Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

... κάνει Update κάτι χάρτες του sygic και έχει 41 βαθμούς ο επεξεργαστής και 39 η μπαταρία...

Γιατί σου φαίνεται παράξενο;;;

Φορτίζει, και κατεβάζει συγχρόνως. Όταν γίνεται downloading ο επεξεργαστής δουλεύει στο φουλ...

0c3cfa04de6802cdf68cda4cf6b86708.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από 25 λεπτά προβολής ποδοσφαιρικού αγώνα μέσω της εφαρμογής ERT VR.

Δεν έβγαλε κανένα μήνυμα ούτε και έκλεισε. 089d8896b42b0424ba7e23f00b5b5dc5.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή θήκη από Ελλάδα πήρε κάποιος;

 

Εκτός από σιλικόνη και βιβλίου δεν υπάρχει ούτε σε όλη την Ευρώπη.

Από Κίνα και σε κανένα 1,5μηνα αν είσαι τυχερός..

Αν ξέρει κάποιος κάτι θέλω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μπείτε ebay και ψάξτε θήκες και προστασίες από Ευρώπη. Θα δώσετε 4-5 ευρώ παραπάνω αλλά θα έρθουν γρήγορα. Πρακτικά είναι κάτι σαν τις Ευρωπαϊκές αποθήκες των γνωστών Κινεζομάγαζων. Τα ίδια πράγματα και τα έχουν στοκ Αγγλία , Γερμανία κτλ .

 

Εγώ αγόρασα μια πολύ λεπτη διάφανη θήκη και προστασία που καλύπτει πολύ καλά το κινητό από Ιταλία

https://www.ebay.com/itm/Noziroh-Design-Cover-Case-Tpu-Ultra-Thin-Vetro-Temperato-Full-Meizu-Pro-6-Plus/122447103085?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=422908629149&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Ακριβή αλλά καλή

 

Δυστυχώς δε το έβαλα στη θήκη του σετ , αλλά σε μια πιο στιβαρή ( επειδή τα λιώνω τα κινητά και δε τα προσέχω , ούτε καν το εταιρικό Iphone )

https://www.ebay.com/itm/Armor-Hybrid-Rugged-Kickstand-Shockproof-Case-Cover-For-Meizu-M5s-MX5-Meilan-5s/282798233898?hash=item41d816992a:m:mH58i9ub8se8BWuT9uF6ADA

 

Με την ιστορία με τη θερμοκρασία που αντιμετωπίζω και τα βάλε , βγάλε , βάλε , βγάλε από τη θήκη ξεκόλλησα τη προστασία οθόνης . πήρε κάτι σκόνες και δε ξανακόλλησε ποτέ σωστά . Τη πέταξα στα σκουπίδια.

 

Οπότε περιμένω μερικές απλές μεμβράνες γιατί η οθόνη είναι κυρτή και τα γυαλιά δε κολλάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό επιμένω στην 5αρα και δεν την κάνω την αναβάθμιση αυτά τα προβλήματα με την 5 δεν υπάρχουν.

Φίλε @johndrama, μια και είσαι σταθερός στην 5άρα, μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ αν έχεις τα εξής προβλήματα:

1. Η Πυξίδα μου δείχνει εντελώς λάθος

2. Όταν βγάζω μια φωτογραφία και πάω να την δω (μέσα από την φωτ. μηχανή) μου την δείχνει ανάποδα.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ανακαλύψαμε και άλλα bugs δηλαδή. Το είχα προσέξει αυτό με τη πυξίδα , αλλά δεν έδωσα σημασία . Δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η πυξίδα. Εκνευριστικό που το google τις προάλλες μου ζητούσε να κουνάω τα χέρια λες και μου κάνει μαθήματα αυτοάμυνας ο Μιγιαγκι ή ο Στίβεν Σίγκαλ. :lol:

 

Κάπου είδα στα settings κάτι για καλιμπραρίσματα αλλά δεν ασχολήθηκα. Μήπως χρειάζεται κάτι τέτοιο ; Λέμε τωρα ...

