Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για εφαρμογές, εφόσον δεν παίζεις παιχνίδια (συνήθως αυτά ειναι τα μεγαλύτερα) θεωρώ ότι και η 16αρα rom μια χαρά ειναι. Θα περάσουν και κάποια apps στην sd και θα σαι οκ.

 

Αν και το zte υστερεί σε αυτονομία (όχι μόνο λόγω μπαταρίας αλλά επειδή νομίζω ρουφάει και παραπάνω ο 435) είναι πιο future proof επιλογή λόγω επεξεργαστή ενώ έχει και δαχτυλικό. Οπότε αν με το s duos έβγαζες τη μέρα τότε θα εισαι οκ και με το v8 lite (υπόψιν το 4g ρουφάει περισσότερη μπαταρία από το 3g)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, μη ρισκάρεις με μάρκες τύπου "homtom". Κάνε μία μικρή υπέρβαση στο ποσό που διαθέτεις και πάρε αυτό.

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-4A-5_0-inch-2GB-RAM-16GB-ROM-Snapdragon-425-Quad-core-4G-Smartphone-p-1102757.html

Το έχω πάρει και εγώ για συγγενικό μου πρόσωπο και για τα λεφτά του είναι άψογο.

Άν θες οπωσδήποτε 800άρα υπάρχει και η global έκδοση, με 20 ευρώ περίπου παραπάνω.

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-4A-Global-Edition-5_0-inch-2GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-425-Quad-core-4G-Smartphone-p-1136524.html?rmmds=search&ID=532102&cur_warehouse=HK

Και φυσικά μη ξεχάσεις να επιλέξεις μέθοδο αποστολής "Priority Direct Mail" (για να μήν έχεις μπλεξίματα με έξτρα χρεώσεις και καθυστερήσεις στην Ελλάδα.

Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

Leeco le 626 φίλε μου παίζει στα 85 ευρώ από banggood η από gearbest..Αλλιώς πάρε αυτο που λες..σιγά μην δώσεις 100 ευρώ για την πλαστική μαλάκια της Xiaomi

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι σχετικό ,πιστεύω κάμερα κ οθόνη καλύτερο p9 lite 17 σαν κατασκευή όποιο σου κάτσει όταν τα πιάσεις, υποστήριξη στο μέλλον αν το πάει σαν το p8 lite κ το p9 lite 17 θασε ένταξει ρουτ δεν βλέπω να σου χρειαστεί με το p9l 17.

Το redmi έχει αναβαθμίσεις ειδικά αν βάλεις beta ROM official είναι ποιο μπροστά από την stable που θα φοράει, μπαταρία λίγο καλύτερη το redmi.

Εγώ θα kατα 65%θα έκλεινα στο p9 lite 17

Link to comment
Share on other sites

Πλαστικό, ναι! Αυτό βέβαια δε λέει τίποτα σε ότι αφορά την αξιοπιστία και τη σωστή λειτουργία στο χρόνο. Το λέω γιατί το έχω δοκιμάσει. Και τα leeco πολύ καλά κινητά αλλά δεν έχουν την υποστήριξη της xiaomi. Καλή επιλογή στο φίλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το μοντέλο χωρίς την 800άρα (που δε ξέρω κατά πόσο θα φανεί η απουσία της στη μητέρα του), μαζί με το priority δεν κοστίζει πάνω από 80 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και τα 2 είναι τσόφλια, εγω θα διάλεγα το xiaomi, που το έχω, μόνο και μόνο για τα 32 ραμ, να χωράει και τιποτα, τα 16 ραμ πλέον είναι αουτ οφ ντέητ...ούτε το λειτουργικό δεν χωράνε!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Ηρθε η ωρα να αλλαξω το lumia 925 μετα απο σχεδον 4 χρονια και να δοκιμασω για πρωτη φορα android. :)

 

Eιμαι αναμεσα στα Huawei P9 Lite 2017 και στο Xiaomi Redmi 4X. Πανω κατω απ οτι βλεπω εχουν ιδια χαρακτηριστικα. Δεν εχω σκοπο να κανω root και η χρηση θα αφορα κυριως internet,messenger και ισως και λιγο wolfram alpha. Ποιο θεωρειται καλυτερο?

 

Eχετε να προτεινεται καποιο αλλο κινητο (απο τα PUBLIC γιατι απο κει θα αγοραστει λογω δωροεπιταγης)?

 

ανάμεσα σ αυτα τα δυο θα επέλεγα το p9 lite 17, εχει δυνατότερο επεξεργαστή στα 2.1 ghz έναντι 1.4 του 4Χ.. σημαντική διαφορά στις επιδόσεις της συσκευής

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα τα φώτα σας και να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάνει την μετάβαση αυτή !Εχω εδώ και δυόμιση μήνες ένα 7plus 128 πολύ ευχαριστημένος όμως με περιορίζει σε κάποια πράγματα το iOS που θέλω να κάνω !Και σκέφτομαι την αγορά του note 8 πριν υπήρξα κάτοχος του s6edge plus ήμουν πολύ ευχαριστημένος .Δεν ξέρω από μπαταρία τι λέει γιατί ακούω και θετικά και αρνητικά .Απο κάμερα και οθόνη έχει μεγάλη διαφορά υπέρ το Samsung ? Αξίζει να κάνω την κίνηση με + 200ευρω από την τσέπη μου+ Την πωλειση του iphone ???(κάνω και μια άλλη σκέψη περίεργη ...με τα 200€ να πάρω μια απλή android συσκευή και να κάνω και αυτά που δεν μπορώ να κάνω με το μήλο )....Κάθε άποψη καλοδεχούμενη !!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βρήκα την προσφορά για το motorola moto m απιστευτα χαρακτιρηστικα στα 120 ευρώ . Ξέρει κανεις πως να κάνω παραγγελία χωρίς να επιβαρυνθώ τελωνεία και τα λοιπά ; απο https://www.lightinthebox.com/motorola-moto-m-xt1662-5-5-android-6-0-4g-smartphone-dual-sim-octa-core-16mp-4gb-32-gb-gold-silver_p5485564.html?prm=1.5.1.1
Link to comment
Share on other sites

εχω δει συχνα καλες προσφορες σε αυτο το σαιτ .

