Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3x


satsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oπως έχει ήδη αναφερθει περιλαμβανει : Μπαταρια, 64αρα καρτα Sandisk , καλωδιο usb για συνδεση με υπολογιστη, γρηγορο φορτιστη, και σφραγγισμένα πολύ όμορφα στερεοφωνικα ακουστικα με αφρολεξ + 2 επιπλεον σφραγισμενα σετ αφρολεξ που καλυπτουν τα ακουστικα,και το λειτουργικό πρόγραμμα Mobile Phone Tools 4.0.

 

Το μειονέκτημα για μένα είναι οι οδηγίες τις Vodafone,που κάπου είναι ελλειπής (ή μπερδεμένες σε δομή περιγραφής)

-Αμα όμως ξέρεις τα βασικά από κινητά με καμερα ,είναι πολύ εύκολο να το μάθεις,χωρίς οδηγίες γιατί το μενού είναι με πολλούς συνδιασμούς παραμέτρων και σε διευκολύνει.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ

ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟ V3X ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΠΛΗΡΩΣ.

ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΜΟΝΟ 24 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΟ HANDS FREE KAI ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΦΕΡΑΝ. Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΝΩ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΠΑΛΙ ΘΕΛΕΙ ΦΟΡΤΙΣΗ ΕΝΩ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΑ ΕΧΘΕΣ. ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ME TO HANDS FREE ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΝΟΙΞΩ.

ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΩ ΜΕΣΩ BLUETOOTH ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΤΟ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΚΑΜΜΙΑ. ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΤΟ ΑΣΥΡΜΑΤΟ HANDS FREE ΤΗΣ MOTOROLA ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΤΟΥ ΤΗ ΘΕΩΡΩ ΑΘΛΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΘΑΜΠΕΣ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ V3 ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ!

ΑΥΤΑ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΣΤΙΛΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΔΗΓΙΕΣ.

ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΛΑ ΑΥΡΙΟ ΞΑΝΑΠΑΩ MOTOROLA!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ

ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟ V3X ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΠΛΗΡΩΣ.

ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΜΟΝΟ 24 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΟ HANDS FREE KAI ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ

.

 

Καλώς ήλθες !

Η μπαταρία εχει όντως σύντομη διάρκεια ,αλλά πρέπει και να στρώσει με αρκετές φορτισεις -ξεφορτισεις-Αν δεν έφταιγε η μπαταρία μπορεί να σου ξανέστειλαν την ίδια συσκευή,και να νομίζεις ότι πήρες νέα.

 

Για τι hands free αναφέρεσε-Το δικό του ή με BlueTooth ?

Σε κάθε περίπτωση έχει ρύθμιση πόσο θα μένει ανοικτό ,οπότε πρέπει να επιλέξεις ανάλογα αν το αυτόματο μπλοκάρει.

 

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΦΕΡΑΝ. Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΝΩ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΠΑΛΙ ΘΕΛΕΙ ΦΟΡΤΙΣΗ ΕΝΩ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΑ ΕΧΘΕΣ. ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ME TO HANDS FREE ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΝΟΙΞΩ
.

 

Εξαρτάται τι χρήση του έκανες,για τις ρυθμίσεις δες προηγούμενη απάντηση.

3G κινητό (με κάρτα 3G) να κρατά παραπάνω από 2 μέρες standby, μην ελπίζεις να βρείς με τα σημερινά δεδομένα δικτύου και συσκευών της αγοράς.

 

 

ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΩ ΜΕΣΩ BLUETOOTH ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΤΟ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΚΑΜΜΙΑ. ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΤΟ ΑΣΥΡΜΑΤΟ HANDS FREE ΤΗΣ MOTOROLA ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ
.

 

Στη ρύθμιση BT μην το έχεις στο ανιχνευσιμο ,αλλά στο συνεχές.

Θα πρεπει όμως να υπάρχει και συνχρονισμός της αλλης συσκευής με το κινητό στην ανίχνευση.

