Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην κινεζικη flyme7_ 7.8.7.2 (δεν το είχα δει σε προηγούμενες) ενεργοποιείται στο flyme laboratory, (κάτω - κάτω), backtrace για την κάμερα.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Στην κινεζικη flyme7_ 7.8.7.2 (δεν το είχα δει σε προηγούμενες) ενεργοποιείται στο flyme laboratory, (κάτω - κάτω), backtrace για την κάμερα.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

 

Πράγμα που σημαίνει??

Link to comment
Share on other sites

https://www.mobilescout.com/android/news/n105379/meizus-flyme-7-ai-beauty-mode-many-more-tweaks.html

Ψάξε το και λίγο μην τα θέλουμε όλα στο πιάτο.

Αυτό Παύλο υπάρχει και στην 7.8.6.25 απλά δεν το είχα ανακαλύψει.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχα. εχεις δικιο. το κοιταξα τι ειναι και ωραιο φαινεται. Απο την αλλη πιστευω θα επρεπε να προσπαθησουν και λιγο το portrait mode με μια καμερα οπως κανουν και πολλα αλλα κινητα αλλα απο την στιγμη που θα παρει android 7 θα ειναι ευκολο να γινει port της καμερας google του galaxy s7 που εχει τον ιδιο επεξεργαστη. η αληθεια ειναι οτι αμα ειναι και εχει μπερδεμενα libraries στο θεμα της καμερας τοτε θα ειναι παλοθκι το να γινει σωστα το port. αλλα ας ερθει πρωτα το android 7 και βλεπουμε
Link to comment
Share on other sites

αχαχαχα. εχεις δικιο. το κοιταξα τι ειναι και ωραιο φαινεται. Απο την αλλη πιστευω θα επρεπε να προσπαθησουν και λιγο το portrait mode με μια καμερα οπως κανουν και πολλα αλλα κινητα αλλα απο την στιγμη που θα παρει android 7 θα ειναι ευκολο να γινει port της καμερας google του galaxy s7 που εχει τον ιδιο επεξεργαστη. η αληθεια ειναι οτι αμα ειναι και εχει μπερδεμενα libraries στο θεμα της καμερας τοτε θα ειναι παλοθκι το να γινει σωστα το port. αλλα ας ερθει πρωτα το android 7 και βλεπουμε

 

Εσείς θα με κάνετε να φύγω από την 5αρα να μου το θυμηθείτε.... καλά ήμουν στο μεσαίωνα τι άνοιξα το ποστ αχχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Κάνε υπομονή μια και καλή να πας σε flyme 7 έρχεται.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς θα με κάνετε να φύγω από την 5αρα να μου το θυμηθείτε.... καλά ήμουν στο μεσαίωνα τι άνοιξα το ποστ αχχαχαχαχαχα

 

αχαχαχααχ. η αληθεια ειναι οτι μπορει και να μην πετυχει αυτο που λεω γιατι εχει δοκιμαστει και στο meizu m6 note που εχει sd625 και δεν βγηκε κατι φοβερο. Η αληθεια ειναι οτι πειδη εψαξα και το flyme 7 λιγο παραπανω εχουν δουλεψει πολυ τους αλγοριθμους και οι περισσοτεροι χρηστες βλεπουν τεραστιες διαφορες σε midrange κινητα. Σκεψου εσυ τωρα τι θα γινει στο meizu pro 6 plus.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς θα με κάνετε να φύγω από την 5αρα να μου το θυμηθείτε.... καλά ήμουν στο μεσαίωνα τι άνοιξα το ποστ αχχαχαχαχαχα

 

Μιας και ανεφερες οτι εισαι στην 5 μπορεις να μου πεις ποσο sot βγαζεις περιπου?? Σε πολλα αλλα φορουμ λενε οτι το flyme 5 ειναι καλυτερο σε εξερετικο βαθμο σε σχεση με το 6.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανεφερες οτι εισαι στην 5 μπορεις να μου πεις ποσο sot βγαζεις περιπου?? Σε πολλα αλλα φορουμ λενε οτι το flyme 5 ειναι καλυτερο σε εξερετικο βαθμο σε σχεση με το 6.

