Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Το χρηματικο ποσο που διαθετουμε. 150€

2) Το μεγεθος οθονης που προτιμουμε. Έως 4,5 το πολυ.

3) Το θελουμε απο Ελλαδα ή και απο Κινα/Ευρωπη; Με 2ετη εγγυηση αντιπροσωπειας ή μας αρκει και η εγγυηση του καταστηματος; Ελλας.

4) Χρειαζομαστε 800αρα μπαντα ωστε να χουμε σε περισσοτερα μερη 4g; (επαρχια χωρις 800αρα εχεις σοβαρο θεμα) το προτιμούμε φυσικά.

5) Το θελουμε dual? Χρειαζομαστε ραδιοφωνο, ir ή nfc? Δεν με ενδιαφέρει.

6) Χρειαζομαστε ελληνικο μενου; Αν ναι, πειραζει αν χρειαστει φλασαρισμα; δεν μας νοιάζει.

7) Μας ενδιαφερει ο καλος ηχος ή/και η καλη οθονη; Αν ναι θελουμε amoled (και) stereo ή μας αρκει lcd (και) mono. Οσο το δυνατον καλυτερος ήχος γίνεται.

8) Βαλτε σε σειρα προτεραιοτητας τα εξης: ταχυτητα, βαρυ gaming, καμερα, αυτονομια. Ηχος, Αυτονομία, καμερα, ταχύτητα.

9) Ποια ειναι η τωρινη σας συσκευη.

Νοκια 3310

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εάν βρεις φρεσκομεταχειρισμενο sony z3 compact παρτο με κλειστά μάτια.το έχω 2 χρόνια και δεν έχει κάνει κιχ.κανει τα πάντα και η μπαταρία του σκυλί.
Link to comment
Share on other sites

Γενικως οι γυναικες τεινουν να αρεσκονται σε συσκευες μεταξυ Apple Samsung και Huawei. Ναι, σχεδιασμος και γενικη εικονα που εμεις οι αντρες δεν πολυ δινουμε βαρυτητα, αυτες ομως πολυ. Ειναι επισης και οι πιο σοβαρες (οσο μπορουν να ειναι) εταιρειες στο χωρο. Και η προταση απο εμενα ειναι παλι το Honor 8. Αλλιως σε Samsung A5 2017 αλλα ειναι πιο αδυναμο απο αποψης hardware. Εχει ομως το ατου του αδιαβροχου, των πιο πετυχημενων (μη θολες) φωτογραφιων και μιας πιο εδραιωμενης εταιρειας οσο αφορα το after sales και την σταθεροτητα της στο χωρο γενικοτερα. Σε Apple συμφωνα με τα κριτηρια σου δεν υπαρχει τιποτα.

 

Εαν παρα ταυτα, θελεις οπωσδηποτε απο αυτα που εγραψες, P10 Lite. Αλλα προσωπικα δεν το προτεινω εναντι των πανω για κανενα λογο.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές τις ίντσες δεν υπάρχει τίποτα αξιόλογο πέραν του iPhone se.
Στα 150 ευρώ;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α νόμιζα εννοουσε το j5. Ναι μάλλον το j3 εννοεί το οποίο είναι πολύ κακο τηλέφωνο νομίζω.

Μέχρι πόσα χρήματα δίνεις φίλε;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ιντσες....Βασικά όπως γράφω είναι για φίλο,και γι'αυτό έκανα εγώ το θέμα.μιας και αυτός δεν ασχολείται με φόρουμ κλπ κλπ....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Θα κάνω μετάβαση σε android από windows phone , μου άρεσε αυτό κυρίως λόγω χαμηλής τιμής ( 160-190 Ε περίπου ) και χαμηλής ακτινοβολίας . Με προβληματίζει ότι κάπου διάβασα ότι δεν παίρνει updates , ισχύει ?

Η κάμερα βγάζει αξιοπρεπείς φωτογραφίες ? Κάτι διάβασα ότι μπορούμε να περάσουμε την google camera Εχω lumia 640 xl

Αν γνωρίζει κάποιος γενικά είναι καλή αγορά ?

Υπάρχει κάτι άλλο εως 200 Ε ?

Κοιτάω και σε nubia δεν βρίσκω όμως τιμές sar

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλή χρονιά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν μεταξύ mi5x και nubia m2 για ξαδέρφη μου και πήρα το πρώτο

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Από που το πήρες ? Η κάμερα είναι οκ ? Αυτό που γράφω για αναβαθμίσεις ισχύει ?

Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις. Αν θες από Κίνα, έχω και το chuwi 10 και το iwork 12.

Και τα δύο πάρα που καλά

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το j3 έχει 8gb rom. Δεν θα μπορείς μετά από ένα σημείο να βάζεις εφαρμογές και θα κολλάει. Μακρυά! Καλύτερα y6.

 

*Έχω ένα Redmi 4a προς πώληση 32 gb rom.

Αν ενδιαφέρεσαι πμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Καλή χρονιά! Θέλω να αγοράσω νέο κινητό αλλά δεν ξέρω ποιό να διαλέξω.. Ερχομαι από samsung galaxy s3 το οποίο όμως με έχει κουράσει κολλάει πολύ.. Κινητά που έχω δει και μου άρεσαν είναι τα xiaomi redmi note 4 global, huawei p10 lite, lenovo k6 note αλλά δεν ξέρω ποιό είναι πιο καλό ή αν υπάρχει κάποιο άλλο που θα ήταν εξίσου καλή επιλογή

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτω είναι εως 200€.

