Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ερωτηθεί και απαντηθεί πολλάκις. Λόγω πνευματικών δικαιωμάτων το κατήργησε η Mi στην Ευρώπη. Αν θες όμως αλλάζεις region σε Ινδία και αλλάζεις θέμα και το ξαναγυρνάς Ελλάδα

 

Πως αλλάζεις region;

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ξαφνικά εξαφανίστηκε η εφαρμογή που αλλάζεις τα θέματα.

Ξέρεις κανείς πως μπορώ να την επαναφέρω;

 

Απαντήθηκε 2 μηνύματα πάνω από το δικό σου. Ρίξε μια ματιά.

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζεις region;

Προσθετες ρυθμίσεις, Περιοχη.

Ρε παιδιά φιλικά αλλα ψαξτε το λιγο, μην περιμένετε μασημένη τροφη.

Link to comment
Share on other sites

Απαντήθηκε 2 μηνύματα πάνω από το δικό σου. Ρίξε μια ματιά.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω για κάμερες και οθόνες διαφορετικές.

Κυκλοφορούν και με άλλες μητρικές ή επεξεργαστές-μνήμες;

Κάπου διάβασα πως κυκλοφορούν με κινέζικη rom και οι resellers τα βαφτίζουν global περνώντας άλλη rom, πάνω από την κινέζικη.

Αυτό ίσως έχει σχέση με τις αστάθειες.

Καμερες οθονες και αισθητηρας δακτυλικων ειναι που χρησιμοποιουνται διαφορετικες μαρκες.Δεν εχει βγει κατι για αλλα εξαρτηματα.Επεξεργαστες,μνημες σαφως οχι.

 

Τα bugs ειναι απλα bugs,οταν μια rom ειναι "ζωντανη" και η εταιρια ασχολειται και την αναβαθμιζει ειναι φυσιολογικο να υπαρχουν bugs.

 

Χιλιες φορες να ασχολειται η εταιρια ακομα και αν αναποφευκτα εμφανιζονται bugs που και που,τα οποια και γρηγορα διορθωνονται,παρα να δινει 2-3 update για ολη την διαρκεια ζωης της συσκευης οπως οι περισσοτερες εταιριες και να αφηνει bugs να καθονται εξαμηνα αλυτα η και για παντα.

 

Εχω πεσει σε τετοιες συσκευες και γι αυτο μπορω να εκτιμησω αυτο που κανει η xiaomi.

 

Καμια αλλη εταιρια δεν δινει τοσο μεγαλη υποστηριξη,και αυτο οφειλεται στο οτι η xiaomi ξεκινησε ως custom rom developer και οχι ως εταιρια hardware.Το αναποδο δηλαδη απο τις υπολοιπες εταιριες.

 

 

Τα κινητα με τις πειραγμενες κινεζικες rom δεν παιρνουν καν updates και επισης δυσκολα εχει καποιος εδω μεσα τετοιο,αφου αυτα πουληθηκαν πολυ παλια,πριν βγει global μοντελο.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καμία λύση για το πρόβλημα που έχω υπάρχει;..από τότε που έβαλα την νέα εκδοση 9.5 stable οπότε συνδέομαι ιντερνέτ μου πετάει παράθυρο απο το play store με διαφήμιση για διάφορα προγράμματα...έχω απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις από store αλλά συνεχίζει...μου έσπασε τα νεύρα..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καμία λύση για το πρόβλημα που έχω υπάρχει;..από τότε που έβαλα την νέα εκδοση 9.5 stable οπότε συνδέομαι ιντερνέτ μου πετάει παράθυρο απο το play store με διαφήμιση για διάφορα προγράμματα...έχω απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις από store αλλά συνεχίζει...μου έσπασε τα νεύρα..

Δε νομίζω να είναι θέμα ρομ αυτό. Μήπως κάποια εφαρμογή που έβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Σήμερα είχα ένα ατύχημα με το κινητό μου και επείγομαι για αγορά καινούργιου.

Μου αρέσουν τα xiaomi αλλά δεν έχω χρόνο για πολύ ψάξιμο.

Να προχωρήσω για το Note 4 global που βρίσκω στο παρακάτω λινκ;

https://www.geekbuying.com/item/Offical-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-4G-64GB-Smartphone---Black-379093.html

 

Να πω ότι έχω wind καρτοκινητό και απλά θέλω να βάλω την κάρτα και να δουλέψει κανονικά το 4G συν να παίρνω αναβαθμίσεις ΟΤΑ.

Αξίζει ή να δω για κάτι άλλο;

Ευχαριστώ.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το από Ελλάδα, με το τελωνείο που θα φας πιο φθηνά θα σου βγει από εδώ .

Μία χαρά τηλέφωνο είναι.

Δες και το καινούριο redmi 5 plus

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά.

