Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάσει αυτών των κριτηρίων και του προϋπολογισμού, το Ζ7 φαίνεται να είναι η καλύτερη επιλογή. Δε ξέρω, βέβαια, ποσό λειτουργικό είναι out of the box, ειδικά εαν προτιμάς ελληνικό UI.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν πας σε ένα μαγαζί να τα δεις και τα δυο-τρια και να βγάλει ενα συμπέρασμα.

Παντός το S7 πραγματικά είναι μία συσκευή που αξίζει..

Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό ui θεωρώ ότι δεν είναι απαραίτητο, αρκεί η εναλλακτική του να είναι τα αγγλικά κι όχι τα κινεζικά (το σκέφτομαι κι εγώ το συγκεκριμένο κινητό).:D
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας κύριοι.. πρωτη αγορα ταμπλετ για γονεις και ειμαι ανάμεσα σε lenovo tab 2 a10-30, Samsung tab e 9.6", και alcatel pixi 3 10.1". Ή αν υπαρζει καποια αλλη προταση δεκτη μεταβανι τα 150 ευρω και αγορα απο Ελλάδα. Γενικα δεν προβλέπεται βαρια χρηση. Σερφάρισμα, pdf η e-book, και καμια τσατ εφαρμογή. Αντε και κανα παιχνιδάκι τύπου candy crash..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες

Αφού φάγαμε μια ώρα σε ένα public με τη σύζυγο

Είναι ανάμεσα στα 2 τηλ

 

Δεδομένου πως πρόκειται για ήσυχη χρήστη

 

Ενδιαφέρει σε πρώτη προτεραιότητα η κάμερα και κατόπιν τα υπόλοιπα

Η διαφορά σε ίντσες δεν παίζει μεγάλο ρόλο

 

Θα παραγγείλω μέχρι Τρίτη

Εμένα και τα 2 μου φάνηκαν αξιοπρεπή αλλά σαν χρήστης xiAomi

Δεν ξέρω τι να προσέξω

 

Καμμία γνώμη;

 

Θενκς

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

iphone 6s plus vs s7 edge!! ποιο λετε?σε καμερα,ταχυτητα,desigh,battery!θελω και καποιον που να ειχε με samsung vs tsmc επεξεργαστη!!υπαρχουν οντως οι διαφορες?????
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια αγορά αλλά να είναι εγγυημένη.

Έχω αγοράσει μέχρι στιγμής 5-6 tablets και όλα ήταν αρκετά αξιόλογα αλλά τώρα θα το φέρω για έναν ξεροκέφαλο φίλο που είναι κολημένος με τα ipad.

Διαθέτω μέχρι 200€.

 

Τι έχετε να προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχω ακούσει live, ξέρω για το HTC One A9 ότι έχει ενισχυτή ακουστικών, αλλά θα χρειαστεί να δώσεις άλλα 60-70 €. Για φθηνά smartphones με έμφαση στον ήχο, δεν έχω κάτι στα υπόψιν.

 

Για 16-64 Ohm πάντως δε θα έσκαγα ιδιαίτερα. Για μεγαλύτερη εμπέδηση ή για κινητά με ψόφια ένταση, θα χρησιμοποιούσα φορητό ενισχυτή ακουστικών και δε θα βασιζόμουν στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω S7. Γιατί δεν έχει τους περιορισμούς της Apple. Και γιατί προσφέρει περισσότερα (κάμερα, ταχύτητα, μπαταρία, αδιαβροχοποίηση, συνδεσιμότητα) σε χαμηλότερη τιμή. Τώρα αν έχεις ήδη υπολογιστή της Apple και δε θες να ξεφύγεις απ'το οικοσύστημά της, τι να πω.
Link to comment
Share on other sites

ενα απλο pc toshiba εχω δεν τα παω καλα με την apple!:)το iphone 6s plus ειναι λιγο μπερδεμα απο μεσα,το android ειναι πανευκολο!

Gpu IMG PowerVR GT7600 πρεπει να σπερνει αυτη η καρτα γραφικων!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εξωτερικά το ΧΑ φαίνεται κουκλακι, αλλά εσωτερικά τα πράματα δεν είναι τόσο καλά. Δεν έχω τη συσκευή, μόνο ότι έχω διαβάσει σε 2-3 reviews. Καλύτερη επιλογή για μένα το Α3
Link to comment
Share on other sites

Μ αρεσει το 3D lives το πορτοκαλι!δεν εχει σχεση το avatar με το παρον θεμα!Ας μεινουμε στο παρον θεμα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να βάλεις Ναι ή Όχι αν ήθελες δημοψήφισμα :D :lol:

καμερα, design, μπαταρία = S7 edge σε σύνολο με μερικά σημεία να υπερτερεί το 6s plus ( όπως είναι η κατανάλωση στην αναμονή και όπως είναι τα υλικά κατασκευής που μερικοί δεν θέλουν γυαλί )

Εμπειρία χρήσης και τα δύο την ίδια έχουν ανάλογα με τα θέλω, τις ανάγκες και την προθυμία για υποχωρήσεις του καθένα

Ταχύτητα στο άνοιγμα των εφαρμογών = 6s plus

Ταχύτητα στην Ροή των εφαρμογών = Πάνω κάτω τα ίδια

Multitasking = S7 ή S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε κάμερα και μπαταρία υπέρ του S7 edge το οποίο είχα και μετάνιωσα οικτρά που πούλησα :)

 

Το iPhone δεν είναι κακή συσκευή, απλά νομίζω πως δεν υπερτερεί σε τίποτα του ανταγωνισμού. ;)

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο..με τον επεξεργαστη samsung vs tsmc υπαρχει διαφορα?ευχαριστω παιδες!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου!!!

είτε πάμε στο note 3 pro είτε στο redmi 3s ποια έκδοση να πάρω ???

την απλή ή την official international???? ποια ρομ περνάνε τα μαγαζιά???

όταν το πάρω θέλω να περάσω την ελληνική ρομ και κάπου είχα διαβάσει ότι μόνο με την official international μπορεί να περαστεί!!!!

ισχύει κάτι τέτοιο??

 

υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά εκτός Xiaomi???

Edited by procostas1
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για αγορά από Κίνα, σε τιμές < 150$

τι επιλογές έχω πέραν του Redmi 3s που από ότι βλέπω τα έχει όλα ή σχεδόν όλα στην έκδοση 3/32.

Ιδανικά θα ήθελα 4.6-4.7 αλλά επειδή τέτοιες ίντσες βγαίνουν σπάνια είναι και πανάκριβα.

Μην μου προτείνετε κανένα 5,5'' δεν με ενδιαφέρουν.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...