Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.ψαχνω κινητο για κοπελα στα 200 ευρω και κατω μονο απο Ελλαδα. η χρηση ειναι τα κλασικα fb,instagram κλπ.

Το βασικοτερο κριτηριο ειναι η μουσικη και στο ηχειο και στα ακουστικα.

ειμαι αναμεσα σε p9 lite(2gb),p8 lite,moto g4,samsung galaxy a3 2016 και j5 2016.

ποιο απο τα παραπανω εχει καλυτερο ησχο στη μουσικη? αμα εχετε να προτεινετε κατι αλλο ειμαι ανοιχτος σε προτασεις :)

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θελω μεγαλη ραμ για παιχνιδια κ εφαρμογες.κ να ειναι γρηγορο... η μπαταρια τωρα δεν με πολυ πειραζει εφοσον εχω power bank.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μεχρι 200-250 αλλα με πολυ κοπο τοσα...χαχαχαχα. τωρα βκεπω το xiami redmi note 4 κ αναρωτιεμαι αξιζει να παρεις απο την κινα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχω βρει και τα 2 τηλεφωνα στα 370 πανω κατω το ενα σε κατασταση νεου και το αλλο μετχ. ξεκλειδωτο αλλα "may have faults" το iphone+...Επισης γραφει :Allegedly this is an iPhone 6 Plus 16GB according to the label.When I checked the Emei no. it checks as a 64GB. Here is the test result :- Ποιο λετε και γιατι? Edited by LIVERPOOLMAN
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για αγορά τηλεφώνου και προβληματίζομαι μεταξύ του Huawei P9 και του Samsung S6, τα οποία τα βρίσκω με διαφορά τιμής περίπου 50ευρώ υπέρ του P9.

Ποιο από τα δύο θεωρείται ότι υπερέχει σε θέμα φωτογραφικής κάμερας (φωτογραφίες και video), μπαταρίας και χρήσης κυρίως internet, viber, skype, emails, video, youtube και άνοιγμα διαφόρων εγγράφων office. (Αρνητικό είναι η μη ύπαρξη ραδιοφώνου)

 

Για την χρήση που προανέφερα νομίζεται ότι τα παραπάνω τηλέφωνα είναι "too much" και ότι θα με καλύψουν και φθηνότερα μοντέλα όπως το samsung A5 (2016), το Huawei P9 lite ή το Huawei P8 τα οποία έχουν τιμή αγοράς από 220 έως 260 περίπου.

Link to comment
Share on other sites

τώρα σοβαρά σκέφτεσαι να πάρεις ένα κινητό που σου λέει ότι it may have faults και μετά κάτι βλακείες ότι είναι 16gb αλλά μπορεί να είναι και 64gb αν είσαι τυχερός? :confused:

 

να έκανε 50 ευρώ να σου έλεγα ρίσκαρε το, αλλά 370 επειδή είναι iphone το σκέφτεσαι κιόλας?

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του Oneplus είναι άριστη, αν τη δεις θα με θυμηθείς. Η camera επίσης είναι αστέρι, καλύτερη από αυτή του 6p. Επειδή πέρασα από το στάδιο που είσαι (και είχα nexus 6) καλό θα είναι να στραφείς προς το oneplus που θα έχει και μεγαλύτερη αξία μεταπώλησης (το 6p έχει πέσει ήδη αρκετά). Για μένα σοβαρά θέματα του 6p είναι ο 810 o οποίος υπερθερμένεται με αποτέλεσμα να ρίχνει τις επιδόσεις για να κρυώσει (οπότε πάπαλα οι επιδόσεις) αλλά και το γεγονός οτι σπάει σαν μπισκότο (
). Αντίθετα το onelpus είναι βράχος και λόγω του 820, αλλά και της ποιότητας κατασκευής.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να κοιτουσες λίγο και το nexus 6p?

Μόνο αρνητικό για μένα η έλλειψη κάρτας μνήμης.

