Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

G5, nexus 6p,op3.

 

Καλή κάμερα έχει και το z9max σε manual και το εχει στα 230€ σχεδόν στο eshop.

To Z9 max που εχει στο eshop ειναι με τον snp615..Aν θελει να γλιτωσει χρηματα, παει για nexus 5x το οποιο εχει και πολυ καλυτερο soc και καμερα και λογισμικο και αναβαθμισεις και και και :)

ΟΣο για το g5 φιλε ts,μια χαρα κινητο ειναι και σε πολυ καλη τιμη ..Απο προβληματα, κατι θεματακια στην οθονη εχω διαβασει αλλα δεν ξερω ποσο ανησυχητικα ειναι

Link to comment
Share on other sites

To Z9 max που εχει στο eshop ειναι με τον snp615..Aν θελει να γλιτωσει χρηματα, παει για nexus 5x το οποιο εχει και πολυ καλυτερο soc και καμερα και λογισμικο και αναβαθμισεις και και και :)

ΟΣο για το g5 φιλε ts,μια χαρα κινητο ειναι και σε πολυ καλη τιμη ..Απο προβληματα, κατι θεματακια στην οθονη εχω διαβασει αλλα δεν ξερω ποσο ανησυχητικα ειναι

 

Τώρα το Ζ9 max ούτε που έβρισκα σε gsmarena την έκδοση του eshop...Στα λεφτά αυτά εννοείται ότι ανάμεσα στα 2 πας σε 5Χ.

 

Το 5Χ δεν έχει ram. Ναι μεν stock android αλλά με την επιλογή της google για συσκευές με 4gb ram δεν ξέρω τι θα παίξει σε επίπεδο αντοχής στο χρόνο και από την στιγμή που μπορεί να δώσει το κάτι παραπάνω για μένα ας πάει σε μια συσκευή από την πάνω κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μα πάρω για τη σύζυγο μου το j5. Είδα πως υπάρχει σε δύο τύπους στο skroutz J510F και J510FN. Τι διαφορά μπορεί να έχουν, γνωρίζει κανείς; ποιό να προτιμήσω; Ευχαριστώ.

 

Στο θέμα της εγγύησης, τι ακριβώς γίνεται με συσκευή αγορασμένη από σκρουτζομαγαζο; καλύπτομαι από την επίσημη αντιπροσωπία σε περίπτωση βλάβης;

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ειχα αποφασισει να παρω το nexus 5x αλλα διαβασα οτι και αυτο εχει προβλημα με bootloops και δεν ξερω τωρα τι να κανω

 

http://techingreek.com/nexus-5x-anafores-gia-sovara-provlimata-me-tin-anavathmisi-se-android-7-0-nougat/

 

http://www.androidauthority.com/get-alexa-cowatch-717776/

 

Λετε να παρω το 5x η να κοιταξω σε κατι αλλο? Θελω να εχει παρα πολυ καλη καμερα και οσο πιο οικονομικο γινεται

Link to comment
Share on other sites

Οικονομικο και καλή Camera απλά δεν πάνε μαζί (με εξαίρεση το 5x αλλά και εκεί πρέπει να είσαι γνωστής φωτογραφιών να ξέρεις να κάνεις χρήση το Pro mode

Και να το 5x ευγαλε και αυτό bootloop(όπως το g3/g4/v10) (ζητώ η άθλια ποιότητα κατασκευής της lg)

Μετά από αυτό σε παρόμοια λεφτά πας σε p9 lite

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου,

ψάχνω για φίλο ένα κινητο μεχρι 250€, οι απαιτήσεις του:

- να έχει υποδοχή για κάρτα sd

- να το αγοράσει απο Ελλάδα...

 

Υποψήφια με μιά γρήγορη ματιά:

HUAWEI P9 Lite

Samsung Galaxy J7 2016

 

υπάρχει κάποιο άλλο καλύτερο ?

