Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το mate 10 lite σαν κάμερα ειναι σαν το p10 lite. Είτε παίρνεις ένα από τα πρώτα 2(το s7 edge καλύτερες νυχτερινές και το g6 καλύτερες ημερήσιες) που ανέφερες είτε για πιο οικονομικό κοιτάς το mi note 3 το οποίο υστερεί μεν στις νυχτερινές (καλύτερο από mate 10 lite) αλλά εχει καλύτερη αυτονομία από lg g6. Στα συν του ο τηλεφακός και το bokeh effect.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για αυτά τα δύο κινητά. Το μόνο που με απασχολεί είναι η απόδοση τη κάμερας.

Ποιο τα πηγαίνει καλύτερα σε αυτόν τον τομέα; Η αγορά θα γίνει από ελληνικό κατάστημα. Πιστεύετε ότι δικαιολογείται η διαφορά στην τιμή τους; (Περίπου 100 ευρώ)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τι SAR εχει? Στο GSM Arena δεν το βρηκα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι SAR εχει? Στο GSM Arena δεν το βρηκα

 

Το βρηκα, nvm.

Link to comment
Share on other sites

To lg έχει όμως διπλή κάμερα και μάλιστα ευρυγώνια, που είναι τρομερά χρήσιμη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

έριξα μια μάτια στα κινητά και χάθηκα ...

σκέφτομαι το le max 2 αλλά είδα με καλό μάτι και αυτό , λόγω αυτονομίας .

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-lenovo-vibe-p2

 

ποιο από τα δύο λέτε ???

 

είναι πολύ δελεαστικές οι 3 μέρες που λένε κάποιοι ότι κρατάει η μπαταρία .

σε κάμερα είναι καλύτερο ?

το le max 2 διαβάζω ότι έχει πόλη καλή υποστήριξη από εδώ ....

 

 

επίσης είδα και αυτά :

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-umidigi-z1

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-vkworld-s8

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-vernee-mix-2

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-vernee-apollo-x

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-leeco-letv-le-pro-3-x722

 

αξίζει κανένα μπροστά στα άλλα δύο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θέλω να αναβαθμιστώ από το Mi Max μου για λόγους κάμερας και 800άρας. Όλα τα άλλα με καλύπτουν. Απαραίτητα χρειάζομαι μεγάλη οθόνη 6" και dual sim, αλλιώς δεν θα το αλλάξω. Το budget μου δεν φτάνει Note 8 & Mate 10 pro για αυτό και δεν τα έβαλα στο τίτλο, εκτός αν περιμένω price drop. Από αυτά του τίτλου ποιο λέτε πως έχει καλύτερη κάμερα πίσω αλλά και μπροστα. Όλα έχουν 800άρα μεγάλη οθόνη και όλα βγαίνουν και dual

 

Περιμένουμε κάποιο καινούργιο μοντέλο που θα αξίζει ή θα ρίξει την τιμή των παραπάνω?

 

Ευχαριστώ

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

1,75 είναι βασικά το Sar του Α1, υπερβολικά μεγάλο,κατά τ αλλά είναι δύο διαφορετικές συσκευές σε σχέση .ε το Α5..Το πρώτο είναι pure android και εσύ το στήνεις στα μέτρα σου,το Α5 έρχεται με TW με ότι αυτό σημαίνει...Το Α5 δεν έχει ΟIS στην κάμερα,όπως επίσης και το Α1 αν θυμάμαι καλά,αλλά το Α5 έχει πιστοποίηση ΙΡ68,κάτι που το Α1 δεν έχει...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...Έχω βρει τα παραπάνω τηλέφωνα ελαφρα μεταχειρισμένα στην ίδια τιμή...Ειμαι κατοχος ενός galaxy A5 2016 το οποίο σκοπεύω να δώσω στην κόρη μου...Και Έτσι μπήκα στην διαδικασία ψαξίματος... Διάβασα αρκετά συγκριτικά...Και τα δύο υπέροχα και δυνατά. Δεν είμαι heavy user δεν παίζω παιχνίδια, δεν ασχολούμαι με ρουταρισματα με ενδιαφέρει η κάμερα να είναι καλή, το τηλέφωνο να είναι αξιόπιστο, και η μπαταρια και μιας θα πάρω κάτι σχετικά καινούριο είπα να πάω σε κάτι παραπάνω από το galaxy που έχω. Με βολεύει το αποτύπωμα να είναι μπροστά μιας και το χρησιμοποιώ αρκετά με βάση στο αυτοκίνητο χωρις αυτο να ειναι δεσμευτικο κριτηριο. Αν δεν κανω λαθος και τα δυο ξεκλειδώνουν και με κωδικο! Με ενδιαφέρει και η υποστήριξη από την εταιρεία.

