Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) nexus 6p (αλλα ξεπερνά το χρημ. οριο σου) λογω της υποστήριξης απο την κοινοτητα των προγραμματιστων κ την κορυφαίας καμερας κ κατασκευής του.

2) oneplus 3 για ακριβως του ιδιους παραπανω λογους συν οτι ειναι πολυ δυνατότερο σε ram k cpu και φθηνοτερο(399€)

 

και 370 ευρω μπορω να δωσω δεν τα χαλαω για 10-20 ευρω παραπανω...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1) nexus 6p (αλλα ξεπερνά το χρημ. οριο σου) λογω της υποστήριξης απο την κοινοτητα των προγραμματιστων κ την κορυφαίας καμερας κ κατασκευής του.

2) oneplus 3 για ακριβως του ιδιους παραπανω λογους συν οτι ειναι πολυ δυνατότερο σε ram k cpu και φθηνοτερο(399€)

Μαλλον δεν εχεις κοιταξει ποσο στοιχιζει το nexus 6p

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/6724273/Huawei-Ascend-P8-Lite-Dual-16GB.html

https://www.skroutz.gr/s/9035623/LG-K10-Dual-16GB.html#specs-container

https://www.skroutz.gr/s/7321695/Samsung-Galaxy-J5-Duos-4G-8GB.html

 

Eδώ είσαι. Πολύ καλά και τα 3. Τσιμπάς όποιο σου κάθεται καλύτερα στο μάτι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω καταλαβει ποσα χρηματα διαθετεις ...150+οσο πιασει το g2 ή συνολο 150;;;

Αν διαθετεις 150 συνολο και ψαχνεις δικαρτο απο το σκρουτζ , δηλαδη κατι huawei p8 lite dual η κατι lg k10 dual, τοτε καλυτερα μεινε με το g2 !!

Απο κινα μερια στα 150 λογικα κατι καλυτερο θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω καταλαβει ποσα χρηματα διαθετεις ...150+οσο πιασει το g2 ή συνολο 150;;;

Αν διαθετεις 150 συνολο και ψαχνεις δικαρτο απο το σκρουτζ , δηλαδη κατι huawei p8 lite dual η κατι lg k10 dual, τοτε καλυτερα μεινε με το g2 !!

Απο κινα μερια στα 150 λογικα κατι καλυτερο θα βρεις

 

Για να μην σε παιδευω σου λέω περίπου στα 250ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχεις κοιταξει ποσο στοιχιζει το nexus 6p

 

347,δεν τo ξεπερναει το budget..... :happy:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

a806. περασμενη φουρνια αλλα αξιοπιστο με 2ram 16rom $70 LINK

δεν εχει notification led και τα πληκτρα δε φωτιζονται. συζητηση

 

banggood ειναι αξιοπιστο μαγαζι?

σκεφτομαι κατι παρομοιο για τον αδερφο μου

η ROM του εχει αγγλικα? για ελληνικα και flashing κτλ δεν θα ψαχτω κι αυτος δεν πολυσκαμπαζει απο root κτλ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε OnePlus 3 θα πήγαινα σε android. Αγαπάω Windows αλλά δεν θα έδινα τόσα λεφτά με προοπτική 3τίας για windows phone. Και για να μην παρεξηγηθώ τα γράφω αυτά έχοντας στην κατοχή μου πάνω από χρόνο την ακριβή (LTE dual sim) έκδοση του 640 και έχοντάς την χρησιμοποιήσει και ως πρώτη συσκευή για κάποιους μήνες. Προτείνω πάρα πολύ σε συγγενείς/γνωστούς/φίλους windows phone αφού όμως πρώτα δω το προφίλ χρήσης τους και ΚΥΡΙΩΣ τις εφαρμογές που χρησιμοποιούν.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνεται για κινητό έως 400€, 5.5 ίντσες, που να δέχεται κάρτα μνήμης και να έχει ραδιόφωνο; Για γνωστό είναι. Κοιτάμε και Κίνα.

 

Είδα και μου είπε και αυτός για το Zenfone 3 (αγαπάω Asus και Zenfone σειρά) απλά μου φάνηκε ακριβό για τα χαρακτηριστικά του.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος θέλει ένα φθηνό κινητό με android (έκαψα λέει τον αδελφο του με ένα WP που του διάλεξα) με ταβάνι τα 70€.

