Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν για κάποιο λόγο ενώ έχει συνδεθεί με WiFi για παράδειγμα και δεν έχει ίντερνετ το ρουτερ, σου βγάζει θαυμαστικό πάνω στο εικονίδιο του Wi-Fi. Το ίδιο συμβαίνει και με τα δεδομένα δικτύου. Δλδ ενώ σου δείχνει lte ή H+ για παράδειγμα αλλά για κάποιο λόγο δεν έχεις Internet εκείνη τη στιγμή σου δείχνει πάλι θαυμαστικό.

 

Ε αυτό δε στο δείχνουν τα Flat Style Bar indicators

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν για κάποιο λόγο ενώ έχει συνδεθεί με WiFi για παράδειγμα και δεν έχει ίντερνετ το ρουτερ, σου βγάζει θαυμαστικό πάνω στο εικονίδιο του Wi-Fi. Το ίδιο συμβαίνει και με τα δεδομένα δικτύου. Δλδ ενώ σου δείχνει lte ή H+ για παράδειγμα αλλά για κάποιο λόγο δεν έχεις Internet εκείνη τη στιγμή σου δείχνει πάλι θαυμαστικό.

 

Ε αυτό δε στο δείχνουν τα Flat Style Bar indicators

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Δεν έχει τύχει να το δω αυτό, θα το έχω υπόψη μου

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να χρησιμοποιησουμε τα hardware buttons για απαντηση - τερματισμο μιας κλησης;

Το on off δουλεύει για τερματισμο. Για απάντηση κλήσης δεν έχω βρει κάτι ακόμη.

 

Sent from One Plus One 3T

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν γνωρίζω αν έχει απαντηθεί, αλλά αυτό που έρχεται για Ελλάδα (EU version) έχει και την 800αρα μπάντα. Αυτό αναφέρεται στο επίσημο site.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Το on off δουλεύει για τερματισμο. Για απάντηση κλήσης δεν έχω βρει κάτι ακόμη.

 

Sent from One Plus One 3T

 

Σωστα απο το μενου Προηγμενες>Προσβασιμοτητα>το κουμπι λειτ. κλπ

Ομως η γρηγορη απαντηση κλησης ειναι πολυ χρησιμη μερικες φορες. Καλο θα ηταν να υπαρχει καποια ρυθμιση.

Ισως στο Nougat.

Ευχαριστω πολυ παντως. Καλες γιορτες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα..!

 

Σε λιγες μερες (θεου θελοντος) παραλαμβανω το Oneplus 3T. Απο την πρωτη στιγμη που θα το πιασω στα χερια μου σκοπευω να ξεκλειδωσω bootloader, να περασω twrp, και να το ρουταρω. Διαβασα για ενα οδηγο στο site της Oneplus που αναλυει το πως θα γινει το καθε βημα. Εχω ομως καποιες αποριες... :/

 

Για να εκτελεσω σωστα τα βηματα πρεπει να μου ερθει με εκδοση 3.5.3 αν ερθει με μικροτερη αναβαθμιζω OTA και μικρο το κακο.

Υπαρχει ομως περιπτωση να ερθει με 3.5.4. πχ ή 3.5.5 ; Τοτε εκει τι κάνω..;

 

Επισης ο οδηγος αναφερει πως αν θελω το τηλεφωνο μου να ειναι αποκρυπτογραφημενο τοτε μολις περναω την twrp, και μπουταρει στην recovery επιλεγω allow system modifications ( κλασικα ) , μετα φλασαρω το no-verity-opt-encrypt.zip, επιλεγω format internal storage και τελος φλασαρισμα superSU.?

Αυτο το κομματι με μπερδευει λιγο γιατι δεν το εχω ξανασυναντησει με αλλο κινητο βλεπε oneplus one , nexus 5 κτλ καθως κανενα απο αυτα ευλογα δεν ηρθε στα χερια μου με 6.0 ΜΜ. Μπορει καποιος εδω να μου δωσει τα φώτα του..;

 

 

