Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου συγγνώμη αν το πήρες στραβά, ελεύθερος είναι ο κάθε ένας να κάνει ότι θέλει. Εγώ το είπα για καλό, τώρα αν το κινητό το παίρνεις για τα νούμερα στον χρόνο οθόνης και όχι για καλύτερη εμπειρία χρήσης, δικαίωμα σου. Καλή συνέχεια

 

Δεν το πήρα στραβά, αλήθεια. Κουβέντα κάνουμε.

Απλά πάμε πάλι στο βασικό ερώτημα, τι σημαίνει εμπειρία χρήσης, πάντα σε προσωπικό επίπεδο.

 

Για εμένα πολύ σημαντικό θέμα είναι η απροβλημάτιστη χρήση, που σημαίνει αξιοπιστία, ταχύτητα χωρίς κολλήματα ΚΑΙ να μην φοβάμαι αν θα με αφήσει το κινητό χωρίς μπαταρία.

 

Καλή συνέχεια και σε εσένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το πήρα στραβά, αλήθεια. Κουβέντα κάνουμε.

Απλά πάμε πάλι στο βασικό ερώτημα, τι σημαίνει εμπειρία χρήσης, πάντα σε προσωπικό επίπεδο.

 

Για εμένα πολύ σημαντικό θέμα είναι η απροβλημάτιστη χρήση, που σημαίνει αξιοπιστία, ταχύτητα χωρίς κολλήματα ΚΑΙ να μην φοβάμαι αν θα με αφήσει το κινητό χωρίς μπαταρία.

 

Καλή συνέχεια και σε εσένα.

 

Εσύ το λες, ταχύτητα.. Όταν σε ότι κάνεις μέσω ίντερνετ έχεις απίστευτη ταχύτητα τότε σου βελτιώνει την εμπειρία. δοκίμασε μια εβδομάδα με 4g και μετά βάλε το σε 3g. Και έλα γράψε πάλι το συμπέρασμα σου.

Όσο για μπαταρία, δε θα μείνεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καθολου ευκολο να αλλαζεις CPU σε μια τοσο συνθετη ηλεκτρονικη συσκευή όπως είναι το κινητό τηλέφωνο... και μάλιστα τόσο σύντομα.

 

Πολυ δυσκολο γιαυτο το χει κανει και η ιδια και αλλες τοσες.

Και δυσκολο να ηταν τοτε δεν υπηρχε λογος για πλας μοντελο χωρις καμια ουσιαστική διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

εχω την αισθηση οτι η καμερα στο v30 θα κανει παπαδες...

...αυτη ειναι η ναυαρχιδα της φετος.

Και αυτο το πραμα που εβαλε στο G6...δεν ειναι καμερα απλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κυκλοφόρησε render του V30 που το δείχνει δίπλα στο G6.

Έχουν πρακτικά το ίδιο μέγεθος παρότι έχει οθόνη 6", λόγω των ακόμα μικρότερων bezells.

Όλα θα εξαρτηθούν από την τιμή του, η οποία αν είναι σε λογικά πλαίσια θα στείλει τον ανταγωνισμό αδιάβαστο (μαζί και το g6)

Edited by Pourager
Link to comment
Share on other sites

εχω την αισθηση οτι η καμερα στο v30 θα κανει παπαδες...

...αυτη ειναι η ναυαρχιδα της φετος.

Και αυτο το πραμα που εβαλε στο G6...δεν ειναι καμερα απλα.

 

dslr είναι η λύση του προβλήματός σου. :rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το δικο μου. Πολυ ομορφο το μπλε :) Ο φορτηστης απ οτι βλεπω ειναι 1.8 Ampere. Αν χρησιμοποιησω αυτον του g2 με το νεο καλωδιο θα εχω ιδιο αποτελεσμα? (δεν μου αρεσει να χρησιμοποιω ανταπτορες)
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς το Κάιζερ μου έδωσε τα χρήματα μου πίσω. Ούτε καν το σκέφτηκα να μου δώσουν άλλη συσκευή πραγματικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το δικο μου. Πολυ ομορφο το μπλε :) Ο φορτηστης απ οτι βλεπω ειναι 1.8 Ampere. Αν χρησιμοποιησω αυτον του g2 με το νεο καλωδιο θα εχω ιδιο αποτελεσμα? (δεν μου αρεσει να χρησιμοποιω ανταπτορες)
Σε μπλε βγαίνει μόνο το g6+ ή και το απλό?? Είδα κάτι βίντεο και είναι φανταστικό χρώμα..καλορίζικο φίλε μου

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το δικο μου. Πολυ ομορφο το μπλε :) Ο φορτηστης απ οτι βλεπω ειναι 1.8 Ampere. Αν χρησιμοποιησω αυτον του g2 με το νεο καλωδιο θα εχω ιδιο αποτελεσμα? (δεν μου αρεσει να χρησιμοποιω ανταπτορες)

 

δε νομίζω...για κοίτα τα volt....πρέπει να είναι 9ν στο g6 για fast charge και πρέπει να δίνει και 5v για αργή συσκευή.ο παλιός μόνο 5 volt και λίγα amp.

...και καλορίζικο

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Και στο απλό.

