Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και τι διάφορες είδες αν επιτρέπεται;
Όταν με το καλό βγει και την περάσω θα σου πω.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.5beta) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πραγματικά απαράδεκτο. Θέλω να μιλήσω με την οικογένεια μου μέσω Skype και κάνει ένα σωρό κόλπα. Κλείνει η κάμερα δε με αφήνει να την ανοίξω ενώ δείχνει ότι είναι ανοιχτή.

 

Τα πιο πεταμένα λεφτά που έχω δώσει για κινητό πραγματικά.

 

Το 4g για γέλια. Κινητά 10ετιας είχαν καλύτερη ταχύτητα αναλογικά

 

Το έχω μόνιμα χωρίς θήκη για να μην υπερθερμανθεί.

 

 

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πραγματικά απαράδεκτο. Θέλω να μιλήσω με την οικογένεια μου μέσω Skype και κάνει ένα σωρό κόλπα. Κλείνει η κάμερα δε με αφήνει να την ανοίξω ενώ δείχνει ότι είναι ανοιχτή.

 

Τα πιο πεταμένα λεφτά που έχω δώσει για κινητό πραγματικά.

 

Το 4g για γέλια. Κινητά 10ετιας είχαν καλύτερη ταχύτητα αναλογικά

 

Το έχω μόνιμα χωρίς θήκη για να μην υπερθερμανθεί.

Με διαφορά η καλύτερη αγορά που έχω κάνει σε smartphone από Κίνα.:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έχει πρόβλημα εγώ θα το είχα στείλει πίσω. Γιαυτό υπάρχει η εγγύηση.

Το τηλέφωνο είναι ότι καλύτερο έχω αγοράσει ποτέ.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.5beta) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έχει πρόβλημα εγώ θα το είχα στείλει πίσω. Γιαυτό υπάρχει η εγγύηση.

Το τηλέφωνο είναι ότι καλύτερο έχω αγοράσει ποτέ.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.5beta) μου μέσω Tapatalk

 

Θα συμφωνήσω και εγώ απόλυτα.

σούπερ συσκευή ,που δουλεύει τελειως απροβλημάτιστα .Αφού μου άρεσε τόσο πολύ που το αγόρασα και στα δύο χρώματα για να το έχω.

Διευκρίνιση,το δουλεύω περίπου τρεις μήνες τώρα, video GPS φωτογραφίες data 4G κανονικότατα με Vodafone στη Λάρισα.

Αν όχι η καλύτερη σίγουρα μία από τις κορυφαίες αγορές από Κίνα από όσες έχω κάνει και δεν είναι λίγες.

Στην μία συσκευή έχω την τελευταία global ,έκδοση και στην άλλη την τελευταία κινέζικη.

Και με τις δύο εκδόσεις το κινητό φυσάει.

Edited by messagala
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι ακριβώς είχες πριν από αυτό. Γρήγορο είναι σίγουρα. Με ένα σωρό προβλήματα όμως. Για 170ευρω τρώγεται. Στα ίδια λεφτά θεωρώ ότι θα υπάρχουν και άλλα κινητά, ίσως με χειρότερα χαρακτηριστικά μεν, αλλά πιο καλό λειτουργικό και πιο αξιόπιστο. Τουλάχιστον να δουλεύουν τα βασικά πχ καλύτερο 4g, αξιόπιστη κάμερα, όχι τοσα πολλά bugs και να μη καίγεται το χέρι σου αν το χρησιμοποιείς για ώρα .

Είμαι δύο βδομάδες Γερμανία και σχεδόν παντού έχω τραγικό πρόβλημα με το 4G

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλοι σου λένε ότι δεν έχουν τα προβλήματα που αναφέρεις ότι έχεις εσύ και επιμένεις να λες και να ξαναλές και να τα ξανα-ματαλές ότι το κινητό είναι για τα μπάζα...

 

Δεν έχει νόημα πλέον...:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ξανά λέω όταν κάτι δεν δουλεύει σωστά το στέλνουμε για επισκευή, γιαυτό έχουμε την εγγύηση, το τηλέφωνο είναι άπαιχτο για μένα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αυτα τα hydrogen screen protector;

Hydrogel Film For Meizu Pro 6 Pro 7 Plus Pro 6 Plus Film Soft TPU Nano Explosion-proof Full Cover Screen Protector(Not Glass)

http://s.aliexpress.com/zYZBR3Mb?fromSns=Copy to Clipboard

Μολις παρηγγειλα ενα απο αλι.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αυτα τα hydrogen screen protector;

Hydrogel Film For Meizu Pro 6 Pro 7 Plus Pro 6 Plus Film Soft TPU Nano Explosion-proof Full Cover Screen Protector(Not Glass)

http://s.aliexpress.com/zYZBR3Mb?fromSns=Copy to Clipboard

Μολις παρηγγειλα ενα απο αλι.

