Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο μενα,κατοχος συσκευων lg απο το G2 και εχω αλλαξει ολη την σειρα τωρα ειμαι με g5 και σκεφτομαι να παρω το g6,αξιζει λετε η αγορα?υπαρζει κατιψπου πρεπει να προσεξω οσο αφορα παρτιδες με προβληματικα μοντελα οπως γινοταν για τα προηγουμενα μοντελα?Ειναι σε πολυ καλη τιμη πάντως,Ευχαριστω
Δεν υπαρχουν προβληματα με το G6, προς το παρον, ωστε να ψαχνεις συγκεκριμενες παρτιδες.

Θα σου προτεινα να περιμενεις και το V30, που ανακοινωνεται εντος του μηνα, να δεις τι ψαρια πιανει και εκεινο.

Οντως, η τιμη του G6 ειναι δελεαστικοτατη και στα χρηματα του ειναι παραπανω απο τιμια αγορα.

Τωρα, εαν σε αποθαρρυνουν οσα λεγονται αποκλειστικα για την καμερα του, κοιταξε αλλου. Ειναι αναλογα τις αναγκες σου.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπαρχουν προβληματα με το G6, προς το παρον, ωστε να ψαχνεις συγκεκριμενες παρτιδες.

Θα σου προτεινα να περιμενεις και το V30, που ανακοινωνεται εντος του μηνα, να δεις τι ψαρια πιανει και εκεινο.

Οντως, η τιμη του G6 ειναι δελεαστικοτατη και στα χρηματα του ειναι παραπανω απο τιμια αγορα.

Τωρα, εαν σε αποθαρρυνουν οσα λεγονται αποκλειστικα για την καμερα του, κοιταξε αλλου. Ειναι αναλογα τις αναγκες σου.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η καμερα του είναι καλή, ειδικά σε λεπτομέρεια είναι πολύ καλύτερη από σ8 που έκανα σύγκριση. Το πρόβλημα είναι στις νυχτερινες που δυσκολεύεται η συσκευή και στο shutter lag που έχει. Όμως δεν είναι κακή κάμερα απλά δεν είναι αυτό το κάτι πολύ παραπάνω από g5 που περιμέναμε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα του είναι καλή, ειδικά σε λεπτομέρεια είναι πολύ καλύτερη από σ8 που έκανα σύγκριση. Το πρόβλημα είναι στις νυχτερινες που δυσκολεύεται η συσκευή και στο shutter lag που έχει. Όμως δεν είναι κακή κάμερα απλά δεν είναι αυτό το κάτι πολύ παραπάνω από g5 που περιμέναμε.
Γιαυτο το αναφερω, επειδη θελει συγκεκριμενα να κανει τη μεταβαση απο το G5, ο φιλος.

Μπορει να δινει μεγαλη βαρυτητα στην καμερα και η μεταβαση να μην τον βοηθησει σε αυτο.

Και για εμενα, μια χαρα ειναι η καμερα του G6, ειδα και το συγκριτικο σου, αλλα και οταν το επελεξα δεν ειπα πως κανω καποια εκπτωση σε αυτον τον τομεα.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο το αναφερω, επειδη θελει συγκεκριμενα να κανει τη μεταβαση απο το G5, ο φιλος.

Μπορει να δινει μεγαλη βαρυτητα στην καμερα και η μεταβαση να μην τον βοηθησει σε αυτο.

Και για εμενα, μια χαρα ειναι η καμερα του G6, ειδα και το συγκριτικο σου, αλλα και οταν το επελεξα δεν ειπα πως κανω καποια εκπτωση σε αυτον τον τομεα.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για μένα αξίζει από g5 για τρεις λόγους,

1ον αδιάβροχο

2ον μπαταρία αρκετά καλύτερη

3ον μαζεμένα μπεζελ σε ωραίο συμμετρικο σχέδιο

 

Τώρα το ραδιόφωνο είναι να μην το θες, εγώ πχ δεν το χρησιμοποιώ, χώρια ότι έχω 5gb σύνδεση και μια στο τόσο αν θέλω βάζω ίντερνετ. Αλλά είναι τι θες. Το led είναι έλλειψη αλλά ζεις και χωρίς αυτό. Και τέλος η τιμή του g6 είναι χώμα. Εγώ θα το κρατουσα για 2ο και να κάνω τραμπα με το σ8 αλλά τώρα τα έβαλα και τα 2 αγγελία και όποιο φύγει πρώτο θα κρατήσω το άλλο μέχρι χειμώνα. Πάντως είναι πολύ καλή και πλήρης συσκευή σε αυτά τα λεφτά.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αξίζει από g5 για τρεις λόγους,

1ον αδιάβροχο

2ον μπαταρία αρκετά καλύτερη

3ον μαζεμένα μπεζελ σε ωραίο συμμετρικο σχέδιο

 

Τώρα το ραδιόφωνο είναι να μην το θες, εγώ πχ δεν το χρησιμοποιώ, χώρια ότι έχω 5gb σύνδεση και μια στο τόσο αν θέλω βάζω ίντερνετ. Αλλά είναι τι θες. Το led είναι έλλειψη αλλά ζεις και χωρίς αυτό. Και τέλος η τιμή του g6 είναι χώμα. Εγώ θα το κρατουσα για 2ο και να κάνω τραμπα με το σ8 αλλά τώρα τα έβαλα και τα 2 αγγελία και όποιο φύγει πρώτο θα κρατήσω το άλλο μέχρι χειμώνα. Πάντως είναι πολύ καλή και πλήρης συσκευή σε αυτά τα λεφτά.