Από ελληνική αγορά, καθώς δεν έχει συσκευή αυτή τη στιγμή.

Το cubot rainbow λέω να του προτείνω, υπάρχει κάτι οικονομικότερο και εξίσου σχετικά καλό, για να μην περάσουμε το ταβάνι του;

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια , παρακολουθω καιρο την εξαιρετικη δουλεια που κανετε στο forum και τωρα που ηρθε η στιγμη να αναβθμισω τη συσκευη μου ειπα να συμβουλευτω τους ειδικους.

Ποιο ειναι κατα τη γνωμη σας το καλυτερο Android που κυκλοφορει αυτη τη στιγμη στο οριο των 200 ευρω;

Απο προσωπικη ερευνα, εχω στο μυαλο μου το J5 του '16, καθως και καποια μοντελα της Xiaomi και θα ηθελα τη γνωμη σας για το ποια ειναι η καλυτερη επιλογη, δεδομενου οτι ως οχι και τοσο ψαγμενος τη συγκεκριμενη μαρκα τη γνωρισα πολυ προσφατα . Δεν ειναι αναγκη η προταση σας να προερχεταια απο τα παραπανω απλα να μην ξεπερνα πολυ τα 200ε.

Απο το κινητο δε ζητω πολλα, καλη καμερα (με εμφαση στην μπροστινη) και πολυ καλο επεξεργαστη και RAM .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

θελω να αγωρασω κινητο και ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο:

OnePlus 3 ή Xiaomi Mi5s με 4gb Ram

παρακαλω πειτε μου τη γνωμη σας τεκμηριωμενα...

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε κι εγω εκει ετεινα να σου πω την αληθεια, ξερεις γιατι στο σκρουτζ ειναι πιο φθηνο το προ απο το κανονικο ;

Επισης ξερεις αν εχει μπροστινο φλας;

Edited by dm21
Link to comment
Share on other sites

Homtom HT7 από skroutz. Αν και για 25 ευρώ πας στο Pro όπου είναι καλύτερο.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by michaelp900
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο μυαλό μου είσαι ρε φίλε είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με εσένα!

Πιστεύω ότι σαν εμπειρία χρήσης το Nexus 6p είναι το καλύτερο από τα 3 (Oneplus 3, Nexus 6p και Galaxy S7)

Από την άλλη το Oneplus 3 έχει καλύτερο επεξεργαστή, μνήμη ram, μνήμη rom, ois στην camera και είναι δίκαρτο.

Τα Galaxy S7 και S7 edge είναι παραπάνω σε τιμή αλλά αν σου πέσουν κάτω θα κλαίς με μαύρο δάκρυ.

Τέλος pixel και note 7 απλά έχουν ένα θέμα τιμής για την δικιά μου τσέπη...:lol:

Εγώ πάντως είμαι προς το Nexus 6p αναλογικά με τιμή, camera, εμπειρία χρήσης και ταχύτητα απλά με προβληματίζει λίγο η μετά Nexus εποχή της Google και ο snapdragon 810 λόγω θερμακρασίας.

Ελπίζω να βοήθησα. Φιλικά πάντα.:)

 

Έχεις ένα δίκιο με αυτά που μαθαίνω και εγώ αυτές τις μέρες.

Το pixel το ακυρώνω λόγω υψηλής τιμής, το note 7 και τιμής και αυτά που λένε πως η νεα συσκευή note 7 "s" δεν είναι τόσο γρήγορη όσο η αρχική. Το oneplus 3 θέλει 4 βδομάδες αναμονή!

Και μάλλον θα πάω σε edge......

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο τηλέφωνο το s7 edge, εμένα με βλέπω μάλλον για Nexus 6p, θα περιμένω μέχρι 04/10/2016 να γίνουν επίσημα τα pixel αν και δεν το βλέπω λόγω τιμής...
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον σε ενδιαφέρει κυρίως η μπαταρία η επιλογή είναι s7 edge φιλε.

Εξαιρετική αυτονομία με + την αδιαβροχοποιηση και κάμερα με ακαριαια εστιαση και πολυ φωτεινές φωτο ειδικά σε low Light.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...