Link to comment
Share on other sites

Moto G 4 plus έχει πολύ καλή κάμερα σε αυτά τα λεφτά και κοστίζει 235 στο άμαζον

 

μέτρια και ίσος κατο απο μέτρια ήταν καλή ειναι του s7/s7 edge/g4/p9 Κλπ

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό του τιτλου για την κοπέλα μου , έχει κανείς εμπειρία από το εν λόγω κινητό. Θα παίζει με τα ελληνικά δυκτια;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μα πάρω για τη σύζυγο μου το j5. Είδα πως υπάρχει σε δύο τύπους στο skroutz J510F και J510FN. Τι διαφορά μπορεί να έχουν, γνωρίζει κανείς; ποιό να προτιμήσω; Ευχαριστώ.

 

Στο θέμα της εγγύησης, τι ακριβώς γίνεται με συσκευή αγορασμένη από σκρουτζομαγαζο; καλύπτομαι από την επίσημη αντιπροσωπία σε περίπτωση βλάβης;

 

Το FN προοριζεται για ευρωπη ενω το F για ινδια, αφρικη και καποιες ακομα. Παρε το πιο φθηνο(νομιζω το ευρωπαικο ειναι) με κανενα δεν θα χεις θεμα. Και ναι εχεις κανονικα 2 χρονια εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που κοστίζουν 2-3 φορές πάνω. Μία χαρά κάμερα έχει το Moto g4 για τα λεφτά και ίσως το Moto X play να έχει και λίγο καλύτερη. Το καλύτερο βέβαια είναι το Nexus αλλά άμα έχει bootloop το παίζεις
Link to comment
Share on other sites

Οικονομικο και καλή Camera απλά δεν πάνε μαζί (με εξαίρεση το 5x αλλά και εκεί πρέπει να είσαι γνωστής φωτογραφιών να ξέρεις να κάνεις χρήση το Pro mode

Και να το 5x ευγαλε και αυτό bootloop(όπως το g3/g4/v10) (ζητώ η άθλια ποιότητα κατασκευής της lg)

Μετά από αυτό σε παρόμοια λεφτά πας σε p9 lite

Το 5x δεν έχει καμία σχέση με pro mode. Με ένα κλικ τραβάς και τα κάνει όλα μόνο του. Το μοναδικό οικονομικό με εξαιρετική κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Το 5x δεν έχει καμία σχέση με pro mode. Με ένα κλικ τραβάς και τα κάνει όλα μόνο του. Το μοναδικό οικονομικό με εξαιρετική κάμερα.

 

για βραδυνές λήψεις pro mode με custum setting είναι μονόδρομος

 

οσο για συσκευη άρχισε να παρουσιάζει μαζικά bootloop (ζήτω η lg)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι τιμές των Galaxy S6 και του Iphone SE έχουν υποχωρήσει αρκετά είμαι μεταξύ αυτών των δύο συσκευών . Ποιό απο τα δύο θα προτιμούσατε ? Πληροφοριακά δεν έχω κανένα πρόβλημα με android ή με IOS .

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ψάχνω ένα κινητό μέχρι 180 ευρώ από σκρουτζ για φίλο ( δεν έχουμε δυνατότητα για κινεζομάγαζο ). Android με αξιοπρεπή διάρκεια μπαταρίας και γενική χρήση, τίποτα συγκεκριμένο ως προς τις απαιτήσεις, να κάνει λίγο από όλα αξιοπρεπώς. To όριο είναι σχετικά αυστηρό ( το λέω για το xiaomi redmi note 3 pro), εκτός αν πραγματικά πρόκειται για εξαιρετική περίπτωση. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο τα 2 να παρω ρε παιδες.Η διαφορα ειναι 28 euro ποιο ακριβο το A5:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ποιο Κινέζινο κινητό έχει την καλύτερη πίσω κάμερα;

 

Μιλάμε για OIS, long exposures (30"+), και δυνατό manual γενικότερα.

 

Κόστος κάτω των 300 ευρώ.

 

Κυρκλοφορεί κάτι καλύτερο από το Xiaomi Mi5;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο το θεμα ios vs android αλλα και το οτι υπαρχει χασμα οθονων (οσον αφορα το μεγεθος) και οτι το ενα εχει χωριτηκοτητα μονο 16gb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...