Ξέρω ότι και τα δύο ικανοποιούν τις λίγες ανάγκες μου απλά γιατί να μην πάρω το λίγο καλύτερο!!

Θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας μιας και από ότι βλέπω υπάρχει πολύ ειδική γνώση εδώ μέσα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

καλυτερη καμερα εχει σιγουρα το s8+ σε σχεση με το 5τ...για το mate 10 δεν ξερω να σου απαντησω...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, εάν σε ενδιαφέρει η κάμερα βγάζεις εκτός το mi mix 2.

Έχει όλα τα υπόλοιπα που ζητάς εκτός από την καλή κάμερα. (Στο λέω σαν κάτοχος της συσκευής).

θα σου πρότεινα το s8 plus μόνο για την καλύτερη κάμερα.:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά,

 

Έλεγα μπας και την αποφύγουμε την Samsung αλλά μάλλον εκεί θα καταλήξουμε :) Αν και είμαι fan της Xiaomi έχει ψωμί ακόμα στο θέμα της κάμερας. Το 5T μου αρέσει πολύ σε όλα τα άλλα επίσης, αλλά πρέπει να παραδεχτούμε ότι το S8 έχει όντως πολύ καλή κάμερα.

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια εινε τα καλύτερα value for money εως 110 ευρω περιπου; σκευτομουν για leagoo m8 pro - doogee shoot 1 - elephone c1 max έχετε κάτι να προτείνετε και αν ναι απο που συμφέρει να παραγγείλω;
Link to comment
Share on other sites

Το s8+ φίλε είναι κινητάρα.

Σε dual sim όμως δεν θα έχεις εγγύηση όπως λέει ο φίλος από πάνω.

Συνεπώς πήγαινε για 1+5T και θα σου περισσέψουν και χρήματα για την γαλοπούλα ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το mate 10 pro που τώρα το δίνουν με δώρο το p9 lite και πουλα το δεύτερο να έρθεις περίπου στα χρήματα σου :)

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια εινε τα καλύτερα value for money εως 110 ευρω περιπου; σκευτομουν για leagoo m8 pro - doogee shoot 1 - elephone c1 max έχετε κάτι να προτείνετε και αν ναι απο που συμφέρει να παραγγείλω;

Ε οχι και vfm κινητα που μπορει να τα πεταξεις σε ενα μηνα...:O

 

Σε αυτα χρηματα παιρνεις xiaomi 4a και λιγο παραπανω alkatel idol 5 !!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την εγγύηση είναι ζήτημα. Ειδικά για τέτοιο κόστος συσκευής. Αλλα επειδή μένω εξωτερικό η dual sim είναι απαραίτητη. Βάζω αγγλική και ελληνική sim. Το 5Τ ρε παιδιά σε σχέση με το S8+ πόσο πίσω είναι σε κάμερα, έχει συγκρίνει κάνεις πρακτικά;

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Θέλω να πάρω ένα κινητό για την κόρη μου, εισαγωγικό στον κόσμο των smartphones. Θα ήθελα να είναι μικρό σε μέγεθος (κοντά στις 4,5 ίντσες), αξιοπρεπές στις λειτουργίες του, όχι τίποτε ιδιαίτερο, κλήσεις, viber, φωτογραφίες, άντε και κανένα βιντεάκι, και φυσικά οικονομικό (έως 100€) κατά προτίμηση από Ελλάδα.

 

Τι μπορείτε να προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Πόσο χρονών είναι; Αν και θεωρώ ότι το sar δεν ειναι σοβαρό πρόβλημα αν ειναι κάτω του ορίου (2 μονάδες), για παιδί που αναπτύσσεται ακόμα θα πρότεινα να πάρει κινητό με μικρό sar.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...