 

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΤΟΥ ΤΗ ΘΕΩΡΩ ΑΘΛΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΘΑΜΠΕΣ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ V3 ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ!

 

Υπερβάλεις κατά πολύ,δεν εχει καμιά σχέση με αυτές του "χειρότερου" V3 ,πάλι δεν έκανες σωστές ρυθμίσεις ,και προφανώς έχεις επηρεαστεί που έπεσες στην περίπτωση χαλασμένου κινητού.

 

ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΛΑ ΑΥΡΙΟ ΞΑΝΑΠΑΩ MOTOROLA!

 

Εγώ θα πρότεινα να σου πούν στο service τι συμβαίνει ,προτού ζητήσεις αντικατάσταση,γιατί δεν ξέρεις τι θα πάρεις από παρτίδα.

Μπορούν και να στο δείξουν λίγο αν δεν έχεις καταλάβει πολλά και από τις "περίεργες" σε δομή διαβάσματος του manual.....

 

-Εγώ πάντως έχω ακούσει για V3x κινητά με καμμένα pixel στην οθόνη,σε συσκευές κατασκευασμένες στην Αγγλία ενώ αυτά του Καναδά έχουν πρόβλημα στο πληκτρολόγιο -Σίγουρα όμως πολλά είναι και τυχαία περιστατικά,διότι προβλήματα στο χρόνο εγγύησης συμβαίνουν σε όλα τα προιόντα και φίρμες,δεν είναι κριτήριο επιλογής.

 

-Πάντως το κινητό είναι σε έλλειψη και δεν ξέρω που βρήκαν να στο αντικαταστήσουν τόσο σύντομα την πρώτη φορά....

Link to comment
Share on other sites

distixws arxisan ta kollimata.kollaei logw tis kartas.h marka ths einai kingmax,itan auth pou eixe stin syskeuasia.otan paw na orisw hxo klhshs mesw twn ry8misewn kollaei,me to pou 8a vgalw tin karta ksekollaei kai einai kanonika.stin karta eixa perasmeno 2 mp3,ena kanoniko kai ena poly mikro kai douleue entaksei.auto arxise na ginete molis perasa alla 3 mp3 kanonikou mege8ous.einai kapoio bug h h karta einai a8lia?
Link to comment
Share on other sites

distixws arxisan ta kollimata.kollaei logw tis kartas.h marka ths einai kingmax,itan auth pou eixe stin syskeuasia.otan paw na orisw hxo klhshs mesw twn ry8misewn kollaei,me to pou 8a vgalw tin karta ksekollaei kai einai kanonika.stin karta eixa perasmeno 2 mp3,ena kanoniko kai ena poly mikro kai douleue entaksei.auto arxise na ginete molis perasa alla 3 mp3 kanonikou mege8ous.einai kapoio bug h h karta einai a8lia?

Η καρτα που εχει μεσα δεν ειναι μονο αθλια, αλλα παναθλια. Εγω πηρα μια sandisk και παει τελεια το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

α αφου ειναι η καρτα τοτε ενταξει.Αν και με τοσα λεφτα περιμενα τουλαχιστον να μην εχει μια καρτα που υπολειτουργει :mad:

 

ευχαριστω για την απαντηση :)

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ 3G ΔΙΚΤΥΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ.

ΤΟ HANDS FREE ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ. ΤΟ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ.

ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ? ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΧΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ SERIAL NUMBER ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΟΡΚΟ!!

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΑΣ ΤΟ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ!

ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΤΟ NOKIA 6630 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΣΕ ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑ. ΤΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΩΤΙΣΜΟΥΣ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙ ΦΛΑΣ ΑΝΑΨΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΑΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΑΡΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Η ΟΘΟΝΗ.

ΑΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Η καρτα που εχει μεσα δεν ειναι μονο αθλια, αλλα παναθλια. Εγω πηρα μια sandisk και παει τελεια το κινητο.

