Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ αυτά τα χρήματα https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_707553.html?wid=11&lkid=12239661 υπάρχει κάποια άλλη πρόταση; ευχαριστώ..

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να σου πω την αλήθεια δεν μου "κάθεται" το όνομα xiaomi.Ε μετα απο τοσα χρόνια nokia και sony έχω "κακομαθει"

 

Παρτο για να μάθεις πόσο πιο μπροστά είναι από τις δύο εταιρείες που αναφέρεις. Το vfm που προσφέρει η xiaomi δεν υπάρχει πουθενά αλλού.

Πρέπει όμως πρώτου το πάρεις να αφιερώσεις μισή μια ώρα να μάθεις το miui που είναι το custom skin που έχει η xiaomi. Πήγαινε στο YouTube και πάτα tips and tricks for miui 9 κτλ

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω να υπάρχει σύγκριση στα χαρακτηριστικά..εκτός αν το verne είναι fischer price

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε φάση που το σκέφτομαι να αφήσω το G2 μετά από 3 χρόνια και να μεταβώ σε ένα νέο κινητό.

Γενικώς δεν αλλάζω συχνά κινητά (περίπου κάθε 2-3 χρόνια) οπότε θέλω κάτι αξιόλογο που σίγουρα θα κρατήσει. Το budget είναι max τα 450 ευρώ οπότε και κατέληξα σε αυτά τα 2 κινητά.

Με ενδιαφέρει σίγουρα η εμφάνιση, η μπαταρία και η λειτουργικότητα (αρκετή RAM). Σε δεύτερη μοίρα έρχεται και η κάμερα.

Νομίζω πως το P10 είναι ανώτερο μόνο στην κάμερα και γι αυτό τον λόγο "γέρνω" λίγο περισσότερο προς το S7.

Τέλος ίσως σκεφτόμουν ακόμα το S7 το απλό.

Link to comment
Share on other sites

Παρτο για να μάθεις πόσο πιο μπροστά είναι από τις δύο εταιρείες που αναφέρεις. Το vfm που προσφέρει η xiaomi δεν υπάρχει πουθενά αλλού.

Πρέπει όμως πρώτου το πάρεις να αφιερώσεις μισή μια ώρα να μάθεις το miui που είναι το custom skin που έχει η xiaomi. Πήγαινε στο YouTube και πάτα tips and tricks for miui 9 κτλ

Επειδή το έχει μια φιλη μου το περιεργαστηκα λίγο και μου φάνηκε λίγο περίεργο μενού απ οτι έχω συνηθησει σε αλλά κινητά.Έρχεται σε στυλ iphone ενα πράμα.Θα το έχω υπ όψιν μου,άλλωστε δεν το βιαζομαι άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

s7,s7 edge πολύ καλά αλλά περσινά και εφόσον τα κρατάς χρόνια καλύτερα να μην αγοράσεις παλιό μοντέλο.

Το Ρ10 τίμιο αλλά η άποψη μου είναι πως εφόσον φτάνεις στα 450 βάλε και κάτι παραπάνω πήγαινε σε ένα oneplus 5t / s8 τα οποία και είναι καλύτερα αλλά έχουν και το νέο φορμάτ οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

s7,s7 edge πολύ καλά αλλά περσινά και εφόσον τα κρατάς χρόνια καλύτερα να μην αγοράσεις παλιό μοντέλο.

Το Ρ10 τίμιο αλλά η άποψη μου είναι πως εφόσον φτάνεις στα 450 βάλε και κάτι παραπάνω πήγαινε σε ένα oneplus 5t / s8 τα οποία και είναι καλύτερα αλλά έχουν και το νέο φορμάτ οθόνης.

 

Και το G2 όταν το είχα αγοράσει ήταν ήδη ενός έτους. Δεν με αποσχολεί κάτι τέτοιο.

Όταν λες "βάλε κάτι παραπάνω" από τα 450 μέχρι τα 570 που είναι το S8 ή μέχρι τα 660 που είναι το OnePlus 5T sorry αλλά δεν είναι απλά "κάτι παραπάνω" είναι πολύ παραπάνω. Δυστυχώς ταβάνι έχω τα 450 και αυτά με το ζόρι γι αυτό κιόλας καλοβλέπω λίγο και το απλό S7 που είναι στα 400.

Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι δεν θέλω να φύγω πάνω από τις 5,5". Οπότε το 5Τ στις 6" δεν είναι και τόσο καλή επιλογή για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ειμαι μπερδεμενος.τις επομενες μερες σκοπευω να αγορασω κινητο και δεν μπορω να βγαλω ακρη.Το κινητο που θα παρω θελω να εχει τιμη απο 170 μεχρι και 320 ευρω περιπου αυτο που ζητω ε7ναι να εχει καλη μπαταρια με μεγαλη χρηση να φταινει και δευτερη μερα να εχει αξιοπρεπεη καμερα και ως καλη και να εχρι αντοχη στο χρονο τουλαχιστον διετια χωρις κολληματα.μεχρι στιγμης ειμαι αναμεσα σε συσκευες οπως xiaomi mi max 2 ,sony xperia xa1 ultra,huawei p10lite,samsung j7,motog5plus.θα ηθελα μια γνωμη για το καθενα απο αυτα και εαν εχετε να μου προτεινετε και κατι αλλο
Link to comment
Share on other sites

Το vernee έχει μεγαλύτερες μνήμες και fingerprint αλλά δυστυχώς έχει και τον τρισάθλιο mt6750 που χάνει αρκετά και σε απόδοση και σε διαχείριση ενέργειας. Από ποιότητα κατασκευής και κάμερα δεν ξέρω. Προσωπικά, δεν θα πήγαινα στο vernee επειδή με αυτόν τον επεξεργαστή αμφιβάλλω αν θα αντέξει ένα χρόνο.

