Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελλάδα αν πληρώσεις μπορείς να το πας σε οποιαδήποτε κατάστημα επισκευής κινητών. Εννοείται η εγγύηση δεν ισχύει στην Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και 50 ευρώ να το είχα πάρει θα το έστελνα Κίνα να φτιαχτεί αν χρειαστεί.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή το έχετε σχολιάσει άπειρες φορές γιατί δε το έστειλα πίσω. Έγραψα ξανά ότι ήθελα άμεσα κινητό γιατί το άλλο που είχα έμενε από μπαταρία σε 2-3 κλήσεις . Συνεπώς αν το έστελνα πίσω θα αγόραζα αμέσως άλλο μέχρι να μου έρθει επισκευασμένο. Από Ελλάδα . Άρα το κράτησα μέχρι να χαλάσει οριστικά. Αν χαλάσει. Επίσης θα ρισκάρατε εσείς με τους Κινέζους να στείλετε με δικά σας έξοδα , συσκευή που πληρώσατε 170 ευρώ ( με τα έξοδα) , ώστε να πάρετε πίσω τα λεφτά σας ; Ενώ είχε πέσει ( από δικό μου λάθος ) σε νερά ; Όχι δε φταίνε τα νερά για το πρόβλημα . Το είχε από πριν.

 

Κατα τα τα άλλα έχω μάθει να ζω με το πρόβλημα της υπερθέρμανσης πλέον. Δε το χρησιμοποιώ όταν το φορτίζω. Προφανώς αν έχω σκοπό να βγάλω φωτογραφίες και κυρίως βιντεο 1ον το βγάζω από τη θήκη εντελώς και 2ο και κυριότερο δε το χρησιμοποιώ καθόλου πριν .

 

Η μπαταρία του δείχνει να έχει πέσει αρκετά από το 1ο μήνα ,αλλά τη μέρα τη βγάζει άνετα με τη χρήση που το κάνω. Έχω κάποια θέματα με αρκετές εφαρμογές και θέλω να πιστεύω πως είναι θέμα εφαρμογών και μόνο. Πχ πολλές φορές δε μου ανοίγει pdf αρχεία .

 

Και τέλος... δεν έχω άλλο θέμα πέρα από αυτό της υπερθέρμανσης που δημιουργεί το πρόβλημα στη κάμερα.

 

υσ. τα σχόλια για το 4g τα έγραψα για όσους ( σαν εμένα) δε γνωρίζουν ότι η έλλειψη της Β20 μπορεί να είναι πρόβλημα . Εγώ δεν είχα ασχοληθεί και δε το γνώριζα ή καλύτερα το είχα διαβάσει και δεν έδωσα σημασία .

 

υσ 2 και τέλος ( οριστικά ) ελπίζω η νέα έκδοση να βελτιώσει το (δικό μου ;;;; ) πρόβλημα με τη θερμοκρασία

Edited by aplerix
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου από χθες έβγαλε ένα μικρό πρόβλημα, το home button κάνει τα δικά του. Δεν ανταποκρίνεται πάντα στο πάτημα, το άγγιγμα λειτουργεί κανονικά. Όταν το έχω πατημένο σπάνια σβήνει η οθόνη, το ίδιο και το διπλό πάτημα για να ανοίξει η κάμερα. Για να πάει στο home screen άλλες φορές λειτουργεί, άλλες όχι.

Έχετε καμιά καλή πρόταση για να διορθωθεί το πρόβλημα.

Για να βεβαιωθείς ότι είναι πρόβλημα hardware και όχι software θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις factory reset (επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων) ή και αλλαγή Ρομ.

 

Επίσης, αν τελικά είναι πρόβλημα hardware και δεν θέλεις να μπεις στη διαδικασία εγγύησης/επιστροφής κλπ, υπάρχει η λύση του smarttouch, με το οποίο εγώ έχω βoλευτεί πάρα πολύ και σπάνια χρησιμοποιώ το home button.