Ρώτησα κάποιον φίλο και μου είπε ότι είναι μεν καλή αλλά μετά από κάποιους μήνες πρέπει να αντικατασταθεί γιατί αρχίζει και θολώνει:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

2.5D Full Tempered Glass For Meizu M3E M3X Pro 6 Plus 9H Anti Blu-ray Screen Protector For Meizu Pro 6 plus m3e m3x Glass Film

http://s.aliexpress.com/7fyUNriQ?fromSns=Copy to Clipboard

 

Παιδιά περιμένω και εγώ από το light in the box να έρθει και την επόμενη μέρα έδωσα παραγγελία για τα screen protectors από πάνω και τις θηκουλες στο κάτω λινκ.

Πήρα τέσσερις για το plus , και 2 για το pro 6 της γυναίκας και αντίστοιχα 2 και 2 θήκες.

 

Ήρθαν όλα την προηγούμενη εβδομάδα με διαφορά 2 ημερών .

 

Το τζαμακι μπήκε στο pro 6 , είχε και λαδακι για τα σημεία περιμετρικά που δεν πατάει καλά και είναι ίσως ότι καλύτερο έχω δει από τα δεκάδες που έχω αγοράσει με πολλαπλάσιες τιμές για διαφορά κινητά όλα αυτά τα χρόνια. Εφαρμόζει τέλεια , αφήνει ένα ελαχιστοτατο κενό όσο πρεπει περιμετρικά που στο λευκό πρέπει να κοιτάξεις πολύ κοντά για να το αντιληφθείς και δεν εμποδίζει την εφαρμογή θήκης.

 

Η θηκη που μπήκε στο pro 6 επίσης εφαρμόζει τέλεια παρά πολυ σφιχτά , πολύ κομψή και λεπτή , με ωραία σαγρε επιφάνεια και συνεργάζεται τέλεια με το τζαμακι.

 

Ίδια είναι ολα και για το pro 6 plus εκτός από την θήκη σε μαύρο χρώμα που έχει αλλο κόψιμο στην θέση της κάμερας. ( Ίσως να μην είχαν σε μαύρο και να μου έστειλαν λίγο διαφορετική)

 

 

 

Soft TPU Case For Meizu Pro 6 Pro6 Frosted Silicone Slim Protective back cover for meizu pro 6 Plus full cover phone shell

http://s.aliexpress.com/BNBfeI3Y?fromSns=Copy to Clipboard

 

275ca21d5119050daf46c676f0badbe4.jpg70be454809d1450b37d32d9f3cb5c24e.jpg9c2376f52b5a9abf04cb59fc12bc4776.jpg253c6de16834aaaa0fd28fad090b7f51.jpg963d15beecae249163bfe3d048d1052c.jpg

 

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλοι σου λένε ότι δεν έχουν τα προβλήματα που αναφέρεις ότι έχεις εσύ και επιμένεις να λες και να ξαναλές και να τα ξανα-ματαλές ότι το κινητό είναι για τα μπάζα...

 

Δεν έχει νόημα πλέον...:)

+1

Έχω τραβήξει video ολόκληρη βάπτιση χωρίς πρόβλημα. Μοναδική περίπτωση υπερθέρμανσης, όταν στην αρχή έκανα μια δυο γρήγορες φορτίσεις. Με εξαίρεση τη μη καλή επαφή του ενός από τα δύο καλώδια των 2 MP6p που πήρα, δεν παρουσιάζουν κανένα θέμα για την ώρα. Απόλυτα ευχαριστημένοι κι εγώ κι ο γιος μου που το σκίζει 24/7.

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

2.5D Full Tempered Glass For Meizu M3E M3X Pro 6 Plus 9H Anti Blu-ray Screen Protector For Meizu Pro 6 plus m3e m3x Glass Film

http://s.aliexpress.com/7fyUNriQ?fromSns=Copy to Clipboard

 

Παιδιά περιμένω και εγώ από το light in the box να έρθει και την επόμενη μέρα έδωσα παραγγελία για τα screen protectors από πάνω και τις θηκουλες στο κάτω λινκ.

Πήρα τέσσερις για το plus , και 2 για το pro 6 της γυναίκας και αντίστοιχα 2 και 2 θήκες.

 

Ήρθαν όλα την προηγούμενη εβδομάδα με διαφορά 2 ημερών .

