναζήτηση, βάλε και τη λέξη snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη που παραθέτεις, κάνει και για τα δύο.

Απλά αν θέλεις στην αναζήτηση, βάλε και τη λέξη snapdragon.

 

Μα πως γινεται να κανει και στα 2 οταν παραπανω λεει οτι δεν κανουν σε καμια περιπτωση αυτες που ειναι για mediatek? Νομιζα οτι ηταν και θεμα διαστασεων. Λαθος ειχα καταλαβει? Ή η μονη διαφορα εγκειται στις εγκοπες και αφου εχει κενο εκει η θηκη δεν επηρεαζει τπτ?

Btw ειναι φουλ το inbox σου και δεν μπορω να σου απαντησω φιλε Conan1

Link to comment
Share on other sites

5nuhymnfr

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Τι θα γίνει με αυτή τη γάτα βρε παιδιά.

Θα τη δολοφονήσω.

Ξέρει κάποιος γιατί το τελευταίο διάστημα βγαίνει συνέχεια μπροστά μου

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Μα πως γινεται να κανει και στα 2 οταν παραπανω λεει οτι δεν κανουν σε καμια περιπτωση αυτες που ειναι για mediatek? Νομιζα οτι ηταν και θεμα διαστασεων. Λαθος ειχα καταλαβει? Ή η μονη διαφορα εγκειται στις εγκοπες και αφου εχει κενο εκει η θηκη δεν επηρεαζει τπτ?

Btw ειναι φουλ το inbox σου και δεν μπορω να σου απαντησω φιλε Conan1

 

Βλέπω πως η θήκη στο πάνω μέρος είναι ανοιχτή. Οπότε δεν επηρεάζει ούτε υπέρυθρες, ούτε το μικρόφωνο. Γι'αυτό λέω ταιριάζει.

Εγώ φοράω μια η οποία κάνει και στα 2 μοντέλα. Εχει όλες τις εγκοπές... Σουρωτήρι... :lol:

31c0030d8c83c94039ebb1349daff426.jpg

Edited by conan1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες και χρονια πολλα.

Ψαχνω για θηκη για το κινητο που θα παραλαβω σε λιγες μερες. Ειναι το 4/64. Το ειδος της θηκης που ψαχνω ειναι flip cover με παραθυρο μπροστα για να μπορεις να δεις ποιος καλει χωρις να ανοιγεις θηκη. Βρισκω παντου στα κινεζομαγαζα θηκες με την παρακατω περιγραφη:

Flip Smart window Protective Case For Xiaomi Redmi Note 4X/Note 4 Global Edition .

Να υποθεσω οτι ΔΕΝ ειναι για το συγκεκριμενο κινητο? Βρισκω και μια ιδια στο Public για το Note 4x (που ναι ξερω οτι στα κινεζικα ειναι το Note 4 Global version) αλλα σε χρυσο χρωμα και δε μ'αρεσει.

Καταλαβαινω οτι συμφωνα με το αρχικο ποστ:

"Παίρνει τις ίδιες με Redmi Note 4Χ. Σε καμία περίπτωση δεν κάνουν του Redmi Note 4 με mediatek που συνήθως το γράφουν σκέτα Redmi Note 4 αφού αυτό είναι και το όνομά του."

Αν δειτε ομως το παρακατω λινκ θα καταλαβετε γιατι εχω μπερδευτει:

http://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=12807

Ευχαριστω

 

Έχω την ίδια και θα έλεγα ότι υπερτερεί ακόμα και απο την γνήσια της XIAOMI την οποία επίσης έχω. Πάρε την άφοβα και δεν θα το μετανιώσεις! Το θέμα είναι ότι αν την πάρεις απο Ελλάδα θα την πληρώσεις 2πλάσια τιμή απο ότι αν την πάρεις απο ebay, από όπου την πήρα εγώ σχεδόν στην μισή τιμή ! Αν θες να περιμένεις και να γλιτώσεις χρήματα κάντο, αλλιώς η Ελλάδα είναι μονόδρομος. Βασικά όλα τα προϊόντα της NILLKΙΝ είναι κορυφαίας ποιότητας, ακόμα και το Temperred Glass το οποίο επίσης αγόρασα για το εν λόγω κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ίδια και θα έλεγα ότι υπερτερεί ακόμα και απο την γνήσια της XIAOMI την οποία επίσης έχω. Πάρε την άφοβα και δεν θα το μετανιώσεις! Το θέμα είναι ότι αν την πάρεις απο Ελλάδα θα την πληρώσεις 2πλάσια τιμή απο ότι αν την πάρεις απο ebay, από όπου την πήρα εγώ σχεδόν στην μισή τιμή ! Αν θες να περιμένεις και να γλιτώσεις χρήματα κάντο, αλλιώς η Ελλάδα είναι μονόδρομος. Βασικά όλα τα προϊόντα της NILLKΙΝ είναι κορυφαίας ποιότητας, ακόμα και το Temperred Glass το οποίο επίσης αγόρασα για το εν λόγω κινητό.

