Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε φώτο ειναι καλύτερο το G6 από το P10;;;

 

το καλυτερο ειναι σχετικο...πρεπει να εξετασεις πολλα και διαφορετικα σεναρια.

Αυτο που μπορω να πω με σιγουρια ειναι οτι το g5 εχει καλυτερη καμερα και απο τα 2 που ανεφερες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Αλλος λεει : <<As noted in this review, the total screen area is actually a little larger than the iPhone 7 plus and in a smaller body, but still less total screen area than a 5.7" phone with a 16:9 ratio. >> Που ισχυει σιγουρα, καθως βλεπω να το αναφερουν πολλοι. Το θεμα ειναι οτι ειναι ιδια με 5,5" ή ακομα πιο κατω στις 5,2-5,3" που αναφερουν καποιοι;

 

 

Φιλε, μαθηματικα ειναι. Δεν εχει σημασια τι αναφερουν πολλοι. Ουτε γινεται να ειναι ιδια με 5.2.

Χοντρικα ειναι 1% μεγαλυτερη απο iphone 7 plus.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω αυτές τις ημέρες το θέμα και καταλήγω στο συμπέρασμα ότι θα κρατήσω το LGV10 για πολύ καιρό ακόμη.. Βλέπω ότι η LG σε πλεονεκτήματα που τα είχε απέναντι σε άλλες εταιρίες να μένει σιγά σιγά πίσω και αυτή.. έριξε την ποιότητα της κάμερας (που σε g4 v10 κτλ ήταν κορυφή για την εποχή τους) αφαίρεσε την αποσπώμενη μπαταρία (γενικό κακό αυτό) έβγαλε τις υπέρυθρες που για μένα ήταν μεγάλο + το dac βλέπω στην επίσημη έκδοση δεν υπάρχει και το μόνο που δεν πείραξαν είναι το ράδιο το οποίο πιστεύω απλά τους ξέφυγε .. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι η συσκευή είναι κακιά/άσχημη κτλ ίσα ίσα, εγώ σαν σύνολο ξενερώνω.. Ειδικά στο θέμα κάμερας περίμενα παπάδες από την LG.. Οι προηγούμενες συσκευές της άφησαν ιστορία εδώ..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα έχει γίνει για να χαίρεται ο καθένας που έχει άλλη συσκευή από την συσκευή του θέματος.

 

Unsubscribe. Δεν παλεύεται άλλο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα έχει γίνει για να χαίρεται ο καθένας που έχει άλλη συσκευή από την συσκευή του θέματος.

 

Unsubscribe. Δεν παλεύεται άλλο.

Το θέμα είναι για να λέμε τις απόψεις μας χωρίς να είμαστε οπαδοί καμίας εταιρίας.. Έφυγα μετά από χρόνια από την Samsung γιατί με ξενέρωσαν απίστευτα εκεί.. Ήρθα στην LG με μεγάλη χαρά αλλά με βλέπω να ξενερώνω και εδω.. Η συσκευή εννοείται μια χαρά είναι άπλα δεν είναι το Ουάου που εγώ περίμενα..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα από όλες τις εταιρίες smartphones. Μην λες σε μένα για οπαδηλικια. Μας τα έχουν πει 1 εκ. φορές πριν από σένα. Τα ξέραμε και πριν την αγοράσουμε. Στην κοινωνία της πληροφορίας ζούμε.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω αυτές τις ημέρες το θέμα και καταλήγω στο συμπέρασμα ότι θα κρατήσω το LGV10 για πολύ καιρό ακόμη. κακό αυτό)