 

Y.Γ. Ενημερωτικά σε ό,τι αφορά την εγγύηση. Πριν από δέκα μέρες περίπου πήρα πίσω full refund ($207) για κινητό το οποίο μπρίκαρα εγώ και η ευθύνη ήταν 100% δική μου. Η διαδικασία βέβαια είναι αρκετά χρονοβόρα και θέλει υπομονή και επιμονή. Διαφορετικά δεν παίζονται οι Κινέζοι:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να το στείλω πίσω γιατί θα πάρει πάρα πολύ χρόνο. Τελικά βρήκα ένα κόλπο και λειτουργεί κανονικά, πατάω το κουμπί λίγο πιο γρήγορα και προς τα πάνω. Πάντως, αν εξαιρέσω το συγκεκριμένο θεματάκι, με το κινητό είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Υ.Γ. ευχαριστώ, για τις άμεσες απαντήσεις.

Edited by Jeetkunedo
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να το στείλω πίσω γιατί θα πάρει πάρα πολύ χρόνο. Τελικά βρήκα ένα κόλπο και λειτουργεί κανονικά, πατάω το κουμπί λίγο πιο γρήγορα και προς τα πάνω. Πάντως, αν εξαιρέσω το συγκεκριμένο θεματάκι, με το κινητό είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Δοκίμασε και το smarttouch. Είναι πολύ βολικό:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάνα calibration στις ρυθμίσεις ; Το έψαξες ;

 

Κατα τα άλλα αν έχεις υπομονή υπάρχει βιντεο πως αλλάζεις το κουμπί

 

 

Οι χρονοβόρες διαδικασίες είναι το μεγάλο πρόβλημα με τα κινεζομάγαζα . Για αυτό δε μπήκα στη διαδικασία ούτε εγώ. Είναι το ρίσκο σε όλες τις αγορές από εκεί . Όχι μόνο για τα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάνα calibration στις ρυθμίσεις ; Το έψαξες ;

 

Κατα τα άλλα αν έχεις υπομονή υπάρχει βιντεο πως αλλάζεις το κουμπί

 

 

Οι χρονοβόρες διαδικασίες είναι το μεγάλο πρόβλημα με τα κινεζομάγαζα . Για αυτό δε μπήκα στη διαδικασία ούτε εγώ. Είναι το ρίσκο σε όλες τις αγορές από εκεί . Όχι μόνο για τα κινητά.

Όχι δεν έχει, το έψαξα. Προς το παρόν θα το κρατήσω ως έχει, μιας και κουτσά στραβά δουλεύει, το μόνο που φοβάμαι είναι μην χαλάσει με τον καιρό τελείως το κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε για σιγουριά ρίξε παραγγελία να έχεις το κουμπί και όταν χαλάσει το αλλάζεις.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η beta κατέβει. 0e77031bcdaeac6ef5398302e5392450.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε και δεν χρειάστηκε factory reset, δυστυχώς δεν έχει NFC , μόνο face unlock μπήκε. Τα υπόλοιπα θα τα δω στην πορεία. Δείχνει να δουλεύει καλά. 99aa2e48cca207565cf8af207893db66.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ΟΤΑ θα την πάρεις όταν βγει

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.7.9G) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω απασχολεί μόνο το αν θα πάρει flyme 7 το Κινητό κατά βάση από όλους.

Δεν είμαι από αυτούς που θα κακολογησω ιδιαίτερα την συσκευή αλλά ένα θέμα που μάλλον δεν έχω μόνο εγώ, είναι αυτή η κάκιστη ποιότητα του ακουστικού.

Και στο MX6 που είχα ακριβώς τα ίδια....

Έβαλα ηχείο από Νοκια αλλά δεν άλλαξε κάτι πριν το δώσω.

Τόσο απαράδεκτο ήχο δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη συσκευή να έχει...

Ακόμη και σε Bluetooth , η σε ακουστικά με καλώδιο ακούγεται χείριστα....

όσο αναφορά αλλά προβλήματα , ναι εμφανίζει στα άκυρα μέσα στο φάκελο φωτό παλιές φωτογραφίες ....δείχνει εισερχόμενα μην στο messenger ενώ ανοίγεις και δεν βλέπεις κανένα....αλλάζει μόνο του ήχο στα μην .

Επίσης κάθε φορά που κάνει ενημέρωση το viber. Πρέπει να μπω στην εφαρμογή και να επιλέξω να εκτελείται πάντα γιατί δεν ακούς τα μην παρά μόνο αν τα ανοίξεις και μετά.

Δεν λέω ωραία συσκευή, γρήγορη, καλή κάμερα, φτηνό .....αλλά έχει πολλά αλλά που αλλά κινεζικά δεν τα έχουν.

