Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3x


satsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://a508.g.akamai.net/7/508/787/20040802192230/www.motorola.com/css/images/logo.gif

 

Ταχύτητα (Bps) 1: 9600

Τύπος γραμμής 1: ISDN

Aυτές είναι οι ρυθμίσεις που δίνει η Vodafone για πρόσβαση μέσω του δικτύου της over Circuit Switched Data, με κλήση δηλαδή του αριθμού

CSD No. 1: +306944404040

H συσκευή αν δεν μπορεί να συνδεθεί μέσω GPRS θα ρωτήσει για κλήση CSD και αν υπάρχουν οι ρυθμίσεις θα συνδεθεί έτσι.

Tο WAP over CSD έχει χρονοχρέωση καθώς γίνεται κλήση data.

Oι ρυθμίσεις για network-based Internet access είναι ίδιες είτε πρόκειται για 2.5G (GPRS) είτε για 3G (EDGE ή UMTS). Aν η κάλυψή σας είναι 3G ο χρόνος απόκρισης θα είναι πολύ μικρότερος σε σχέση με το 2.5G αλλά θα χρεωθείτε πάλι με ογκοχρέωση το ίδιο ποσό.

Kάποια δίκτυα δεν παρέχουν σωστά τις διευθύνσεις Domain Name Server. Eάν συνδέεστε αλλά δεν μπορείτε να πλοηγηθείτε ή να κατεβάσετε ηλεκτρονικό ταχυδρομείο, είναι πιθανόν να χρειάζεται να ρυθμίσετε τις DNS διευθύνσεις χειροκίνητα.

Aυτό περιορίζει το εύρος των διευθύνσεων που θα αναζητούνται αποφεύγοντας το time out.

DNS 1: 213.249.017.010

DNS 1: 213.249.017.011

Kαι προσοχή στους Server αποστολής των λογαριασμών e-mail. Oι SMTP servers σας δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν. Στην θέση τους θα βάλετε:

mailgprs.vodafone.gr

ή mail.panafonet.gr

 

Τhanks για τις πληροφορίες.

Εγώ βλέπω ότι δουλεύει γρήγορα με τις προρυθμισμένες ρυθμίσεις (modem 14400) που έδωσα-Θα περιμένω βεβαια να δώ τις χρεώσεις στον λογ/μό (αν χρώνονται GPRS) και μετά δα δοκιμάσω και τις παραπάνω για ΙSDN.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://a508.g.akamai.net/7/508/787/20040802192230/www.motorola.com/css/images/logo.gif

Τhanks για τις πληροφορίες.

Εγώ βλέπω ότι δουλεύει γρήγορα με τις προρυθμισμένες ρυθμίσεις (modem 14400) που έδωσα-Θα περιμένω βεβαια να δώ τις χρεώσεις στον λογ/μό (αν χρώνονται GPRS) και μετά δα δοκιμάσω και τις παραπάνω για ΙSDN.

Όταν μπαίνεις μέσω GPRS οι ρυθμίσεις για το CSD δεν χρησιμοποιούνται.

Aν μπείς μέσω CSD και έχεις ορίσει ταχύτητα στα 14400 θα γίνει negotiation και αν η άλλη πλευρά δεν ανταποκριθεί σ'αυτήν την ταχύτητα, θα πέσει στα 9600.

Link to comment
Share on other sites

Με πηραν απο την Voda, απο 424 που κανει το Vlive Motorola X3, μου το αφηνουνε ΜΟΛΙΣ 200 ευρω. Θα μου το φερουν με κουριερ αυριο το πρωι απο το Γερμανο. Παιδια επαθα την πλακα μου, 224 επιδοτηση και δεν κανω πλακα, Τελικα γινονται και θαυματα. :O :O
Link to comment
Share on other sites

εμένα μαζί με συμψηφισμό από αλλη συνδεση μου το δίνει 159,

 

ψήνομαι να το χτυπήσω...

αν και ποτέ δεν έχω δώσει τόσα λεφτά για κινητό

Link to comment
Share on other sites

Oι επιδοτήσεις είναι συνδιασμός συνολικού χρόνου συμβολαίου με την εταιρία,πλέον των ποσών λογ/μών που κάνει κανείς.

Είναι και η εποχή διαφημιστικά "δύσκολη" για την Voda,πλασάρεται και το ακόμα προβληματικό (σε σύνολο) σύστημα 3G ,δεν θέλει και πολύ να πείσουν κάποιον μη ψαγμένο.

