Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπήκα και έψαξα το φορουμ. Είναι γενικότερο πρόβλημα των Meizu το θέμα με τη κάμερα. Οπότε δε θα το επιστρέψω πίσω με σκοπό την αλλαγής συσκευής. Δεν έχει πρόβλημα η συσκευή. Ίσως μετακομίσω σε βόρεια ευρωπαϊκή χώρα για να έχει χαμηλότερη θερμοκρασία και μπορώ να έχω meizu κινητό. :lol:

 

Some users encountered a new bug/issue in which when the open Camera App it said "The phone's temperature has reached the limit level. Camera will close."

 

Edit: This issue was faced by users on Flyme 6.2G. In the latest update i.e. 6.3G it has been fixed. If some user still encounter it Please report it to Bug Section. I am finding another Camera App (some specific version) to fix it.

 

 

Προφανώς κάνει το ΙΔΙΟ και στην 6.3G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φυσικα και δεν έχω τις γνώσεις πολλών ατόμων εδώ μέσα και έχω μια απορία.

Έχω meizu 16 μήνες σύνολο , και τους δυο τελευταίους το συγκεκριμένο.

Έχω δει άπειρες φορές εντός λεκανοπεδίου να μην έχω δεδομένα και φυσικα να καθυστερεί η σύνδεση η και να μην συνδέεται καθόλου.

Εδώ με εσάς έμαθα για την έλλειψη της 800αρας μπάντας δεν ήξερα και τα έβαζα με την cosmote συνεχώς.

Αναρωτιέμαι τελικά αυτό είναι το πρόβλημα η , ο ίδιος ο πάροχος;

Με παλαιότερες συσκευές δεν είχα τέτοια θέματα παρά μόνο σε Δισβατα σημεία επαρχιακά τουλάχιστον.

Και φυσικα μιλάω για συσκευές , Iphone , LG, Samsung .

 

Πχ χτες βράδυ Βαρυμπόμπη δεν συνδεόταν πουθενά....

Όσο αναφορά το άλλο θέμα με το 20λεπτο βίντεο θα το δοκιμάσω και εγώ σε πίστα σε πρώτη ευκαιρία αλλά νομίζω λίγο τραβηγμένο να θεωρήσουμε μια συσκευή κινητή προβληματική από μια τέτοια ενέργεια.

Άποψη μου με το συμπάθειο.

Αν θέλεις διάβασε στο λινκ κάποια πράγματα σχετικά με τις συχνότητες

https://www.pcsteps.gr/219529-800%CE%AC%CF%81%CE%B1-%CE%BC%CF%80%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B1-b20-%CF%83%CE%B5-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AD%CE%B6%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC/#i-2

 

...Με πιο παλιά 4G κινητά που εννοείται δεν είχαν την Β20 πχ δεν είχα πρόβλημα ποτέ και πουθενά ...

Η 800άρα μπάντα χρησιμοποιείται στα κινητά από το 2014. Τότε απελευθερώθηκε από την τηλεόραση, με την έλευση της digea

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Όσο διαβάζω το φόρουμ πάντως τόσο σκέφτομαι να το επιστρέψω και να πάρω τα λεφτά πίσω. Απλά θέλω άμεσα κινητό γιατί το άλλο που αντικατέστησε δε βγάζει ούτε μισή μέρα. Μπλέξαμε...
Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις και την Κινέζικη Ρομ να δεις μήπως πάει καλύτερα (η και την flyme 7 beta)?

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακόμα κ μετά την αναβάθμιση χάνονται στ άκυρο τα δεδομένα κινητής. Για πιο λόγο συμβαίνει αυτό υπαρχιε κάποιος τρόπος να βελτιωθεί?
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κάνεις απο efox Ευρώπης?

σκέφτομαι να το παραγγείλω αλλα δεν εχω κάνει αγορά απο εκει,εαν γνωρίζει κάποιος ας ενημερώσει.

https://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-offizielle-globale-version-meizu-pro-6-plus-3d-press-4gb-ram-64gb-rom-samsu-g-310632

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κάνεις απο efox Ευρώπης?

σκέφτομαι να το παραγγείλω αλλα δεν εχω κάνει αγορά απο εκει,εαν γνωρίζει κάποιος ας ενημερώσει.

https://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-offizielle-globale-version-meizu-pro-6-plus-3d-press-4gb-ram-64gb-rom-samsu-g-310632

Άφοβα, έχω παραγγείλει 3 φορές από efox και γρήγορα και χωρίς τελωνείο και πολύ καλό πακετάρισμα.

Και στο φινάλε ένα κορυφαίο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Άφοβα, έχω παραγγείλει 3 φορές από efox και γρήγορα και χωρίς τελωνείο και πολύ καλό πακετάρισμα.

Και στο φινάλε ένα κορυφαίο τηλέφωνο.