Έχει δοκιμάσει κανείς τα παρακάτω ακουστικά;

https://m.ebay.co.uk/itm/100-Genuine-Original-3-5mm-In-Ear-Earphone-Headphone-Handsfree-For-Xiaomi-Redmi/263212486935?epid=6013436907&hash=item3d48afd117:g:1sQAAOSwLdNZvj51

 

Κατ'αρχάς κάνουν για το κινητό μας, έτσι δεν είναι; Και, κατά δεύτερο, ξέρει κανείς αν είναι ποιοτικά; Έστω σχετικά ποιοτικά, να μπορείς να ακούσεις δυνατά μουσική, χωρίς να παραμορφώνεται ο ήχος.

 

 

Η αλήθεια είναι πως ψάχνω αυτά:

https://m.ebay.co.uk/itm/Genuine-Blackberry-HDW-14322-001-Handsfree-Headphone-for-Samsung-OnePlus-Huawei/273031516487?epid=1504801069&hash=item3f91f25147:g:U5UAAOSwIspaYT-R

γιατί τα έχω δοκιμάσει και είναι πολύ καλά, αλλά δεν μπορώ να τα βρω με Free postage και επειδη χρειάζομαι 4 ακουστικά, η τιμή του ανεβαίνει αρκετά. Πάνε 7.5 λίρες τα ακουστικά και 10 λίρες τα έξοδα.

Πώς μπορώ να ψάξω τα συγκεκριμένα ακουστικά, με free postage;

 

Σας ευχαριστώ.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά.

Έχει δοκιμάσει κανείς τα παρακάτω ακουστικά;

https://m.ebay.co.uk/itm/100-Genuine-Original-3-5mm-In-Ear-Earphone-Headphone-Handsfree-For-Xiaomi-Redmi/263212486935?epid=6013436907&hash=item3d48afd117:g:1sQAAOSwLdNZvj51

 

Κατ'αρχάς κάνουν για το κινητό μας, έτσι δεν είναι; Και, κατά δεύτερο, ξέρει κανείς αν είναι ποιοτικά; Έστω σχετικά ποιοτικά, να μπορείς να ακούσεις δυνατά μουσική, χωρίς να παραμορφώνεται ο ήχος.

 

 

Η αλήθεια είναι πως ψάχνω αυτά:

https://m.ebay.co.uk/itm/Genuine-Blackberry-HDW-14322-001-Handsfree-Headphone-for-Samsung-OnePlus-Huawei/273031516487?epid=1504801069&hash=item3f91f25147:g:U5UAAOSwIspaYT-R

γιατί τα έχω δοκιμάσει και είναι πολύ καλά, αλλά δεν μπορώ να τα βρω με Free postage και επειδη χρειάζομαι 4 ακουστικά, η τιμή του ανεβαίνει αρκετά. Πάνε 7.5 λίρες τα ακουστικά και 10 λίρες τα έξοδα.

Πώς μπορώ να ψάξω τα συγκεκριμένα ακουστικά, με free postage;

 

Σας ευχαριστώ.

τα πρωτα ειναι ψιλομουφα τα ειχα παρει και γω

παρε της JBL ακουστικα με 10 γιουρια να βρεις τη χαρα σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά.

Έχει δοκιμάσει κανείς τα παρακάτω ακουστικά;

https://m.ebay.co.uk/itm/100-Genuine-Original-3-5mm-In-Ear-Earphone-Headphone-Handsfree-For-Xiaomi-Redmi/263212486935?epid=6013436907&hash=item3d48afd117:g:1sQAAOSwLdNZvj51

 

Κατ'αρχάς κάνουν για το κινητό μας, έτσι δεν είναι; Και, κατά δεύτερο, ξέρει κανείς αν είναι ποιοτικά; Έστω σχετικά ποιοτικά, να μπορείς να ακούσεις δυνατά μουσική, χωρίς να παραμορφώνεται ο ήχος.

 

 

Η αλήθεια είναι πως ψάχνω αυτά:

https://m.ebay.co.uk/itm/Genuine-Blackberry-HDW-14322-001-Handsfree-Headphone-for-Samsung-OnePlus-Huawei/273031516487?epid=1504801069&hash=item3f91f25147:g:U5UAAOSwIspaYT-R

γιατί τα έχω δοκιμάσει και είναι πολύ καλά, αλλά δεν μπορώ να τα βρω με Free postage και επειδη χρειάζομαι 4 ακουστικά, η τιμή του ανεβαίνει αρκετά. Πάνε 7.5 λίρες τα ακουστικά και 10 λίρες τα έξοδα.

Πώς μπορώ να ψάξω τα συγκεκριμένα ακουστικά, με free postage;

 

Σας ευχαριστώ.

 

Τα πρωτα δεν ειναι γνησια της xiaomi.