 

Προχτες μου έκλεισε 1-2 φορές το sygic ενώ ήμουν σε φάση πλοήγησης . Το ίδιο και το google maps. σήμερα μπήκα σπίτι και δεν συνδέθηκε αυτόματα με το wifi. Παρατηρώ κάποια θέματα με το 4g που δεν έχω σε πολύ παλαιότερα κινητα . Δηλαδή αρνείται να κατεβάσει μια σελίδα πχ ενώ είναι σε 4g με φουλ σήμα και σε μέρος που έχει σωστό δίκτυο. Το παραβλέπω και αυτό .

 

Μεθαύριο πετάω για Γερμανία. Θα το πάρω μαζί για να δω τι λέει σε roaming φάση . :worry:

 

Με τις φωτογραφίες δε το κάνει σε εμένα Τις δείχνει σωστά. (όταν δε ζεσταίνεται και τραβάει δηλαδή... :p ).

Link to comment
Share on other sites

Ποια Ρομ φοράς;

Τα προβλήματα που ανέφερα τα έχει η 5άρα Ρομ που έβαλα χθες για να δοκιμάσω.

Δεν τα είχαμε καμία άλλη Ρομ. Ούτε με την 6άρα globak, ούτε με την Κινέχικγ Nougat, ούτε με 7άρα Κινέζικη Nougat beta.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Με την κινεζική ρομ. Τ εμπειρίες έχετε? Τελικά μόνο σ μένα χάνεται που κ που το ίντερνετ? Ενώ έχω φουλ σημα

 

το γράφω και εγώ αυτό και έχω την 6.3 . Μπορεί να οφείλεται στο δίκτυο όμως. Το εντοπίζω σε συγκεκριμένες περιοχές. Πχ σπίτι μου δεν έχω εντοπίσει αν έχει θέμα με το δίκτυο .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @johndrama, μια και είσαι σταθερός στην 5άρα, μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ αν έχεις τα εξής προβλήματα:

1. Η Πυξίδα μου δείχνει εντελώς λάθος

2. Όταν βγάζω μια φωτογραφία και πάω να την δω (μέσα από την φωτ. μηχανή) μου την δείχνει ανάποδα.

 

Φίλε τώρα είδα το μνμ σου.

1.Η πυξιδα δείχνει σωστά. Μερικές φορές ζητάει να κάνω βαθμονομηση όπως όσα κινητά είχα ως τώρα.

2.Αυτο που λες δεν το έχω αντιμετωπίσει στη συσκευη μου εκτός από τις selfie όπου εκεί υπάρχει επιλογη για καθρεφτισμα ή όχι αλλά όχι ανάποδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το τζαμακι που φοράς επηρεάζει καθόλου την λειτουργία του αισθητήρα που σβήνει την οθόνη όταν πλησιάζεις την συσκευή στο αυτί σου για να μιλήσεις; ακουμπάει στο κέντρο της οθόνης κυρίως μέ την οθόνη της συσκευής σου;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει και παλαιότερα το θέμα. Έχει παρατηρήσει κάποιος να εμφανίζονται δύο εικονίδια της ίδιας εφαρμογής το ένα δίπλα στο άλλο; Σαν να την έχει εγκαταστήσει δύο φορές; Δε το κάνει πάντα, αλλά αρκετά συχνά, ειδικά αν κατεβασω πχ δυο ή παραπάνω εφαρμογές ταυτόχρονα .Καλα αυτό τις κατεβάζει και τις εγκαθιστά σειριακα βέβαια όχι παράλληλα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τώρα είδα το μνμ σου.

1.Η πυξιδα δείχνει σωστά. Μερικές φορές ζητάει να κάνω βαθμονομηση όπως όσα κινητά είχα ως τώρα.

2.Αυτο που λες δεν το έχω αντιμετωπίσει στη συσκευη μου εκτός από τις selfie όπου εκεί υπάρχει επιλογη για καθρεφτισμα ή όχι αλλά όχι ανάποδα.