 

Από ότι εχω δεί σε διαφορετικές συσκευές,Sandisk έχουν τα περισσότερα πακέτα ,είτε η συσκευή είναι Σιγκαπούρης ,Καναδά ,Αγγλίας ,αλλά και αυτή που πουλά η Vodafone με την δική της φίρμα ,πάλι sandisk είναι τις περισσοτερες φορές -Επεσες σε περίπτωση....

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ 3G ΔΙΚΤΥΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ
.

 

Για να έχεις καλύτερη διαχείριση μπαταρίας ,ζήτα καλύτερα να σου αντικαταστήσουν την κάρτα ,με νεώτερη,αλλά όχι 3G που πλασάρει η Voda ,αλλά την αμέσως προηγούμενη 2,5G (που έχουν τώρα οι υπόλοιπες συσκευές της Voda,αλλά δουλεύει και με 3G άψογα ,απλά δεν θα εχεις τόσο μεγάλη μνήμη για 300 τηλέφωνα στην SIM όπως έχουν οι 3G )

 

 

ΤΟ HANDS FREE ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ. ΤΟ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ-ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ? ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΧΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ SERIAL NUMBER ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΟΡΚΟ!!

 

Δοκίμασες σε συνεχή ανίχνευση ?-Μετά θα πρέπει να φτιάξεις ανάλογα και το προφίλ...

 

Oι αντικαταστάσεις συνήθως γίνονται με προιόντα που δεν είχαν περάσει εξ'αρχής κάποιους ποιοτικούς ελέγχους για να δωθούν στην κατανάλωση, και ξανακατασκευάστηκαν μερικώς-Σε μερικές περιπτώσεις είναι και επισκευασμένα από άλλες λιγότερο σημαντικές βλάβες, και είναι πάντα το ίδιο άψογα συσκευασμένα (και με ίδια εγγύηση εννοείται !)

 

-Δεδομένου ότι η συσκευή είναι σε έλλειψη,προσωπικά μπαίνω σε υποψίες από παλιές περιπτωσεις που ξέρω ,διότι όλες οι επιστροφές Voda live κινητών,περνάνε από service της Mobitel,και μετά προωθούνται ανάλογα στην αντιπροσωπεία-Στις "κανονικές" συσκευές πάς κατευθείαν στις κατά τόπου αντιπροσωπείες και κανονίζεις μόνος σου τις διαδικασίες βάση εγγύησης....

 

 

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΑΣ ΤΟ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ!

ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΤΟ NOKIA 6630 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΣΕ ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑ. ΤΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΩΤΙΣΜΟΥΣ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙ ΦΛΑΣ ΑΝΑΨΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΑΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΑΡΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Η ΟΘΟΝΗ

.

 

Μπορείς να ρωτήσεις σε εξουσιοδοτημένο service μήπως λόγω μικροδιαφορών στην κατασκευή θέλει αναβάθμιση firmware.-Αυτό ισχύει και για το σήμα του τηλεφώνου ,και δεν φταίει η SIM (Δεν έχεις αναφέρει και τι "made in" είναι η συσκευή,έτσι πληροφοριακά)

Link to comment
Share on other sites

Τα Σιγκαπουρης έχουν (ή έτσι δείχνουν) καλύτερη οθόνη σε χρωματα και την διαφορά την βλέπεις το πρωί αν δείς συγκριτικά με άλλες "'ιδιες" συσκευές.

Μπαταρίες έχουν Japan με Κινέζικη συσκευασία ,ενώ άλλα original Japan (τα Αγγλίας) -Δεν ξέρω τι "παίζει" .....