Εγω εχω εδω κ ενα χρονο αυτα: https://m.gearbest.com/earbud-headphones/pp_603274.html?wid=21

Ανθεκτικα κ με καλο ηχο.

Link to comment
Share on other sites

Τα πρωτα δεν ειναι γνησια της xiaomi.

Εγω εχω εδω κ ενα χρονο αυτα: https://m.gearbest.com/earbud-headphones/pp_603274.html?wid=21

Ανθεκτικα κ με καλο ηχο.

Τα ίδια έχω και εγώ απίστευτος ήχος. 10€ τα είχα πάρει πριν 1 χρόνο.

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους. Μια περίεργη ερώτηση από εμένα.

Στο φάκελο Camera, υπάρχει ένας αριθμός απο εικόνες π.χ. 2000. Στο κινητό δε προβάλλονται όλες, αλλά οι 1400 νεότερες χρονολογικά.

Όταν συνδέω το τηλέφωνο στον υπολογιστή, φαίνονται όλες οι εικόνες στο σύνολο τους κανονικα;

Τι περίεργη κατάσταση είναι αυτή; Δε βρίσκω ρύθμιση συγκεκριμένα.

Να τονίσω ότι οι εικονες που δε προβάλλονται είναι τραβηγμένες από άλλα τηλέφωνα, όχι Xiaomi.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις ενα τηλεφωνο και θελεις να το βγαλεις πως γινετε?

Δεν μπορω να το βρω με τιποτα .....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανοιγεις το αριθμολογιο και πατας παρατεταμενα εναν αριθμο απο το 2 ως 9 και σου λεει άμεση καταχωρηση τηλεφωνικου αριθμου σε αυτο τον αριθμο; πατας ναι και βαζεις απο τις επαφες. Απο κει και περα με παρατεταμενη πιεση του αριθμου θα κανει κληση.

 

Αν βαλεις ενα τηλεφωνο και θελεις να το βγαλεις πως γινετε?

Δεν μπορω να το βρω με τιποτα .....

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις ενα τηλεφωνο και θελεις να το βγαλεις πως γινετε?

Δεν μπορω να το βρω με τιποτα .....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----[

Δεν μπορω να το βρω με τιποτα .....

 

Κλήσεις>ρυθμίσεις>συνθέτες ρυθμίσεις>αμεση κλήση και πατάς παρατεταμένα το νούμερο που θες και σε ρωτά αν θες να το διαγραψεις

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έχω και εγώ απίστευτος ήχος. 10€ τα είχα πάρει πριν 1 χρόνο.

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγω τα πηρα 12 απο πλαισιο και την επομενη μερα τα πεταξα γιατι πηρα jbl και βρηκα την υγεια μου χαχαχα

καμια σχεση τα δυο ακουστικα

Link to comment
Share on other sites

Τα πρωτα δεν ειναι γνησια της xiaomi.

Εγω εχω εδω κ ενα χρονο αυτα: https://m.gearbest.com/earbud-headphones/pp_603274.html?wid=21

Ανθεκτικα κ με καλο ηχο.

Το κακό είναι πως μ' αυτές τις υποδοχές έχω πρόβλημα, δεν στέκονται καλά στ' αυτί μου, ενώ με τέτοιες όπως του BlackBerry, στέκονται τέλεια και δεν με ενοχλούν ακόμα και ώρες να τα φοράω:

https://m.ebay.co.uk/itm/Genuine-Blackberry-HDW-14322-001-Handsfree-Headphone-for-Samsung-OnePlus-Huawei/273031516487?epid=1504801069&hash=item3f91f25147:g:U5UAAOSwIspaYT-R

 

Ακόμα και τα λαστιχάκια (καλύμματα, πως λέγονται; ) να έβρισκα θα ήμουν μια χαρά, γιατί τα έχω τα ακουστικά αλλά έχουν ξεκολλήσει τα καλύμματα. Παίζει να βρω πουθενά ίδια;

Link to comment
Share on other sites

Κλήσεις>ρυθμίσεις>συνθέτες ρυθμίσεις>αμεση κλήση και πατάς παρατεταμένα το νούμερο που θες και σε ρωτά αν θες να το διαγραψεις

 

Με παρατεταμενο δεν κανει τιποτα.

Πατωντας μια φορα μου βγαζει το νουμερο που ηδη εχω βαλει.

Σβηνοντας το μενει το ονομα Τηλεφωνητης στο νουμερο.

Απο κει και περα υπαρχει το εξης προβλημμα, το ατομο αυτο του οποιου το νουμερο υπηρχε εκει οταν με παρει τηλεφωνο

το πηγενει κατ ευθειαν στον τηλεφωνητη και εμενα μου βγαζει οτι χτυπησε μια φορα(αναπαντητη κληση)

Link to comment
Share on other sites

Με παρατεταμενο δεν κανει τιποτα.

