Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω δει... ενταξει μου φαίνεται μεγάλο αλλα λογικά θα το συνηθίσω!

 

Λες οτι η καμερα του p10 ειναι ανώτερη ε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ω Ναι Γιαγκο σου λεω οτι η καμερα του P10 ειναι ανωτερη :lol: Εκτος αν θελεις οντως μεγαλυτερο μεγεθος οθονης δεν βλεπω τον λογο να μην επιλεξεις το p10 απο την στιγμη που ειναι μεσα στο ευρος χρηματων σου
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αλλης κατηγοριας συσκευες,τοσο απο εξοπλισμο,οσο και απο μεγεθος οθονης. Παντου ειναι καλυτερης ποιοτητας το p10,ενω το lite εχει απλα μεγαλυτερη οθονη. Βεβαια,επειδη η μεσαια κατηγορια κινητων εχει ανεβει πολυ,ειναι μια χαρα για μεση χρηση το lite. Επειδη το ειδα απο κοντα,ενω μ αρεσε στο χερι,κατι με απωθησε πολυ και πηρα το p10: το lite κατι τρεχει με την οθονη του. Μου φανηκε μετρια,θαμπη,ξεθωριασμενη. Μετα διπλα κοιταξα ενα p10 και ενα honor 9 και ηταν κρυσταλλο η οθόνη τους συγκριτικα. Απλα τα honor και p10 ειναι high end και το lite... light :p
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλησπερα.λοιπον,ειμαι ακριβως στο ιδιο δηλημα ειδικα μετα απο τιν προσφορα που ειδα για το p10 στον κωτσοβολο.αυτο που εμενα προσωπικα με προβληματιζει ειναι αυτο το θεμα που διαβαζω οσον αφορα τους συνδιασμους ram με τους οποιους φτανει το p10 στην ελλαδα καθως απ οτι εχω καταλαβει δεν υπαρχει τροπος να μαθεις πριν την αγορα τι θα σου τυχει.γιαυτο λοιπον σκευτομουνα το honor 9.βεβαια δε ξερω αν υπαρχει και εκει το ιδιο θεμα,ισως αν καποιος που γνωριζει να μας απαντησει.αυτα απο μενα,καλες γιορτες!
Link to comment
Share on other sites

Στη κάμερα σιγουρα καλύτερο το p10 αφού ειναι ίδιο specification αλλά με OIS.

 

Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

στο εκθεσιακο αυτο που θα δεις θα αφορα τη συγκεκριμενη συσκευη.αυτο ομως που τελικα θα παρεις που θα ειναι σφαγισμενο και θα το ανοιξεις αφου το πληρωσεις δε μπορεις να το τσεκαρεις καπως.και απ οτι καταλαβα το καθε καταστημα μπορει να εχει διαφορετικες εκδοσεις μιας και το ολο θεμα φαινετε να ειναι εντελως random.
Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες .Αλλα δεν μπορουν να σου δειχνουν καποιο προιον και να σου δινουν αλλο. Μπορεί να το κυνηγησεις . Επι την ευκαιρια μιας και καινουργιος τι ενοεις με την ram?
Link to comment
Share on other sites

απ οτι εχω καταλαβει υπαρχουν παρτιδες με ram απο διαφορετικο κατασκευαστη αν δε κανω πολυ λαθος το οποιο εχει διαφορα σε αποδοση.βεβαια δε ξερω κατα ποσο αυτη η διαφορα ειναι εμφανης,γιαυτο περιμενω κ εγω μηπως και καποιος που ξερει περισσοτερες λεπτομεριες εμφανιστει :)
Link to comment
Share on other sites

Το παλιό κινητό ήταν ένα huawei p8 lite...αρκετά ευχαριστημένος αλλά είχα ατύχημα και έσπασε η οθόνη.Σκεφτηκα να προβώ στην αλλαγή του και όχι να ψάξω ν δω τ κόστος για να την αλλάξω...θα ήθελα τις προτάσεις σας μέχρι 250 ευρώ για κάποια συσκευή από κάποια μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων για να μπεις σε δόσεις

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το MediaPad T1 8.0 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα πηρα ενα goophone x αλλα αντι να μου στειλουν το 32 gb χωρητικότητα και 3 ram μνημη μου εστειλαν ενα με 2 gb χωρητικότητα και 1 gb ram απαταεωνες.Μακρια απο αυτους
Link to comment
Share on other sites

Αν έγραφε αυτα τα specs στο site τους και το πήρες από paypal, νομίζω με ενα dispute θα παρεις τα λεφτά σου πίσω.
Link to comment
Share on other sites

hey,

 

ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 κινητα του τιτλου,

εμφανισιακά εννοείται πως τρελενομαι με το Nubia αλλά είναι αυτό αρκετό ?

Ποιο έχει καλύτερη κάμερα, αυτονομία, χρώματα οθόνης ?

Ίδια τιμή τα βρίσκω στα 400 και τα δύο.

Διαφορετικά είμαι ανοιχτός σε κάποια πρόταση σε αυτά τα χρήματα, όπως Mate 10.