Link to comment
Share on other sites

http://www.motorola.com/css/images/logo.gif

Kαλή η όλη διαφήμιση ,αλλά θα πρέπει και να ισχύει στην πράξη ,όχι τι αναφέρεται απλά στους καταλόγους ή σε φυλλάδια,γιατί τότε θα πρέπει να ψάξεις τις λεπτομέρειες :lol:

Επειδή είχα ρωτήσει σχετικά,η "προσφορά " ίσχυε για τον περασμένο μήνα για το promotion λανσαρίσματος της συσκευής για λίγα κομμάτια ,με ότι υπόλοιπα Headset του καταργημένου μοντέλου (τώρα κυκλοφορεί το H700) για συνδέσεις με συμβόλαια, όχι μεμονομένη πώληση συσκευής ,όχι για επιδοτήσεις ,και μέχρι εξαντλήσεως των όποιων αποθεμάτων (που πιθανόν να εχουν μείνει σε κάποια καταστήματα δεν αντιλέγω )....συσκευές όμως δεν υπάρχουν,είναι σε έλλειψη (για να πάνε έστω "πακέτο" με τα υπόλοιπα headset).

 

-Φυσικά όπως όλα τα καταστήματα ,στις υπόλοιπες περιπτώσεις εκτός προσφοράς,κάνουν μια μικρή έκπτωση ,άμα αγοράσεις περισσότερα προιόντα της ίδιας εταιρίας ,που δεν ξερω αν συμφέρει,ανάλογα τι πάρεις,ανάλογα την φίρμα,αλλά για καινούργια προιόντα η εκπτωση γίνεται πάντα για πληρωμή τοις μετρητής.

 

-Οσο αφορά τα αξεσουάρ Vodafone δεν εννοούσα (αν κατάλαβες λάθος) κάτι διαφορετικό ....δεν ισχύει όμως η έκπτωση για άλλες φίρμες αξεσουάρ του καταστήματος ,παρά μόνο για τα branded Vodafone -Τώρα αν ένας καταστηματάρχης (στα συνεργαζόμενα Voda shop) θέλει να σου κάνει παραπάνω έκπτωση,αυτό είναι τυχαίο-Τέλος στo Mediamarkt ολες οι "προσφορές" του είναι άλλωτε ημερήσιες ,άλλωτε εβδομαδιαίες ,αμα μπορεί κανείς να προλάβει,και τον βολεύει από απόσταση,καλώς...

Φαντάζομαι όταν αναφέρθηκες στην διαφήμιση να μην εννοούσες τα γραφόμενά μου γιατί τότε μάλλον θα πρέπει να επισυνάπτω οδηγίες ανάγνωσης.

Για την προσφορά έμαθα λοιπόν την προηγούμενη Δευτέρα όταν επικοινώνησα τηλεφωνικά με κατάστημα της προαναφερθείσας εταιρίας προκειμένου να ρωτήσω για την τιμή της συσκευής.

Μόνοι τους με ενημέρωσαν για την δυνατότητα αγοράς πακέτου που περιλαμβάνει το ασύρματο ακουστικό με επιβάρυνση 5 Ευρώ. Το πακέτο διατίθεται με ή χωρίς νέο συμβόλαιο και η συσκευή ήταν διαθέσιμη σε ικανές ποσότητες.

Το συγκεκριμένο κατάστημα παρείχε έως χθες με την αγορά συσκευής τρίτης γενιάς, την συμμετοχή σε διαγωνισμό με έπαθλο την παρακολούθηση ενός αγώνα Formula 1.

Το H700 (σχεδίαση HS810) είναι μεταγενέστερο μοντέλο του H500 (σχεδίαση HS820) αλλά δεν το αντικαταθιστά (αυτό το κάνει το Η3). Το H700 έχει χρόνο ομιλίας 6 ώρες, ενώ το H500 έως 8 ώρες. Και τα δύο υποστηρίζουν πρωτόκολλα 1.2 και 1.1 ενώ το H700 έχει εμβέλεια έως 10 μέτρα μέσω συνδεσιμότητας τάξης 2, χαρακτηριστικό που αναγράφεται και στο H500 χωρίς όμως την πιστοποίηση. Το H700 είναι σχεδιαστικά και τεχνολογικά στην πέμπτη γενιά του έχοντας 30% μειωμένες διαστάσεις (φαντάζομαι από την πρώτη γενιά το CFJN1000AB του 2003).

Προσωπικά η απόκτηση του H500 με 5 Ευρώ μοιάζει αρκετά συμφέρουσα και με κάνει να αναβάλλω την αγορά του H605.

