Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς κλασική LG. Το κινητό το αγόρασα χθες από Σκρουτζ και σήμερα ανακάλυψα 3-4 καμένα πιξελ. Οπότε πάει πίσω με DOA και ελπίζω να μου επιστρέψουν τα χρήματα άμεσα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς κλασική LG. Το κινητό το αγόρασα χθες από Σκρουτζ και σήμερα ανακάλυψα 3-4 καμένα πιξελ. Οπότε πάει πίσω με DOA και ελπίζω να μου επιστρέψουν τα χρήματα άμεσα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γι αυτό το λόγω φοβάμαι να ξαναπάω σε lg μετά τα g4, G5, v10. Οι οθόνες που βάζουν στο κινητά και το quality control είναι για πέταμα....

 

Black Leather Htc 10 Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε παιδες, σε ολους μπορει να τυχει μια στραβη. Εγω απλα θα ζητουσα μια αντικατασταση, σε ολους συμβαινει αυτο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε παιδες, σε ολους μπορει να τυχει μια στραβη. Εγω απλα θα ζητουσα μια αντικατασταση, σε ολους συμβαινει αυτο.

Μετά από G2 (κιτρινίλα στην οθόνη,2 φορές αλλαγή οθόνης, G Flex (το μόνο απροβλημάτιστο, G3 16GB και 32GB (καμμένα πιξελς και ράγισμα στην κάτω μεριά αμφότερα), G4 Bootloop και 2 αλλαγές οθόνης από καμμένα πιξελς, FLEX 2 (3 αλλαγές οθόνης για να βρούμε μια που δεν θα έχει κιτρινίλα), V10 Bootloop και image retention, δεν πιστεύω πια πως μπορεί να τύχει μια στραβή. Η LG διαχρονικά βάζει components από την λαϊκή της Κορέας, χωρίς κανένα quality control και εμείς τρέχουμε να τα φτιάχνουμε. Στην procordia πλέον με ξέρουν με το μικρό μου οι κοπέλες.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

a392b79c3e58624004e202350ed00b3c.jpg

 

Δε νομίζω πως αυτά τα προβλήματα τα είχα μόνο εγώ πάντως...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πω και καραμπαμ μιλάμε.. Εδώ και το monitor lg που έχω στο pc πόσα λεφτά είχα δώσει και τωρα έχει καμένα pixels..

Ευτυχώς δεν φενονται πολύ...

 

Black Leather Htc 10 Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από G2 (κιτρινίλα στην οθόνη,2 φορές αλλαγή οθόνης, G Flex (το μόνο απροβλημάτιστο, G3 16GB και 32GB (καμμένα πιξελς και ράγισμα στην κάτω μεριά αμφότερα), G4 Bootloop και 2 αλλαγές οθόνης από καμμένα πιξελς, FLEX 2 (3 αλλαγές οθόνης για να βρούμε μια που δεν θα έχει κιτρινίλα), V10 Bootloop και image retention, δεν πιστεύω πια πως μπορεί να τύχει μια στραβή. Η LG διαχρονικά βάζει components από την λαϊκή της Κορέας, χωρίς κανένα quality control και εμείς τρέχουμε να τα φτιάχνουμε. Στην procordia πλέον με ξέρουν με το μικρό μου οι κοπέλες.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τι να σου πω, εγω 2 G5 που αλλαξα δεν ειχα το παραμικρο. Ειστε μερικοι γκαντεμουληδες, τι να πω!:p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να το πας στο καταστημα φιλε μου παλι.αν εχει; ακομα doa αμεση αντικατασταση.το τσεκαρα και εγω..ολα καλα ευτυχως!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Να το πας στο καταστημα φιλε μου παλι.αν εχει; ακομα doa αμεση αντικατασταση.το τσεκαρα και εγω..ολα καλα ευτυχως!

Από την στιγμή που φαίνεται το πρόβλημα και είμαι μέσα στη DOA δεν πρέπει κατευθείαν να μου δώσουν άλλο;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που φαίνεται το πρόβλημα και είμαι μέσα στη DOA δεν πρέπει κατευθείαν να μου δώσουν άλλο;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από ποιο μαγαζί; pm please...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Για πες μας χώρα προέλευσης και παρτίδα παραγωγής . και αν θες με πμ στείλε από ποιο μαγαζί το πήρες γιατί σήμερα το πρωί το παρήγγειλα από σκρουτζομαγαζο. Edited by vaggos72
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που φαίνεται το πρόβλημα και είμαι μέσα στη DOA δεν πρέπει κατευθείαν να μου δώσουν άλλο;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σώθηκες θα σε ζαλίζουν να το στείλουν service τα κλασσικά τους.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό το λόγω φοβάμαι να ξαναπάω σε lg μετά τα g4, G5, v10. Οι οθόνες που βάζουν στο κινητά και το quality control είναι για πέταμα....