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

γιατί κακό?για τα ταμεία των εταιριών

δεν χαίρεσαι που δύο χρόνων κινητακι

στέκεται στα ίσα απέναντι στον ανταγωνισμό?και δεν είναι το μοναδικό,

όπως και το Lumia 950 XL για π.χ όσο αναφορά την κάμερα

save ur money

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω αυτές τις ημέρες το θέμα και καταλήγω στο συμπέρασμα ότι θα κρατήσω το LGV10 για πολύ καιρό ακόμη.. Βλέπω ότι η LG σε πλεονεκτήματα που τα είχε απέναντι σε άλλες εταιρίες να μένει σιγά σιγά πίσω και αυτή.. έριξε την ποιότητα της κάμερας (που σε g4 v10 κτλ ήταν κορυφή για την εποχή τους) αφαίρεσε την αποσπώμενη μπαταρία (γενικό κακό αυτό) έβγαλε τις υπέρυθρες που για μένα ήταν μεγάλο + το dac βλέπω στην επίσημη έκδοση δεν υπάρχει και το μόνο που δεν πείραξαν είναι το ράδιο το οποίο πιστεύω απλά τους ξέφυγε .. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι η συσκευή είναι κακιά/άσχημη κτλ ίσα ίσα, εγώ σαν σύνολο ξενερώνω.. Ειδικά στο θέμα κάμερας περίμενα παπάδες από την LG.. Οι προηγούμενες συσκευές της άφησαν ιστορία εδώ..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάσει αυτά που λες τότε το ιδανικό κινητό είναι το quad dac, δικαρτο V20 64gb

Τα έχει όλα και συμφέρει

IR blaster

Quad dac

Removable battery

Αυτονομία καλή

Wide camera κτλ

Ράδιο

Δικαρτο συν κάρτα sd

FULL EXTRA

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει ευρωπαϊκή εγγύηση όμως,τέλος παντων,ας μην χαλαμε το νημα του g6

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

55kb φωτογραφια, δεν μπορουμε να καταλαβουμε και πολλα.

 

Θελω να ρωτησω εαν το κινητο γινεται ευκολα root. Και εαν αξιζει να του βαλεις καποια custom rom. Στο xda εχει αρκετες!

 

Επισης στο xda διαβαζω οτι στο κουτι εχει φορτισει qc2.0 και οχι qc3.0 που υποστηριζει το κινητο. Το εχουν αναφερει αρκετοι χρηστες. Αν ισχυει, το βρισκω γελοιοτητα..

 

Και επισης οτι η Quad Dac εκδοση εχει bootloader που δεν ξεκλειδωνει.. Πολλαπλα τα χτυπηματα μεσα σε μια ημερα..!

 

Δεν υπαρχει τελειωμος! << So far the only thing that bugs me is the uneven LCD screen, the bottom half is warmer than the top which triggers my OCD like crazy and I see it every time on a white background. Brings my memories of my OnePlus One day where I had to exchange 4 different times to get a half way decent screen.>>

 

Αν και ενας χρηστης του απανταει : <<Don't worry once you guys get root you can use kcal to adjust screen calibration as we guys with the v20s are doing. >>

 

Αλλος λεει : <<As noted in this review, the total screen area is actually a little larger than the iPhone 7 plus and in a smaller body, but still less total screen area than a 5.7" phone with a 16:9 ratio. >> Που ισχυει σιγουρα, καθως βλεπω να το αναφερουν πολλοι. Το θεμα ειναι οτι ειναι ιδια με 5,5" ή ακομα πιο κατω στις 5,2-5,3" που αναφερουν καποιοι;

 

 

Απο την αλλη, τιμη-εμφανιση-διαστασεις-ακουστικη ποιοτητα-αδιαβροχοποιηση-σκληρη κατασκευη, παραμενουν δυνατα επιχειρηματα ( σε εμενα ) για την αγορα του!

 

Να σου απαντήσω στο θέμα της οθόνης ότι οθόνη χωρίς "πρόβλημα" δε θα βρεις. Όλα τα κινητά έχουν ανόμοια κατανομή white balance και φωτεινότητας. Απλά σε κάποια είναι πιο φανερό. Στη θέση σου δε θα με ενοχλούσε καν αυτό γτ σίγουρα θα το παρατηρήσεις μόνο αν ψάξεις. Όσο η οθόνη δεν έχει θέματα μεγάλα (κανένα τρομερό light bleed η να βγάλει image retention ) είσαι οκ πιστεύω.