Ο σκοπός του πρώτου μου σχετικού μηνύματος ήταν να ενημερώσω του δυνητικούς αγοραστές του V3x για μια ελκυστική προσφορά που προσωπικά θα εκτιμούσα αν την είχα δεί γραμμένη από κάποιους άλλους.

Αν αυτό δίνει την αφορμή σε κάποια μέλη για την διατύπωση διαφωνιών είναι και αυτό αποδεκτό.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή λοιπόν εγώ γνωρίζω τα αντίθετα για τις "προσφορές" της Voda και Motorola (και δεν είναι αναγκη να αναφέρω πως ,αλλά προσθέτω ότι μόνο το H300 headset εξακολουθεί να κυκλοφορεί από τα παλαιά, και δεν καταργηθηκε στην Ελληνική αγορά) .........όποιος λοιπόν πάρει την "προσφορά" που λές ,ενημερώνει σχετικά από ποιό κατάστημα (ιδιώτη ή Vodafone ή Vodafone fransice ή Γερμανό κλπ) την πήρε ,για να το ελέγξουν αυτοί που ενδιαφέρονται ......και άμα χρειαστεί "οδηγίες ανάγνωσης" ή πληροφορίες για τα προγράμματα της Voda (σε συνδιασμό με κινητό Μotorola),ρωτά εσένα !(αφού το θέτεις έτσι και θίγεσαι χωρίς λόγο)
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ. ΟΕΟ !!!!!!!!! Θα ηθελα να μου πει καποιος αν ξερει που μπορω να βρω free μερικα ΚΑΛΑ παιχνιδια. Και μη μου πειτε οτι του s700 παιζουν μια χαρα γιατι τα πληκτρα ειναι οτι να' ναι.
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω κ εγώ ένα πρόβλημα που αναφέρθηκε πολύ πριν..

όταν προσπα8ώ να μπω στις εξερχόμενες κλήσεις,με βγάζει στο κεντρικό μενού.

τι συμβαίνει? το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτο? να επισκεφτώ τη μοτορόλα???

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω κ εγώ ένα πρόβλημα που αναφέρθηκε πολύ πριν..

όταν προσπα8ώ να μπω στις εξερχόμενες κλήσεις,με βγάζει στο κεντρικό μενού.

τι συμβαίνει? το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτο? να επισκεφτώ τη μοτορόλα???

 

πολλοί...

θέλει προφανώς αναβάθμιση....

:X
Link to comment
Share on other sites

και τι θα γίνει δηλαδή? έχει βγει καινούριο firmware?
"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Eχει βγεί καινούργιο firmware σύμφωνα με service της Μοtorola , όχι αυτό που έχει αναφερθεί παραπάνω ,και δεν χρεώνεται η αναβάθμιση στην εγγύηση -Ομως φαίνεται υπάρχει κάποιο μικροπρόβλημα (ανάλογα το κινητό), και κάνουν 2 μέρες να στο αναβαθμίσουν (χωρίς να έχει σχέση με φόρτο εργασίας των service), και δεν σου εγγυούνται ότι δεν θα χάσεις τα πάντα στο κίνητο, που θα πρέπει να τα ξαναπεράσεις ....

 

Tα παραπάνω για πρόβλημα στο firmware τα έμαθα από το γνωστό hack κατάστημα του Πειραιά που τώρα κάνει αναβαθμίσεις και απεγκαταστάσεις του Live στο κινητό, με χρόνο ανάλογα την συσκευή,και τις ιδιαιτερότητες της (αλλά και με χρέωση 20ε).

 

Γενικά με την R2522ILD.U-85.83.EIP έκδοση firmware,σε συσκευές κατασκευής πρίν 12/2005 (δείτε κουτί) ,σε Σιγκαπούρης κινητό η συσκευή φαίνεται λειτουργεί αρκετά καλά και δεν χρειάζεται ακόμα αναβάθμιση-Τα όποια κολήμματα οφείλονται στην κάρτα 3G και το δίκτυο.

