Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον προς A5 2017 θα πάω λόγω μπαταρίας και 3gb ram και ας μην έχει ois τουλάχιστον ημερήσιες πρέπει να είναι οκ
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ

το οτι δεν εισάγεται στην Ευρώπη το dual S7/ edge και άρα δε θα εχει εγγυήση το αποκλείει

Τώρα λοιπον P10 dual ή 1+3T με μια κλήση στο 2ο

μου φαίνεται πιο ξεχωριστό και ποιοτικό

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Και το 1 που κυκλοφορει ειναι καλη επιλογή πάντως

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

 

Ευχαριστώ! Το ειδα και αυτο! Ειναι μια χαρα για μένα και σίγουρα φθηνότερο απο το καλύτερο zte nubia z11 max.

Το θέμα είναι από που να το πάρω. Στα σκρουτζομαγαζα η τιμή παίζει πολυ, αναλόγως το μαγαζι και το χρώμα και στο ασημι που το θελω πλησιάζει το nubia!!!!

Μπορεί κανείς να συστησει αξιοπιστο on line seller (πχ Gearbest ? ) και τι παιζει με τον εκτελωνισμό;

Link to comment
Share on other sites

Το Redmi Note 4 Global με την 800 σε καλύπτει μια χαρά....Αυτή τη στιγμή το βρίσκεις κάτω από 200€ και σε Σκρουτζ μαγαζια.....και σαν συσκευή είναι πολύ καλή....
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι καλησπερα !!

Φιλικο μου προσωπο ψαχνει κινητο και θελουμε βοηθεια.

Αυτα που εχω ξεχωρισει εγω ειναι το sony xperia E5 απο σκρουτζ,Xiaomi redmi 4a 32gb απο you η απο αλλη αλυσιδα που λογικα θα με καλυπτει η εγγυηση της info.Υπαρχει και το redmi 4x απο σκρουτζ αλλα λογικα θα θελει rom και δεν γνωριζουμε να περναμε και επισης δεν ξερω τι θα παιζει με εγγυηση.

 

Xρηση: Στα 100++ δεν εχεις πολλες απαιτησεις,ισα ισα να κανεις την δουλεια σου και να βγαλεις καμια φωτο.Λετε να αξιζει να προσπερασει το sony και να δει κατι σε xiaomi;;

Edited by mikele123
Link to comment
Share on other sites

αν μπορει να γινει η αγορα απο εξωτερικο και ειναι κοπελα ας δει αυτο λογω τιμης και χρωματισμου

 

αν ειναι απο ελλαδα, θα διαλεγα ενα απο τα 2 xiaomi που εγραψες.

το e5 λογω μπαταριας δε θα το κοιταγα καν. αναμεσα στα 2 redmi

λογω 32gb χωρου προτιμω το 4a, αλλα αν αρκειται στα 16gb τοτε το 4x 2/16.

αν εχει τα χρηματα ας ανεβει για το redmi 4x 3/32 αλλα ξεφευγει μπατζετ απο ελλαδα.

 

θα ηταν καλο να προσεξεις να ειναι global version (διαφορες hardware)

ωστε να υποστηριζει 800mhz και να εχει ευρωπαϊκο φορτιστη.

ενας ευκολος τροπος να διακρινεις αν ειναι global version,

ειναι απο το κουτι: γραφει redmi με αγγλικα αντι κινεζικα

και επισης το κουτι στο ενα πλαϊ το γραφει

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω !! Οχι,η αγορα θα γινει απο Ελλαδα.Αν κοιταξω το 4x 16gb απο σκρουτζ,θα το καλυπτει η επισημη εγγυηση της infoguest;;ΛΕς να αξιζει περισσoτερο απο το E5 ;;
Link to comment
Share on other sites

με προλαβες οσο ακομα εγραφα το πιο πανω μηνυμα.

εχω το κουσουρι να κανω απανωτες αποθηκευσεις κατα τη συγγραφη.

αν ειναι διαβασε το ξανα τωρα που τελειωσα η πετρουλα.

 

εφοσον απο ελλαδα και θες εγγυηση της ινφοκουεστ παρε το 4a εντος μπατζετ.

τα καταστηματα ελλαδας που ισχυει η εγγυηση της ινφοκουεστ ειναι αυτα

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Πως βγήκε το συμπέρασμα ότι είναι κοπέλα :p

Το p8 lite ειχε διαφύγει της προσοχής μου ⚠ Δεν ψάχνει την σούπερ αυτονομία να σου πω την αλήθεια. Μια νορμάλ κατάσταση.

@telefoneri ευχαριστώ για τα σημεία πώλησης!!!