Την παρηγγειλα με 11,3 ευρα απο Ελλαδα (με τα μεταφορικα) τη στιγμη που την ειχα βρει με 8-9 ευρα απο κινεζοκαταστηματα. Ε δε νομιζω οτι αξιζε να περιμενω τοσο καιρο να ερθει Ελλαδα για 2-3 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Την παρηγγειλα με 11,3 ευρα απο Ελλαδα (με τα μεταφορικα) τη στιγμη που την ειχα βρει με 8-9 ευρα απο κινεζοκαταστηματα. Ε δε νομιζω οτι αξιζε να περιμενω τοσο καιρο να ερθει Ελλαδα για 2-3 ευρω.

 

5€ περίπου κοστίζει μαζί με τα μεταφορικά απο e-bay !

 

Δες εδώ:

 

https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=Original+Nillkin+Sparkle+Leather+Flip+Slim+Case+Cover+For+Xiaomi+Redmi+Note+4X&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XNILLKIN+Sparkle+Flip+.TRS0&_nkw=NILLKIN+Sparkle+Flip+For+Xiaomi+Redmi+Note+4X&_sacat=0

 

Εγώ την πήρα απο αυτόν:

 

https://www.ebay.com/itm/NILLKIN-Sparkle-Flip-Visual-Window-Leather-Cases-Covers-For-XIAOMI-RedMi-Note-4X/192413306528?hash=item2cccba0ea0:m:m16tcqNUwZkjCd-i0M-JC-g

 

Για κάποιον που μπορεί να περιμένει κατά την γνώμη μου παίρνει την κορυφαία θήκη προστασίας για το κινητό του.

Μόνο προϊόντα Nillkin μάγκες και μην το ψάχνεται περαιτέρω...

Απλά προσοχή πρέπει να είναι για το 4Χ, άσχετα αν στην Global Version (B20), σου γράφει στο κουτί και το τηλέφωνο στα χαρακτηριστικά ότι έχεις την 4 έκδοση !

Link to comment
Share on other sites

χριστος ανεστη .... όταν λες γάτα τι εννοείς? πήρε κανείς την καινούργια dev? έλεγαν για 9 Απριλίου ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρξει νέα ενημέρωση στην έκδοση miui; Αυτή η κατακόρυφη πτώση της μπαταρίας είναι πολυ σπάσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρξει νέα ενημέρωση στην έκδοση miui; Αυτή η κατακόρυφη πτώση της μπαταρίας είναι πολυ σπάσιμο.
Μιλάμε για την 9.5 stable? Λογικά θα υπάρξει. Πότε; δεν ξέρω. Κατακόρυφη πτώση τι εννοείς;
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει το update σε 9.5.4.0 πριν το αποσύρουν, και η μπαταρία ήταν πολύ καλή, 9 ώρες sot.

Πληροφοριακά, για όποιον το σκέφτεται, τώρα είμαι με Resurrection Remix 6 του Endless, στην τελευταία έκδοση έκανε underclock στα 1.6GHz την CPU, και σήμερα ήδη ήμουν 5 ώρες sot με 63% μπαταρία. Κάποιοι αναφέρουν 12 ώρες σε μία φόρτιση!

Link to comment
Share on other sites

Καλα οτι ναναι

 

Screenshot_2018-04-11-00-44-16-666_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-04-11-00-44-33-327_com.miui.securitycenter.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μονο wifi. Τραγικη πτωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλα οτι ναναι

 

Screenshot_2018-04-11-00-44-16-666_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-04-11-00-44-33-327_com.miui.securitycenter.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μονο wifi. Τραγικη πτωση.

ετσι και χειροτερα ειναι και οι 4 συσκευες που ειχα/εχω!!που τις βλεπουν τις 9-10-11-12 ωρες σοτ ειλικρινα δεν ξερω!αλλο τηλ εχουμε εμεις??? Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακριβώς πόσες ώρες sot, αλλά 3- 3.5- 4 μέρες μου κράταγε πριν τόσο κρατάει και τώρα. Ίσως και λίγη ώρα παραπάνω. Ανάλογα με τη χρήση που κάνει ο καθένας. Μάλλον εγώ είμαι λίγο καλύτερα από το φίλο παραπάνω.

55d90b9c022922c71758e7950aaef656.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλα οτι ναναι

 

 

[/color]Μονο wifi. Τραγικη πτωση.

 

Normal είναι. Έχεις 2 κάρτες sim, στο αυτόματο και τις 2, το σήμα σου είναι μέτριο και έχεις επίσης πάνω από 2,5 ώρες οθόνης και σχεδόν μία μέρα αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως η θήκη στο πάνω μέρος είναι ανοιχτή. Οπότε δεν επηρεάζει ούτε υπέρυθρες, ούτε το μικρόφωνο. Γι'αυτό λέω ταιριάζει.

Εγώ φοράω μια η οποία κάνει και στα 2 μοντέλα. Εχει όλες τις εγκοπές... Σουρωτήρι... :lol:

31c0030d8c83c94039ebb1349daff426.jpg

τα κινητα εχουν διαφορετικο μεγεθος,αν ταιριαξε ειναι θεμα τυχης,μαλλον θα ηταν λιγο μπαγκι η θηκη! Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...