Link to comment
Share on other sites

Kαι μένα μου αρέσει εμφανισιακά πάρα πολύ το Nubia και μάλλον αυτό θα προτιμούσα... Σούπερ φαίνεται...

 

Καλό, χρυσό, αξιόπιστο το S7 ωστόσο πλέον νομίζω έχει παλιώσει αρκετά με ότι μπορεί να συνεπάγεται αυτό και χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι πλέον αξιόλογη συσκευή...

 

Επίσης θα μπορούσες να ρίξεις και μια ματιά στο OP5T που δεν ξέρω, ίσως χάνει σε κάμερα σε σχέση με S7 πχ, αλλά γενικότερα είναι από τις πιο ολοκληρωμένες συσκευές...

Είδα εδώ, ότι παίζει στα 408 με ασφάλεια τελωνείου από Gearbest και είπα να το αναφέρω μιας και πρόκειται για άριστη συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi redmi note 4x και huawei p10 lite και τα 2 παιζουν στην τιμη των 229 ευρω σε καταστηματα μεγαλων αλυσιδων.Για το xiaomi δινουν αυτην την περιοδο απο οτι βλεπω και δωρο ενα activity tracker της xiaomi.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, προσανατολίζομαι για την αγορά μιας εκ των 2 συσκευών του τίτλου.

Για το μεν 5Τ (8/128) πάω για καινούργιο ενώ για το δεν mate 10 θα κοιτάξω να βρω κάποια καλή πρόταση κοντά στα 600€ (μεταχειρισμένο λίγων ημερών).

Κατά την γνώμη σας υπάρχει κάποιο που υπερτερεί έναντι του άλλου ή είναι ελάχιστες οι διαφορές τους όπως έχω καταλάβει?

Επίσης αν προτείνετε κάποιο και γιατί?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi redmi note 4x και huawei p10 lite και τα 2 παιζουν στην τιμη των 229 ευρω σε καταστηματα μεγαλων αλυσιδων.Για το xiaomi δινουν αυτην την περιοδο απο οτι βλεπω και δωρο ενα activity tracker της xiaomi.

 

Καλές επιλογές και τα 2, με διαφορετικό μέγεθος οθόνης... Λίγο ακριβό πιστεύω πλέον το Xiaomi, αλλά αφού θέλουμε αποκλειστικά από Ελλάδα και μεγάλο κατάστημα, δε γίνεται αλλιώς...

Προσωπικά αφού πρώτα είχε P8 Lite και ήταν ευχαριστημένος, θα έλεγα το P10 που σίγουρα είναι αναβάθμιση και πιστεύω αξίζει στην τιμή του...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο σε ενδιαφέρει αυτό, μιας και είναι για το 6/64 ωστόσο νομίζω είναι καλή ευκαιρία, για αυτό και το ποστάρω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα πηρα ενα goophone x αλλα αντι να μου στειλουν το 32 gb χωρητικότητα και 3 ram μνημη μου εστειλαν ενα με 2 gb χωρητικότητα και 1 gb ram απαταεωνες.Μακρια απο αυτους

 

Γενικά, όπως έχει αναφερθεί πολλάκις ΜΑΚΡΙΑ από κάθε είδους κλώνο... Ειδικά τώρα που βρίσκει κανείς πολύ αξιόλογες συσκευές σε χαμηλές τιμές... Πραγματικά δεν υπάρχει κανένας λόγος, να ασχοληθεί κάποιος με κλώνους...

 

Στο δια ταυτά, ακολούθησε τη συμβουλή του Antretng, μήπως πάρεις τα λεφτά σου πίσω...

Link to comment
Share on other sites

είμαι στο τσακ να κάνω την αγορά από Κίνα, αλλά με τρομάζουν:

- το 1 έτος εγγύησης

- η καθυστέρηση στην παραλαβή

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις ανέφερε πόσα χρήματα είσαι διατεθειμένος να δώσεις, για να σου προτείνουμε συγκεκριμένες συσκευές. Υπάρχουν οικονομικές συσκευές που καλύπτουν αυτά που ζητάς. Χρόνια πολλά, με υγεία.
Link to comment
Share on other sites

είμαι στο τσακ να κάνω την αγορά από Κίνα, αλλά με τρομάζουν:

- το 1 έτος εγγύησης

- η καθυστέρηση στην παραλαβή

 

Σωστά το σκέφτεσαι... Ειδικά με την εγγύηση σε One Plus αγορασμένα από Κίνα, δεν έχω ιδέα τι παίζει... Η καθυστέρηση είναι δεδομένη, ωστόσο αφού υπάρχουν τέτοιες διαβεβαιώσεις για το τελωνείο, κάνουμε υπομονή...

Anyway, σε κάθε περίπτωση απλά το ανέφερα γιατί 408 ευρώ για OP5T είναι σούπερ τιμή... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δόσεις πάντως έχουν και τα σκρουτζομάγαζα. Απλά δεν ειναι άτοκες. Αν επειδή η τιμή συνήθως ειναι αρκετά χαμηλότερη τότε ακόμα και με τους τόκους φτηνότερα θα σου έρθει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...