 

Το μέγεθος που λες τώρα είναι λογικό γτ σου δίνει μεγαλύτερη οθόνη στα χαρτιά αλλά σε μορφή που τμήματα της πάνε χαμένα σε κατανάλωση MultiMedia. Αυτό πάλι όμως δεν είναι ιδιαίτερο πρόβλημα είναι απλά μαθηματικά και επίσης θα φανεί στο μέλλον κατά πόσο αν αυτές οι οθόνες 2:1 τελικά "πιάσουν" θα δεις πώς και εφαρμογές και περιεχόμενο θα αρχίσει να αλλάζει για να τις αξιοποιεί σωστά.

Αν θυμάσαι όταν είχαν βγει πρώτη φορά τα onscreen buttons κάτι παρόμοιο ειχε γίνει είχες 5αρα οθόνη αλλά ήταν σαν 4,7.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα έχει γίνει για να χαίρεται ο καθένας που έχει άλλη συσκευή από την συσκευή του θέματος.

 

Unsubscribe. Δεν παλεύεται άλλο.

Ποιος ηρθε; για την πρωτη;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

τι εγινε με αυτο το update το v10e?το πηρε κανενας αλλος?

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι, να πω την αλήθεια. Μπορεί να είχε κάποια performance tweaks πέραν του VoLTE και του face unlock.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστε το στο lg bridge μου το εβγαλε το update σε γεμανικο unbranded (dec)!ενω ota οχι!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Να σου απαντήσω στο θέμα της οθόνης ότι οθόνη χωρίς "πρόβλημα" δε θα βρεις. Όλα τα κινητά έχουν ανόμοια κατανομή white balance και φωτεινότητας. Απλά σε κάποια είναι πιο φανερό. Στη θέση σου δε θα με ενοχλούσε καν αυτό γτ σίγουρα θα το παρατηρήσεις μόνο αν ψάξεις. Όσο η οθόνη δεν έχει θέματα μεγάλα (κανένα τρομερό light bleed η να βγάλει image retention ) είσαι οκ πιστεύω.

 

Το μέγεθος που λες τώρα είναι λογικό γτ σου δίνει μεγαλύτερη οθόνη στα χαρτιά αλλά σε μορφή που τμήματα της πάνε χαμένα σε κατανάλωση MultiMedia. Αυτό πάλι όμως δεν είναι ιδιαίτερο πρόβλημα είναι απλά μαθηματικά και επίσης θα φανεί στο μέλλον κατά πόσο αν αυτές οι οθόνες 2:1 τελικά "πιάσουν" θα δεις πώς και εφαρμογές και περιεχόμενο θα αρχίσει να αλλάζει για να τις αξιοποιεί σωστά.

Αν θυμάσαι όταν είχαν βγει πρώτη φορά τα onscreen buttons κάτι παρόμοιο ειχε γίνει είχες 5αρα οθόνη αλλά ήταν σαν 4,7.

Θα προτιμουσα τα κουμπια να ηταν εκτος οθονης. Ετσι θα ηταν κανονικη 5.7" οθονη. Και ας ειχε λιγο μεγαλυτερο μηκος και bezels.

 

Καπου για να δω το κινητο απο κοντα; Πηγα σε πλασιο και κωτσοβολο και δεν το ειχαν..

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα τα κουμπια να ηταν εκτος οθονης. Ετσι θα ηταν κανονικη 5.7" οθονη. Και ας ειχε λιγο μεγαλυτερο μηκος και bezels.

 

Καπου για να δω το κινητο απο κοντα; Πηγα σε πλασιο και κωτσοβολο και δεν το ειχαν..

 

ναι αλλα τοτε θα ειχαμε μπεζελ. Απο την αλλη τα on screen, Οκ σου τρωνε για το χειρισμο, αλλα αν θες να δεις ενα βιντεο, τοτε εχεις καθαρη την οθονη οσο ειναι, δε θες τα κουμπια, και μαζεμενα μπεζελ. ΘΕωρω οτι ειναι καλυτερα ετσι λοιπον αφου η χρηση των κουμπιων συνηθως δεν απαιτει ταυτοχρονα το μεγιστο της οθονης..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό το ερώτημα έχει απαντηθεί από την αγορά με την πλειοψηφία να αποφασίζει ότι προτιμά τα on-screen κουμπιά (ειδικά αφού έπεσε πρόσφατα και το προπύργιο της Samsung).