 

Αμα κανείς κάνει αναβάθμιση σε firmware,μπορεί να μας γράψει κάποιες βελτιώσεις που είδε ,ή τ'αρνητικά της σε λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

το μενού πρέπει να είναι 3εκλειδωμένο για να περαστούν οι εφαρμογέσ μέσα?

επίσης, βάζουμε στον φάκελο κjava τα jar αρχεία, ή και τα jad?

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω με εντυπώσεις από το πολύ καλό V3x...

 

Μπαταρία:

 

Μας καίει όλους νομίζω το θέμα. Μετά από 4-5 φορτίσεις 5+ ωρών η καθεμία ΑΠΟ ΤΟ USB, μπορώ να πώ ότι η μπαταρία έχει αρχίσει να παίρνει τα πάνω της. Τελευταίο ρεκόρ σήμερα που άντεξε 36 ολόκληρες ώρες! Δεν μίλησα πολύ αλλά έστειλα πολλά μηνύματα, έβγαλα φωτογραφίες, άκουσα μουσική...

 

Στόχος το 48ωρο... Τώρα το φορτίζω (για 2η φορά) με τον κανονικό φορτιστή, θα το αφήσω όλο το βράδυ.

 

Κάμερα:

 

Με δύο λέξεις... Απλά Καλή.

Έχω καλομάθει από το Κ750 και δεν με πείθει. Για να βγάλεις καλές φωτογραφίες πρέπει να κρατάς τρελά σταθερό χέρι, να είσαι σε απόσταση 1-5 μέτρων και να έχεις καλές συνθήκες φωτισμού. Το τελευταίο διορθώνεται λίγο από τις ρυθμίσεις της κάμερας.

 

Η κάμερα έχει μια τάση να θολώνει την λεπτομέρια μετά τα 5 μέτρα. Επίσης το φλάς δεν είναι τόσο καλό. Απλώνεται πάρα πολύ και δίνει μια ελαφριά μπλε απόχρωση στην φωτογραφία ενώ για μεγάλες αποστάσεις είναι άχρηστο. Καλύτερο από το τίποτα φυσικά, απλά ο ανταγωνισμός είναι δύσκολος.

 

Εν πάση περιπτώση, η ποιότητα είναι ικανοποιητική και καλύπτεται από το γαμάτο λουκ του κινητού :Ρ

 

Software:

 

Ελάχιστα παράπονα εδώ! Το unbranded firmware είναι υπέροχο. Γενικά το μενού της ΜΟΤΟ είναι πολύ συμπαθητικό και είναι πολύ ευχάριστο το να μπορείς να αλλάξεις σχεδόν τα πάντα.

 

Μου λείπει η μόνιμη αναφορά στα μηνύματα και το ελληνικό Τ9/iTAP 160 χαρακτήρων (έχω γυρίσει στον παραδοσιακό - αλλά αργό - greeklish τρόπο).

 

Μου αρέσει που έχω μνήμη για 500+ μηνύματα (ΑΚΟΥΣ SE?) και μου αρέσει επίσης το πολύ απλό και εύχρηστο πρόγραμμα για τον υπολογιστή που κάνει sync και τα SMS :)

 

---

 

Σκόπευα να το πουλήσω μόλις βγει το W900 unbranded αλλά ομολογώ ότι τώρα το σκέφτομαι λίγο...

 

Έχει και αυτή την καταπληκτική οθόνη!

 

Ότι ερωτήσεις έχετε εδώ είμαι!

 

Αλεξ

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω με εντυπώσεις από το πολύ καλό V3x...

 

Μπαταρία:

 

Μας καίει όλους νομίζω το θέμα. Μετά από 4-5 φορτίσεις 5+ ωρών η καθεμία ΑΠΟ ΤΟ USB, μπορώ να πώ ότι η μπαταρία έχει αρχίσει να παίρνει τα πάνω της. Τελευταίο ρεκόρ σήμερα που άντεξε 36 ολόκληρες ώρες! Δεν μίλησα πολύ αλλά έστειλα πολλά μηνύματα, έβγαλα φωτογραφίες, άκουσα μουσική...