Συγνωμη για το σεντονι γιορτες μερες..! Χρονια πολλα κινητοπαρεα!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δε συνδεεται στο ιντερνετ με τη συνδεση (μονο wifi). λιγο πριν απ αυτο επαθε ενα κοκομπλοκο και ανοιγε μονο του bluetooth, εμπαινε σε λειτουργια πτησης. εχω ελεγξει λειτουργια πτησης, ενεργοποιημενα δεδομενα, εκανα κανα δυο επανεκκινησεις, αλλά τιποτα ακομα. καμια ιδεα πριν κανω επαναφορα στη συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το αγοράσω το κινητό έχει βγάλει προβλήματα; είστε ευχαριστημένοι αυτοί που το έχουν ; Οπαδός της LG αλλά μετά το G4 να με αφήνει μέσα στις γιορτές με 11 μήνες μόνο στα χέρια μου ψάχνω κάτι άλλο πλέον απο LG
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Έχω παραγγείλει και εγώ το δικό μου και θα το παραλάβω μέσα στο πρώτο 10ήμερο του Ιανουαρίου (σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα της Oneplus). Ενδιαφέρομαι να αγοράσω θήκη. Πρώτα από όλα το 3 και το 3Τ είναι ακριβώς ίδια σε εξωτερικές διαστάσεις οπότε οι θήκες είναι κοινές (αυτό μου έβγαλε το gsmarena στις διαστάσεις τους που τα έκανα compare). Συγκεκριμένα, ενδιαφέρομαι για την Spigen Rugged Armor Black. Τη βλέπω στο skroutz να είναι στα 18,80€ και τέλος πάντων, με αντικαταβολή και μεταφορικά από 22€. Από εξωτερικό που κοίταξα (Amazon και από τη σελίδα της Spigen) βγαίνει πιο ακριβά λόγω των μεταφορικών. Έτσι είναι ή κάνω κάποιο λάθος; Γιατί εγώ περίμενα να βγαίνει πιο φθηνά από ό,τι από την Ελλάδα. Έτσι, δεν υπάρχει λόγος για αγορά από έξω, γιατί από εδώ θα έρθει και πιο γρήγορα. Ποια είναι η γνώμη σας;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

εγώ αν και έχω παραγγείλει μια θήκη από ebay έφτιαξα και αυτό το skin

https://dbrand.com/shop/oneplus-3t-skins

βάλε black leather στο back και στο upper/lower και logo true color πορτοκαλί για να δεις πως το φτιάχνω

Έχει βάλει και ο αδελφός μου από αυτή την εταιρία και είναι πολύ καλής ποιότητας

 

και λογικά θα του βάλω και μια διάφανη πολύ λεπτή θήκη από πάνω

 

 

Όλα αυτά βέβαια θα τα κάνω αφού παραλάβω και εγώ το πρώτο δεκαήμερο του γεναρη

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

δε συνδεεται στο ιντερνετ με τη συνδεση (μονο wifi). λιγο πριν απ αυτο επαθε ενα κοκομπλοκο και ανοιγε μονο του bluetooth, εμπαινε σε λειτουργια πτησης. εχω ελεγξει λειτουργια πτησης, ενεργοποιημενα δεδομενα, εκανα κανα δυο επανεκκινησεις, αλλά τιποτα ακομα. καμια ιδεα πριν κανω επαναφορα στη συσκευη?

 

εκανα επαναφορα τελικα και ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Έχω παραγγείλει και εγώ το δικό μου και θα το παραλάβω μέσα στο πρώτο 10ήμερο του Ιανουαρίου (σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα της Oneplus). Ενδιαφέρομαι να αγοράσω θήκη. Πρώτα από όλα το 3 και το 3Τ είναι ακριβώς ίδια σε εξωτερικές διαστάσεις οπότε οι θήκες είναι κοινές (αυτό μου έβγαλε το gsmarena στις διαστάσεις τους που τα έκανα compare). Συγκεκριμένα, ενδιαφέρομαι για την Spigen Rugged Armor Black. Τη βλέπω στο skroutz να είναι στα 18,80€ και τέλος πάντων, με αντικαταβολή και μεταφορικά από 22€. Από εξωτερικό που κοίταξα (Amazon και από τη σελίδα της Spigen) βγαίνει πιο ακριβά λόγω των μεταφορικών. Έτσι είναι ή κάνω κάποιο λάθος; Γιατί εγώ περίμενα να βγαίνει πιο φθηνά από ό,τι από την Ελλάδα. Έτσι, δεν υπάρχει λόγος για αγορά από έξω, γιατί από εδώ θα έρθει και πιο γρήγορα. Ποια είναι η γνώμη σας;

 

Ειναι το ιδιο κινητο δεν αλλαζει κατι σε διαστασεις...

Την ιδια θηκη την ειχα και εγω στο ΟΡ3 και ειναι κορυφαια...προχωρα αφοβα...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το ιδιο κινητο δεν αλλαζει κατι σε διαστασεις...

Την ιδια θηκη την ειχα και εγω στο ΟΡ3 και ειναι κορυφαια...προχωρα αφοβα...

Σε ευχαριστώ πολύ. Πάντως μου κάνει εντύπωση που βγαίνει στα ίδια περίπου χρήματα από Ελλάδα. Καμία διαφανή καλή υπάρχει;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

85c9bc9e-cea0-4508-b458-46c54d4b0802.png

 

Nέες θήκες σε λίγο για την συσκευή, η μαύρη αρκετά ενδιαφέρουσα αρκεί να έχει λογική τιμή

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν τις παραγγείλεις ξεχωριστά, όχι μαζί με το τηλέφωνο, να υποθέσω ότι έχει και μεταφορικά ε; Πόσα περίπου;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Αν τις παραγγείλεις ξεχωριστά, όχι μαζί με το τηλέφωνο, να υποθέσω ότι έχει και μεταφορικά ε; Πόσα περίπου;