 

Black Leather Htc 10 Power

Μετά από g5 έλεγα να πάω σε g6. Πήρα ένα (λόγω κάμερας) και τελικά είχε 2 καμένα pixel. Πήρα την επόμενη μέρα τα λεφτά μου πίσω, πήρα ένα leeco le max 2 και όλα μέλι γάλα. Off topic αλλά μυαλό η Lg δεν έβαλε.

Link to comment
Share on other sites

Μην παιρνετε lg τοτε ρε παιδια εγω εχω παρει ολα τα μοντελα και ουτε κιτρινιλες g2 ούτε ξαφνικο θανατο g4 v10 ουτε ραισμα στα πλαστικα g3 ενα lg g flex2 που πηρα οντως ειχε 1 καμενο πιξελ και την επομενη μερα μου εδωσαν αλλο και ολα καλά δηλαδη αυτο το "θαψιμο" που κανετε καποιοι τι να πω, (οχι δεν εχω μετοχες ουτε σκρουτζομαγαζο ενας απλος χρηστης ειμαι). :)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Οσοι αγοραζεται να λετε και χωρα προορισμου για να βλεπουμε!το δικο μου ice platinum απο phone gallery (dec)γερμανικο με s/n 703 ολα μια χαρα χωρις το παραμικρο!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αυτά γράφει στο sn

 

6fa1ad8b2d433e2f2035d56400148ec1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παιδιά g2 g3 απροβλημάτιστα το g4 μου έβγαλε όντως bootloop έμεινα μια βδομάδα χωρίς κινητό είναι η αλήθεια.από τότε δεν έχει κάνει κιχ και τώρα είναι για να πάω στο g6 αλλά τώρα αυτά για τα καμένα πιξελ που διαβάζω με έβαλαν σε σκέψεις..Και δεν θέλω να πάω σε samsung, άσε που ξεφεύγει το σ8 κατά πολύ σε τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά γράφει στο sn

 

6fa1ad8b2d433e2f2035d56400148ec1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απρίλιος του 2017

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παιδιά g2 g3 απροβλημάτιστα το g4 μου έβγαλε όντως bootloop έμεινα μια βδομάδα χωρίς κινητό είναι η αλήθεια.από τότε δεν έχει κάνει κιχ και τώρα είναι για να πάω στο g6 αλλά τώρα αυτά για τα καμένα πιξελ που διαβάζω με έβαλαν σε σκέψεις..Και δεν θέλω να πάω σε samsung, άσε που ξεφεύγει το σ8 κατά πολύ σε τιμή.

Τελικα καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα..

Διαβαζω για 1 με 2 συσκευες με καμμενα pixel κ σπευδουν ΑΜΕΣΩΣ καποιοι να βγαλουν τη χολη τους για την LG..ειναι για πεταμα ,μηδεν quality control προβληματικες συσκευες κ ΧΑΛΙΑ ΟΛΑ,,

Αν απλα μπεις στην σελιδα του S8 oi μισοι εχουν κανει αντικατασταση συσκευης για διαφορους λογους κ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ δεν κατηγορει τη Samsung..

Ελεος πια με το θαψιμο

Ελεος

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα..

Διαβαζω για 1 με 2 συσκευες με καμμενα pixel κ σπευδουν ΑΜΕΣΩΣ καποιοι να βγαλουν τη χολη τους για την LG..ειναι για πεταμα ,μηδεν quality control προβληματικες συσκευες κ ΧΑΛΙΑ ΟΛΑ,,

Αν απλα μπεις στην σελιδα του S8 oi μισοι εχουν κανει αντικατασταση συσκευης για διαφορους λογους κ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ δεν κατηγορει τη Samsung..

Ελεος πια με το θαψιμο

Ελεος

 

Σε παρακαλω....Η Samsung ειναι στο απυροβλητο...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα..

Διαβαζω για 1 με 2 συσκευες με καμμενα pixel κ σπευδουν ΑΜΕΣΩΣ καποιοι να βγαλουν τη χολη τους για την LG..ειναι για πεταμα ,μηδεν quality control προβληματικες συσκευες κ ΧΑΛΙΑ ΟΛΑ,,

Αν απλα μπεις στην σελιδα του S8 oi μισοι εχουν κανει αντικατασταση συσκευης για διαφορους λογους κ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ δεν κατηγορει τη Samsung..

