Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς ναι, η China rom είναι τελείως διαφορετική από την global.

Οι απορίες θα μας λυθούν σε μερικές μέρες.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προφανώς ναι, η China rom είναι τελείως διαφορετική από την global.

Οι απορίες θα μας λυθούν σε μερικές μέρες.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

Για τις 04/07/2018 έχουν πει;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Τότε κλείνουν οι αιτήσεις, για να δούμε θα την δώσουν άμεσα;

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα από τα ΕΛΤΑ να παραλάβω με αντικαταβολή 62,00€ περίπου (δασμοί και ΦΠΑ λογικά).

Αν θυμάμαι καλά δίνουν μια απλή απόδειξη τα ΕΛΤΑ.

Υπενθυμίζω πως έχω παραγγείλει απο Light in the Box.

Κάποιος που έχει κάνει από εκεί ξανά αγορά τι τους έστειλε και πως άνοιξε ticket για επιστροφή του ποσού;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα από τα ΕΛΤΑ να παραλάβω με αντικαταβολή 62,00€ περίπου (δασμοί και ΦΠΑ λογικά).

Αν θυμάμαι καλά δίνουν μια απλή απόδειξη τα ΕΛΤΑ.

Υπενθυμίζω πως έχω παραγγείλει απο Light in the Box.

Κάποιος που έχει κάνει από εκεί ξανά αγορά τι τους έστειλε και πως άνοιξε ticket για επιστροφή του ποσού;

 

Ευχαριστώ!

 

Ναι αρκετες φορες....σε 24 ωρες σου βαζουν τσ χρηματα πισω....φωτογραφησε την αποδειξη και στειλτη!!!Στην αποδειξη επανω να αναγραφεται και το tracking number του αντικειμενου....μονο αυτο θελουν!!!!θα σου ελεγα να τραβηξεις και καμια φωτο του κουτιου απεξω ετσι να το εχεις μην χρειαστει!!!Βασικα θελουν μονο την αποδειξη απιο τα ΕΛΤΑ και σε 24 ωρες εχεις τα χρηματα σου(ολο το ποσο).Για εμενα το lighinthebox εχει το καλυτερο customer service απο τα κινεζοsite

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το πλήρωσα, το άνοιξα και τώρα γράφω από αυτό.

Κορυφαία ποιότητα Meizu απλά, ήρθε με ευρωπαϊκό φορτιστή επίσης.

Έχει την 5.2.7.1G, εβγαλε αναβάθμιση σε 6.1.0.0G , λογικά θα έχει και επόμενες.

Δεν έχει play store , δεν θυμάμαι πως είχα βάλει στο pro 6 τελευταία.

Ψάχνω για google installer στο store της Meizu σωστά;

 

Θα στείλω και το ticket όπως ακριβώς με συμβουλεύει ο φίλος παραπάνω, η απόδειξη γράφει το tracking No, θα βγάλω και φώτο το κουτί που έχει επίσης μια ανάλυση για κοστη τελωνείου και ειδομεν.

Link to comment
Share on other sites

https://m.gsmarena.com/meizu_pro_6_plus-review-1551p3.php

 

Παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με τα λεγόμενα για υπερθέρμανση. Κατά συνέπεια και κακή μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για google installer στο store της Meizu σωστά;

Σωστά....:)Δες εδώ

http://forum.flymeos.com/thread-17454-1-1.html

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το πλήρωσα, το άνοιξα και τώρα γράφω από αυτό.

Κορυφαία ποιότητα Meizu απλά, ήρθε με ευρωπαϊκό φορτιστή επίσης.

Έχει την 5.2.7.1G, εβγαλε αναβάθμιση σε 6.1.0.0G , λογικά θα έχει και επόμενες.

Δεν έχει play store , δεν θυμάμαι πως είχα βάλει στο pro 6 τελευταία.