 

-Για όλους τους υπόλοιπους δεν είναι κριτήριο αγοράς μια χαμηλή τιμή μόνο ,αλλά να κάνει και καλά την δουλειά του. Συσκευές,επιδοτήσεις και παρόμοιες "προσφορές" πάντα θα υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

θες να πεις ότι δε κανει καλά τη δουλειά του;

δεν εχεις μεινει ευχαριστημένος;

 

φυσικά θα υπάρχουν πάντα προσφορές!!

 

αλλά το κινητο ειναι νέο κι εχει αρχική τιμη 424.

ειναι ενα δελεαρ, τουλάχιστον για μένα που δεν ασχολούμαι και πολυ με το θεμα κινητά

Link to comment
Share on other sites

Oι επιδοτήσεις είναι συνδιασμός συνολικού χρόνου συμβολαίου με την εταιρία,πλέον των ποσών λογ/μών που κάνει κανείς.

Είναι και η εποχή διαφημιστικά "δύσκολη" για την Voda,πλασάρεται και το ακόμα προβληματικό (σε σύνολο) σύστημα 3G ,δεν θέλει και πολύ να πείσουν κάποιον μη ψαγμένο.

 

-Για όλους τους υπόλοιπους δεν είναι κριτήριο αγοράς μια χαμηλή τιμή μόνο ,αλλά να κάνει και καλά την δουλειά του. Συσκευές,επιδοτήσεις και παρόμοιες "προσφορές" πάντα θα υπάρχουν.

Προσωπικά έχουν περάσει πολλά smartphones απο τα χέρια μου...

Κατεληξα όμως στο οτι το κινητό θα πρέπει να το έχεις μόνο για να μιλάς....

Για παράδειγμα το V3x εγώ το πήρα μόνο επειδή μου άρεσε εμφανισιακά απο τα υπόλοιπα κινητά της αγοράς...

ια κάμερα έχω ψηφιακή στα 7.2, τι να την κάνω την 2 και 3ΜΡ;;;

Ακόμη αν ήθελα κάτι σε PDA θα έπερνα ένα καθαρό PDA ή ένα Qtec (τα οποία εκτιμώ πάρα πολύ...) δεν θα έπερνα ενα κινητό 10000 σε 1 που θα έχει το μέγεθος βαλίτσας...

Πρωσοπικά σε όλα τα προιγούμενα μου Smartphones μόνο τις πρώτες μέρες χρησιμοποιούσα σχεδόν όλες τους τις δυνατότητες...

Μετά η χρήση ήταν καθαρά κινητού!!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχουν περάσει πολλά smartphones απο τα χέρια μου...

Κατεληξα όμως στο οτι το κινητό θα πρέπει να το έχεις μόνο για να μιλάς....

Για παράδειγμα το V3x εγώ το πήρα μόνο επειδή μου άρεσε εμφανισιακά απο τα υπόλοιπα κινητά της αγοράς...

ια κάμερα έχω ψηφιακή στα 7.2, τι να την κάνω την 2 και 3ΜΡ;;;

Ακόμη αν ήθελα κάτι σε PDA θα έπερνα ένα καθαρό PDA ή ένα Qtec (τα οποία εκτιμώ πάρα πολύ...) δεν θα έπερνα ενα κινητό 10000 σε 1 που θα έχει το μέγεθος βαλίτσας...

Πρωσοπικά σε όλα τα προιγούμενα μου Smartphones μόνο τις πρώτες μέρες χρησιμοποιούσα σχεδόν όλες τους τις δυνατότητες...

Μετά η χρήση ήταν καθαρά κινητού!!

 

+1

όλα ειναι θέμα 10 ημερών

μετά η χρήση των extra features ειναι τόσ περιορισμένη που δε δικαιολογεί για μένα δαπάνη μεγάλου ποσού

 

πάντως το V3x κι εμένα μου αρ΄σει πολύ εμφανησιακά

Link to comment
Share on other sites

H παραπάνω αναφορά μου ήταν γενική και όχι προσωπική και αφορούσε τις επιδοτήσεις σαν μέσο διευκόλυνσης απόκτησης κινητού και ότι δεν πρέπει ν'άποτελεί κριτήριο απόκτησης συσκευής -Και μένα μου έδιναν σχεδόν δωρεάν το Νοκια Ν70 σε άλλο δίκτυο, αλλά δεν το πήρα γιατί απλά δεν μου άρεσε εμφανησιακά-Δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλή συσκευή....για να προτιμήσω motorola ή αλλη (σαν κύριο λόγο με τα όποια δικά μου κριτήρια πρακτικότητας σε ίδια κατηγορία ανταγωνισμού προιόντων)
Link to comment
Share on other sites

