Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιό από τα δύο θα λέγατε πως αξίζει κανείς να αγοράσει; Ναι ξέρω ότι ο note 3 pro είναι το προηγούμενο μοντέλο αλλά ίσως να είναι καλύτερη επιλογή λόγου του SnapDragon.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον ψαχνω να παρω ενα αλλο κηνιτο γιατι το προηγουμε που εχω αγορασει εδω και ενα μηνα (huawey y5) δεν εχει καθολου δυνατο ηχο και η μπαταρια του δεν κραταει πολυ με το ζορι βγαζει μια μερα, με χρηση ιντερνετ 3 ωρες κυριως ομως θελω δυνατο ηχειο, και ειμαι αναμεσα στο samsung j1 και zte A310 το οποιο μου το εβαλε ο ενας υπαλοιλος και το ακουσα και εχει καλο ηχο, ποιο απο τα 2 ειναι καλο σε μπαταρια και σε δυνατο ηχο το κυριοτερο
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ψαχνω να παρω ενα αλλο κηνιτο γιατι το προηγουμε που εχω αγορασει εδω και ενα μηνα (huawey y5) δεν εχει καθολου δυνατο ηχο και η μπαταρια του δεν κραταει πολυ με το ζορι βγαζει μια μερα, με χρηση ιντερνετ 3 ωρες κυριως ομως θελω δυνατο ηχειο, και ειμαι αναμεσα στο samsung j1 και zte A310 το οποιο μου το εβαλε ο ενας υπαλοιλος και το ακουσα και εχει καλο ηχο, ποιο απο τα 2 ειναι καλο σε μπαταρια και σε δυνατο ηχο το κυριοτερο

 

Άνοιξε δικό σου θέμα.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Τα 15-20 τηλέφωνα τη μέρα δεν είναι πολλά αν διαρκούν λίγο. Αν μιλάς κανα μισάωρο στο καθένα θες καλή μπαταρία σίγουρα. Σε τόσο λίγες ίντσες τέτοια μπαταρία δεν υπάρχει. Άσε που δεν υπάρχει καν κινητό που να αξίζει κάτω από 4 ίντσες.
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ψαχνω να παρω ενα αλλο κηνιτο γιατι το προηγουμε που εχω αγορασει εδω και ενα μηνα (huawey y5) δεν εχει καθολου δυνατο ηχο και η μπαταρια του δεν κραταει πολυ με το ζορι βγαζει μια μερα, με χρηση ιντερνετ 3 ωρες κυριως ομως θελω δυνατο ηχειο, και ειμαι αναμεσα στο samsung j1 και zte A310 το οποιο μου το εβαλε ο ενας υπαλοιλος και το ακουσα και εχει καλο ηχο, ποιο απο τα 2 ειναι καλο σε μπαταρια και σε δυνατο ηχο το κυριοτερο
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα τα redmi pro και redmi note 4, απλά το redmi note 3 είναι λιγάκι χειρότερο και λιγάκι πιο φτηνό. Snap κλπ σε νοιάζουν μόνο αν θες να βάζεις custom roms, τα άλλα 2 έχουν από εργοστάσιο marshmallow.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

θα ηθελα τη γνωμη σας για το ποια κινητα εχουν την καλυτερη ενισχυση για ακουστικα.

 

Ενδιαφερομαι να παρω σχετικα ακριβα ακουστικα που μπορει να εχουνε impedance 40-80ohms και ενδιαφερομαι να βρω ποια τηλεφωνα ειναι τα καλυτερα για αυτο το σκοπο. Για budget μιλαμε περιπου στα 200 δολλαρια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

υπαρχει περιπτωση να χρειαστω και δευτερη σιμ οποτε θελω να δω τι μπορω να κανω με συσκευη .

αυτη τη στιγμη εχω το lg g2 16gb και εννοειται οτι ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. σκεφτομαι μηπως το δωσω 80-100 (αν πιανει τοσα λογω παλαιοτητας, αν και ειναι σαν καινουριο) και να βαλω 100-150 ευρω να παρω κατι με 2 σιμ που να ειναι το ιδιο δυνατο οσο και το g2 οταν βγηκε. το λεω ετσι επειδη τον τελευταιο καιρο δεν εχω ακολουθησει τις εξελιξεις.

το μπατζετ ισως και να ανεβει λιγο αν αξιζει κατι. απο θεμα μεγεθους θα ηθελα απο 5ιντσες και πανω.