Πατωντας μια φορα μου βγαζει το νουμερο που ηδη εχω βαλει.

Σβηνοντας το μενει το ονομα Τηλεφωνητης στο νουμερο.

Απο κει και περα υπαρχει το εξης προβλημμα, το ατομο αυτο του οποιου το νουμερο υπηρχε εκει οταν με παρει τηλεφωνο

το πηγενει κατ ευθειαν στον τηλεφωνητη και εμενα μου βγαζει οτι χτυπησε μια φορα(αναπαντητη κληση)

 

Όντως αρκεί να το πατήσεις μια φορά και σε ρωτά.τι να σου πω,σε μένα πάντως έτσι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Με παρατεταμενο δεν κανει τιποτα.

Πατωντας μια φορα μου βγαζει το νουμερο που ηδη εχω βαλει.

Σβηνοντας το μενει το ονομα Τηλεφωνητης στο νουμερο.

Απο κει και περα υπαρχει το εξης προβλημμα, το ατομο αυτο του οποιου το νουμερο υπηρχε εκει οταν με παρει τηλεφωνο

το πηγενει κατ ευθειαν στον τηλεφωνητη και εμενα μου βγαζει οτι χτυπησε μια φορα(αναπαντητη κληση)

 

Πας κάτω αριστερά που έχει τρεις γραμμούλες. -->Ρυθμίσεις-->Σύνθετες ρυθμίσεις-->Άμεση κλήση.

Εκεί φτιάχνεις τα κουμπιά όπως θέλεις.. Είναι λίγο χαοτικό δεν λέω.. :rolleyes:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πας κάτω αριστερά που έχει τρεις γραμμούλες. -->Ρυθμίσεις-->Σύνθετες ρυθμίσεις-->Άμεση κλήση.

Εκεί φτιάχνεις τα κουμπιά όπως θέλεις.. Είναι λίγο χαοτικό δεν λέω.. :rolleyes:

 

Μου βγαζει τη λεξη τηλεφωνητης στην θεση που εβαλα το τηλ.

και οταν παω να το αλλαξω παλι μου λεει να αλλαξω τον αριθμο τηλεφωνητη.....

κανονικα δεν θα επρεπε να βγαζει το ονομα αυτου που επελεξα απ την λιστα του τηλεφωνου μου?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω γιατί σε κάποιες συσκευες λειτούργησε μια χαρα η αναβάθμιση...ενώ σε κάποιες άλλες όχι.Ισως να ισχύει και αυτό που συζητάμε (για διαφορετικές συσκευές ).

Πάντως για να τα ΄λέμε όλα....ενώ γκρίνιαξα και δεν μ άρεσε που στην 9.5.4.0 έβγαλαν την διπλή οθόνη από την κουρτίνα που κατεβάζουμε και αφαίρεσαν την ασύρματη μετάδοση από τα γρήγορα εικονίδια....οφείλω να πω και να παραδεχτώ ότι τουλάχιστον σε εμένα η διαφορά στην δειάρκεια της μπαταρίας ήταν και είναι εμφανέστατη στο πολύ καλύτερο από ότι πριν.

Επίσης δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε σε συνδέσεις με ρουτερ ή ξυπνητήρι που δεν λειτουργεί κτλ.

 

Με 2 λόγια θέλω να πω ότι η αναβάθμιση σε stable 9.5.4.0 ήταν χωρίς προβλήματα και πολύ πετυχήμενη (στην δική μου συσκευή)...το γιατί την απέσυραν...δεν το καταλαβαίνω...το καταλαβαίνω με την έννοια ότι υπήρχαν κάποια προβλήματα...οκ....δεν καταλαβαίνω ΠΩΣ γίνεται σε άλλους να λειτουργούν όλα άψογα και σε άλλους όχι....

 

Επίσης καταλαβαίνω γιατί στο redmi note 2 είχαμε φτάσει τις 1500 σελιδες αναλύωντας όλο τέτοια θέματα.

Αρα μιλάμε για ένα χαρακτηριστικό των xiaomi ....αφού από την εποχή που είχαμε το redmi note 2 μετά το 3 και τώρα το 4...τα ίδια συζητάμε...σε άλλους υπάρχουν κάποια θέματα ..σε άλλους όχι...τυχαίο?δεν νομίζω

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς, γιατί ενώ το κινητό αναγνωρίζει ακουστικά Jbl, δεν αναγνωρίζει ακουστικά Samsung ή Nokia;
Εδώ μια φορά έτσι για δοκιμή έβαλα τα ακουστικά του Samsung j7 2016 της κόρης μου και δούλεψαν. Εγώ έχω ένα σετ του 3€ από πλανόδιο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...