 

Το τζαμακι που φοράς επηρεάζει καθόλου την λειτουργία του αισθητήρα που σβήνει την οθόνη όταν πλησιάζεις την συσκευή στο αυτί σου για να μιλήσεις; ακουμπάει στο κέντρο της οθόνης κυρίως μέ την οθόνη της συσκευής σου;

Τώρα πάει τη σούταρα... Έβαλα την 7.8.6.5 beta (Nougat 7άρα με face unlock).

Βαθνονόμηση οκ, ζητάει πάντα. Αλλά εμένα μου έδειχνε λάθος. Αυτό με τις φωτο όμως ήταν πολύ σπαστικό. ΤΡαβάς μια φωτο και δεν μπορείς να την δεις πώς βγήκε. Και η άλλη η βλακεία με την μπαταρία...Τις τελευταίες 12 ώρες!!!!

Το τζαμάκι δεν μου δημιουργεί πρόβλημα στον αισθητήρα εγγύτητας. Στο κέντρο της οθόνης ναι. Κάτι φαίνεται σαν να μην "πατάει" καλά, αλλά δεν φαίνεται πάντα. Μόνο σε συγκεκριμένο φόντο και δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι φόβοι μου περί υπερθέρμανσης του κινητού επιβεβαιώθηκαν σήμερα,με το να μου κλείσει την κάμερα.Ειναι πολύ καλό κινητό, αλλά το συγκεκριμένο θέμα το χαντακωνει...Κρίμα γιατί το περίμενα πως και πως και στερηθηκα για να το αποκτήσω...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πάει τη σούταρα... Έβαλα την 7.8.6.5 beta (Nougat 7άρα με face unlock).

Βαθνονόμηση οκ, ζητάει πάντα. Αλλά εμένα μου έδειχνε λάθος. Αυτό με τις φωτο όμως ήταν πολύ σπαστικό. ΤΡαβάς μια φωτο και δεν μπορείς να την δεις πώς βγήκε. Και η άλλη η βλακεία με την μπαταρία...Τις τελευταίες 12 ώρες!!!!

Το τζαμάκι δεν μου δημιουργεί πρόβλημα στον αισθητήρα εγγύτητας. Στο κέντρο της οθόνης ναι. Κάτι φαίνεται σαν να μην "πατάει" καλά, αλλά δεν φαίνεται πάντα. Μόνο σε συγκεκριμένο φόντο και δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα.

 

Άρα το τοποθέτησα λάθος και τον καλύπτω γιατί στο δικό μου δεν δουλεύει. Αν το βγάλω προφανώς δεν ξανακολαει.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι φόβοι μου περί υπερθέρμανσης του κινητού επιβεβαιώθηκαν σήμερα,με το να μου κλείσει την κάμερα.Ειναι πολύ καλό κινητό, αλλά το συγκεκριμένο θέμα το χαντακωνει...Κρίμα γιατί το περίμενα πως και πως και στερηθηκα για να το αποκτήσω...

Μετά από πόση ώρα λειτουργίας της κάμερας έκλεισε; Μήπως είδες και τι θερμοκρασία είχε όταν έκλεισε;

 

Άρα το τοποθέτησα λάθος και τον καλύπτω γιατί στο δικό μου δεν δουλεύει. Αν το βγάλω προφανώς δεν ξανακολαει.

Δες τα βίντεο.

Μπορείς να το βγάλεις και να το ξαναβάλεις. Όταν το βγάλεις καθάρισε πολύ καλά την οθόνη και μετά ταμπονάρισε με μια κολλητική ταινία και την οθόνη και το tempered glass, να τραβήξει όλες τις σκονίτσες.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πόση ώρα λειτουργίας της κάμερας έκλεισε; Μήπως είδες και τι θερμοκρασία είχε όταν έκλεισε;

 

 

Δες το βίντεο.

Μπορείς να το βγάλεις και να το ξαναβάλεις. Όταν το βγάλεις καθάρισε πολύ καλά την οθόνη και μετά ταμπονάρισε με μια κολλητική ταινία και την οθόνη και το tempered glass, να τραβήξει όλες τις σκονίτσες.