Που είναι η αγγελία σου για το g6;

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Που είναι η αγγελία σου για το g6;

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...

 

την εχω σε αλλο site, αν θες στειλε μου πμ.

Εδω βαριεμαι να βαζω αγγελιες πλεον.

Απο εκει και περα, χθες και προχθες εβγαλα 3 φωτο καθαρα για οποιον ενδιαφερεται.

Εδω οι φωτο και τα σχολια μου ως προς την καμερα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7284035#post7284035

Ως προς το κινητο συνολικα, αν ειχε αλλη οθονη θα το ειχα πιο ψηλα. Η lcd με χαλαει και ως προς τη λειτουργια του always on.

Για το Led δεν θα σκασω.

αυτα απο μενα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σημερα απεκτησα ενα h870ds . εκ προς ματιας μ'αρέσει αρκετά αλλα δεν μπορω να βρω πως θα το κανω ροοτ . καποιος απο εδω που να το εχει κανει;
Link to comment
Share on other sites

σημερα απεκτησα ενα h870ds . εκ προς ματιας μ'αρέσει αρκετά αλλα δεν μπορω να βρω πως θα το κανω ροοτ . καποιος απο εδω που να το εχει κανει;
Δεν υπάρχει root για το ds..Δεν έχουν ξεκλειδώσει bootloader

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

kingroot ?
Τιποτα ακομη...

Ειναι ετοιμοι να μισθωσουν(donate) developer στο xda αλλα ακομη δεν φανηκε κανεις...

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος δικαρτου εδώ κ λίγες μέρες. Απο eglobal η αγορά. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλες. Είναι πολύ smooth. Είναι όμορφο. Προσωπικά μου αρέσει περισσότερο από το s8 σαν εμφάνιση. Οι κάμερες λίγο που τις δοκίμασα είναι ικανοποιητικές. Σελφις τραβάω με το g4, δεν με ενθουσίασε η μπροστινή. Ήχος ηχειου ποιοτικός αλλά όχι πολύ δυνατός, μάλλον επειδή είναι αδιάβροχο. Στα ακουστικά βαράει καλά. Οι οθόνη καλή. Φαίνεται λίγο άσπρο κάτω δεξιά αλλά όχι κάτι ενοχλητικό. Αν θα μπορούσα να άλλαζα κάτι είναι καλύτερη μπροστινή κάμερα κ oled οθόνη. Άντε Κ ένα λεντακι για εξοικονόμηση μπαταρίας. Όσοι το σκέφτονται στην τιμή που είναι είναι μια πολύ τίμια επιλογή!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά η οθόνη μπροστά είναι φλατ; Κάθεται tempered glass καλά ;

Η πλάτη να γρατζουνιά για πλάκα ; Και σε θήκη μέσα έχουν παρατηρηθεί ;

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει από τα χέρια μου τα G2 (άριστο) ακόμα το λυπάμαι που το έδωσα, μετά πήρα το G4 που μου βγήκε DOA λόγω bootloop και η LG μου έδωσε πίσω τα χρήματα αγοράς. Με τα λεφτά αυτά αγόρασα το G5 που τελικά κι αυτό βγήκε DOA μέσα σε 1 χρόνο λόγω προβλήματος με GPS και μου επιστρέφουν πάλι τα χρήματα αγοράς....

Και τώρα πρέπει να αγορασω κινητό πάλι. Και ενώ ψήνομαι πολύ να αγοράσω το G6 διστάζω πλέον μετά τα προβλήματα που είχα με τα 2 προηγούμενα μοντέλα. Εσείς τι προτείνετε; Να πάω στο G6;;; Έχει φοβηθεί το μάτι μου με την LG πλέον...

Πλάκα κάνεις; αγοράζεις τσάμπα κινητό κάθε χρόνο με την lg και το σκέφτεσαι; χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σήμερα λογω διακοπών. Παίδες το τηλ ειναι πολυ ωραιο αλλα η στενομακρη οθονη δεν με εξυπηρετεί καθόλου. Το τηλ θα βγει προς πωληση το λεω εδω πρώτα πριν το βαλω αγγελία.
Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς η έψαξε τι καινούργιο υπάρχει στο update του ευρωπαϊκού μοντέλου?

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς η έψαξε τι καινούργιο υπάρχει στο update του ευρωπαϊκού μοντέλου?

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ξεκλειδωμα με φατσα, μικρη αρχικη οθονη με συρσιμο αριστερα δεξια και περαιτερω βελτιστοποιηση εμπειριας χρησης...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει η εξίσωση σου!!

 

Δεν μπαίνω συνήθως σε sites με δεδομένα, κυρίως σε εφαρμογές που απαιτούν χρήση δεδομένων.

Σε sites μπαίνω όταν χαλαρώνω σπίτι (πράγμα σπάνιο!), οπότε χρησιμοποιώ εκ των πραγμάτων wifi.

 

Το να κρατάει πάνω από μία μέρα είναι θέμα στατιστικής, όχι ουσίας, δεν έχεις άδικο.

θα το δοκιμάσω και θα αναφέρω.

αλλά στην επόμενη φόρτιση, γιατί αυτή πάει καλά και δεν θέλω να χαλάσει η στατιστική!!!

Εγώ πάλι εδώ και 5 χρόνια και στο σπίτι με 3g η 4g ειμαι που είναι και τα δύο πιο γρήγορα από το wifi

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...