 

το τηλέφωνο το ξέρω γιατί το είχα,έκανα την βλακεία και το έδωσα ψάχνοντας κατι με μεγαλύτερη διαρκεια μπαταρίας,άλλα δεν βρήκα κατι να εχει ολο το πακέτο.(και γενικά ολα αυτα τα 18:9 :down:)

Tο παράγγειλα και ελπίζω μεσα στην εβδομάδα να το εχω,το κακό ειναι οτι έδωσα και τις 4 θηκες που ειχα πάρει και τώρα δεν θα εχω θήκη να το δουλέψω.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο το ξέρω γιατί το είχα,έκανα την βλακεία και το έδωσα ψάχνοντας κατι με μεγαλύτερη διαρκεια μπαταρίας,άλλα δεν βρήκα κατι να εχει ολο το πακέτο.(και γενικά ολα αυτα τα 18:9 :down:)

Tο παράγγειλα και ελπίζω μεσα στην εβδομάδα να το εχω,το κακό ειναι οτι έδωσα και τις 4 θηκες που ειχα πάρει και τώρα δεν θα εχω θήκη να το δουλέψω.

 

Φίλε έχω πάρει μια σκληρή πλαστική μπλε αλλά προτιμώ αυτή που έχω τώρα μαύρη σιλικόνη. Αν θες στην στέλνω όσο την πηρα νομίζω 3 €.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχω πάρει μια σκληρή πλαστική μπλε αλλά προτιμώ αυτή που έχω τώρα μαύρη σιλικόνη. Αν θες στην στέλνω όσο την πηρα νομίζω 3 €.

ευχαριστώ φίλε,άλλα μια θήκη πιστεύω οτι θα βρω εδώ στην θεσσαλονικη.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Σε φάση φόρτισης είναι 34-35 η μπαταρία και 36-37 η cpu χωρίς να δουλεύει .Πώς γίνεται αυτό ; Συμβαίνει σε όλους ή τελικά εγώ πήρα συσκευή με κάψες ; Βασικά εννοώ πως γίνεται η cpu ενω φορτίζει η μπαταρία και η cpu δε κάνει κάτι ιδιαίτερο αφου το έχω κλειστό , να έχει περισσότερη θερμοκρασία (ΠΑΝΤΑ) από τη μπαταρία .

 

Απαντώ στον εαυτό μου. Μάλλον η cpu παίζει ενεργό ρόλο και στη φόρτιση. Οπότε μάλλον είναι φυσιολογικό. Πάντως ποτέ δεν έχω δει τη cpu με λιγότερους από 34 βαθμούς. Ακόμα και χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα στο κινητό .Θα το δω αύριο πρωί με το που θα ξυπνήσω και θα είναι χωρίς απολύτως καμία λειτουργία όλο το βράδυ

Edited by aplerix
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πιο χαμηλά, δεν θυμάμαι ακριβώς, φορτίζω με κλειστή την γρήγορη φόρτιση, μην ξεχνάμε είναι καλοκαίρι η θερμοκρασία περιβάλλοντος κοντά στους 30, μου φαίνονται φυσιολογικές η τιμές αυτές.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σερφαρω τώρα περίπου 15 λεπτά μίλησα και viber 2-3 λεπτά και η θερμοκρασία είναι 31.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Στο δικό μου δεν λειτουργεί το Google Maps, μόνο όταν γίνει επανεκκίνηση του κινητού λειτουργεί για λίγο χρονικό διάστημα και μετά πάλι σταματάει. Το έχει πάθει κανένας άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Οι θερμοκρασίες με cpuz όλου του τηλεφώνου, το σκαλίζω κανένα μισάωρο. 70b25ab70942d30dc35ce7b655cd9902.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την ίδια εφαρμογή για να έχουμε μέτρο σύγκρισης . Το φόρτιζα και ήταν 38 , 35.7 , 40 , 40 ,40 ,38 , 40 ,40 οι τιμές και

ξεκινήσα να τα τραβάω βίντεο. Στα 2.5 λεπτά έβγαλε το μήνυμα. Δε βγήκα από το βιντεο γιατί θα έκλεινε. Στα 5 λεπτά έκλεισε από μόνο του.

Καπάκι μπήκα στην εφαρμογή και είδα θερμοκρασίες 45 , 39.2 ,49 , 48 , 47 , 48 , 49 !!!!!

 

39.2 της μπαταρίας Οπως είχα γράψει κάπου στους 39 κάμερα ΠΑΠΑΛΑ. 36 έχει το χέρι μας !

