Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τη φόρτιση είχα και εγώ θέμα αλλά έδειξε να στρώνει. Μήπως πιάνει σκόνη κάπου; Είχα το ίδιο πρόβλημα με iPhone και συχνά πυκνά καθάριζα την υποδοχή του βυσματος

 

Όσον αφορά το ηχείο , ΟΛΑ τα κινέζικα κινητά εχουν παρόμοιο πρόβλημα. Ακόμα και ναυαρχίδες της huawei πχ honor κτλ.

 

Είναι από τα θέματα που έχω και στο meizu αλλά δε έχω αναφέρει καν καθότι ειναι συνηθισμένο σε φτηνά κινητά.

 

To gmail εμένα μου δουλεύει κανονικά πάντως, αλλά μέσω της εφαρμογής

Email της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγώ το έχω το ίδιο πρόβλημα, απλά θέλει λίγο τράβηγμα έξω το usb από τον φορτιστή. Σε καμία περίπτωση μην πειράζεις την πλευρά του κινητού. Η καλώδιο είναι ή φορτιστής δεν φταίει το κινητό.

Thanks.

Νόμιζα ότι θέλει τράβηγμα το type C από τη θύρα φόρτισης στο τηλέφωνο, όχι το usb από τον φορτιστή. Θα το δοκιμάσω, αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό. Το φορτίζω και βάζοντάς το καλώδιο του σε USB θύρα πολυμπριζου φόρτισης Xiaomi αντί του φορτιστή του (BTW: τον θεωρώ πολύ καλό), τα ίδια κάνει. Μέχρι τώρα φορτίζω πιέζοντας το type C στη θύρα του τηλεφώνου, κι αφού παιδευτώ να βρω τη σωστή θέση ξεκινάει τη φόρτιση. Αν κουνηθεί, σταματάει. Γι' αυτό φαντάζομαι ότι είναι θέμα καλωδίου ή/& θύρας φόρτισης.

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

η θύρα του τηλεφώνου δεν έχει θέμα αυτό που σου είπα είναι το πρόβλημα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.easilydo.mail

Αυτήν χρησιμοποιώ εγώ και έχω περάσει 3 λογαριασμούς (Gmail, Hotmail, και έναν από την δουλειά μου). Δουλεύει πολύ καλά σε ότι αρχείο χρειαστεί να κατέβει, δοκίμασε την.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.7.9G) μου μέσω Tapatalk

 

Δουλεύει κανονικά, σ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.

Link to comment
Share on other sites

chat room στο telegram

Meizu Greece

https://t.me/joinchat/H7BR3RFZKp1hctvhnhmF6Q

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

η θύρα του τηλεφώνου δεν έχει θέμα αυτό που σου είπα είναι το πρόβλημα.

Το δοκίμασα. Τραβώντας λίγο το USB από τον φορτιστή κάποιες φορές δουλεύει, άλλες όχι και πρέπει πάλι να πιέζω το type C στη θύρα του κινητού. Επειδή πάντα βάζω μετρητή φόρτισης μετά τον φορτιστή και πριν το καλώδιο, βλέπω πότε περνάει ρεύμα και πότε όχι. Γι' αυτό πιστεύω ότι κάποιο πρόβλημα έχει η θύρα ή/και το καλώδιο.

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Η από την μουσική ή από τις ρυθμίσεις τόσο απλά.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.7.9G) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Νέο feature. Σήμερα καθώς σερφαριζα έκανε επανεκκίνηση μόνο του. Τυπικά 38-40 βαθμούς και 48-50 οι πυρήνες του επεξεργαστή με άπλο σερφαρισμα χωρίς φόρτιση .Δε το είχε ξανακάνει αυτό με την επανεκκίνηση, ελπίζω να έτυχε.
Link to comment
Share on other sites

Πως ορίζω ήχο κλήσεις τραγούδι?
Βάλε στον φάκελο Ringtones τον ήχο που θέλεις.

Μετά πας Ρυθμίσεις/Ηχοι και δόνηση/Ήχος κλήσης τηλεφώνου/Τοπική μουσική και επιλέγεις τον ήχο που θέλεις από αυτά που έχεις βάλει στον φάκελο Ringtones

