Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εικονίδιο για τη μετάδοση της οθόνης που έχει πάει? Επίσης η ταπετσαρία καρουζέλ από το κλείδωμα οθόνης εξαφανίστηκε?

 

Το εικονίδιο για τη μετάδοση της οθόνης ...απλά....έφυγε...το έβγαλαν.

Οπως επίσης κατεβάζοντας την κουρτίνα....ΔΕΝ έχουμε πλέον την δυνατότητα για 2 οθόνες.

Δεν μπορώ να συνηθίσω με τίποτα την μία οθόνη όπου όλα είναι μπερδεμένα.

Συγχαρητήρια στους φωστήρες που βγάζουν τις αναβαθμίσεις....το "κλείδωμα" ή το "DND" ή τα "κουμπιά" είναι μάλλον πιο σημαντικά από την "ασύρματη οθόνη"....ήταν πολλά φαίνεται και τους ενοχλούσε η ασύρματη μετάδοση.Τώρα που την έβγαλαν...δείχνουν να έχουν στρώσει τα πάντα και να είναι όλα καλά...όπως και το ότι "έκοψαν" την διπλή οθόνη.

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα η 9.5.4.0 στο μενού "αχετικά με το τηλέφωνο" αναγράφεται σαν σταθερή και στην ενημέρωση συστήματος σαν nightly... Επίσης στου πατέρα μου το RN4 δεν τη δίνει σαν ενημέρωση (είναι ακόμα στην 9.2.1) :blink:

 

27164109188_fd22710f39.jpg

Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα η 9.5.4.0 στο μενού "αχετικά με το τηλέφωνο" αναγράφεται σαν σταθερή και στην ενημέρωση συστήματος σαν nightly... Επίσης στου πατέρα μου το RN4 δεν τη δίνει σαν ενημέρωση (είναι ακόμα στην 9.2.1) :blink:

 

27164109188_fd22710f39.jpg

 

Όντως η 9.5.4.0 βαπτίστηκε εκ των υστέρων nightly και αποσύρθηκε και από το site .

Είναι η δεύτερη συνεχόμενη φορά που συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει θεματάκια. Στο δικό μου με χαλαρή χρήση (λίγα τηλέφωνα,wi-fi, ξυπνητήρι:lol:, social γενικώς και κάτι χαζοπαίχνιδα) δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή σε σχέση με την 9.2.2 σε μπαταρία. Αυτό που είδα σε ένα όχι τόσο απαιτητικό παιχνιδάκι (subway surfers) είναι ότι με την 9.5.4 ξαφνικά δεν είναι καθόλου ομαλό το παιχνίδι-κάνει σπασιματάκια.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα εγινε το ιδιο. Εχω το τηλεφωνο μια εβδομαδα και μου ειχε βγαλει την 9.5.4.0 για αναβαθμιση την οποια δεν εκανα και χτες εφυγε και μου εβγαλε την 9.2.1.0. Θα περιμενω να δω που θα καταληξει.

Μια ερωτηση, μπορω να κανω την όποια αναβαθμιση μεσω υπολογιστη κατεβαζοντας το zip?

Edited by elias72
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορούμε να βρούμε κάπου τον μέχρι πρότινος ήχο Bubble που υπήρχε για τα notifications;

 

Ο καινούριος είναι αρκετά χειρότερος στα δικά μου αυτιά. Απορώ τι τους ήρθε και τον αλλάξανε.

Link to comment
Share on other sites

Η ασύρματη μετάδοση δεν είναι στις ρυθμίσεις?

 

Δεν μπορώ να τη βρω πουθενά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά μπορούμε να βρούμε κάπου τον μέχρι πρότινος ήχο Bubble που υπήρχε για τα notifications;

 

Ο καινούριος είναι αρκετά χειρότερος στα δικά μου αυτιά. Απορώ τι τους ήρθε και τον αλλάξανε.

 

Κι εγώ ψάχνω τον ήχο κλήσης που είχα και έχει εξαφανιστεί..Δε θυμάμαι όμως πως τον λέγανε

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να τη βρω πουθενά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κι εγώ ψάχνω τον ήχο κλήσης που είχα και έχει εξαφανιστεί..Δε θυμάμαι όμως πως τον λέγανε

Επειδή το έχω στα Ελληνικά το μενού. Μήπως είναι ο ήχος με το όνομα "φούσκα" αυτός που ψάχνεις;
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία καλύτερη με την 9.5. Γενικά κανένα θέμα, ομως η ρομ αποσύρθηκε λόγο του προβλήματος συνδεσης του wifi οπως αναφέρεται στο επίσημο φόρουμ. http://en.miui.com/thread-2136396-1-1.html

 

Γενικά αν το τηλέφωνο δεν ήταν της συζύγου θο πορευόμουν με official developer που και κάποιο θεματάκι να έχουν διορθώνεται άμεσα.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία καλύτερη με την 9.5. Γενικά κανένα θέμα, ομως η ρομ αποσύρθηκε λόγο του προβλήματος συνδεσης του wifi οπως αναφέρεται στο επίσημο φόρουμ. http://en.miui.com/thread-2136396-1-1.html

 

Γενικά αν το τηλέφωνο δεν ήταν της συζύγου θο πορευόμουν με official developer που και κάποιο θεματάκι να έχουν διορθώνεται άμεσα.