Ειναι στα νέα χρώματα που προστέθηκαν

Σε μπλε βγαίνει μόνο το g6+ ή και το απλό?? Είδα κάτι βίντεο και είναι φανταστικό χρώμα..καλορίζικο φίλε μου

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να το βρω σε μαγαζι για να το επεξεργαστώ και δεν υπάρχει πουθενά στα μεγάλα. Γιατί αυτό;;; Ξέρει κανείς που θα το βρω σε έκθεση;
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να το βρω σε μαγαζι για να το επεξεργαστώ και δεν υπάρχει πουθενά στα μεγάλα. Γιατί αυτό;;; Ξέρει κανείς που θα το βρω σε έκθεση;

 

Πλαίσιο στο mall.

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω...για κοίτα τα volt....πρέπει να είναι 9ν στο g6 για fast charge και πρέπει να δίνει και 5v για αργή συσκευή.ο παλιός μόνο 5 volt και λίγα amp.

...και καλορίζικο

 

Ευχαριστω πολυ :) Η διαφορα απο το g2 ειναι πολυ μεγαλυτερη απο οτι περιμενα..αξιζε η αλλαγη ;)

Link to comment
Share on other sites

Για το lg g6 υπαρχουν και τα αλλα χρωματα διαθεσιμα αλλα οχι ακομα εδω.blue,gold,black!αλλα μπροστα μονο black!πιστευω οτι το ice platinum ειναι το κατι αλλο!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το εψαξα λιγο..οντως ο φορτηστης του G6 κανει fast charge ενω του G2 οχι. Ομως το fast charge λενε οτι διαλυει την μπαταρια πιο γρηγορα: http://www.desy.de/news/news_search/index_eng.html?openDirectAnchor=763

Αρα θα χρησημοποιω τον φορτηστη του G2 εκτος απο ταξιδια etc που ο χρονος μετραει

Link to comment
Share on other sites

Το εψαξα λιγο..οντως ο φορτηστης του G6 κανει fast charge ενω του G2 οχι. Ομως το fast charge λενε οτι διαλυει την μπαταρια πιο γρηγορα: http://www.desy.de/news/news_search/index_eng.html?openDirectAnchor=763

Αρα θα χρησημοποιω τον φορτηστη του G2 εκτος απο ταξιδια etc που ο χρονος μετραει

 

Νομίζω οτι ο κατασκευαστης δεν ειναι τοσο κόπανος εχει βαλει τον κατάλληλο φορτιστη που σηκώνει το τηλεφωνο αφου υποστηρίζεται δε χαλαει τοσο εύκολα η μπαταρια με τον μαμα φορτιστη, αλλα μπορεις κάλλιστα καθε 4 5 φορτισεις να χρησιμοποιεις και του τεράστιου g2 για "ξεκουραση". :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που απαξιωνετε την ελληνική συσκευή με τα δικά σας πάντα κριτήρια αλλά στο θέμα της επίσημης εγγύησης.... Έλα μωρέ θα περιμένω μπλα μπλα κτλ κτλ. :shifty:

 

Καθολου μπλα μπλα αδερφέ, πάρε εσύ το 32αρι και άσε το 64αρι/δικαρτο για τους τολμηρούς!! Δεν πειράζει, καλύτερα μην βρομισει ο τόπος δικαρτα G6

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καθολου μπλα μπλα αδερφέ, πάρε εσύ το 32αρι και άσε το 64αρι/δικαρτο για τους τολμηρούς!! Δεν πειράζει, καλύτερα μην βρομισει ο τόπος δικαρτα G6

Άποψη με ατράνταχτα επιχειρήματα. Με έπεισες.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα επιθυμούσα οι κάτοχοι κινητών κατασκευής της εταιρίας του υπόδικου Dr. Oh-Hyun Kwon, να συνεχίσουν το σχολιασμό τους σε thread των κινητών που κατέχουν και χρησιμοποιούν, εφόσον δεν έχουν (ή είχαν ποτέ) τη συσκευή του παρόντος νήματος.

 

Έχει καταστραφεί εντελώς το παρόν νήμα, κρίμα για τους φίλους που θέλουν να ενημερωθούν για τη συσκευή (όπως εγώ).

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Θα επιθυμούσα οι κάτοχοι κινητών κατασκευής της εταιρίας του υπόδικου Dr. Oh-Hyun Kwon, να συνεχίσουν το σχολιασμό τους σε thread των κινητών που κατέχουν και χρησιμοποιούν, εφόσον δεν έχουν (ή είχαν ποτέ) τη συσκευή του παρόντος νήματος.

 

Έχει καταστραφεί εντελώς το παρόν νήμα, κρίμα για τους φίλους που θέλουν να ενημερωθούν για τη συσκευή (όπως εγώ).

 

Τα εντελώς άκυρα post είναι ελάχιστα στο σύνολο των post.

 

Και από το να διαβάζουμε συνέχεια διθυραμβικά σχόλια χωρίς να βλέπουμε και τα οποία αρνητικά δεν οδηγεί σε σαφή συμπεράσματα.

 

Αυτά από έναν ίσως μελλοντικό κάτοχο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μένα, εγω με g2 και δυο φίλοι μου με g4 θα κανουμε αυριο την μεταβαση σε g6. Άντε να αυξανόμαστε σιγα σιγα . Με τα όσα έχω διαβάσει νομίζω δεν θα το μετανιωσουμε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...