H παραπάνω αναφορά μου ήταν γενική και όχι προσωπική και αφορούσε τις επιδοτήσεις σαν μέσο διευκόλυνσης απόκτησης κινητού και ότι δεν πρέπει ν'άποτελεί κριτήριο απόκτησης συσκευής -Και μένα μου έδιναν σχεδόν δωρεάν το Νοκια Ν70 σε άλλο δίκτυο, αλλά δεν το πήρα γιατί απλά δεν μου άρεσε εμφανησιακά-Δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλή συσκευή....για να προτιμήσω motorola ή αλλη (σαν κύριο λόγο με τα όποια δικά μου κριτήρια πρακτικότητας σε ίδια κατηγορία ανταγωνισμού προιόντων)

Ουτε το δικό μου ήταν επιθεση προς εσένα, απλως με αφορμή το ποστ σου ανέφερα τα κριτήρια με τα οποία κάνω επιλογή τώρα πια!!

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχουν περάσει πολλά smartphones απο τα χέρια μου...

Κατεληξα όμως στο οτι το κινητό θα πρέπει να το έχεις μόνο για να μιλάς....

Για παράδειγμα το V3x εγώ το πήρα μόνο επειδή μου άρεσε εμφανισιακά απο τα υπόλοιπα κινητά της αγοράς...

ια κάμερα έχω ψηφιακή στα 7.2, τι να την κάνω την 2 και 3ΜΡ;;;

Ακόμη αν ήθελα κάτι σε PDA θα έπερνα ένα καθαρό PDA ή ένα Qtec (τα οποία εκτιμώ πάρα πολύ...) δεν θα έπερνα ενα κινητό 10000 σε 1 που θα έχει το μέγεθος βαλίτσας...

Πρωσοπικά σε όλα τα προιγούμενα μου Smartphones μόνο τις πρώτες μέρες χρησιμοποιούσα σχεδόν όλες τους τις δυνατότητες...

Μετά η χρήση ήταν καθαρά κινητού!!

 

File mou, den mporw na symfwnhsw mazi sou apolytws.

Ena qtec kai ola mia xara, an kapoios thelei anoixto leitourgiko.Omws , mia kalh cameroula den me xalaei , wste na mhn kouvalaw synexeia thn psifiakh mazi mou;)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εγινα και εγω κατοχος του συκγεκριμενου κινητου φυσικα και θελω να περασω themes ..... μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος απο που να βρω..... καθως επισης και πως τα περναω???? ευχαρηστω εκ των προτερων:D

 

 

μπορει να βοηθησει καποιος ?

Vespa
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και εγώ το θέλω αλλά περιμένω να βγει χωρίς το Vodafone , απλά περιμένω .
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και τώρα να πάρεις και να περάσεις το unbranded firmware...

Ασε που δεν ειναι και πολύ ανάγκη μιας και το Vodafone Live σε αυτό το τηλ δεν σε περιορίζει κάπου...

Σχεδόν τα πάντα αλλάζουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι ευχαριστώ την πάτησα με το sharp 903 με τη Vodafone .
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Γιατι, τι έπαθες;;;

Πάντως γενικά ούτε και εμένα μου αρέσει το live αλλά δεν έχω διαβάσει πουθενά οτι θα ερθει εδώ unbranded!!

Ευχομαι πάντως να το δούμε και έτσι!!

Link to comment
Share on other sites

To sharp το πλήρωσα ακριβά 670 επειδή έχω Tim του πέρασα στον Γερμανό τις ρυθμίσεις για mms και wap, από τότε ξεκίνησαν τα προβλήματα με της επανακiνήσεις η επίσημη δικαιολογία είναι ότι το κινητό είναι για Vodafone.
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορει καποιος να μας πει πως περναμε skins στο τηλεφωνακι? τι να πρωτοψαξω και που. Εχω θεματα δεν ξερω τον τροπο.

Οποιος μπορει ας βοηθησει.

Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Skins και themes δεν υπάρχει ως τώρα καμιά εύκολη λύση να περάσεις ,απλά δημιουργείς δικά σου με editor του firmware δηλ. ένα είδος hacking με τα προγράμματα για Μοtorola "Skinner4moto" και "S4M creator", και δεν πετυχαίνουν πάντα.
Link to comment
Share on other sites

To sharp το πλήρωσα ακριβά 670 επειδή έχω Tim του πέρασα στον Γερμανό τις ρυθμίσεις για mms και wap, από τότε ξεκίνησαν τα προβλήματα με της επανακiνήσεις η επίσημη δικαιολογία είναι ότι το κινητό είναι για Vodafone.

 

Ολες οι Vodafone (και ειδικά οι αποκλειστικής διάθεσης Sharp) συσκευές είναι προρυθμισμένες για λειτουργία με το δίκτυό της-Γιάυτό καταλαμβάνουν περισσότερη λειτουργική μνήμη στην συσκευή ,χώρια τις άχρηστες εφαρμογές και συντομεύσεις που έχουν,και κάνουν την συσκευή αργή σε σχέση με ίδιες no live συσκευές-Υπάρχουν και εξαιρέσεις:

α) Tα Sharp μενού είναι από τα καλύτερα,σταθερότερα και λειτουργικότερα σε Live (και μή) συσκευές που κυκλοφορούν από την Voda,και γιαύτό σπάνια βγάζει αναβαθμίσεις firmware,αρκεί να λειτουργεί με το δίκτυό της

b) To Motorola V3x είναι το πιό παραμετροποιήσημο Live κινητό και επίσης αρκετά σταθερό σε λειτουργία σε σχέση με άλλα Live.

Link to comment
Share on other sites

Από τη Motorola λένε ότι δεν θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα σαν σκέτη συσκευή

 

Aνεπίσημες εισαγωγές unbranded V3x έχουν αρχίσει και υπάρχουν,άμα ψάξεις, με Ευρωπαική εγγύηση που ισχύει κανονικά στην Ελλάδα, και προφανώς με δικαίωμα αναβαθμίσεων κλπ

 

Μερικοί μικροέμποροι έχω δεί, σου το παρέχουν και με σύνδεση σε κάποιοα εταιρία κινητής ,προφανώς με τράμπα από άλλες προσφορές,αλλά δεν νομίζω ότι συμφέρει σαν πακέτο ή μεμονωμένα (βγαίνει ακριβότερα από 424e που το πουλά σαν σκέτη συσκευή η Vodafone + να βγάλεις το Live άμα θες)

Link to comment
Share on other sites

Aνεπίσημες εισαγωγές unbranded V3x έχουν αρχίσει και υπάρχουν,άμα ψάξεις, με Ευρωπαική εγγύηση που ισχύει κανονικά στην Ελλάδα, και προφανώς με δικαίωμα αναβαθμίσεων κλπ

 

Μερικοί μικροέμποροι έχω δεί, σου το παρέχουν και με σύνδεση σε κάποιοα εταιρία κινητής ,προφανώς με τράμπα από άλλες προσφορές,αλλά δεν νομίζω ότι συμφέρει σαν πακέτο ή μεμονωμένα (βγαίνει ακριβότερα από 424e που το πουλά σαν σκέτη συσκευή η Vodafone + να βγάλεις το Live άμα θες)

Ναι αλλά δεν ξέρω κατά πόσο γίνονται αποδεκτά από την αντιπροσωπεία και δε νομίζω ότι επιτρέπεται η αναβάθμιση. Ήμουν μπροστά σε πελάτη στο service της motorola που του είπαν ότι ενδεχομένως να μην μπορέσουν να τον εξυπηρετήσουν γιατί το κινητό (V3 black) προέρχεται από παραεισαγωγή. Και του συνέστησαν να το πάει στο κατάστημα που το αγόρασε και να τον εξυπηρετήσουν εκεί. Και όπως είπα επρόκειτο για το το V3. Πόσο μάλλον για το Χ που δεν κυκλοφορεί επίσημα σαν unbranded και που θα πουν ότι δεν έχουν τις αναβαθμίσεις. Πάντως έχω ρωτήσει και στο service και στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και πήρα την ίδια απάντηση. Το ίδιο μου είπαν και για το Ε1070 το οποίο τελικά και αγόρασα γιατί ουσιαστικά είναι unbranded.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...