Edited by mikele123
Link to comment
Share on other sites

Ριξτε μια ματια στο Alcatel pop up.ισως να σας αρεσει.το εχω.μισο χρονο και ειμαι υπερευχαριστημενος.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε διλημα μεταξυ τριων Lg G4 το redmi note 4x h to Nexus 5x? το ξερω οτι το καθενα εχει και ενα ατου δικο του αλλα γενικα σαν συνολο ποιο φαινεται ποιο ολοκληρωμενο?
Link to comment
Share on other sites

Πως βγήκε το συμπέρασμα ότι είναι κοπέλα :p

Το p8 lite ειχε διαφύγει της προσοχής μου ⚠ Δεν ψάχνει την σούπερ αυτονομία να σου πω την αλήθεια. Μια νορμάλ κατάσταση.

@telefoneri ευχαριστώ για τα σημεία πώλησης!!!

 

33 χρονια χειμωνα καλοκαιρι ενα ζευγαρι ματια τι να σου κανουν :lol:

 

Ειναι καλο κινητακι γενικα αν δεν το λιωνεις. Μονο στην αυτονομια υστερει. Τωρα αν θες τουμπανο αυτονομια πας σε xiaomi ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Θα ήθελα την γνώμη σας για αυτό το κινητό http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_592202.html?wid=11 με helio x25 . Αν οι μπάντες είναι εντάξει ή αν έχετε να μου προτείνετε κάτι στα ίδια λεφτά .Θα με ενδιέφερε η καλή αυτονομία και γενικότερα να μου προσφέρει ένα καλό σύνολο . Ευχαριστώ εκ των προτέρων .
Link to comment
Share on other sites

κινητό για κλήσεις με δυνατό ηχο, ευκρινή οθόνη στην ηλιοφάνεια, αξιόπιστο, ανθεκτικό σχετικά (νερό, πτώσεις), 800 μπάντα (για επαρχία) οθόνη (4,5-5")

απο τα μότο (Ε, G (3rd gen), G4), huawei Y311 (4,5"), Lumia 640 κ.ά., τι προτείνετε;

Edited by landvinous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, φιλος ψαχνει κινητο max 300 5-5,2 ιντσες, που θελει να έχει πολυ καλή κάμερα και όσο το δυνατόν καλύτερες επιδόσεις. Κινητα απο κίνα δε θελει. Κοιτάζει το α5 2017 . Αξίζει σε σχέση με το α5 2016 . Έχει καλύτερη κάμερα; Οτι αλλες προτάσεις δεκτές
Link to comment
Share on other sites

Οχι εχει παρομοια καμερα. Κατα τα αλλα ναι ειναι καλυτερο κινητο αλλα οχι στη καμερα.

 

Αν τον νοιαζει αποκλειστικα η καμερα ας παρει το nexus 5x (32GB) που εχει απο τις καλυτερες (επιπεδα s7). Βεβαια επειδη ζεσταινει το κινητο και εχει throttling τελικα χανει σε επιδοσεις οταν το ζοριζεις συνεχομενα (πχ παιζεις παιχνιδι μετα απο λιγα λεπτα θα αρχισει να λαγκαρει)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Μετά από 1 χρόνο με το P8 πρέπει να αλλάξω κινητό διότι η μπαταρία του πλέον δεν μου βγάζει ούτε μισή μέρα και αν είμαι εκτός γραφείου ξεμένει. Η χρήση του είναι πολύ ομιλία και τα δεδομένα μονιμα ανοιχτά για να λαμβάνω mails (αρκετά). Οπότε το πιο βασικό είναι η μπαταρία. Την κάμερα την χρησιμοποιώ αρκετά και θα ήθελα να ειναι σχετικά καλή. Σκέφτομαι για οθόνη 5,5 αλλά κ σε 5,2 δεν θα έλεγα οχι. Αυτά που έχω δει είναι τα

1. Huawei Honor 6x

2. Huawei Honor 8

3. Xiaomi Redmi Note 4 ( βοήθεια για την έκδοση )

4. Lenovo Vibe P2 (5100 μπαταρία)

 

Παρακαλώ την γνώμη σας. Οποιαδήποτε άλλη πρόταση δεκτή...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

350€ είναι το μπάτζετ...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, μπορείς να το ψάξεις αν γίνεται να αλλάξεις μπαταρία γιατί έτσι σου βγάζει άνετα ακόμα ένα χρόνο το Ρ8.

 

Από εκεί και πέρα σε αυτά τα χρήματα πηγαίνεις στο Huawei p9 που έχει πολύ κάμερα της Leica, νομίζω σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλύτερο από αυτά που αναφέρεις με εξαίρεση ισως το honor 8 που το πλησιαζει.

 

Sent from my TbooK 16 Pro(E6C1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...