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμώ είναι στις 5.5".

3) Δεν με απασχολεί τόσο η προέλευση όσο η εγγύηση..

4) Θα ήθελα 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g.

5) Το θέλω dual (και με δαχτυλικό αποτύπωμα)

6) το ελληνικό μενού δεν είναι απαραίτητο εφόσον υπάρχει αγγλικό μενού

7) Με ενδιαφέρει ο καλός ήχος και η καλή οθόνη ωστόσο μου αρκεί και lcd .

8) Με ενδιαφέρει η ταχύτητα, κάμερα, αυτονομία, gaming.

9) Η τωρινή μου συσκευή είναι η samsung galaxy s3.

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

redmi note 4 snapdragon 4/64 global version link

επιβεβαιωσε τηλεφωνικα για ενδειξη global version

(πορτοκαλι αυτοκολλητο στο πλαϊ του κουτιου).

 

αν για κοπελα εχει χρωματισμο golden (λευκο μπροστα χρυσομπεζ πισω)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Θα ευλογήσω τα γένια μου και θα σου προτείνω honor 6x.με μια υποχώρηση βέβαια στο θέμα κάμερας αλλά για καθημερινή χρήση θα σε ικανοποιήσει απόλυτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Καλή χρονιά! Θέλω να αγοράσω νέο κινητό αλλά δεν ξέρω ποιό να διαλέξω.. Ερχομαι από samsung galaxy s3 το οποίο όμως με έχει κουράσει κολλάει πολύ.. Κινητά που έχω δει και μου άρεσαν είναι τα xiaomi redmi note 4 global, huawei p10 lite, lenovo k6 note αλλά δεν ξέρω ποιό είναι πιο καλό ή αν υπάρχει κάποιο άλλο που θα ήταν εξίσου καλή επιλογή

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτω είναι εως 200€.

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμώ είναι στις 5.5".

3) Δεν με απασχολεί τόσο η προέλευση όσο η εγγύηση..

4) Θα ήθελα 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g.

5) Το θέλω dual (και με δαχτυλικό αποτύπωμα)

6) το ελληνικό μενού δεν είναι απαραίτητο εφόσον υπάρχει αγγλικό μενού

7) Με ενδιαφέρει ο καλός ήχος και η καλή οθόνη ωστόσο μου αρκεί και lcd .

8) Με ενδιαφέρει η ταχύτητα, κάμερα, αυτονομία, gaming.

9) Η τωρινή μου συσκευή είναι η samsung galaxy s3.

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Αν μπορείς να ανέβεις λίγο σε χρήματα νομίζω ότι η καλύτερη επιλογή είναι το xiaomi mi1 a1 στα 217 από skroutz

 

Στάλθηκε από το K920 (CN) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Είχα ταυτόχρονα το RN4 4/64 και το Honor 6X,για λίγο διάστημα και το δεύτερο σε κάμερα είναι ένα κλικ καλύτερο...Βασικά σε ταχύτητα,δεν θα δεις διαφορά,το Ν4 ήταν καλύτερο στο multitasking,αλλά όχι σε σημείο που να κάνει διαφορα...Πιστεύω το 6Χ θα σε καλύψει,απλά έχει λίγο μεγαλύτερo Sar ....Η μπαταρία του βγάζει άνετα την μέρα με βαριά χρήση....Το P10 lite και το lenovo δεν τα ξέρω,και δεν μπορώ να έχω άποψη....Όσο αφορά ΜΙ1 Α1 είναι πολύ καλή συσκευή,αλλά υψηλό Sar....

Εσύ αποφασίζεις....

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο mate 10 λες; Το κανονικό; Το βρίσκω αδύνατο να πέσει στα 300 ευρώ. Μήπως διάβασες για το mate 10 lite?
Link to comment
Share on other sites

Το mate 10 lite ειναι ένα p10 lite με μεγαλύτερη οθόνη και δεύτερο φακό για Bokeh. Οπότε αν δεν σε ενδιαφέρει η μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερα να κοιτάξεις τίποτα άλλο. Ακόμα και το προπέρσινο Honor 8 καλύτερη κάμερα έχει.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι σε αναζήτηση συσκευής στα 250.

 

Είχα καταλήξει να φέρω Mi A1 από Κίνα (στα ~180) αλλά τελικά πρέπει να πάρω κάτι άμεσα από Ελλάδα.

 

Αξίζει στα 250 ή στα ίδια λεφτά παίζει κάτι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Φίλος έχει βρει τις συγκεκριμένες συσκευές σε πολύ καλες τιμές, σφραγισμένα όλα,και θα ήθελα την άποψη σας για κάθε μία συσκευή,ποια είναι η καλύτερη...

Δίνει έμφαση σε ταχύτητα,μοαταρια, κάμερα, παιχνίδια δεν παίζει...

Ευχαριστώ

Πόσο που διαθέτει 150-160€...

Αγορά μόνο από Ελλάδα,και να έχουν 800 μπάντα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...