Ψάχνω για google installer στο store της Meizu σωστά;

 

Θα στείλω και το ticket όπως ακριβώς με συμβουλεύει ο φίλος παραπάνω, η απόδειξη γράφει το tracking No, θα βγάλω και φώτο το κουτί που έχει επίσης μια ανάλυση για κοστη τελωνείου και ειδομεν.

Η γνώμη μου είναι πριν ξεκινήσεις να το σεταρεις κατέβασε και πέρνα του την τελευταία global 6.3.0.0G με wipe data και μετά ξεκίνησε το στήσιμο.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ok , την κατεβάζω , μόλις κατέβει θα την επιλεξω από τον updater και θα μου βγάλει επιλογή για clear data;

 

Επίσης ψάχνω το Google installer , έβαλα region India και μου εμφάνισε το Meizu store ,αλλά δεν βρίσκω πουθενά το Google installer με ότι search και αν κάνω.

 

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ τελικά πέρασα την 6.3.0.0 G και στο App store στα most downloaded βρήκα το Google apps installer και τώρα κατεβάζει τα απαραίτητα.

 

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω ένα pro 6 plus στο κουτί του και είμαι στο δίλημμα να το ανοίξω η να πάω στο redmi note 5.

Έχει δει κάνεις το xiaomi;

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , πρώτες εντυπώσεις άριστες.

Πανέμορφο , λεπτό, ελαφρύ , πολύ ανώτερη οθόνη σε όλα από το mi note 2 που έχω τώρα, καλύτερα μαύρα και χρώματα, μεγαλύτερο εύρος φωτεινότητας και στα πολύ χαμηλά και στο τέρμα , επίσης ανώτερη κάμερα από το mi note 2 και Pro 6 ειδικά σε χαμηλό φωτισμό, για μένα η καλύτερη σε όσα κινέζικα είχα ως τώρα.

Σημαντικό στο θέμα της κάμερας είναι η ύπαρξη OIS που δεν το γνώριζα πως έχει.

Το σημαντικότερο ίσως feature ειδικά για όσους δεν έχουν σταθερό χέρι και βγάζουν φωτό μόνο στο αυτόματο.

Μπαταρία δεν έχω sot γιατί έκανα αρκετές επανεκκινήσεις κατά το μοντάρισμα αλλά μετά σίγουρα το παίδευα 3 μίση ώρες συνέχεια και από το 85% το άφησα στο 56% περίπου το βράδυ (μόνο wifi όμως και χωρίς sim), μάλλον δείχνει εξαιρετικό και έχει μόλις μια πλήρη φόρτιση.

Σίγουρα δεν είναι τόσο σφαιράτο σε αίσθηση όπως το mi note 2 σε browsing και social ,αλλά σε αυτό λογικά ευθύνονται τα animations του flyme . (Τώρα που γράφω αυτά δεν θυμάμαι να κοίταξα καθόλου την έκδοση android , λογικά έχει την 6.0 αλλά στα meizu ποτέ αυτό δεν αποτελούσε πρόβλημα. )

Ήχος έχει μια επιλογή amplify που είναι εξαιρετική για σύνδεση με εξωτερική πηγή , σίγουρα υστερεί λίγο σε μπασα , αλλά έχει εξαιρετική καθαρότητα και ένταση.

Δεν έχω βάλει sim και δεν έχω κάνει κλήση ακόμη, δυστυχώς έχω wind και είμαι επαρχία οπότε θα έχω θεματάκι με data , (τώρα που το σκέπτομαι έχω και μια whats up με προνομιακό πακέτο αλλά την ενεργοποίησα μια φορά πριν μήνες μόνο για να την δοκιμάσω , αν θυμάμαι είχα 1.5gb data και 1500 σε όλους οπότε μάλλον θα την βάλω μπροστά , αλήθεια ποιο κωδικό και που στέλνεις μήνυμα για την ενεργοποίηση; )

 

Θέματα έντονης θερμότητας που αναφέρονται απο μέλος εδώ δεν διαπίστωσα , αλλά σίγουρα είναι νωρίς ακόμη για να βγάλω συμπερασμα.