 

Δεν είχα την κάμερα σε λειτουργία.Περιηγηση έκανα και είπα να επεξεργαστώ για να περάσει η ώρα και λίγο την κάμερα.Με το που άνοιξα την εφαρμογή έβγαλε το γνωστό μήνυμα περί υπερθέρμανσης και μου την έκλεισε Γύρω στους 45 πρέπει να είχε..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα την κάμερα σε λειτουργία.Περιηγηση έκανα και είπα να επεξεργαστώ για να περάσει η ώρα και λίγο την κάμερα.Με το που άνοιξα την εφαρμογή έβγαλε το γνωστό μήνυμα περί υπερθέρμανσης και μου την έκλεισε Γύρω στους 45 πρέπει να είχε..

Δεν δικαιολογείται. Mε ποια Ρομ είσαι;

Δοκίμασε να δεις αν το κάνει και με άλλη εφαρμογή κάμερας ( π.χ. open camera, snap camera, 100-FV5 camera).

Μετά κάνε καθαρισμό δεδομένων της εφαρμογής, και αν δεν διορθωθεί δοκίμασε και factory reset. Αν δεν διορθωθεί το πρόβλημα ζήτα refund

628b8d765c372eb5549ca264c6aff967.jpg

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω ότι δεν δικαιολογείται..Αλλά δεν είναι πρόβλημα της κάμερας,το κινητό είναι μόνιμα ζεστό ότι κι αν κάνω, είτε μια απλή περιήγηση,είτε βίντεο στο youtube.Και βασικά αυτά κάνω,ούτε παιχνίδια,ούτε απαιτητικές εφαρμογές.Οσο για αντικατάσταση,έχω μαύρα μεσάνυχτα, αυτό φοβόμουν και δεν το αγόραζα από Κίνα,αλλά τελικά την πάτησα...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις factory reset ή και να αλλάξεις Ρομ.

Αν δεν διορθωθεί τραβάς ένα βίντεο που να δείχνει το πρόβλημα και επικοινωνείς με τον πωλητή. Από ποιο μαγαζί το πήρες;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον..Από BangGood το πήρα,τώρα με την προσφορά...Rom την6.0.1 φοραω....Και πάλι όμως νομίζω ότι είναι συνολικότερα πρόβλημα της συσκευής,με το στήσιμο από την πρώτη στιγμή κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά..
Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση με την τελευταία Global 6.3.0.0G. http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=46&type=1

H Διαδικασία είναι πολύ εύκολη.

Κατεβάζεις την ρομ που θα έχει το όνομα update.zip και την βάζεις χύμα στην εσωτερική μνήμη.

Με την εφαρμογή Αρχεία την βρίσκεις και πατάς πάνω στη Ρομ. Θα ανοίξει παράθυρο στο οποίο να τικάρεις τον "Καθαρισμό δεδομένων", για να γίνει καθαρή εγκατάσταση και προχωράς.

Αν δεν διορθωθεί το πρόβλημα τότε κάνε αυτό που σου είπα. Βίντεο και επικοινωνία με το Banggood

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να έχει πρόβλημα με τη ταχύτητα δικτύου στη Γερμανία που έχω έρθει. Απλά σέρνεται με συνέπεια να έχω κάνει hot spot το εταιρικό και να παίζω μέσω Wi-Fi με το meizu.

Vodafone το meizu ,Telecom το εταιρικό

 

Για τη θερμοκρασία του κινητού έχω γράψει 100 ποστ. Τσάμπα κόπος.... Δεν είναι μία ή δύο συσκευές που έχουν το ίδιο θέμα. Υπομονή 5 -6 μήνες μέχρι να πιάσουν τα κρύα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by aplerix
Link to comment
Share on other sites

ε να πάρουμε όλοι sd 625 να πηγαίνουμε αργά χωρίς θερμοκρασίες.(και οικονομία στην μπαταριά):lol:
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...