με ενδιαφερει κι εμενα να μας πει καποιος αν μπορουμε να αποφυγουμε το τελωνειο , καθως και για την αξιοπιστια του ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα τα φώτα σας και να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάνει την μετάβαση αυτή !Εχω εδώ και δυόμιση μήνες ένα 7plus 128 πολύ ευχαριστημένος όμως με περιορίζει σε κάποια πράγματα το iOS που θέλω να κάνω !Και σκέφτομαι την αγορά του note 8 πριν υπήρξα κάτοχος του s6edge plus ήμουν πολύ ευχαριστημένος .Δεν ξέρω από μπαταρία τι λέει γιατί ακούω και θετικά και αρνητικά .Απο κάμερα και οθόνη έχει μεγάλη διαφορά υπέρ το Samsung ? Αξίζει να κάνω την κίνηση με + 200ευρω από την τσέπη μου+ Την πωλειση του iphone ???(κάνω και μια άλλη σκέψη περίεργη ...με τα 200€ να πάρω μια απλή android συσκευή και να κάνω και αυτά που δεν μπορώ να κάνω με το μήλο )....Κάθε άποψη καλοδεχούμενη !!!!
Φίλε εγώ έχω να προτείνω κάτι άλλο. Huawei mate 10 pro. Πολύ καλύτερη κάμερα πολύ καλύτερη μπαταρία πολύ καλύτερη οθόνη 800 ευρώ με δώρο το p9 lite σε όλα τα μεγάλα καταστήματα μέχρι την άλλη εβδομάδα.

Το πήρα και δεν το μετάνιωσα.

Μπες στο θέμα της συσκευής να δεις

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω και τα δύο. Το ένα το πήρα δώρο με το mate 10 pro που αγόρασα και το άλλο το έχω κάνα 6μηνο. Στο μόνο που είναι καλύτερο το Redmi είναι η μεγαλύτερη οθόνη. Κάμερα τεράστια διαφορά ειδικά σε χαμηλό φωτισμό . Μπαταρία λίγο καλύτερη το p9 lite λειτουργικό πολύ πιο σμουθ το p9.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ανάμεσα στο xiaomi redmi note 4 και motorola g5s 3GB/32GB dual (169ε.)

Και δυο ειναι εχουν περιπου κοινα χαρακτηριστηκα και τιμή .

H διαφορα ειναι στην καλύτερη κάμερα του g5s με f2 στα 16ΜΡ, εχει γρηγορη φόρτηση , είναι "επώνυμο" αρα να υποθεσω πιο ποιοτικό, εχει NFC, μεταλλικο σχεδιασμο . Mεινεκτημα στην μπαταρία 3000 αντι 4000 και στον επεξεργαστή.

Δεδομένου οτι δινω ιδιαιτερη εμφαση στην φωτο κλείνω προς το g5s. Eσεις πως το βλεπετε?

http://www.e-lenovo.gr/smartphones/motorola-smartphones/lenovo-moto-g5s-5-2-fhd-4g-lte-dualsim-fine-gold.html

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους φίλους, ψάχνω να αγοράσω κινητό έως 130-140 €, όχι για ιδιαίτερα απαιτητική χρήση, ψάχνω όμως με κάμερα πάνω από τον μέσο όρο και με ικανοποιητική μπαταρία.

Θα ήθελα τις προτάσεις σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέτεις δίλημμα ανάμεσα σε note 8, ένα πράγμα θέλω να σου πω: Σκέψου κατά πόσο θα χρειαστείς τη γραφίδα και πόσα χρήματα είσαι διατεθιμένος να δώσεις για να έχεις μία (με πακέτο την πολύ καλή λειτουργικότητά της).
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

ήρθε η ώρα να αλλάξω το Huawei P8 και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο... τώρα που έπεσε η τιμή του Ρ10 είναι μικρή η διαφορά...

γενικά δεν είμαι πολύ απαιτητικός χρήστης, με ενδιαφέρει η ομιλία, η μπαταρία, η κάμερα, το gps και το σερφάρισμα... δεν παίζω παιχνίδια, δεν βλέπω ταινίες, δεν ακούω μουσική!

θα ήθελα να δοκιμάσω μια μεγαλύτερη οθόνη αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας...

 

ακούω γνώμες... και επίσης αν έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο εως 400€ (όχι τιμή σκρουτζομάγαζου)...

Link to comment
Share on other sites

Έναν; Θα σου πω πέντε. ;)

 

Έχει ανώτερο soc, μεγαλύτερη αυτονομία, μικρότερα μπέζελς, πιο ελαφρύ και το αγοράζεις επίσημο ελληνικό απο μεγάλη αλυσίδα και όχι παραεισαγωγής.

 

Το κατά πόσο έχει αξία για σένα κάθε ένα απο τα πλεονεκτήματα που ανέφερα το ξέρεις εσύ καλύτερα. :)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους φίλους, ψάχνω να αγοράσω κινητό έως 130-140 €, όχι για ιδιαίτερα απαιτητική χρήση, ψάχνω όμως με κάμερα πάνω από τον μέσο όρο και με ικανοποιητική μπαταρία.

Θα ήθελα τις προτάσεις σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Le eco X722

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...