 

Στο mx4 το καλύτερο sot το είχα με την 4 εδώ έχω 4 με 5 ώρες αναλόγως αλλά έχω δει και 6.Το δουλεύω γενικά σε χάλια ίντερνετ ειδικά στην δουλειά που σέρνεται και ζορίζεται η συσκευή σε συνδυασμό με orbot πάντα οποτε τα αποτελέσματα δεν είναι ενδεικτικά.

Link to comment
Share on other sites

Η λίστα με τους beta testers flyme 7 βγήκε...

http://forum.flymeos.com/thread-43580-1-1.html

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βάζω 6.3.0.0g και περιμένω το OTA update

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κιόλας εγώ και περιμένω

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να την δούμε πρώτα και να είσαι σίγουρος ότι bugs έχει θα τα στέλνω

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν την τρέξετε με το καλό, πείτε αν δουλεύει το NFC, για να γυρίσω στη global 7, αν δεν... καλή είναι κι η κινεζούλα που την έχω στήσει και πετάει.

Τετάρτη 11/7 είπαμε;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Pavlos_P
Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Καθ εγώ αυτήν την απορία έχω, θέλω και το face unlock. Μόλις έρθει θα ανεβάσω ότι θέλετε.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν την τρέξετε με το καλό, πείτε αν δουλεύει το NFC, για να γυρίσω στη global 7, αν δεν... καλή είναι κι η κινεζούλα που την έχω στήσει και πετάει.

Τετάρτη 11/7 είπαμε;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι Παύλο, Για 11/07 έχουν πει.

Δεν ξέρω αμα θα την δώσουν σε όλους μαζί ή τμηματικά. Σε κάθε περίπτωση θα ενημερώσουμε.:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα να ειμαστε και πολλοι στη λίστα. Κατω απο 200 ατομα για το Pro 6 plus...

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Αντε παλικάρια πάνω σας βασιζομαστε ξεστραβωθείτε να βρείτε τα bugs. :)

Δηλαδή ούτε λίγο ούτε πολύ μας λες και στραβούς!!!:p

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου από χθες έβγαλε ένα μικρό πρόβλημα, το home button κάνει τα δικά του. Δεν ανταποκρίνεται πάντα στο πάτημα, το άγγιγμα λειτουργεί κανονικά. Όταν το έχω πατημένο σπάνια σβήνει η οθόνη, το ίδιο και το διπλό πάτημα για να ανοίξει η κάμερα. Για να πάει στο home screen άλλες φορές λειτουργεί, άλλες όχι.

Έχετε καμιά καλή πρόταση για να διορθωθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

welcome to the club των απογοητευμένων από το συγκεκριμένο κινητό. :(

 

Επί του θέματος, νομίζω πως δεν είναι θέμα software αλλά hardware. Άρα μόνο αλλαγή home button το σώζει . Αλήθεια παίζει πουθενά σερβις για αυτά ή το πετάμε με το παραμικρό ;Αν γνωρίζει ας γράψει κανεις σχετικά.

Εμένα μου κάνει συχνά πυκνά θέματα το home button όσον αφορά την αναγνώριση του δαχτυλικού αποτυπώματος , αλλά σε αυτό φταίει το δάχτυλο μου που είτε είναι γεμάτο σκόνες ,είτε λάδια , είτε δε ξερω τι άλλο μπορεί να υπάρχει στο μηχάνημα πάνω από το οποίο δουλεύω εκείνη τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ αν σου χαλάσει πέταξε το, εγώ θα κάνω χρήση εγγύησης και θα το φτιάξω.

 

Για τον φίλο με το πρόβλημα στο home button υπάρχει ανταλλακτικό https://www.meizuworld.com/home-button-fingerprint-sensor-flex-cable-for-meizu-pro-6-plus.html

Καλύτερα στείλε μήνυμα στο κατάστημα που το αγόρασες αν μπορεί να σου κάλυψη την επισκευή.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση δεν ήταν τρολιά. Ρώτησα τι ισχύει με σερβις Ελλάδα για να έχει νόημα. Γιατί εξωτερικό δεν έχει νόημα να το στείλεις . Εφόσον μιλάμε για αγορά στα 170 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...