θα κανω μια μικρη ερευνα αγορας αλλα εμπιστευομαι και την δικη σας γνωμη! δεν εχω θεμα αν ειναι κινεζικο , μιας και μαλλον προς τα εκει θα παει η βαλιτσα που βγαζουν πολλα με 2 σιμ.

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ήρθε η ώρα να αλλάξω το BlackBerry Z10 και είμαι ανάμεσα στα εξής LG Nexus 5x, Motorola Moto G4 Plus και Xiaomi Mi5, είναι όλα κοντά στα 250€.

Τι προτείνετε ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία. Ένα καλό σχετικά smartphone για γυναίκα μέχρι 50-60 ευρώ? Είχα στο νου το homtom ht7 αλλά είναι 5.5 και δεν βολεύει. Κάτι σε 5 ίντσες?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my awesome black leather LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο μυαλό μου είσαι ρε φίλε είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με εσένα!

Πιστεύω ότι σαν εμπειρία χρήσης το Nexus 6p είναι το καλύτερο από τα 3 (Oneplus 3, Nexus 6p και Galaxy S7)

Από την άλλη το Oneplus 3 έχει καλύτερο επεξεργαστή, μνήμη ram, μνήμη rom, ois στην camera και είναι δίκαρτο.

Τα Galaxy S7 και S7 edge είναι παραπάνω σε τιμή αλλά αν σου πέσουν κάτω θα κλαίς με μαύρο δάκρυ.

Τέλος pixel και note 7 απλά έχουν ένα θέμα τιμής για την δικιά μου τσέπη...:lol:

Εγώ πάντως είμαι προς το Nexus 6p αναλογικά με τιμή, camera, εμπειρία χρήσης και ταχύτητα απλά με προβληματίζει λίγο η μετά Nexus εποχή της Google και ο snapdragon 810 λόγω θερμακρασίας.

Ελπίζω να βοήθησα. Φιλικά πάντα.:)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το Xiaomi Mi 5 από specs είναι μονόδρομος στην επιλογή σου αν και σαν εμπειρία χρήσης προτιμώ το Nexus 5X.

Πάντως από τα 3 smartphones θα δίαλεγα το Xiaomi mi5, προσωπική μου άποψη φυσικά.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Εχω το lenovo note8 και το βαρέθηκα,ψάχνω κάτι σε αυτές τις ίντσες η παραπάνω,ζαχαρωνω το Xiaomi mi max στις 6.44' υπάρχει κάτι αντίστοιχο στα 200 περίπου ευρωπουλα
Link to comment
Share on other sites

Εχω το lenovo note8 και το βαρέθηκα,ψάχνω κάτι σε αυτές τις ίντσες η παραπάνω,ζαχαρωνω το Xiaomi mi max στις 6.44' υπάρχει κάτι αντίστοιχο στα 200 περίπου ευρωπουλα

 

Hua Ματε 8 στα 300 απο κινα

oλα τα αλλα υποδεεστερα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σαν μαρκα αξιζει φιλε μου?αξιοπιστη?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πολλά είναι τα 300 δεν νομίζω να Θέλω να δώσω τοσα

 

Tote ta XIAOMI ειναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολλά είναι τα 300 δεν νομίζω να Θέλω να δώσω τοσα

 

Tote ta XIAOMI ειναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ΄

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το κινητο αλλα η ulefone βγαζει αξιοπιστα κινητα που τις περισσοτερες φορες εχουν απροβληματιστο android που σημαινει δεν μπαινεις σε διαδικασια να περνας αλλες rom και αλλες σχετικα προχωρημενες διαδικασιες.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=437543

Δες περισσοτερα στο σχετικο με το κινητο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

1) nexus 6p (αλλα ξεπερνά το χρημ. οριο σου) λογω της υποστήριξης απο την κοινοτητα των προγραμματιστων κ την κορυφαίας καμερας κ κατασκευής του.

2) oneplus 3 για ακριβως του ιδιους παραπανω λογους συν οτι ειναι πολυ δυνατότερο σε ram k cpu και φθηνοτερο(399€)

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό σχετικά smartphone για γυναίκα μέχρι 50-60 ευρώ?

Είχα στο νου το homtom ht7 αλλά είναι 5.5 και δεν βολεύει.

Κάτι σε 5 ίντσες? Ευχαριστώ πολύ.

 

a806. περασμενη φουρνια αλλα αξιοπιστο με 2ram 16rom $70 LINK

δεν εχει notification led και τα πληκτρα δε φωτιζονται. συζητηση

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...