Το G6 μπορεί να αποκλίνει από την συνηθισμένη αναλογία αναπαραγής πολυμέσων, αλλά προσωπικά θεωρώ ότι το πιο βολικό (στο πιάσιμο) πλάτος το δικαιολογεί και με το παραπάνω. Επιπλέον, η κατακόρυφη αύξηση πίξελ είναι χρήσιμη σε πλήθος άλλων δραστηριοτήτων, όπως ιστοσελίδες, multitasking, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Είχα από όλες τις εταιρίες smartphones. Μην λες σε μένα για οπαδηλικια. Μας τα έχουν πει 1 εκ. φορές πριν από σένα. Τα ξέραμε και πριν την αγοράσουμε. Στην κοινωνία της πληροφορίας ζούμε.
Καταρχήν χαλάρωσε λίγο και μην τρελαίνεσαι.. Κουβέντα κάνουμε και για να είμαστε εδώ προφανώς μερικοί ενδιαφερόμασταν για την συσκευή.. από αυτά που βλέπω η συσκευή δεν ήταν αυτό που περίμενα.. Και κατά την ταπεινή μου άποψη όποιος είναι με V10 η ακόμη και με v20 καλύτερα να κάτσει στα αυγά του.. Και ειδικά στο θέμα κάμερας επειδή με g4 έδωσε ρέστα τότε η LG περίμενα παπάδες.. Πράγμα που εδώ δεν το βλέπω.. Ίσα ίσα το αντίθετο.

Οκ κάνουμε τα στραβά μάτια σε όλα τα άλλα αλλά στην κάμερα είχαμε απαιτήσεις γιατί η ίδια η LG σήκωσε τον πήχη εδώ ψηλά

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν χαλάρωσε λίγο και μην τρελαίνεσαι.. Κουβέντα κάνουμε και για να είμαστε εδώ προφανώς μερικοί ενδιαφερόμασταν για την συσκευή.. από αυτά που βλέπω η συσκευή δεν ήταν αυτό που περίμενα.. Και κατά την ταπεινή μου άποψη όποιος είναι με V10 η ακόμη και με v20 καλύτερα να κάτσει στα αυγά του.. Και ειδικά στο θέμα κάμερας επειδή με g4 έδωσε ρέστα τότε η LG περίμενα παπάδες.. Πράγμα που εδώ δεν το βλέπω.. Ίσα ίσα το αντίθετο.

Οκ κάνουμε τα στραβά μάτια σε όλα τα άλλα αλλά στην κάμερα είχαμε απαιτήσεις γιατί η ίδια η LG σήκωσε τον πήχη εδώ ψηλά

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολυ σωστα..Εδω φτασαμε να λεμε οτι το G5,εχει καλυτερη καμερα απο το G6...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

και εγω μεσω lg bridge το εκανα 2,89 gb!βλεπω μια σβελταδα ποιο γρηγορο.εσεις παρατηρησατε κατι το νεο?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

και εγω μεσω lg bridge το εκανα 2,89 gb!βλεπω μια σβελταδα ποιο γρηγορο.εσεις παρατηρησατε κατι το νεο?

 

εκανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για αυτο ισως να σου φαινεται πιο σβελτο...αστο μια εβδομαδα και τοτε θα καταλαβεις

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα,κατοχος συσκευων lg απο το G2 και εχω αλλαξει ολη την σειρα τωρα ειμαι με g5 και σκεφτομαι να παρω το g6,αξιζει λετε η αγορα?υπαρζει κατιψπου πρεπει να προσεξω οσο αφορα παρτιδες με προβληματικα μοντελα οπως γινοταν για τα προηγουμενα μοντελα?Ειναι σε πολυ καλη τιμη πάντως,Ευχαριστω
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...