Προσπαθώ απεγνωσμένα να το ξεφορτωθώ αλλά δεν το παίρνει κανείς.

Μόλις ακούνε την μάρκα βγ;ζουν σπυράκια όλοι.

Έχει ξενερώσει η ζωή μου......όποτε μην κακολογειτε το παλληκαρι πιο πάνω.

 

Υ.Γ. Αν κάποιος γνωρίζει κάποιον που να το θέλει, τρεις μήνες λειτουργίας με ευλαβική προσοχή αγρατζουνιστο ψάχνει αγοραστή παρακαλώντας τον.....

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω απασχολεί μόνο το αν θα πάρει flyme 7 το Κινητό κατά βάση από όλους.

Δεν είμαι από αυτούς που θα κακολογησω ιδιαίτερα την συσκευή αλλά ένα θέμα που μάλλον δεν έχω μόνο εγώ, είναι αυτή η κάκιστη ποιότητα του ακουστικού.

Και στο MX6 που είχα ακριβώς τα ίδια....

Έβαλα ηχείο από Νοκια αλλά δεν άλλαξε κάτι πριν το δώσω.

Τόσο απαράδεκτο ήχο δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη συσκευή να έχει...

Ακόμη και σε Bluetooth , η σε ακουστικά με καλώδιο ακούγεται χείριστα....

όσο αναφορά αλλά προβλήματα , ναι εμφανίζει στα άκυρα μέσα στο φάκελο φωτό παλιές φωτογραφίες ....δείχνει εισερχόμενα μην στο messenger ενώ ανοίγεις και δεν βλέπεις κανένα....αλλάζει μόνο του ήχο στα μην .

Επίσης κάθε φορά που κάνει ενημέρωση το viber. Πρέπει να μπω στην εφαρμογή και να επιλέξω να εκτελείται πάντα γιατί δεν ακούς τα μην παρά μόνο αν τα ανοίξεις και μετά.

Δεν λέω ωραία συσκευή, γρήγορη, καλή κάμερα, φτηνό .....αλλά έχει πολλά αλλά που αλλά κινεζικά δεν τα έχουν.

Προσπαθώ απεγνωσμένα να το ξεφορτωθώ αλλά δεν το παίρνει κανείς.

Μόλις ακούνε την μάρκα βγ;ζουν σπυράκια όλοι.

Έχει ξενερώσει η ζωή μου......όποτε μην κακολογειτε το παλληκαρι πιο πάνω.

 

Υ.Γ. Αν κάποιος γνωρίζει κάποιον που να το θέλει, τρεις μήνες λειτουργίας με ευλαβική προσοχή αγρατζουνιστο ψάχνει αγοραστή παρακαλώντας τον.....

 

Ποσο το δινεις?????

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρήσει κανένα από τα προβλήματα που λέει ό φίλος από πάνω.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο το δινεις?????

 

Την πρώτη Απριλίου το πήρα στα 240 ευρώ.

Ακούω λογική πρόταση ....

Ωστόσο.

Είναι αληθή τα προβλήματα που έχω δεν λέω ψέμματα.

Ίσως να φταίω και εγώ ΔΕΜ λέω αλλά τι να έχω κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το smarttouch. Είναι πολύ βολικό:)

Συμφωνώ. Το χρησιμοποιώ από την αρχή, δεν πατάω ποτέ το κουμπί.

 

Το πρόβλημα που παρουσιάζουν και τα 2 κινητά που πήρα, είναι στη φόρτιση. Παλεύουμε να βρούμε τη σωστή θέση για να ξεκινήσουν να φορτίζουν. Τη μια θέλει πολύ σπρώξιμο μέσα το καλώδιο, την άλλη θέλει τράβηγμα έξω. Πίστευα ότι είναι θέμα καλωδίου που είχε στη συσκευασία του γιου μου (γι αυτό του έδωσα το δικό μου), αλλά πλέον δεν είμαι βέβαιος. Ακόμη κι όταν στο σπίτι χρησιμοποιώ το δικό μου καλώδιο, πάλι τα ίδια κόλπα κάνει. Θα πάρω κι άλλα type C καλώδια, αλλά φοβάμαι μήπως κάποια στιγμή σταματήσει να φορτίζει. Σκέφτομαι να επικοινωνήσω με BG για αλλαγή. Καμία άλλη ιδέα κανείς;

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε και σε μένα η flume 7 beta χωρίς να χάσω τίποτα. 84f97cbcb6a8f894f83460806061bf15.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Το χρησιμοποιώ από την αρχή, δεν πατάω ποτέ το κουμπί.