 

Το τζαμακι μπήκε στο pro 6 , είχε και λαδακι για τα σημεία περιμετρικά που δεν πατάει καλά και είναι ίσως ότι καλύτερο έχω δει από τα δεκάδες που έχω αγοράσει με πολλαπλάσιες τιμές για διαφορά κινητά όλα αυτά τα χρόνια. Εφαρμόζει τέλεια , αφήνει ένα ελαχιστοτατο κενό όσο πρεπει περιμετρικά που στο λευκό πρέπει να κοιτάξεις πολύ κοντά για να το αντιληφθείς και δεν εμποδίζει την εφαρμογή θήκης.

 

Η θηκη που μπήκε στο pro 6 επίσης εφαρμόζει τέλεια παρά πολυ σφιχτά , πολύ κομψή και λεπτή , με ωραία σαγρε επιφάνεια και συνεργάζεται τέλεια με το τζαμακι.

 

Ίδια είναι ολα και για το pro 6 plus εκτός από την θήκη σε μαύρο χρώμα που έχει αλλο κόψιμο στην θέση της κάμερας. ( Ίσως να μην είχαν σε μαύρο και να μου έστειλαν λίγο διαφορετική)

 

 

 

Soft TPU Case For Meizu Pro 6 Pro6 Frosted Silicone Slim Protective back cover for meizu pro 6 Plus full cover phone shell

http://s.aliexpress.com/BNBfeI3Y?fromSns=Copy to Clipboard

 

275ca21d5119050daf46c676f0badbe4.jpg70be454809d1450b37d32d9f3cb5c24e.jpg9c2376f52b5a9abf04cb59fc12bc4776.jpg253c6de16834aaaa0fd28fad090b7f51.jpg963d15beecae249163bfe3d048d1052c.jpg

 

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

 

Επειδή είναι πρωί και ακόμη καφέ πίνω...... έβαλες στο pro6plus τζαμακι και εφάρμοσε τέλεια;

Link to comment
Share on other sites

Ξανά λέω όταν κάτι δεν δουλεύει σωστά το στέλνουμε για επισκευή, γιαυτό έχουμε την εγγύηση, το τηλέφωνο είναι άπαιχτο για μένα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

Μπες λίγο στο φόρουμ .Θα δεις ότι δεν είμαι ο μοναδικός. Ζήτησα αντικατάσταση, το δέχτηκαν και δε το έστειλα πίσω γιατί πολλοι αναφέρουν γα ίδια προβλήματα.

 

Στη Γερμανία έχει τις ίδες μπάντες με την Ελλάδα. η Β20 είναι βασική και 4g δεν παίζει σε πολλά μέρη που έχω πάει .Είχα φουλ σήμα και οι δίπλα μου έβλεπαν φάσεις από ποδοσφαιρικό αγώνα και εγώ δε μπορούσα να ανοίξω ένα email ... Αλλά αυτό ήταν βλακώδης επιλογή πριν την αγορά του συγκεκριμένου κινητού και οποιουδήποτε αντίστοιχου.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by aplerix
Link to comment
Share on other sites

Έχω συγκεντρώσει τα χρήματα... 160€ και υπό προϋποθέσεις μπορώ να δώσω μέχρι 200€ αν είναι κάτι τόσο αξιόλογο.Ψαχνω 2η συσκευή μαζί με το Meizu M6 Note που έχω...αξιζει η να κοιτάξω κάπου αλλού?Μ αρέσει το Flyme,δεν θέλω stock Android και δεν ξέρω αν υπάρχει καλύτερη επιλογή σ αυτά τα χρήματα σε Xiaomi η κάτι άλλο..Το προτείνετε ακόμα?Μιας και βλέπω ότι θα πάρει το Android 7,δεν έχω κάποιο άλλο θέμα..γιατί με το 6 όσο να ναι κάτι με σταματούσε.Μπαταρία καλή?Στο M6 Note βγάζω κάπου στις 7-9 ώρες ανάλογα την χρήση.Αν φτάνει 6-7 ώρες θα είμαι κομπλέ.
Link to comment
Share on other sites

Η Γερμανία και η Β20 δεν κατάλαβα που κολλάνε με το κινητό;;

 