Μάλλον δεν θα σε ενοχλεί αφού μας γράφεις για το s6.

Το s6 πονάει πάρα πολύ σε μπαταρία.

Δεν ξέρω αν έχει στρώσει καθόλου από την εποχή που το είχα αλλά έχει πολύ μικρή μπαταρία.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το τσεκαρα και ειναι ξεκλειδωτο κτλ επισης και τα δυο ειναι απο δημοπρασια.Αν ειναι απατη δεν θα μου δωσει το ebay τα λεφτα πισω?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά

 

φιλαράκι είναι σε αναζήτηση νέας δίκαρτης συσκευής έως 130€

θέλει να δοκιμάσει xiaomi ....

 

είμαστε αναμεσα σε

 

1 http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi4C-5-0inch-Android-5-1-2GB-16GB-Smartphone-4G-FDD-LTE-64-bit-Snapdragon-808-Hexa-Core-1-8GHz-13-0MP-5-0MP-USB-Type-C-Edge-Tap---Black-366259.html

 

και

 

2 http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-2GB-16GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Dark-Gray-362400.html?source=ShareAsale

 

υπάρχει κάποια καλύτερη σε αυτά τα € ??? η 800άρα μπάντα δεν μας ενδιαφέρει (έχει cosmote) !!!!

τα κινητά που έβαλα υποστηρίζουν κανονικά τις ελληνικές μπάντες???

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το εκθεσιακό τι θα ήταν;

Ειναι αυτό που πάει ο καθένας και παίζει μαζί του.Καλύτερα μεταχειρισμένο απο ένα άτομο παρά απο 1000 πάντως ;)

Εγω παντος απαντουσα στον @dragon11, που καλα εκανε και προτεινε, να αγορασει το παλικαρι απο το fastcardech, και εγω του απαντησα με μια παλια εμπειρια μου. Τωρα το fastcardech, απο οσο ξερω και εψαξα, πουλαει εκθεσιακα μοντελα, οποτε καλε μου φιλε, η απαντηση μου καλυπτει και τα δυο σκελη της ερωτησης. Εγω οσο ζω θα τους κραζω τους συγκεκριμενους γιατι πριν την αγορα ανταλαξαμε καμια 30ρια μυνηματα για το αν ειναι 100% καινουργιο το κινητο, και παντα απαντουσαν ναι. Στο τελος ομως βγηκε μεταχειρισμενο...

 

Στάλθηκε από το PIXELS DG350 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by longus
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3,5 χρονια κατοχης του htc one x,ηρθε ο καιρος να προβω σε αγορα νεας συσκευης,ευελπιστω οτι θα το κρατησω τουλαχιστον 3 χρονια,η αγορα θα γινει απο καποιο καταστημα του skroutz. Εχοντας δει ολες τις προτασεις και διαβαζοντας αρκετα reviews,οπως επισης δινοντας και την πρεπουσα σημασια στο να βρισκω την συσκευη ομορφη αισθητικα,εχω καταληξει κατ'αποκλειστικοτητα στις συγκεκριμενες συσκευες...τα specs αυτα καθε αυτα δε με ενδιαφερουν τοσο,διοτι δεν θα ασχοληθω με multitasking κτλ αρα η διαφορα στη ραμ 3 η 4gb κρινεται αμελητεα. Ενδιαφερομαι για καποια συσκευη που θα ειναι ολοκληρωμενη,χωρις χτυπητα προβληματα....