 

Πως γίνεται να εχουν ορισμενοι προβλημα με το wifi κσι οχι ολοι απο το ιδιο εργοστασιο δε βγαινουν;. Πιστευω οτι κστι βρωμάει απο πλευράς χρηστών πού παραπονουνται. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να εχουν ορισμενοι προβλημα με το wifi κσι οχι ολοι απο το ιδιο εργοστασιο δε βγαινουν;. Πιστευω οτι κστι βρωμάει απο πλευράς χρηστών πού παραπονουνται. :)

Δεν συνδέεται το κινητό σε routers που έχουν ασφάλεια wep. Αν το γυρίσεις σε wpa2 ή χωρίς ασφάλεια, τότε συνδέεται.

Πάντως έχω διαβάσει πολλά "κουφά" με την τελευταία stable. Ευτυχώς ήμουν και εγώ από τους τυχερούς που δεν αντιμετώπισα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είμαι κάτοχος και εγω του Note 4x και θα ήθελα την βοήθειά.

 

Θέλω να βάλω την google camera hdr+ και υπάρχουν οι εξής απορίες:

1) Υπάρχει δυνατότητα;

2) Αν ναι πως;

3) Θα πρέπει να κάνω το κινητό root;

4) Αν το κάνω χάνω την 2ετη εγγύηση;

 

Το κινητό έχει έκδοση android 7.0 NRD90M και έκδοση ROM MIUI Global 9.2 Σταθερή 9.2.1.0(NCFMIEK)

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνδέεται το κινητό σε routers που έχουν ασφάλεια wep. Αν το γυρίσεις σε wpa2 ή χωρίς ασφάλεια, τότε συνδέεται.

Πάντως έχω διαβάσει πολλά "κουφά" με την τελευταία stable. Ευτυχώς ήμουν και εγώ από τους τυχερούς που δεν αντιμετώπισα θέματα.

 

Δηλαδη συγκεκριμένοι δρομολογητες ορισμενης εταιρειας; ΑΦΟΥ το κινητο εχει αυτοματη λειτουργια; να συνδεεται σε ολα; :(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη συγκεκριμένοι δρομολογητες ορισμενης εταιρειας; ΑΦΟΥ το κινητο εχει αυτοματη λειτουργια; να συνδεεται σε ολα; :(

 

Προφανώς πριν την αναβάθμιση, συνδεόταν παντού. Μετά την αναβάθμιση παρουσιάστηκε. Εχει να κάνει με το είδος της ασφάλειας του router. Αυτή αλλάζει από το χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω στα Ελληνικά το μενού. Μήπως είναι ο ήχος με το όνομα "φούσκα" αυτός που ψάχνεις;

 

Μωρέ υπάρχει και τώρα ήχος με το όνομα "Bubble" (ok, "φούσκα" στα ελληνικά), αλλά έχουν αλλάξει τον ήχο με κάτι και καλά παραπλήσιο. Έχει διαφορά όμως, προς το χειρότερο. Γι' αυτό ψάχνω τον παλιό, μήπως τον έχει κανείς κρατημένο σε αρχείο (mp3, wav, whatever).

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ υπάρχει και τώρα ήχος με το όνομα "Bubble" (ok, "φούσκα" στα ελληνικά), αλλά έχουν αλλάξει τον ήχο με κάτι και καλά παραπλήσιο. Έχει διαφορά όμως, προς το χειρότερο. Γι' αυτό ψάχνω τον παλιό, μήπως τον έχει κανείς κρατημένο σε αρχείο (mp3, wav, whatever).

 

Για δες εδώ, είναι κανένας από αυτούς; http://onj3.andrelouis.com/phonetones/unzipped/Xiaomi%20Mi3/notifications/

Πάντως σε μένα δεν άλλαξαν οι ήχοι....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ, είναι κανένας από αυτούς; http://onj3.andrelouis.com/phonetones/unzipped/Xiaomi%20Mi3/notifications/

Πάντως σε μένα δεν άλλαξαν οι ήχοι....:confused:

 

Είσαι ωραίος. ;)

Λοιπόν, μέχρι πριν το update, είχα αυτό το Bubble.ogg από τη λίστα της σελίδας που έδωσες, αλλά μετά από το update ο ήχος έχει αλλάξει με αυτόν του BlowBubble.ogg (ενώ το όνομα του ήχου στη λίστα που μου βγάζει στο κινητό παραμένει Bubble, το BlowBubble σαν όνομα δεν υπάρχει πουθενά). Anyway, κατέβασα και πέρασα στη μνήμη του κινητού το Bubble.ogg από το link σου και το επέλεξα για notification sound.

 

Α επίσης να πω ότι μου άλλαξε και ο ήχος ξεκλειδώματος (εκείνο το "κλακ" που κάνει) με κάτι επίσης παραπλήσιο. Το οποίο όμως δεν αλλάζει κάπως απ' ό,τι έψαξα λίγο στα settings. :worry:

Βασικά δεν υπάρχει τρόπος να έχουμε πρόσβαση στους φακέλους που περιέχουν αυτούς τους ήχους χωρίς root, έτσι;

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...