 

Το πρόβλημα που παρουσιάζουν και τα 2 κινητά που πήρα, είναι στη φόρτιση. Παλεύουμε να βρούμε τη σωστή θέση για να ξεκινήσουν να φορτίζουν. Τη μια θέλει πολύ σπρώξιμο μέσα το καλώδιο, την άλλη θέλει τράβηγμα έξω. Πίστευα ότι είναι θέμα καλωδίου που είχε στη συσκευασία του γιου μου (γι αυτό του έδωσα το δικό μου), αλλά πλέον δεν είμαι βέβαιος. Ακόμη κι όταν στο σπίτι χρησιμοποιώ το δικό μου καλώδιο, πάλι τα ίδια κόλπα κάνει. Θα πάρω κι άλλα type C καλώδια, αλλά φοβάμαι μήπως κάποια στιγμή σταματήσει να φορτίζει. Σκέφτομαι να επικοινωνήσω με BG για αλλαγή. Καμία άλλη ιδέα κανείς;

Και εγώ το έχω το ίδιο πρόβλημα, απλά θέλει λίγο τράβηγμα έξω το usb από τον φορτιστή. Σε καμία περίπτωση μην πειράζεις την πλευρά του κινητού. Η καλώδιο είναι ή φορτιστής δεν φταίει το κινητό.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@sso καλορίζικη, μέχρι στιγμής πάει πολύ καλά.

7.8.7.9G για όσους δεν ξέρουν τι σημαίνει η αρίθμηση συν beta.

7. Έκδοση flyme

8. Έτος 2018

7. Μήνας που βγήκε η Ρομ.

9. Ημέρα κυκλοφορίας της ρομ.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.7.9G) μου μέσω Tapatalk

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα με την φόρτιση σε μένα συμβαίνει μόνο με το καλώδιο που είχε η συσκευασία. Στο αυτοκίνητο με άλλο καλώδιο δεν το έκανε ποτέ (το έχω από τέλος Μαρτίου) και το χρησιμοποιώ κάθε μέρα όταν επιστρέφω από την δουλειά. Η υπερθέρμανση δεν παρουσιάστηκε ούτε σε βαριά Χρήση: ταυτόχρονα φόρτιση με φορτιστή 2.1Α, ομιλία, παύση από ομιλία για να βάλω πλοήγηση και GPS ΜΕ χάρτη, ξανά ομιλία, πλοήγηση και αποστολή e-mail. Η χρήση λόγου της φύσης της δουλειάς είναι: έως το μεσημέρι μ.ο. 15-25 κλήσεις-περίπου 2 ώρες ομιλία, λήψη και αποστολή 5-10 e-mail, πάνω από μισή ώρα πλοήγηση στο internet, και μπαταρία από 90% πέφτει στο 55-60%., στην επιστροφή το ξαναφορτιζω διότι και ΣΤΟ υπόλοιπο της ημέρας Η χρήση θα είναι συνεχής.

Περιμένω την flyme 7 για να στρώσει το gmail.

Link to comment
Share on other sites

τι πρόβλημα έχεις με το gmail;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε όταν πέρασα την 6.3.0, είχα αναφέρει το πρόβλημα και μου απάντησες (13 Ιουνίου). Στο gmail δεν ανοίγει τα αρχεία. Δοκίμασα όπως μου έγραψες με την ενσωματωμένη εφαρμογή αλλά και πάλι τα ίδια. Δοκίμασα διαφορετικά app για να ανοίγω τα αρχεία αλλά κανένα αποτέλεσμα. Τελικά την λύση την βρήκα στέλνοντας το μήνυμα από το gmail στο Yahoo. Είναι λίγο κόπος αλλά Η δουλειά μου γίνεται. ΔΕΝ εχω άλλο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.easilydo.mail

Αυτήν χρησιμοποιώ εγώ και έχω περάσει 3 λογαριασμούς (Gmail, Hotmail, και έναν από την δουλειά μου). Δουλεύει πολύ καλά σε ότι αρχείο χρειαστεί να κατέβει, δοκίμασε την.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.7.9G) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...