Ελεος πια με το θαψιμο

Ελεος

 

δε λες να το θάβουν,νε πέφτουν οι τιμές και να φχαριστιόμαστε φτηνά εργαλεία?...:lol:

...νταξ,gimmick red display δεν θα δεις,αλλά κάνε και καμιά υποχώρηση!!!:X

....περα απο τις σπόντες,είχα nexus4,g2,g3,v10 και τα πούλησα όλα στον χρόνο με μηδέν πρόβλημα,πλην ένα σέρβις στο nexus με θέμα ότι δεν άκουγε καλά το power button.

....το s7 edge το άντεξα 2 μήνες....η χειρότερη εμπειρία σε τηλέφωνο ever.δεν είχα θέμα hardware για να μην παρεξηγηθώ.

όχι ότι δεν έβγαλαν θέματα τα lg,αλλά σαν τον φίλο πιο πάνω,να έχεις θέμα στο g2,να παίρνεις g3,πάλι θέμα και να συνεχίσεις να παίρνεις lg?....τι να πω?....χωρίς λόγια . τουλάχιστον γνώρισε τα κορίτσια στο σερβις.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπε ότι δεν τα λέμε για την Samsung; Μόνοι σας τα λέτε ότι μπαίνεις στο τοπικ του s8 και διαβάζεις για κόκκινες οθόνες κλπ. Κι εγώ παθών είμαι μιας και το πρώτο s8+ που πήρα το γύρισα πίσω αφού τσακώθηκα με το κατάστημα λόγω red tint. Αλλά όπως τα έγραψα εκεί και έκραξα, έτσι θα κράξω κι εδώ. Ούτε χαϊδεύω αυτιά ούτε τίποτα. Σε καμία εταιρία δεν χρωστάω. Το αντίθετο θα έλεγα. Αλλά δεν καταλαβαίνω αυτή την τυφλή υπεράσπιση από μερικούς εδώ μέσα. Λες και δε ξέρουμε τι σαπάκια βγάζει η LG εδώ και χρόνια. Ούτε καταλαβαίνω αυτό το αφού χαλάνε γιατί τα παίρνεις. Τα παίρνω γιατί στην συγκεκριμένη χρονική περίοδο κρίνω ότι με εξυπηρετούν. Και απαιτώ πάντα το καλύτερο από όλες τις εταιρίες. Όταν λοιπόν δεν παίρνω ένα σωστό προϊόν θα μπω και θα το πω. Γι αυτό δεν είναι τα φόρουμ; Ή κάνω λάθος; Για να βοηθήσω και τους υπόλοιπους. Μου έχουν στείλει 10 άτομα από το μεσημέρι και με έχουν ρωτήσει από που το πήρα, τι παρτίδα είναι κλπ. Γι αυτό υπάρχει το myphone για να μαθαίνουμε από πρώτο χέρι ποιος πουλάει σκάρτα και ποιος όχι.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Όταν λοιπόν δεν παίρνω ένα σωστό προϊόν θα μπω και θα το πω. Γι αυτό δεν είναι τα φόρουμ; Ή κάνω λάθος; Για να βοηθήσω και τους υπόλοιπους. Μου έχουν στείλει 10 άτομα από το μεσημέρι και με έχουν ρωτήσει από που το πήρα, τι παρτίδα είναι κλπ. Γι αυτό υπάρχει το myphone για να μαθαίνουμε από πρώτο χέρι ποιος πουλάει σκάρτα και ποιος όχι.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό είναι το θέμα. Ότι λίγοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα μπαίνουν, γράφουν (και καλώς κάνουν) και φαίνεται ότι η συσκευή είναι αναξιόπιστη. Γιατί αυτός που είναι ευχαριστημένος δεν θα μπει στον κόπο να γράψει σε φόρουμ. Δεν θα ασχοληθεί καν.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα. Ότι λίγοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα μπαίνουν, γράφουν (και καλώς κάνουν) και φαίνεται ότι η συσκευή είναι αναξιόπιστη. Γιατί αυτός που είναι ευχαριστημένος δεν θα μπει στον κόπο να γράψει σε φόρουμ. Δεν θα ασχοληθεί καν.

Εδώ μέσα φίλε μου είμαστε λίγοι και καλοί που παίρνουμε κάθε μήνα άλλο κινητό και είτε ευχαριστημένοι είτε δυσαρεστημένοι θα μπούμε να το πούμε, γιατί είναι το χόμπι μας. Το πρόβλημα πάντως ακόμη δεν κατάλαβα ποιο είναι. Να μην γράφουμε τις εντυπώσεις μας όσοι έχουμε προβλήματα; Να γράφουμε μόνο πόσο τέλειο είναι ένα κινητό κλπ;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...