 

Τώρα που το σκέφτομαι, αφού δεν σε ενοχλεί να αγοράσεις από Κίνα, αν μπορούσες να ανέβεις στα 130κάτι υπάρχει και το redmi note 4 που είναι πολύ καλύτερο και απ' τα δύο. Προσωπικά, αυτό θα έκανα γιατί αξίζει τη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Και το G2 όταν το είχα αγοράσει ήταν ήδη ενός έτους. Δεν με αποσχολεί κάτι τέτοιο.

Όταν λες "βάλε κάτι παραπάνω" από τα 450 μέχρι τα 570 που είναι το S8 ή μέχρι τα 660 που είναι το OnePlus 5T sorry αλλά δεν είναι απλά "κάτι παραπάνω" είναι πολύ παραπάνω. Δυστυχώς ταβάνι έχω τα 450 και αυτά με το ζόρι γι αυτό κιόλας καλοβλέπω λίγο και το απλό S7 που είναι στα 400.

Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι δεν θέλω να φύγω πάνω από τις 5,5". Οπότε το 5Τ στις 6" δεν είναι και τόσο καλή επιλογή για μένα.

 

Που τα είδες τα 660; 500 έχει το 6/64 και 560 το 8/128 https://oneplus.net/gr/oneplus-5t

Τώρα για το μέγεθος, είναι 6 χιλιοστά μακρύτερο και 2,4 φαρδύτερο από το s7 edge.

Επίσης, ένα πλεονέκτημα που έχουν τα 1+ είναι ότι κρατάνε μεγάλη μεταπωλητική αξία, δηλαδή ακόμα και μετά από 3 χρόνια θα μπορεί να πιάσει καλή τιμή σαν μεταχειρισμένο.

Edit: μάλλον θα κοίταξες στο σκρούτζ, εκεί το πουλάνε 660 :p μάλλον ψάχνουν για κορόιδα :lol:

Edited by _Alexandros37
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε μου!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Έχω εντυπωσιαστεί από τις φωτογραφίες που βγάζουν. Υπέροχα χρώματα. Το δε βράδυ καταπληκτικές φωτογραφίες

 

το ερώτημα είναι υπάρχουν samsung κινητά - φθηνότερα μοντέλα - που να έχουν την ίδια κάμερα;

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και των δύο, το P10 είναι ενα τηλέφωνο "πιστόλι" λόγω και πιο καινούριου επεξεργαστή, είναι πιο compact στο χέρι και έχει καλύτερη selfie. Οθόνη μπαταρία κάμερα καλύτερο το s7. Τέλος

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ποια καλυτερα για να παρω το κινητο samsung galaxy Α3 η A5 , J3 (ολο το 2017) να μου πειτε τη γνωση σας?

αν ειναι καλο πιανει βιντεοκληση?χωρις ιντερνετ;;;;:)

Link to comment
Share on other sites

A5 2017 σαφέστατα.. δυνατότερος επεξεργαστής, διπλάσια ρομ, αδιαβροχοποίηση

Οσο αφορά τις αναβαθμισεις?Βλεπω οτιτο j7 εχει android 7......

Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω εντυπωσιαστεί από τις φωτογραφίες που βγάζουν. Υπέροχα χρώματα. Το δε βράδυ καταπληκτικές φωτογραφίες

 

το ερώτημα είναι υπάρχουν samsung κινητά - φθηνότερα μοντέλα - που να έχουν την ίδια κάμερα;

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια εκ των προτέρων!

 

Αναλογα με τις κατηγοριες χαμηλες , μετριες , ψηλες ετσι ειναι η αγορα η samsung υπερεχει σε ολες σε καμερα-οθονη.Πχ.Στην φθηνη κατηγορια σειρας J7 2017 των 250ε εχει την καλυτερη καμερα και οθονη.Το J7 2017 τραβαει καλυτερες φωτο και απο ακριβοτερες κατηγοριες αλλων ανταγωνιστων.Μετα υπαρχει η μεσαια κατηγορια Α η οποια εχει ακομα περισσοτερες δυνατοτητες. Τελος η μεγαλη κατηγορια S8 - Note 8 εκει τα εχει ολα .Σε συγκριτικο παντα με αλλους ανταγωνιστες τις ιδιας περιπου κατηγοριας-τιμης και παει λεγοντας .Αυτο μπορεις και εσυ ο ιδιος να το διαπιστωσεις πηγαινοντας σε ενα καταστημα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εαν θες γινε ποιο σαφης για να λαβεις ποιο ολοκληρωμενη απαντηση .
Link to comment
Share on other sites

Για φίλο που θέλει amoled και καλή φωτογραφική σε συνδυασμό με επιδόσεις.

Τιμή απόλυτο ότι τα 350 κι αν γίνεται προς τα 250.

Η κάμερα να είναι εφάμιλλη του S7.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τη βοήθεια σας. Συμφέρει να πάρω το mate 10 lite από την προσφορά (άμα πουλήσω και το y6 μου βγαίνει περίπου στα 240 ή να παρω το mi a1 από σκρουτζ στα ίδια λεφτά? Απλός χρήστης είμαι αλλά πιστεύω είναι καλή αναβάθμιση το Huawei. Ακούω γνώμες
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...