 

Αν αυτό το θεωρείτε κινητάρα εγώ πάω πάσο. Και πάμε στοίχημα ότι όλα έτσι είναι ! Νόμιζα ότι έφταιγε το δικό μου μόνο , αλλά διαβάζω ότι είναι συνηθισμένο πρόβλημα σε πολλά Meizu γενικώς. Δεν έχω απαντήσει ακόμα στους κινέζους , αλλά σκέφτομαι να το κρατήσω και να το δώσω στη γυναίκα μου και να πάρω άλλο ( huawei , honor ή κάνα xiaomi)

Edited by aplerix
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγες ημέρες έκανα αναβάθμιση στην 6.3.0 και δεν ανοίγουν τα αρχεία pdf που λαμβάνω στο gmail (ΣΤΟ yahoo ανοίγουν κανονικά). Έκανα απεγκατάσταση της εφαρμογής και την ξανά κατέβασα, έκανα το ίδιο με τα εργαλεία που ανοίγουν τα αρχεία αλλά τίποτα. Το έχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Άφοβα, έχω παραγγείλει 3 φορές από efox και γρήγορα και χωρίς τελωνείο και πολύ καλό πακετάρισμα.

Και στο φινάλε ένα κορυφαίο τηλέφωνο.

απο ποια χωρα ειναι το σαιτ?βαζουμε τιποτα εξτρα για αποφυγη τελωνειου?ειναι το μονο σαιτ που εχει το τηλ σε γκρι χρωμα οποτε λεω να το χτυπησω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια καμία λύση για μην χάνονται τα δεδομενα παίζει?? Είναι το μόνο πράγμα που θέλω να τ πουλησω.. Χρειάζομαι κάποιες φορές δεδομένα και με κρεμάει όταν δεν έχω.. Επίσης κάθε φορά πυο τ κλείνω κ το ανοίγω βγάζει βελτιστωποιηαη εφαρμογών και αργεί πολύ να ανοίξει κάποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια καμία λύση για μην χάνονται τα δεδομενα παίζει?? Είναι το μόνο πράγμα που θέλω να τ πουλησω.. Χρειάζομαι κάποιες φορές δεδομένα και με κρεμάει όταν δεν έχω.. Επίσης κάθε φορά πυο τ κλείνω κ το ανοίγω βγάζει βελτιστωποιηαη εφαρμογών και αργεί πολύ να ανοίξει κάποια λύση?

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Θα σου πρότεινα να κάνεις factory reset:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα, αρκετά γρήγορα πιστεύω,από BangGood, εννιά μέρες.Εκανα την αναβάθμιση, κατέβασα play store, όλα καλά...Εντάξει,με μια πρώτη ματιά το κινητό είναι διαμαντακι,αν και παρατήρησα αρκετή θερμότητα κατά το στήσιμο.Εχω δει και τα μυνήματα παραπάνω σχετικά,θα έχω το νου μου... Πάντως δεν θα βιαστώ να δώσω το P20lite που έχω τώρα,μη τυχόν και στραβωσει τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια καμία λύση για μην χάνονται τα δεδομενα παίζει?? Είναι το μόνο πράγμα που θέλω να τ πουλησω.. Χρειάζομαι κάποιες φορές δεδομένα και με κρεμάει όταν δεν έχω.. Επίσης κάθε φορά πυο τ κλείνω κ το ανοίγω βγάζει βελτιστωποιηαη εφαρμογών και αργεί πολύ να ανοίξει κάποια λύση?
Ούτε εγώ έχω πρόβλημα, μήπως έχεις ενεργοποίηση κάποια εξοικονόμηση ενέργειας στην μπαταρία;; τότε κλείνουν τα δεδομένα - wifi - GPS.

Να αναφέρεις με ποια ρομ είσαι.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγες ημέρες έκανα αναβάθμιση στην 6.3.0 και δεν ανοίγουν τα αρχεία pdf που λαμβάνω στο gmail

Το ίδιο κάνει και σ' εμένα.

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγες ημέρες έκανα αναβάθμιση στην 6.3.0 και δεν ανοίγουν τα αρχεία pdf που λαμβάνω στο gmail (ΣΤΟ yahoo ανοίγουν κανονικά). Έκανα απεγκατάσταση της εφαρμογής και την ξανά κατέβασα, έκανα το ίδιο με τα εργαλεία που ανοίγουν τα αρχεία αλλά τίποτα. Το έχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα;
Με την ενσωματωμένη εφαρμογή mail που χρησιμοποιω δεν έχω τέτοιο πρόβλημα πέτα όλες αυτές τις άχρηστες εφαρμογές Gmail - yahoo κλπ

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 6.3.0.0G) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου τελικά αποφάσισε από μόνο του για το μέλλον του. Έπεσε σε νερά. Δυστυχώς αντί να το στείλω πίσω θα το πετάξω. Από την αρχή άτυχη επιλογή. Χάλασε το μικρόφωνο και δειχνει να είναι μόνιμα συνδεδεμένα ακουστικά. Οπότε στα σκουπίδια όπως του αξίζει από τη 1η μέρα που το δοκίμασα

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχε ανεβάσει θερμοκρασία και βούτηξε για να δροσιστεί;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...