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα ένα άλλο νήμα στο φόρουμ σχετικά με τη flyme και αναφέρθηκε κάποιος για πιστοποιημένη ή μη πιστοποιημενη συσκευή στο play store. Με την 6.3.0.0. εμένα μου εμφανίζει ότι δεν είναι πιστοποιημένη. Τι παίζει με αυτό; Ενημερωσεις κάνει όμως κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μας αν δεις τον κατάλογο της Google δεν είναι πιστοποιημενη η συσκευή.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.νεος κατοχος κι εγω.σχετικα με τα μαιλ,ηθελα να αναφερω πως μεσω του outlook app δεν ερχονται ειδοποιησεις με ηχο αλλα κανοντας χειροποιητα τη διαδικασια βλεπω τα εισερχομενα..αν και εχω κανει ρυθμισεις σχετικα δεν ερχονται με ηχο.η εφαρμογη που αναφερετε δουλευει κανονικα?δοκιμασα κι εστειλα απο το ενα μου μαιλ στο αλλο απο το τηλεφωνο μεσω του app .εκει εγινε ηχητικη ειδοποιηση κανονικα και προεπισκοπηση στην κεντρικη οθονη..υπαρχει κανας τροπος να ερχονται ολα κανονικα ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκδοση flyme6.1.0.0G

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

6.0.1 android version

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

6.0.1 android version global

Link to comment
Share on other sites

πέρασε την 6.3.0.0G να είσαι update. δοκίμασε και με την μαμά εφαρμογή email , λίγο που την τσέκαρα δουλεύει καλά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

πως την περναω την εκδοση αυτη φιλε μου γτ ειμαι ασχετος με αυτο?ειναι η νεα global αυτη που λες?θα δοκιμασω και την μητρικη για τα μαιλ που λες.επισης και με το ακουστικο εχει θεματακια.με wind τουλαχιστον που εχω τωρα η ποιοτητα κλησης ειναι μετρια σε σχεση με το samsung που ειχα πριν.εσυ εχεις καλη ποιοτητα ηχου;
Link to comment
Share on other sites

πέρασε την 6.3.0.0G να είσαι update. δοκίμασε και με την μαμά εφαρμογή email , λίγο που την τσέκαρα δουλεύει καλά.

Να την περάσουμε από το site της meizu η θα έχουμε προβλήματα;

Εγώ όταν την έκανα από το αρχείο zip που έτρεξα είχα θεματάκια.

Και αν την περάσουμε θα χαθούν αρχεία φωτό επαφές κλπ κλπ;

Link to comment
Share on other sites

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=46&type=1

την κατεβάζεις από εδώ την περνας χύμα στο τηλέφωνο (οχι σε κάποιο φάκελο) , πας στην εφαρμογή Αρχεία βρίσκεις το update.zip το τρέχεις και όλα θα γίνουν αυτόματα.

σε vodafon δεν έχω κάποιο θέμα με τον ήχο.

όχι δεν είναι η καινούργια flyme 7 global αυτήν την πήραμε εμείς που γραφτήκαμε για beta tester.

 

αν δεν κάνεις καθαρισμό δεδομένων δεν χάνετε τίποτα, την κάνετε ελεύθερα δεν υπάρχει κάποιο θέμα

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, χτες παράγγειλα και εγώ από BG και έφυγε σήμερα το πρωΐ!

Εννοείται οτι τις 80 σελίδες του νήματος τις διάβασα... μετά τη παραγγελία :lol:

Τέλος πάντων, παρότι διάλεξα "Priority Direct Mail" και ασφάλεια, τους είχα ρωτήσει στο messenger για διάφορα, μεταξύ αυτών ανάφερα και το τελωνείο. Mου απάντησαν -μετά που έβγαλε tracking- οτι τα τελωνεία δικά σου το γράφουμε στο τάδε λίνκ. Ελπίζω να είναι απλά η τυποποιημένη απάντηση που πρέπει να δώσουν, για EU φορτιστή που ρώτησα έκαναν τους... Κινέζους :lol:

Σε αναμονή λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

κι εγω απο bg το πηρα με priority.μεσω ολλανδιας ,ηρθε χωρις τελωνειο σε 12μερες σπιτι μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

global rom international με ευρωπαικο φορτιστη κανονικα

Link to comment
Share on other sites

εσυ εχεις καλη ποιοτητα ηχου;

 

υποθετω πως εχει καλυτερο ηχο απο το 95% των κινητων που κυκλοφορουν στην αγορα

απο τη σελιδα του προιοντος:

Latest generation Hi-Fi setup

Aside from including the established ES9018K2M DAC, we once again lead the industry by using the AD45275 chip for low power consumption. The unique XFCB technique enables the PRO 6 Plus to perform exceptionally while being energy efficient at the same time. The PRO 6 Plus has an impressive 180 MHz gain bandwidth and 225V/μS slew rate. This speed and density makes the PRO 6 Plus among the longest lasting devices on the market.

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

αν κατεβασω τηνεκδοση απο το σαιτ που αναφερεις μηπως ακυρωνετε η εγγυηση ομως;
Αυτό που λες το πιστεύεις;;;

Το επίσημο σαιτ της meizu είναι αν είναι δυνατόν να χάσεις την εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...