 

Στόχος το 48ωρο... Τώρα το φορτίζω (για 2η φορά) με τον κανονικό φορτιστή, θα το αφήσω όλο το βράδυ.

 

Κάμερα:

 

Με δύο λέξεις... Απλά Καλή.

Έχω καλομάθει από το Κ750 και δεν με πείθει. Για να βγάλεις καλές φωτογραφίες πρέπει να κρατάς τρελά σταθερό χέρι, να είσαι σε απόσταση 1-5 μέτρων και να έχεις καλές συνθήκες φωτισμού. Το τελευταίο διορθώνεται λίγο από τις ρυθμίσεις της κάμερας.

 

Η κάμερα έχει μια τάση να θολώνει την λεπτομέρια μετά τα 5 μέτρα. Επίσης το φλάς δεν είναι τόσο καλό. Απλώνεται πάρα πολύ και δίνει μια ελαφριά μπλε απόχρωση στην φωτογραφία ενώ για μεγάλες αποστάσεις είναι άχρηστο. Καλύτερο από το τίποτα φυσικά, απλά ο ανταγωνισμός είναι δύσκολος.

 

Εν πάση περιπτώση, η ποιότητα είναι ικανοποιητική και καλύπτεται από το γαμάτο λουκ του κινητού :Ρ

 

Software:

 

Ελάχιστα παράπονα εδώ! Το unbranded firmware είναι υπέροχο. Γενικά το μενού της ΜΟΤΟ είναι πολύ συμπαθητικό και είναι πολύ ευχάριστο το να μπορείς να αλλάξεις σχεδόν τα πάντα.

 

Μου λείπει η μόνιμη αναφορά στα μηνύματα και το ελληνικό Τ9/iTAP 160 χαρακτήρων (έχω γυρίσει στον παραδοσιακό - αλλά αργό - greeklish τρόπο).

 

Μου αρέσει που έχω μνήμη για 500+ μηνύματα (ΑΚΟΥΣ SE?) και μου αρέσει επίσης το πολύ απλό και εύχρηστο πρόγραμμα για τον υπολογιστή που κάνει sync και τα SMS :)

 

---

 

Σκόπευα να το πουλήσω μόλις βγει το W900 unbranded αλλά ομολογώ ότι τώρα το σκέφτομαι λίγο...

 

Έχει και αυτή την καταπληκτική οθόνη!

 

Ότι ερωτήσεις έχετε εδώ είμαι!

 

Αλεξ

 

Kala ola afta, alla otan to kratas sta xeria sou den sou dinei mia aisthhsh, etsi ligo fthnhs syskevhs??

apo epidoseis kai leitourgies me kalyptei apolyta, alla fovamai thn poiothta.Thelw kati me kalh poiothta, gi afto exw mallon apofasisei na perimenw to BenqSiemens ef81 h estw to poly katwtero se dynatothtes v3i

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Kala ola afta, alla otan to kratas sta xeria sou den sou dinei mia aisthhsh, etsi ligo fthnhs syskevhs??

apo epidoseis kai leitourgies me kalyptei apolyta, alla fovamai thn poiothta.Thelw kati me kalh poiothta, gi afto exw mallon apofasisei na perimenw to BenqSiemens ef81 h estw to poly katwtero se dynatothtes v3i

 

Εγώ το μαύρο "3" V3x που έχω το βρίσκω αρκετά καλόφτιαγμένο. ΟΚ δεν ειναι μεταλλικό και στην αρχή τρίζει λίγο αλλά τώρα έχει στρώσει (ή εγώ δεν το παρατηρώ πια).

 

Δεν μου έχει πέσει ποτέ κάτω και ελπίζω να μην πέσει ποτέ, αλλά γενικά φαίνεται να είναι ανθεκτική κατασκευή. Είδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...