 

Εν κατακλείδι , εξαιρετικό για 170 ευρώ που μου κόστισε ( το πρωί το Light in the box με ενημέρωσε πως θα μου επιστρέψει τα 61,41 € των εξόδων τελωνείου, φοβεροί επαγγελματίες τελικά) , το πήρα έτσι για να βρίσκεται σαν backup συσκευή αλλά με βλέπω να το χρησιμοποιώ ειδικά τώρα το καλοκαιράκι λόγω κάμερας , ενώ θα με απασχολήσει λίγο ακόμη πριν παραγγείλω το mi mix 2s ώστε να πετύχω ακόμη καλύτερη τιμή σε λίγο καιρό.

 

PS : για τον φίλο παραπάνω που είναι ανάμεσα σε αυτό και το Redmi note 5 , θεωρώ πως αν προκρίνει το θέμα κάμερας το meizu είναι καλύτερη συσκευή με πολύ καλύτερη οθόνη και ίσως μόνο χειρότερη αυτονομία αλλά η απίστευτα γρήγορη φόρτιση που έχει αντισταθμίζει την διαφορά. Φυσικά το Xiaomi έχει νεότερη έκδοση android και υποστηρίζεται στο φουλ και επίσημα και από την κοινότητα του miui.

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικότατος!!!:up:

 

Αν σ' ενδιαφέρει περισσότερο η ταχύτητα και οι επιδόσεις δες

Settings/Battery/Γρανάζι/Performance mode

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

θα το χαρείς είναι απίστευτο τηλέφωνο σε λίγο καιρό έρχεται και το flyme 7 που θα είναι android 7. Εγώ τρέχω την κινέζικη έκδοση flyme 7 και έχει face unlock ,nfc .

την γρήγορη φόρτιση την έχω κλειστή εγώ την θεωρώ άχρηστη και μόνο ζημιά στην μπαταρία κάνει με την θερμοκρασία που σηκώνει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν το κινητό ζεσταίνεται. Το έχω πάρει το νήμα από την αρχή και είδα κάνα δυο σχόλια πάνω σε αυτό. Γενικά είναι το μόνο πράγμα που με ενοχλεί σε ένα κινητό. Είχα το mi note 2 και το πούλησα για αυτόν τον λόγο. Τώρα είμαι μεταξύ του meizu pro 6 plus και του nubia m2.
Link to comment
Share on other sites

κανένα πρόβλημα εγώ, αλλά δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στα τηλέφωνα που θέλεις , είναι σαν να συγκρίνεις πορσε με κια

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

κανένα πρόβλημα εγώ, αλλά δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στα τηλέφωνα που θέλεις , είναι σαν να συγκρίνεις πορσε με κια

 

Και από αυτονομία πως τα πας?

Link to comment
Share on other sites

την μέρα την βγάζει χαλαρά , εγώ μέρα παρά μέρα φορτίζω χωρίς να παίζω κάποιο παιχνίδι, σε οθόνη 4-5 ώρες πάει . το nubia σε αυτονομία λόγο επεξεργαστή θα είναι καλύτερη, σε όλα τα άλλα υπερτερεί το meizu.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

την μέρα την βγάζει χαλαρά , εγώ μέρα παρά μέρα φορτίζω χωρίς να παίζω κάποιο παιχνίδι, σε οθόνη 4-5 ώρες πάει . το nubia σε αυτονομία λόγο επεξεργαστή θα είναι καλύτερη, σε όλα τα άλλα υπερτερεί το meizu.

 

Χμμ. Καλά μάλλον προς meizu με βλέπω γιατί πραγματικά οι κάμερες του είναι εξερετικες. Και με το flyme 7 θα γίνει ακόμα καλύτερο. Και στην τελική άμα είναι και το βάλω στο battery saving mode ο exynos θα φτάσει τα επίπεδα του SD 625 οπότε κομπλέ αχχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...