Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το vibe p1 έχει "παλιώσει", βγαίνει το p2 σύντομα (λογικά Νοέμβριο). Το LeTV είναι δυνατό, απλά δεν έχει υποδοχή για ακουστικά, κάρτα sd και δεν έχει και ραδιόφωνο. Αν δε σε επηρεάζει κάτι από αυτά, νομίζω είναι καλή επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Lg g2 ή κανα Xiaomi redmi 3? Και τα 2 θα τα πάρω από εξω με την οποία εγγύηση δίνουν.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με το Ζ5 καλυτερα ενα απο τα αλλα δυο. καλυτεροι επεξεργαστες οθονες και καμερες.

εχω το s7 δεν εχω δει απο κοντα το htc.

Link to comment
Share on other sites

Το meizu m2 note που είχα είχε πολύ καλό ήχο από τα ακουστικά, αλλά όχι τόσο καλό από το ηχείο. Το letv le1 pro που έχω τώρα, έχει φανταστικό ήχο και από ακουστικά, και από το ηχείο. Το πρόβλημα είναι ότι το letv δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα. Εννοείται ότι για να δεις διαφορα από αλλα κινητά, πρέπει να έχεις και καλά ακουστικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Προσπαθώ εδώ και καιρό να καταλήξω στο επόμενο κινητό μου. Είμαι ανάμεσα στο Meizu M3 Note, στο xiaomi redmi note 3 pro, στο xiaomi redmi note 4 και στο letv le eco 2. Διευκρινίζω ότι η κύρια χρήση θα είναι για πλοήγηση στο ίντερνετ, μέιλ άντε και καμία φώτο... Δεν είμαι γνώστης αλλαγής ρομ κ.τ.λ. που μου ακούγονται ακαταλαβίστικα. Λογικά όπως το πάρω έτσι και θα μείνει το κινητό!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας, είμαι ανάμεσα σε αυτά τα κινητά HTC 10, LG G5 και OnePlus 3 αλλά δεν ξέρω ποιο να επιλέξω, ποιο είναι πιο ολοκληρωμένο smartphone και ποιο τα πάει καλύτερα σε θέματα απόδοσης και μπαταρίας. Το OnePlus 3 να πω την αλήθεια το φοβάμαι λίγο επειδή δεν ξέρω τι γίνεται σε περίπτωση που αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα και δεν ξέρω τι παίζει με θέματα εγγύησης. Αν έχετε κάποια άλλη πρόταση εκτός από αυτά θα χαρώ πολύ να την ακούσω. Πρέπει να πω επίσης ότι έχω δει και το Sony Xperia XZ αλλά είναι πολύ ακριβό και έχει από ότι έχω δει ίδια χαρακτηριστικά με τα άλλα πιο πάνω. Το προηγούμενο μου κινητό ήταν το Samsung Galaxy S7 αλλά δεν μου άρεσε και ήθελα να το αλλάξω κυρίως λόγω μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Όποτε μην πας σε αυτά τα μοντέλα...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γιατί το λες; Αυτή τη στιγμή έχω το jiayu g4s, δεν το πείραξα καθόλου και μια χαρά είναι. Απλά έχει ένα θέμα με το gps και αρχίζει να κολλάει. Επίσης η μπαταρία του αρχίζει να τα παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για τη συμβουλή σου. Σε αυτό καταλήγω και εγώ. Απλά λέω μήπως το νοτε 4 είναι καλύτερο επειδή είναι πιο καινούριο. Αλλά στα πιο πολλά φόρουμ που μπαίνω προτείνουν το 3 pro.
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για τη συμβουλή σου. Σε αυτό καταλήγω και εγώ. Απλά λέω μήπως το νοτε 4 είναι καλύτερο επειδή είναι πιο καινούριο. Αλλά στα πιο πολλά φόρουμ που μπαίνω προτείνουν το 3 pro.

 

μπα δεν θα έλεγα ότι είναι καλύτερο. ο snapdragon που φοράει το 3 για μένα είναι πιο αξιόπιστος από τον mediatek. διαφορές μεγάλες στην κάμερα δεν νομίζω να έχουν και τέλος αγοράζοντας το 3 σου περισσεύουν και λεφτά να τα χαλάσεις σε αξεσουάρ (nillkin tempered glass, official case και κανένα ακουστικό). Στο μόνο που κερδίζει το 4άρι για μένα είναι στην εμφάνιση καθώς το βρίσκω πιο όμορφο

Link to comment
Share on other sites

Να κλειδωθεί γιατί τελικά κράτησα του φίλου το S

 

Εξαιρετικό θα έλεγα!!!!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ για τις γνώμες σας :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Είπες ότι βασικό χαρακτηριστικό είναι ή κάμερα για αυτό σου πρότεινε το J5 φαντάζομαι. Την έχω τεσταρει, είναι αρκετά καλή με καλό ευρυγωνιο φακό στην μπροστινή κάμερα. Δεν έχω δει των Xiaomi τις κάμερες, ωστόσο τα παιδιά στο φόρουμ πολλές φορές λένε ότι δεν είναι κ τόσο καλή
Link to comment
Share on other sites

Για την απόδοση στα ακουστικά δεν ξέρω τι παίζει, αλλά για το ηχείο αν θες πολύ καλή απόδοση πρέπει να δεις μία συσκευή που να υποστηρίζει dolby atmos και άρα να έχει και stereo ηχεία και/ή τα ηχεία αυτά να βρίσκονται στο μπροστινό ή στο κάτω μέρος της συσκευής και όχι στο πίσω. Από τις συσκευές που αναφέρεις μόνο το P8 και το P9 lite έχουν τα ηχεία στο κάτω μέρος της συσκευής
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα βγαζουν τα χιαομι, απλα δεν ειναι τοπ οι φωτογραφιες.

 

οχι, το g2 ειναι ξεπερασμενο πλέον.

 

η συσκευή που ζητας ειναι το j5 (2016)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως μόνο το Ρ9 lite και το mg4 να βρεις αυτό που θέλεις.. Τις ακατανομαστης είναι χάλια και ειδικά στο εξωτερικό ηχείο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

εγω διαφωνω με την global dev που σου προταθηκε πανω.

εφοσον λες δε γνωριζεις για ρομ κτλ διαλεξε να εχει global stable.

αν το παρεις με dev υπαρχει η πιθανοτητα ακομα και με ενα

απλο update να μην ξεκιναει ή να εχει σημαντικα προβληματα

λογω των τροποποιησεων-δοκιμων και θα ψαχνεσαι με φλασαρισματα, downgrades κτλ.

 

προτεινω το redmi note 4 3/64 που εχει $189 στο to2c.com

αλλα η global rom με την οποια το στελνει δεν εψαξα αν ειναι dev ή stable

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Ψαχνω για ενα ενα tablet το οποιο θα χρησιμοποιειται κυριως ως GPS και επαγγελματικα. Μου ειπαν καπου πως για να εχει καλο GPS παιζει ρολο το chipset. Εχει καποιος γνωση για αυτα? Samsung Tab 3 αποκλειονται λογω κακης εμπειριας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...