Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 minutes ago, nucleogenesis said:

Καλησπερα, πηρα εχθές νέο αριθμό COSMOTE αλλά δεν συνδέεται με 4g/5g μου βγάζει μόνο Ε. Εστειλα και start στο 1333 αλλά μου λέει «ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ INTERNET ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΟΥ» εχω iPhone 15 και οι ρυθμίσεις συσκευής φαίνονται σωστές. Είπα να περιμένω μηπως θέλει λίγο χρόνο λόγω νέας ενεργοποίησης γραμμής αλλά ακόμα τα ίδια… 

Στείλε WIFICALL στο 1333 και θα κανει το σύστημα να ξεκολλήσει και θα σου δώσει και 4G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 minutes ago, paanos said:

Στείλε WIFICALL στο 1333 και θα κανει το σύστημα να ξεκολλήσει και θα σου δώσει και 4G. 

Απίστευτο! Έφτιαξε! Αυτό ήταν τελικά 

μου κάνει μεγάλη εντύπωση που δεν μου το είπαν από εξυπηρέτηση πελατών. Το μόνο που μου είπαν να στείλω ήταν το start στο 1333.

σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nucleogenesis said:

Εστειλα και από αυτό. ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ COSMOTE 5G ΘΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΛΕΠΤΑ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ cosmote.gr/5G

Αθήνα, Βούλα

Οκ, για περίμενε να δεις τι θα κάνει. Λογικά θα σου ενεργοποιηθεί, δεν θυμάμαι να αργεί. 

Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύει σήμερα το VoLTE roaming. Γενικά οι βλάβες της Cosmote κρατάνε καιρό, δεν διορθώνουν τα θέματα γρήγορα.

Update: Το VoLTE επανήλθε, το wifi calling εξακολουθεί να είναι ψόφιο.

Edited by georgemv
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, georgemv said:

Δε δουλεύει σήμερα το VoLTE roaming. Γενικά οι βλάβες της Cosmote κρατάνε καιρό, δεν διορθώνουν τα θέματα γρήγορα.

Update: Το VoLTE επανήλθε, το wifi calling εξακολουθεί να είναι ψόφιο.

Ποτέ δεν δούλευε το WiFi calling σε Roaming στην COSMOTE. Εγώ σε roaming το εχω δει μόνο με Hotspot από αλλο ελληνικό κινητό. 
Μονο στη Nova δουλεύει όπου και να σαι 

Σε ποιο παροχο ήσουν συνδεδεμένος δεν δούλευε το VoLTE Roaming; 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα έχει παρατηρήσει κανείς άλλος το τελευταίο 6μηνο δυσκολία στις κλήσεις και στο Ίντερνετ στα βόρεια προάστια;

Δροσια Διονυσο Σταματά το σήμα είναι άθλιο,κλήσεις πέφτουν,το ιντερνετικό ραδιόφωνο στο αμάξι 1 λεπτό παίζει και 2 κάνει buffering.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, paanos said:

Καλλιθέα εδώ και λίγη ώρα με Ε. Είναι και αλλού έτσι;

Παλαιό Φάληρο όλα καλά αυτή τη στιγμή. Σε ποιο σημείο στην Καλλιθέα; 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, johnny_htc said:

Παλαιό Φάληρο όλα καλά αυτή τη στιγμή. Σε ποιο σημείο στην Καλλιθέα; 

Τώρα είμαι Πλατεία Κύπρου (προς τον ΗΣΑΠ) αλλά και πιο κατω τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Κεφαλονιά μίλησα το πρωί με φίλο έχει θεματάκια αλλά διορθώθηκαν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, paanos said:

Τώρα είμαι Πλατεία Κύπρου (προς τον ΗΣΑΠ) αλλά και πιο κατω τα ιδια.

Σήμερα τα ίδια ή έφτιαξε τελικά; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnny_htc said:

Σήμερα τα ίδια ή έφτιαξε τελικά; 

Τα ίδια… μόνο εγώ παίζει να είμαι. Το δήλωσα βλάβη. Περίεργο όμως που το κάνει μόνο σε αυτό το σημείο και σε άλλες περιοχές παίζει μια χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, paanos said:

Τα ίδια… μόνο εγώ παίζει να είμαι. Το δήλωσα βλάβη. Περίεργο όμως που το κάνει μόνο σε αυτό το σημείο και σε άλλες περιοχές παίζει μια χαρά. 

Ίσως βλάβη

Link to comment
Share on other sites

On 17/6/2024 at 3:01 ΜΜ, paanos said:

Τώρα είμαι Πλατεία Κύπρου (προς τον ΗΣΑΠ) αλλά και πιο κατω τα ιδια.