Στάλθηκε από το HMNOTE1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω συγκεντρώσει τα χρήματα... 160€ και υπό προϋποθέσεις μπορώ να δώσω μέχρι 200€ αν είναι κάτι τόσο αξιόλογο.Ψαχνω 2η συσκευή μαζί με το Meizu M6 Note που έχω...αξιζει η να κοιτάξω κάπου αλλού?Μ αρέσει το Flyme,δεν θέλω stock Android και δεν ξέρω αν υπάρχει καλύτερη επιλογή σ αυτά τα χρήματα σε Xiaomi η κάτι άλλο..Το προτείνετε ακόμα?Μιας και βλέπω ότι θα πάρει το Android 7,δεν έχω κάποιο άλλο θέμα..γιατί με το 6 όσο να ναι κάτι με σταματούσε.Μπαταρία καλή?Στο M6 Note βγάζω κάπου στις 7-9 ώρες ανάλογα την χρήση.Αν φτάνει 6-7 ώρες θα είμαι κομπλέ.
Μια χαρά είναι το κινητό για τα λεφτά του, η μπαταρία 4-5 βαριά ώρες πάει. Κάμερα και οθόνη είναι όλα τα λεφτά.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η Γερμανία και η Β20 δεν κατάλαβα που κολλάνε με το κινητό;;

 

Στάλθηκε από το HMNOTE1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά είναι το κινητό για τα λεφτά του, η μπαταρία 4-5 βαριά ώρες πάει. Κάμερα και οθόνη είναι όλα τα λεφτά.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

 

Πιστεύω θα μου τα χαλάσει λίγο η μπαταρία,έχω καλομάθει με το M6 Note γιατί μετά τη δουλειά ασχολούμαι αρκετά με το κινητο..Ίσως το ότι είναι για 2ο με στείλει προς τα εκεί.Εγω περίμενα το Meizu 15 όταν βγήκε να ξεκινήσει πωλήσεις να πέσει λίγο η τιμή αλλά ακόμα δεν το βρίσκω πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

aplerix αφού σου κάνουν αντικατάσταση γιατί δεν το έστειλες να πάρεις καινούριο και να το πουλήσεις σφραγισμένο;;

 

Στάλθηκε από το HMNOTE1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστεύω θα μου τα χαλάσει λίγο η μπαταρία,έχω καλομάθει με το M6 Note γιατί μετά τη δουλειά ασχολούμαι αρκετά με το κινητο..Ίσως το ότι είναι για 2ο με στείλει προς τα εκεί.Εγω περίμενα το Meizu 15 όταν βγήκε να ξεκινήσει πωλήσεις να πέσει λίγο η τιμή αλλά ακόμα δεν το βρίσκω πουθενά.
Σίγουρα την ξεχνάς την αυτονομία του m6 note, μεγαλύτερη μπαταρία, sd625.

Είναι όμως άλλης κατηγορίας τηλέφωνο τι pro 6 plus είναι κατηγορίας 400€

 

Στάλθηκε από το HMNOTE1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχω συγκεντρώσει τα χρήματα... 160€ και υπό προϋποθέσεις μπορώ να δώσω μέχρι 200€ αν είναι κάτι τόσο αξιόλογο.

Αν σ' αρέσουν τα xiaomi πολύ καλή περίπτωση είναι το Redmi Note 5.

https://www.google.gr/search?q=Xiaomi+Redmi+Note+5&oq=Xiaomi+Redmi+Note+5&aqs=chrome..69i57j0l3j69i60j35i39.4791j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

Δες δέιγματα φωτογραφιών εδώ...https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/23225-%CE%A7%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%BF%CE%BA%CE%AF%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B5%CF%82-%CF%81%CF%85%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CF%85%CE%B3%CE%BA%CF%81%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BA%CE%B1%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8E%CE%BD/?postID=622899#post622899

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Γερμανία και η Β20 δεν κατάλαβα που κολλάνε με το κινητό;;

Έλα μου ντε!!!

Λέει ότι η Β20 είναι βασική μπάντα και σε πολλά σημεία που έχει πάει δεν πιάνει 4G. Αφού λέμε ότι το κινητό δεν έχει Β20. Πώς θα πιάσει 4G σε σημεία που η Β20 είναι η βασική μπάντα;;;

Εκτός αν σπαμάρει και τρολάρει:blink:

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Φίλε chios σου έχει έρθει εσένα; 9e90f390e7a362e0c039c84708d87eeb.jpg

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έγινε το update22823368bfd68f3864ddef43860a66ea.jpg

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

 

Υπάρχει δυνατότητα της κλασικής navigation bar1a8c92cfe5af842b470533e4534f2b7b.jpg

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Την έχω κάνει από χθες δεν είδα κάποια αλλαγή

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εφαρμογη που προτεινει το ιδιο το νετφλιξ αν δεν παιξει αυτη που κατεβαζεις.

version 4.16.1

υποψην δεν παιζουν ελληνικοι υποτιτλοι σε ολα οπως το κανονικο νετφλιξ αλλα εχει πιο πολλες επιλογες και πιο νεες κυκλοφοριες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...