Δινω ιδιαιτερη σημασια στην ποιοτητα της οθονης,θα ειναι το βασικο κριτηριο επιλογης,δεν θελω επ'ουδενι να ειναι υποδεεστερη του htc one x,δηλαδη με ξεπλυμμενα χρωματα κτλ...επισης με ενδιαφερει η ποιοτητα του ηχου χωρις ακουστικα καθως και η ικανοτητα της συσκευης στη ληψη wifi σηματος,διοτι με την προηγουμενη ειχα μεγαλο προβλημα σε αυτο το θεμα,το οποιο δε λυθηκε και εν τελη συμβιβαστηκα με οτι αυτο συνεπαγεται...η ποιοτητα της καμερας δεν ειναι κριτηριο αποτροπης,θελω απλα να μπορω να κανω ληψη φωτογραφιων αραια και που,οχι selfie και ιστοριες... φωτο οταν χρειαζεται....η ελλειψη προβληματων στο hardware της συσκευης ειναι βασικοτατο για εμενα,δεν θελω να εχει χτυπητα προβληματα

 

Αρχικα προσανατολιζομαι στην αγορα του z5,εχω ομως καποιους ενδιασμους σε οτι αφορα την αποδοση των χρωματων στην οθονη,εχω διαβασει για χαμηλη αντιθεση,οχι ικανοποιητικη ενταση στο ηχειο....αυτα με προβληματιζουν...τωρα για το s7 η αληθεια ειναι οτι το θεωρω πιο ολοκληρωμενο,για το htc 10...λογω sense ειμαι θετικα προσκειμενος...θα ηθελα τις αποψεις σας,διοτι συσκευη δεν αλλαζω καθε χρονο,επομενως θελω να αποφυγω τυχον κακοτοπιες! Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Κινητό για κοπέλα με εμφαση σε μπαταρια και διαβασμα pdf. Αποτελει εργαλειο δουλειάς οποτε δε μπλεκουμε με Κίνα κτλ. Προτασεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα θα ήθελα τη βοήθειά σας. Θέλω μια αξιόπιστη συσκευή με πολύ καλό gps, καλή φωτογραφική, μεγάλη μνήμη κι απροβλημάτιστη λειτουργία κι είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο ιδιαίτερα αφού διάβασα ότι βγήκε global stable για Μι4 κι ισως θα μπορούσα να το παραγγείλω με αυτή. Θεωρώ ότι στις τιμές που είναι και τα δύο τώρα είναι ευκαιρία.

 

Δεν ξέρω για το Z7 αλλα το MI4 εχει κακό gps τουλάχιστον σε κάποιες συσκευες. γκλομπαλ στειμπλ έχει βγει για την miui 8 (andorid 6) stable ήταν και πριν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ειχα αυτό το δίλημμα (για την ακρίβεια το δίλημμα ήταν ανάμεσα στο mi4c και το Ζ7) δίχως να καταφέρω να αποφασίσω. Δοκίμασα για ελάχιστα το mi4c φίλης μου και μου έκανε πολύ καλη εντύπωση. Η σύνδεση με το GPS ήταν ακαριαία, αλλά δεν μπορεςα να εκτιμήσω τη σταθερότητα της. Νομίζω ότι εαν δεν υπάρχει πρόβλημα με τα 16 GB μη επεκτάσιμη μνήμης, το mi4c είναι καλύτερη επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σε αυτό δίκιο έχεις Δεν το συζητάμε καν

Να πω την αλήθεια δεν ήξερα ότι το fastcadtech πουλάει εκθεσιακά

Είναι σίγουρο αυτό?

 

Θυμάμαι πριν καιρό να γίνεται χαμός με παράπονα απο μέλη του φόρουμ που αγορασαν απο εκεί.

Εγώ θα το απεφευγα πάντως.

@longus χαθήκαμε στην μετάφραση :lol::lol::)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια, θέλω τουλάχιστον 32gb με επέκταση με κάρτα ή 64gb εσωτερικό χώρο. Οπότε αν κατάλαβα καλά μάλλον καλύτερα Ζ7 για λειτουργία out of the box και καλό gps.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι αναμεσα στο lenovo vibe p1 - letv le 2 pro xiaomi note 4 το θελω για παιχνιδια απλα αναρωτιεμαι να παρω με καινουργιο λογισμικο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαθετω μεχρι 200 ευρω το πολυ 250

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...