Νομίζω 7€ είναι τα μεταφορικά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρούμε ρε παιδιά αυτές στην Ευρώπη? https://www.amazon.com/Protector-Coverage-Anti-Bubble-Invisible-Film-LIFETIME/dp/B01H3KZ24I/ref=redir_mobile_desktop/168-3435479-7869342?_encoding=UTF8&dpID=5138iDp9JcL&dpPl=1&keywords=pleson%20oneplus%203&pi=SY200_QL40&qid=1482838812&ref=plSrch&ref_=mp_s_a_1_1&sr=8-1

Διαβάζω για σοβαρή εφαρμογή δεξιά-αριστερά αλλά εκτός amazon.com δεν τις έχω βρει πουθενά, επικοινώνησα και με την εταιρία και μου ανέφεραν και αυτοί ότι πουλάνε μόνο μέσω amazon.com

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

επειδη με ενδιαφερει να το αγορασω και βλεπω πως απο Κινα ειναι και φθηνοτερο (389 ευρω) θελω να ρωτησω αν περαν της 800αρας μπαντας που απουσιαζει υπαρχει καποια αλλη διαφορα.

Επισης, ειναι ευκολο να του περασω την Ευρωπαικη ROM?

Edited by crusader-21-
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανα νέο για το εαν θα μπορέσει να χει μεγαλύτερο stock σύντομα ή για άλλη μια φορά θα συνεχίσει να δίνει πάτημα σε αισχροκέρδεια από έξυπνους εκεί έξω;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε mail ότι ξεκίνησε η αποστολή ενώ αρχικά χρόνο παράδοσης έδινε για 9/1 από παραγγελία που είχε γίνει στις 8/12 για το 128 gb εν αναμονή λοιπόν για παραλαβή!

Με ποιά κούριερ συνεργάζετε η oneplus??

Βλέπω από πολλούς που ρουτάρουν τα τηλεφωνά τους θα ήθελα να ρωτήσω κάνωντας αυτό το τηλέφωνο δουλεύει καλύτερα σε κάτι?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα την http://www.ebay.com/itm/Orzly-Fusion-skin-case-for-OnePlus-3-Bumper-shock-absorber-Technology-/232045405467?var=&hash=item3606fbe51b:m:mvNj19ZJoR4UH1niUCvR00Q με μαύρο πλαισιο περιμετρικά.

Την είχα ξεχάσει εντελώς ( έκανε 1 μήνα να έρθει από UK ).

Ωραία εμφάνιση και εφαρμογή, δείχνει να προστατεύει καλά την συσκευή,το ΄΄χείλος΄΄ είναι καλό γύρω γύρω και δεν ΄΄σηκώνει΄΄ την εργοστασιακή μεμβράνη, τα κουμπιά έχουν όλα σωστό πάτημα, ΑΛΛΑ προσθέτει όγκο περιμετρικά.

Ισως να την ήθελα κάπως πιο ΄΄γεμάτη΄΄ περιμετρικά στην κάμερα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει κάποιος εδώ που ξεκλειδώσε , πέρασε twrp & superSU στο OnePlus 3t ? Θέλω να του κάνω μια ερώτηση σχετικά με το encryption κ ένα ζιπακι που φλασαρεις πριν το superSU

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει κάποιος εδώ που ξεκλειδώσε , πέρασε twrp & superSU στο OnePlus 3t ? Θέλω να του κάνω μια ερώτηση σχετικά με το encryption κ ένα ζιπακι που φλασαρεις πριν το superSU

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Τα έχω κάνει εγώ αλλά μέσω toolkit ,σε έκδοση προ zip που αναφέρεις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρούμε ρε παιδιά αυτές στην Ευρώπη? https://www.amazon.com/Protector-Coverage-Anti-Bubble-Invisible-Film-LIFETIME/dp/B01H3KZ24I/ref=redir_mobile_desktop/168-3435479-7869342?_encoding=UTF8&dpID=5138iDp9JcL&dpPl=1&keywords=pleson%20oneplus%203&pi=SY200_QL40&qid=1482838812&ref=plSrch&ref_=mp_s_a_1_1&sr=8-1

Διαβάζω για σοβαρή εφαρμογή δεξιά-αριστερά αλλά εκτός amazon.com δεν τις έχω βρει πουθενά, επικοινώνησα και με την εταιρία και μου ανέφεραν και αυτοί ότι πουλάνε μόνο μέσω amazon.com

Επειδη το ειχα διαβασει και σε post αλλου μελους, καποιες βδομαδες πριν (Δεν το ψαχνω τωρα..)

Μηπως να το σκεφτοσασταν λιγο καλυτερα? Στο link της amazon που βαζετε, αναφερει ξεκαθαρα οτι ειναι "PET"! ("【INCLUDES】: 3 x Front HD PET Screen Protector"..)

 

Τουτέστιν απλο πλαστικο κι οχι tempered glass) ;)

Edited by black_hawk
Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...