Πέρασα το πρωί, με ενεργή την NOVA όλα καλά αλλά με το που επέλεξα Cosmote μπήκε απευθείας σε E, μετά είχε φτιάξει αλλά ήμουν σε κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς γνώση αν η καλυψη της Cosmote στην παραλία Κάτω Ασσου Κορινθίας  έχει βελτιωθεί?

Στην περιοχή που δείχνω στον χάρτη,  στις χωρίς πολύ κίνηση ημέρες του καλοκαιριού με το ζόρι και σε συγκεκριμένα εξωτερικα σημεία του σπιτιου  πάει στα 3..5 MB ενώ στην περίοδο αιχμής αν δεις 1 ΜΒ είσαι τυχερός.

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-06-18 232312.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, TeoT said:

Εχει κανείς γνώση αν η καλυψη της Cosmote στην παραλία Κάτω Ασσου Κορινθίας  έχει βελτιωθεί?

Στην περιοχή που δείχνω στον χάρτη,  στις χωρίς πολύ κίνηση ημέρες του καλοκαιριού με το ζόρι και σε συγκεκριμένα εξωτερικα σημεία του σπιτιου  πάει στα 3..5 MB ενώ στην περίοδο αιχμής αν δεις 1 ΜΒ είσαι τυχερός.

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-06-18 232312.png

Πολύ πιθανό να είναι καλύτερα τα πράματα με 5G συσκευή, γιατί στο Βραχάτι και στο βουνό πάνω από την εθνική, έχω καταγράψει N78. Αλλά δεν έχω ιδέα πώς θα συμπεριφέρεται εκεί κάτω.. Πιθανολογώ θα έχουν ανέβει πάντως τα νούμερα, ακόμα και 50 mbps καλά θα είναι 😏

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς outage, σε εμένα σα να έφαγε loop και κόλλησε στο EDGE. 
Περιοχή Χαλκιδικής. 

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίχτηκε για λίγη ώρα, ούτε 5 λεπτά και δεν μου άνοιγε δεδομένα και μένα. Σκάλωμα στο καπάκι έπεσε σε edge και τώρα επανήλθε. Περιοχή Παλαιό Φάληρο 

Link to comment
Share on other sites

On 17/4/2024 at 10:14 ΜΜ, paanos said:

Στείλε WIFICALL στο 1333 και θα κανει το σύστημα να ξεκολλήσει και θα σου δώσει και 4G. 

Και 5G στο 1333

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, zurabi_97 said:

Έχει κανείς outage, σε εμένα σα να έφαγε loop και κόλλησε στο EDGE. 
Περιοχή Χαλκιδικής. 

 

49 minutes ago, johnny_htc said:

Κάτι παίχτηκε για λίγη ώρα, ούτε 5 λεπτά και δεν μου άνοιγε δεδομένα και μένα. Σκάλωμα στο καπάκι έπεσε σε edge και τώρα επανήλθε. Περιοχή Παλαιό Φάληρο 

Επιβεβαιώνω. Περιοχή Θήβα έφαγε σκάλωμα για ένα πεντάλεπτο σε EDGE ή 4G που σερνόταν με ping στον θεό(ούτε καν 4G+)από 5G και αδυναμία λήψης μηνυμάτων(ενώ να έστελνα μπορούσα)

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, aektzhs 1 said:

 

Επιβεβαιώνω. Περιοχή Θήβα έφαγε σκάλωμα για ένα πεντάλεπτο σε EDGE ή 4G που σερνόταν με ping στον θεό(ούτε καν 4G+)από 5G και αδυναμία λήψης μηνυμάτων(ενώ να έστελνα μπορούσα)

Ε άρα πανελλαδικό, την ίδια ώρα περίπου 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, georgemv said:

Και 5G στο 1333

Το 5G δεν ενεργοποιεί 4G hoc, ενώ το wificall ενεργοποιεί 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, paanos said:

Το 5G δεν ενεργοποιεί 4G hoc, ενώ το wificall ενεργοποιεί 

Βασικά αυτή η αποστολή μηνύματος, τι ενεργοποιεί ακριβώς; Το 5G με το wificall θυμάμαι το χα ενεργοποιήσει και νομίζω όλοι το ίδιο. Απλά πρόσφατα ένα μέλος ανέφερε να το στείλουμε αυτό για ενεργοποίηση του SA, που δε νομίζω να χρειάζεται καν και οι συσκευές θα συνδεθούν απλά κατευθείαν στο SA όταν με το καλό γίνει διαθέσιμο σε καθεμία ... 😏

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...